Tani wynajem aut Liverpool, Lotnisko – rent a car Cartrawler Anglia

Znajdź najkorzystniejsze oferty rent a car na Lotnisku Liverpool przy pomocy wyszukiwarki ofert Cartrawler.

Wynajem aut Liverpool – porównaj oferty na John Lennon Airport

Wyszukiwarka współpracuje z wszystkimi wiodącymi wypożyczalniami samochodów działającymi na terenie Lotniska Liverpool ułatwiając porównanie ofert a także oferując ceny konkurencyjne w stosunku do wynajmu bezpośrednio w wypożyczalni.

VW Polo Liverpool

VW Polo to często najtańszy samochód do wynajęcia na Lotnisku Liverpool.

Obsługujący ponad 5 mln pasażerów rocznie Port lotniczy im. Johna Lennona ' LPL jest 12 największym lotniskiem Wielkiej Brytanii. Mieści się około 15 km na południowy wschód od centrum Liverpoolu, w hrabstwie Merseyside w regionie North West England.  

Drogi A562 i A61 umożliwiają dojazd z lotniska do centrum miasta, jak również połączenia z ważnymi trasami regionu, w tym M6, M62 i M57.

Lotnisko Liverpool mapa

Położenie Lotniska Liverpool - mapa.

Usytuowanie na terenie dzielnicy Speke sprawiło, iż przed długi czas port ten znany był jako Lotnisko Speke. Na cześć tragicznie zmarłego frontmana słynnej liverpoolskiej grupy The Beatles, przemianowane zostało w 2001 roku.

Film promocyjny Lotniska Liverpool:

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Liverpool
Biura agencji rent-a-car na Lotnisku Liverpool usytuowane są na parterze parkingu krótkoterminowego (Short Stay) naprzeciw budynku terminalu.

Usługi wynajmu aut są tu świadczone przez bardziej i mniej znane wypożyczalnie, w tym: Alamo, Avis, Budget, Enterprise, Firefly, Europcar, Green Motion, Easirent, Flizzr, Keddy i Interrent.

Tani wynajem aut Lierpool
Najtańsze oferty wynajmu samochodów na Lotnisku Liverpool znaleźć można w cenach od około PLN 600 za tydzień wynajmu małego auta miejskiego, np. Hyundai i10, Peugeot 107, czy Chevrolet Spark. Większe (i wygodniejsze samochody dostępne są często w niewiele wyższych cenach. Jeśli komfort podróży jest istotnym kryterium wyboru auta, często warto jest dopłacić około 50 złotych za 7-dniowy okres wynajmu VW Polo, Forda Fiesty w klasie ekonomiczne, a przy odrobinie szczęścia nawet niezwykle popularnego w klasie kompakt Golfa.

Auto w klasie średniej, jak na przykład VW Jetta, lub też bardzo lubiana i sprawdzona Skoda Octavia, wynająć na Lotnisku Liverpool znaleźc można w cenie od około PLN 1000.

Skoda Octavia

Skoda Octavia, we flocie między innymi Alamo i Enterprise Rent a car na Lotnisku Liverpool.

Podobnie jak zaobserwować można to na krajowym rynku rent a car, w Anglii znacznie staniały pojazdy typu SUV, których nowe modele zasiliły floty wypożyczalni samochodów w całej Europie. Oprócz popularnego Nissana Qashqai, powszechnie spotkać można tu także modele takie jak Peugeot 2008, Toyota Rav4, Opel Crossland, a także, z nieco ‘wyższej półki’ również Volvo XC60, czy Nissan Pathfinder. Najtańsze SUVy na Lotnisku Liverpool wynająć można często już od około PLN 1000 za tydzień.

Jeśli poszukujesz pojazdu o specyficznej charakterystyce, funkcja filtra wyszukiwarki Cartrawler pozwoli Ci ograniczyć wyniki wyszukiwania do samochodów spełniających pożądane warunki: np. silnik dieslowski, automatyczna skrzynia biegów, kombi, van, minibus, etc.

Korzystając z wyszukiwarki masz możliwość zarezerwować samochód na Lotnisku Liverpool, jak również, po zmianie lokalizacji punktu odbioru w wielu innych punktach wynajmu na terenie miasta.

Liverpool – jazda samochodem i parkowanie
Poruszanie się samochodem po centrum Liverpoolu może nastręczyć sporo kłopotu, niezależnie od tego jak dobrze opanowaliśmy technikę ruchu lewostronnego.

Miasto jest w trakcie poważnych prac mających na celu poprawienie infrastruktury komunikacyjnej. Inwestycja w wysokości 75 milionów funtów ma przynieść w niedalekiej przyszłości wymierne korzyści, zamieniają Liverpool w miasto przyjazne środowisku jak również mieszkańcom. Na razie jednak przekłada się ona na nagminne utrudniania w komunikacji związane z robotami drogowymi.

Jeśli chodzi o parkowanie, Liverpool plasuje się w czołówce miast, które wystawiają najwięcej mandatów za nieprawidłowe parkowanie (wyprzedza go tylko Londyn).

W centrum miasta wydzielonych zostało wiele stref ograniczonego parkowania, czyli CPZ – Controlled Parking Zones. Wjazd do każdej z nich jest oznaczony w widoczny sposób, z wyszczególnieniem, jakiego typu restrykcje mają zastosowanie. Parkowanie krótkoterminowe możliwe jest tu w wydzielonych zatoczkach po uiszczeniu opłaty. Potwierdzenie opłaty zostawić należy na widocznym miejscu deski rozdzielczej. Szczegółowe informacje na temat parkowania w Liverpoolu znajdziesz tutaj.

Miasto posiada również szereg parkingów długo-terminowych – zobacz mapę

Znajdź wiele praktycznych informacji na temat Liverpoolu w oficjalnym przewodniku po mieście. 

Tanie loty do Liverpoolu
Loty z Polski do Liverpool-u oferowane są przez wiodące linie lotnicze typu low-cost, w tym:

  • Easyjet – z Krakowa
  • Ryanair - Krakowa, Poznania, Szczecina, Modlina i Wrocławia
  • Wizzair - z Gdańska, Katowic i Warszawy-Chopin


Tani wynajem aut Liverpool, Lotnisko – rent a car Cartrawler Anglia
Artykuły: Tani wynajem aut Liverpool, Lotnisko – rent a car Cartrawler Anglia
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, August 25 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz