Lotnisko Grenoble - wynajem samochodu na narty we Francji

Porównaj oferty rent-a-car Grenoble, Lotnisko

Grenoble, nazywane często “Stolicą Alp” jest popularnym przystankiem dla amatorów sportów zimowych zmierzających w Alpy Francuskie. Wiele popularnych ośrodków narciarskich mieści się w zasięgu około 1.5 h drogi samochodem od Grenoble, a w tym: Chamrousse, Les Sept Laux, Autrans, L’Alpe d’Huez, Les Deux Alpes i Val Thorens.

Miasto obsługiwane jest przez międzynarodowy port lotniczy znany oficjalnie pod nazwą Lotnisko Grenoble-Isère GNB. Dla tych z podróżnych, którym po wylądowaniu niezbędny jest własny środek transport, Lotnisko Grenoble zapewnia szeroki wybór usług rent-a-car.

Citroen C4
Citroen C4 Picasso –często dostępny we flocie wypożyczalni samochodów na Lotnisku Grenoble

Najkorzystniejsze ceny wynajmu aut dostępne są często poprzez internetowe wyszukiwarki ofert  - takie jak Cartrawer - pozwalające porównać ceny w wielu wypożyczalniach działających na Lotnisku Grenoble. Jedno wyszukiwanie zapewnia dostęp konkurencyjnych ofert pochodzących między innymi z Avis, Europcar, Alamo, Budget, Thrifty, Sixt, Hertz, czy też King Rent.

Tani wynajem aut Grenoble – rezerwuj z wyprzedzeniem
Dokonanie rezerwacji ze znacznym wyprzedzeniem jest najlepszą gwarancją uzyskania przystępnej ceny wynajmu auta w Grenoble, zwłaszcza jeśli planujemy wynajem na okres zimowy, kiedy to do miasta ściągają masowo entuzjaści sportów zimowych.

Najtańsze samochody do wynajęcia – małe auta miejskie, w tym Citroen C1, Fiat 500, lub podobne – dostępne są wówczas zazwyczaj w cenach od około 75pkn za tydzień. Dla większej wygody oraz przestrzenie - zarówno dla pasażerów jak i bagażu (co ważne jest, jeśli podróżujemy z własnym sprzętem narciarskim) - warto jest skorzystać z oferty samochodów większych rozmiarów, w tym pojazdów typu kombi.

Podczas rezerwacji w systemie Cartrawler, istnieje możliwość dodania wyposażenia dodatkowego, w tym uchwytów na narty, łańcuchów śniegowych oraz oczywiście fotelików dla dzieci i nawigacji satelitarnej.

Loty do Grenoble
Bezpośrednie loty z Polski do Grenoble oferowane są w sezonie zimowym przez przewoźnika low-cost Wizzair z wylotami z Lotniska Chopina w Warszawie.

Grenoble – atrakcje turystyczne nie tylko zimą
Grenoble jest stolicą departamentu Isère położonego w regionie Rodan-Alpy, w południowo-wschodniej Francji. Miasto jest niezwykle malowniczo położone u podnóża Alp, u zbiegu rzek Drac i Isère. Bliskość ośrodków narciarskich i wypoczynkowych Alp czyni z Grenoble popularny cel wypoczynku zimowego. Nie oznacza to jednak, iż poza okresem zimowym odwiedzający Grenoble będą się tu nudzić.

Oprócz atrakcyjnej lokalizacji, sprzyjającej uprawianiu turystyki górskiej również latem, Grenoble poszczycić się może również ciekawą oferta kulturalną: na odwiedzających miasto oczekują liczne zabytki i muzea.

Do największych atrakcji Grenoble zalicza się Bastylia - XVI wieczna warownia usytuowana na zboczu góry. Głównym zadaniem tej imponującej budowli była obrona miasta. Dostać się do niej można z centrum Grenoble za pomocą blisko 300-metrowej długości kolejki. Zarówno sam przejazd kolejką, jak i wizyta w warowni dostarczą wielu okazji do podziwiania niezapomnianych widoków, w tym panoramy Alp z imponującym szczytem Mont Blanc oraz rzeki Isère.

Na uwagę w Grenoble zasługują również zabytkowe kościoły Saint Laurent i Saint Andre oraz gotycka katedra Notre Dame. W ofercie muzealnej Grenoble, wymienić warto jest Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Delfinackie, Muzeum Archeologiczne oraz Muzeum miejskie Grenoble.

Przewodnik po Grenoble (w języku angielskim):Lotnisko Grenoble - wynajem samochodu na narty we Francji
Artykuły: Lotnisko Grenoble - wynajem samochodu na narty we Francji
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, October 30 2015

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz