Lotnisko Liverpool - wynajem samochodów Wielka Brytania

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Liverpool

Port lotniczy Liverpool John Lennon (LPL) obsługuje połączenia powietrzne do i z aglomeracji miasta Liverpool w hrabstwie Merseyside w regionie North West England. Dzięki lokalizacji na terenie dzielnicy Speke, pierwotnie znany był on pod nazwą Lotnisko Speke. Od 2000 roku Lotnisko Liverpool nosi nazwę upamiętniającą tragicznie zmarłego wokalistę słynnej liverpoolskiej grupy the Beatles.

Liverpool John Lennon

Lotnisko usytuowane jest około 12 km na południowy wschód od centrum miasta. Łatwo dojechać można do niego trasami A562 i A562. Zjazd na lotnisko jest dobrze oznakowany z autostrad M6, M62, i M57.

Port lotniczy Liverpool obsługuje ponad 4 milionów pasażerów rocznie na trasach krajowych i europejskich. Korzystającym z niego podróżnym Lotnisko Liverpool oferuje szeroki wybór usług, w tym usługi wynajmu samochodów.

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Liverpool
Biura agencji rent-a-car na Lotnisku Liverpool usytuowane są na parterze parkingu krótkoterminowego (Short Stay) naprzeciw budynku terminalu.

Usługi wynajmu aut są tu świadczone przez bardziej i mniej znane wypożyczalnie, w tym: Alamo, Avis, Budget, Europcar, Green Motion, Easirent i Interrent. Te dwie ostatnie wypożyczalnie wynajmują auta na lotnisku na zasadzie „meet and greet”. Oznacza to, iż nie posiadają one biura na terenie lotniska; przedstawiciel wypożyczalni odbiera klienta z hali przylotów i towarzyszy mu do punktu odbioru auta.

Najtańsze oferty wynajmu samochodów na Lotnisku Liverpool znaleźć można w cenach od około PLN 400 za tydzień wynajmu małego auta miejskiego, np. Hyundai i10, Peugeot 107, czy Chevrolet Spark. Większe (i wygodniejsze samochody dostępne są często w niewiele wyższych cenach. Jeśli komfort podróży jest istotnym kryterium wyboru auta, często warto jest dopłacić około 50 złotych za 7-dniowy okres wynajmu Forda Fiesty w klasie ekonomiczne, a przy odrobinie szczęścia nawet niezwykle popularnego w klasie kompakt VW Golfa.

Internetowe wyszukiwarki oferta, takie jak na przykład Cartrawler, są bardzo przydatne w kompleksowym porównaniu ofert wynajmu samochodów w danej lokalizacji. Wyświetlają one aktualnie dostępne oferty z wielu wypożyczalni w cenach często o wiele bardziej konkurencyjnych, niż wynajem bezpośrednio w wypożyczalni, ułatwiając również dokonanie rezerwacji przez internet.

Korzystając z wyszukiwarki Cartrawler, masz możliwość zarezerwować samochód na Lotnisku Liverpool, jak również, po zmianie lokalizacji punktu odbioru w wielu innych punktach wynajmu na terenie miasta.

Tanie loty do Liverpoolu
Loty z Polski do Liverpool-u oferowane są przez wiodące linie lotnicze typu low-cost, w tym Easyjet (z Krakowa), Ryanair (z Krakowa, Poznania, Szczecina, Modlina i Wrocławia) oraz Wizzair (z Gdańska i Warszawy).

Liverpool – atrakcje turystyczne
Liverpool jest popularnym celem emigracji zarobkowej z Polski. Warto pamiętać jednak, iż miasto posiada szeroki wachlarz atrakcji turystycznych. Przez wieki Liverpool był jednym z najbardziej wpływowych miast brytyjskich, ustępując jedynie Londynowi. Określany często mianem „Nowego Jorku Europy”, Liverpool pozostaje nadal jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych, usługowych i kulturalnych Anglii, chlubiąc się również dynamicznie rozwijającym się sektorem turystycznym. Odwiedzający miasto znajdą tu światowej klasy zabytki historyczne, bogatą ofertę kulturalną, galerie sztuki oraz aktywna scenę muzyczną, wywodzącą się z wiecznie żywej legendy Beatlesów.

Światowe Dziedzictwo Kulturowe UNESCO Liverpool
Liverpool zbudował swoją potęgę w znacznej mierze na działalności portowej, niechlubnie związanej z handlem niewolnikami w VXIII wieku, a później również na strategicznym usytuowaniu dla transportu o ogarniętej Drugą Wojna Światową Europie. Pomimo, iż w drugiej połowie XX wieku zarówno port jak i cały Liverpool podupadły ekonomicznie, władzom miasta udało się tchnąć nowe życie w zapomniane liverpoolskie doki. Obecnie nabrzeże rzeki Mersey są stanowią dobrze zachowane, i hołubione wręcz, świadectwo minionej świetności portu Liverpool, będąc jednocześnie jedną z najbardziej interesujących dzielnic miasta. Sześć wydzielonych rejonów Liverpoolu, objętych ogólną nazwą Liverpool Maritime Mercantile City dostąpiło zaszczytu wpisania na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO jako „doskonały przykład portu handlowego z czasów największego globalnego wpływu Wielkiej Brytanii”.

Na uwagę zasługują zwłaszcza:

  • Budynek Royal Liver – pierwszy wieżowiec Wielkiej Brytanii, powszechnie rozpoznawalny dzięki mierzącym 8 metrów średnicy zegarom oraz figurom olbrzymich ptaków, będących symbolem Liverpoolu. Royal Liver jest jednym z trzech budynków, tak zwanych „trzech gracji” składających się na Pier Head, liverpoolską przystań.
  • Dok Alberta – najbardziej charakterystyczna budowla Liverpoolu, wykonana w całości z żelaza, cegły i kamienia, wyposażona swego czasu w pierwsze na świecie żurawie hydrauliczne.

Zobacz mapę Liverpool docklands.

Liverpool współczesny
Pomimo, iż w czasach współczesnych Liverpool stracił na znaczeniu jeśli chodzi o potencjał ekonomiczny, życie kulturalne miasta kwitnie. W 2008 roku, razem z norweskim miastem Stavanger, Liverpool pełnił funkcję Europejskiej Stolicy Kultury. Miasto pochlubić się może imponującą ofertą muzealną, na uwagę zasługuje zwłaszcza Tate Gallery , Walker Gallery, Liverpool World Museum oraz Museum of Liverpool, pierwsze na świecie muzeum poświęcone jednemu miastu.

Sprawdź aktualny program muzeów Liverpoolu

W mieście działa również wiele teatrów a Echo Arena Liverpool, Liverpool Playhouse and Theatre Royal zaliczają się do najlepszych hal widowiskowych miasta.

Historia the Beatles wiecznie żywa w Liverpoolu
Większość fanów muzyki rock-n-rollowej kojarzy z pewnością Liverpool z kolebką zespołu wszechczasów tego gatunku, The Beatles.

Miasto dosłownie opływa we wszelkiego rodzaju memorabilia poświęcone Beatlesom, a wycieczki do domów rodzinnych Johna Lennona i Paula McCartneya stanowią jedną z najpopularniejszych atrakcji Liverpoolu.

Obowiązkowym przystankiem wycieczki tropami The Beatles jest jednak słynne muzeum The Beatles Story Liverpool Museum.

 “Above us only sky”,  czyli “nad nami tylko niebo” - słynny wers z hitu Beatlesów Imagine został mottem Lotniska Liverpool a szkic autoportretu Johna Lennona to logo lotniska.

Premier League Liverpool
Aż dwie drużyny futbolowe z Liverpool znalazły miejsce w angielskiej Premier League: Liverpool FC i Everton. Wycieczki z przewodnikiem po stadionach oraz muzeach obydwu klubów to prawdziwa gratka dla najwierniejszych fanów. Znajdź więcej informacji na temat Anfield Liverpool Stadium tours.

Liverpool – jazda samochodem i parkowanie
Poruszanie się samochodem po centrum Liverpoolu może nastręczyć sporo kłopotu, niezależnie od tego jak dobrze opanowaliśmy technikę ruchu lewostronnego. Miasto jest w trakcie poważnych prac mających na celu poprawienie infrastruktury komunikacyjnej. Inwestycja w wysokości 75 milionów funtów ma przynieść w niedalekiej przyszłości wymierne korzyści, zamieniają Liverpool w miasto przyjazne środowisku jak również mieszkańcom. Na razie jednak przekłada się ona na nagminne utrudniania w komunikacji związane z robotami drogowymi.

Jeśli chodzi o parkowanie, Liverpool plasuje się w czołówce miast, które wystawiają najwięcej mandatów za nieprawidłowe parkowanie (wyprzedza go tylko Londyn).

W centrum miasta wydzielonych zostało wiele stref ograniczonego parkowania, czyli CPZ – Controlled Parking Zones. Wjazd do każdej z nich jes oznaczony w widoczny sposób, z wyszczególnieniem, jakiego typu restrykcje mają zastosowanie. Parkowanie krótkoterminowe możliwe jest tu w wydzielonych zatoczkach po uiszczeniu opłaty. Potwierdzenie opłaty zostawić należy na widocznym miejscu deski rozdzielczej. Szczegółowe informacje na temat parkowania w Liverpoolu znajdziesz tutaj.

Miasto posiada również szereg parkingów długo-terminowych – zobacz mapę

Odległości drogowe z Liverpoolu
Liverpool jest doskonale skomunikowany drogowo z innymi miastami Anglii. Autostrada M62 łączy Liverpool z Manchesterem i Leeds. Trasą M6 przebiegającą nieopodal Liverpoolu, dostać można się do Glasgow i Birmingham. Z Liverpool do Londynu dojechać można trasą A41/M1 kierując się tunelami Kingsway i Queensway przecinającymi rzekę Mersey.

Kliknij, aby zwizualizować mapę głównych dróg Anglii.

Poniżej, przybliżone odległości drogowe z Liverpool:

  • odległość Liverpool – Manchester: 32 mi / 51.4 km
  • odległość Liverpool - Leeds: 71.6 mi / 115 km
  • odległość Liverpool Birmingham: 93.8 mi / 151 km
  • odległość Liverpool - Bristol: 175 mil / 281 km
  • odległośc Liverpool - Londyn: 206 mil /331 km

Tani wynajem samochodów na Lotnisku Liverpool – porównaj ceny z CartrawlerLotnisko Liverpool - wynajem samochodów Wielka Brytania
Artykuły: Lotnisko Liverpool - wynajem samochodów Wielka Brytania
Tematy: , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Saturday, November 01 2014

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz