Lotnisko Gran Canaria – wynajem aut Wyspy Kanaryjskie

Międzynarodowy port lotniczy Gran Canaria - LPA, lub Aeropuerto de Gran Canaria, jest drugim pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotniskiem Wysp Kanaryjskich. Korzysta z niego już ponad 11 milionów pasażerów rocznie.

Rent a car Lotnisko Gran Canaria – wynajem aut w najlepszej cenie

Turyści poszukujący własnego środka transportu znajdą na lotnisku największy na wyspie wybór usług rent-a-car.

Seat Ibiza

Seat Ibiza, jedna z najpopularniejszych propozycji samochodu do wynajęcia w klasie ekonomicznej w Hiszpanii; we flocie praktycznie wszystkich wypożyczalni na Gran Canaria.

Lotnisko, przez miejscowych określane często mianem Aeropuerto de Gando, z racji usytuowana w Zatoce Gando, na wschodnim wybrzeżu wyspy, położone jest w odległości około 26 km na południe od stolicy, Las Palmas. W pobliżu przebiega trasa GC1, pozwalająca szybko dostać się z lotniska do popularnych ośrodków turystycznych Playa de Ingles i Maspalomas na południu wyspy – wyświetl mapę.

Loty z Polski na Gran Canarię
Wyspy Kanaryjskich cieszą się rosnącą popularnością wśród turystów z Polski. Loty bezpośrednie z Polski na Gran Canaria znajdują się w ofercie przewoźników czarterowych, w tym Enter Air.

Gran Canaria wynajem aut - ceny
Łagodny, podzwrotnikowy klimat Gran Canaria sprawia, iż wakacje spędzać tu można przyjemnie przez cały rok. Wyspa cieszy się dużą popularnością zarówno latem, podczas tradycyjnych wakacyjnych miesięcy lipca i sierpnia oraz zima, kiedy tłumnie ściągają tu przybysze z północy Europy, szukający wytchnienia od zimowej szarugi. Pogoda na Gran Canaria - znajdź więcej informacji.

Gran Canaria cieszyła się opinią bardzo przystępnej cenowo destynacji, jeśli chodzi o wynajem samochodów. Niestety, pandemia koronawirusa, wpłynęła niekorzystnie na poziom wielu usług turystycznych także na Gran Canaria. Szczególnie ważne jest więc porównanie cen u wielu usługodawców oraz rezerwowanie z wyprzedzeniem.

W chwili powstawania artykułu, mały samochód miejski, przykładowo Hyundai i10, VW Up, Fiat 500, lub podobny, wynająć można było na Lotnisku Gran Canaria zazwyczaj w cenie od około 600 złotych za tydzień.

VW Golf

VW Golf, w przystępnych cenach w Dollar, Thrifty i Budget na Gran Canaria.

Nawet mając już na myśli konkretny model pojazdu, warto jest uważnie przejrzeć oferty dostępne w wyszukiwarce, gdyż czynnikiem decydującym ostatecznie o wyborze auta okazać może się właśnie nieoczekiwanie korzystna cena.

Konkurencyjne ceny wynajmu aut dostępne są również często w klasach  wyższych, zwłaszcza w segmencie SUV. Najtańsze SUVy na Gran Canaria wynająć można już zazwyczaj od około 900-1000 złotych za tydzień.

Renault Captur

Renault Captur – tani SUV Wyspy Kanaryjskie.

Samochód 7-osobowy na Gran Canaria – rezerwuj z wyprzedzeniem
Większe grupy turystów odwiedzające Gran Canaria znajdą tu ciekawą ofertę 7-osobowych vanów i 9-osobowych minibusów. Renault Scenic, Renault Espace, VW Caddy i VW Touran to najczęściej oferowane minivany na Lotnisku Gran Canaria.

Renault Espace

Lotnisko Gran Canaria – wynajem aut 7-osobowych; powyżej Renault Espace, we flocie między innymi Dollar, Thrifty i Hertz na Lotnisku LPA..

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Gran Canaria - LPA
Wyszukiwarka ofert rent-a-car Cartrawler, udostępniona na stronie www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl współpracuje z głównymi wypożyczalniami obsługującymi Lotnisko Gran Canaria. Wyświetla zarówno oferty wypożyczalni, których biur znajdują się bezpośrednio w terminalu, w tym: Avis, Budget ,Enterprise, Europcar, Goldcar, Hertz, Keddy by Europcar Interrent, Rhodium, Sixt, Thrifty, Key and Go i Topcar, jak również firm spoza lotniska, które podstawiają pojazdy, lub oferują transfer autobusem wahadłowym. Należą do nich, między innymi: Dollar, Turisprime i Orlando.

Szczegółowe informacje na temat wynajmu (w tym dotyczące wieku kierowcy, zasad uzupełniania paliwa i wysokość udziału własnego, etc.) znaleźć można klikając na link ‘Warunki wynajmu’ w każdej ofercie wyświetlonej przez wyszukiwarkę Cartrawler. W opisie oferty wskazany jest również sposób odbioru auta: bezpośrednio na lotnisku, lub poza nim, z zapewnionym transportem do biura wypożyczalni.

O Gran Canaria 
Gran Canaria jest drugą najgęściej zaludnioną z Wysp Kanaryjskich i trzecią pod względem powierzchni. Różnorodność krajobrazów i mikroklimatów występujących na wyspie sprawiają, iż często jest ona określana, mianem ‘miniaturowego kontynentu’. Część centralna tej wulkanicznej wyspy jest górzysta; najwyższym szczytem Gran Canaria jest Pico de Las Nieves, wznoszący się na 1959 metrów n.p.m.

Co warto zobaczyć na Gran Canaria.

Stolica wyspy, Las Palmas, usytuowana jest na północno-wschodnim wybrzeżu Gran Canaria, turyści jednak zmierzają najczęściej na wybrzeże południowe, gdzie na plażach Maspalomas, Playa de Inglés, czy San Agustín mieszczą się najpopularniejsze ośrodki wypoczynkowe Gran Canaria. Mapa Gran Canaria.

Zobacz, jakie atrakcje oczekują odwiedzających Gran Canaria:

Znajdź więcej informacji na temat atrakcji turystycznych Gran Canaria (strona dostępna również w języku polskim).Lotnisko Gran Canaria – wynajem aut Wyspy Kanaryjskie
Artykuły: Lotnisko Gran Canaria – wynajem aut Wyspy Kanaryjskie
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Saturday, March 19 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz