Lotnisko Łódź – wypożyczalnie samochodów

Obsługujący nieco ponad 200 tyś. pasażerów rocznie Port Lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi - LCJ, znany również pod dawną nazwą ‘Lublinek’, zajmuje dwunastą pozycje na liście największych polskich lotnisk.

Opel Astra

Opel Astra, samochód kompaktowy do wynajęcia w przystępnej cenie na Lotnisku Łódź.

Ranga tego, najbardziej centralnie usytuowanego w kraju portu zmalała znacznie w ostatnich latach, na co złożyło się szereg czynników, w tym, między innymi upadek i/lub wycofanie się wielu linii lotniczych w tej lokalizacji.

Porównaj oferty rent-a-car na Lotnisku Łódź przy pomocy wyszukiwarki Cartrawler

Bliskość Warszawy - przejazd pomiędzy Łodzią a stolicą zajmuje niecałe 2 godziny - sprawia, iż portowi w Lublinku trudno jest konkurować z Lotniskami Warszawa Chopin i Modlin. Znacznie niższe ceny biletów, oraz nieporównywalnie szersza oferta połączeń dostępnych w Warszawie sprawia, iż wielu łodzian woli poświęcić nieco więcej czasu na transfer na warszawskie lotniska. Znajduje to odzwierciedlenie w malejącej liczbie połączeń. Przewoźnik low-cost Ryanair oferuje połączenia z łodzi do Dublinu, East Midlands i Londynu-Stanstead. Dostępne są również połączenia czarterowe, między innymi linii Enter Air i Buzz

Spot promocyjny Lotniska Łódź.

Przyszłość łódzkiego lotniska jest niejasna również ze względu na plany otwarcia Centralnego Portu Lotniczego, który powstać ma pomiędzy Łodzią a Warszawą. Może on postawić pod znakiem zapytania racje bytu wielu małych rozmiarów portów regionalnych w okolicy.

Tani transport z Lotniska Łódź
Pomimo zmniejszenia liczby operacji, a co za tym idzie, również ilości pasażerów korzystających z Lotniska Lodz, nie wycofują się z niego firmy sektora rent-a-car.

VW Polo

VW Polo – cieszy się dużą popularnością w segmencie ekonomicznym; we flocie większości wypożyczalni samochodów na Lotnisku Łódź.

Skorzystać tu można z usług ponad 10 wypożyczalni samochodów, ceny zaś, przy rezerwacjach wykonanych z pewny wyprzedzeniem, są przystępne: tygodniowy koszt wynajmu auta w klasie ekonomicznej (Ford Fiesta, Kia Picanto, Seat Ibiza) zaczyna się zazwyczaj od około 500 pln.

Poniżej przedstawiamy listę wypożyczalni aut na Lotnisku Lodz - Lublinek:

Avis Lotnisko Łódź
Gigant na rynku usług rent-a-car obecny jest na wszystkich polskich lotniskach międzynarodowych. W Łodzi posiada przedstawicielstwo bezpośrednio w terminalu lotniska.

Carfree
Polska wypożyczalnia samochodów, posiada 14 oddziałów na terenie całego kraju, obsługując wszystkie lotniska oraz centra dużych miast.

Enterprise Rent A Car
Dynamicznie rozwijająca się w Europie wypożyczalnia Enterprise Rent A Car posiada biuro w Łodzi, tuż na wprost terminalu.

Europcar
Także w terminalu Lotniska Łódź znaleźc można biuro popularnej wypożyczalni, Europcar.

Express Rent A Car
Biuro polskiej wypożyczalni Express Rent A Car w Łodzi położone jest w centrum miasta. Na terenie Lotniska Lublinek parkują swoje samochody na parkingu strzeżonym na wprost nowego terminala.

GT-Cars
Katowicka wypożyczalnia GT-Cars podstawia samochodu na większości polskich lotnisk, w tym również w porcie Łódź-Lublinek.

Hertz
Podobnie jak inne wiodące marki sektora, wypożyczalnia samochodów Hertz na Lotnisku Łódź dysponuje biurem bezpośrednio w terminalu.

Kaizenrent
Względnie nowa marka na polskim rynku rent a car, czerpie z ponad 30 letnich doświadczeń śląskiej firmy Dobrygowski Sp. Z o.o. będącej dealerem Toyoty. Posiada oddziały w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu.

Panek
Jedna z największych polskich wypożyczalni aut, Panek, na Lotnisku Łódź-Lublinek posiada biuro bezpośrednio w terminalu (hala przylotów).

Rentis
Na czołowych pozycjach na liście najtańszych samochodów do wynajęcia na Lotnisku w Łodzi, dostępnych w Cartrawler, często goszczą również oferty Rentis. Wypożyczalnia podstawia samochody na lotnisko.

Sixt
Biuro Sixt Rent A Car Łódź, Lotnisko, znajduje się w terminalu, w hali przylotów.

Znajdź wiele praktycznych informacji na temat Łodzi na portalu Nasze Miasto.Lotnisko Łódź – wypożyczalnie samochodów
Artykuły: Lotnisko Łódź – wypożyczalnie samochodów
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, November 08 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz