Lotnisko Lyon – tani wynajem samochodów Francja

Wypożyczalnie samochodów Lyon Lotnisko – porównaj oferty online

Lyon, trzecie pod względem liczby mieszkańców miasto we Francji i największe w regionie Rodan-Alpy obsługiwane jest przez znacznych rozmiarów lotnisko narodowe.

Tani samochód do wynajecia Lyon - Opel Corsa
Opel Corsa jest jednym z tańszych samochodów do wynajęcia na lotnisku Lyon – porównaj oferty Budget, Avis Rent A Car, czy Hertz Lyon w wyszukiwarce Cartrawler dostępnej na stronie www.tani-wynajem-samochodów.pl

Port lotniczy Lyon-Saint-Exupéry - LYS, znany uprzednio jako Lotnisko Lyon-Satolas, usytuowany jest w odległości (drogowej) około 25 km na wschód od centrum Lyonu. Bliskość wielu autostrad i większych dróg przebiegających w sąsiedztwie lotniska pozwala na szybkie dostanie się z niego nie tylko do samego Lyonu, ale również do wielu innych miast we wschodniej Francji.

Zobacz mapę ogólna regionu Rodan-Alpy (Rhone-Alpes), którego stolicą jest Lyon. 

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Lyon – porównaj ceny i rezerwuj przez internet
Usługi wynajmu aut na lotnisku w Lyonie oferowane są przez szereg wypożyczalni, zarówno tych działających bezpośrednio  na lotnisku, jak i oferujących transport autobusem wahadłowym do swoich biur poza terminalem. Do najważniejszych wypożyczalni samochodów na Lotnisku Lyon zaliczają się: Avis Rent A Car, Alamo, Hertz, Budget, Europcar, Dollar, Thrifty, Sixt Rent A Car, jak również wypożyczalnie low-cost Interrent i Keddy by Europcar.

Aby kompleksowo i nie tracąc czasu porównać ceny w wielu wypożyczalniach aut na Lotnisku Lyon, skorzystać warto jest z internetowej wyszukiwarki ofert Cartrawler. Wyświetla ona aktualnie dostępne, uszeregowane cenowo oferty w tej lokalizacji, umożliwiając również dokonanie w nieskomplikowany sposób rezerwacji online.

Oferty Cartrawler obejmują wszystkie grupy wynajmu, od najmniejszych (i najtańszych) samochodów miejskich, poprzez popularne klasy ekonomiczna i kompaktową, aż po duże pojazdy oraz modele "specjalne", rzadziej wybierane, czyli na przykład auta terenowe, kabriolety, czy też vany dla 7 a nawet 9 osób.

Opel Vivaro
Opel Vivaro, przestronna kabina dla 9 osób. We flocie, min. Alamo na Lotnisku Lyon.

Rent a car Francja – porównaj warunki wynajmu
Poszukując najkorzystniejszej oferty wynajmu samochodu, oprócz ceny, warto jest też zwrócić uwagę na warunki wynajmu, zwłaszcza te dotyczące wkładu własnego, przebiegu, zasad uzupełniania paliwa, czy też na przykład wymogów, co do wieku kierowcy. Mogą one zasadniczo zmienić ostateczny koszt wynajmu.

Nieograniczony przebieg nie jest powszechną praktyką wśród francuskich wypożyczalni aut. Wiele z nich wprowadza ograniczenia odległości, jakie można pokonać bez dodatkowej opłaty. Jeśli planujemy długie podróże samochodem wynajętym w Lyonie, najbardziej wskazane będą oferty bez limitu kilometrów.

Najkorzystniejszy dla klienta, i najbardziej przejrzysty sposób rozliczania zużycia paliwa, czyli 'pełny do pełnego' (odbiór i zwrot z pełnym bakiem) stosowany jest przez większość wypożyczalni na Lotnisku Lyon, co nie zmienia jednak faktu, iż zawsze dobrze jest się zapoznać szczegółowo z opisem oferty przed dokonaniem rezerwacji.

Ford Mondeo
Ford Mondeo Kombi – duży bagażnik za przystępną cenę.

We Francji minimalny wiek kierowcy wynajętego auta ustalany jest często na 25 lat. Nie oznacza to, iż młodsi kierowcy nie będą mieli możliwości wynajęcia pojazdu; liczyć się muszą jednak z dodatkową opłatą. W przypadku dłuższego wynajmu (opłata naliczana jest za każdy dzień wynajmu), może ona spowodować znaczny wzrost ostatecznego kosztu usługi.

Rhônexpress – pociąg z Lotniska Lyon do centrum miasta
Podróżni, którzy nie planują wynajmu samochodu na Lotnisku w Lyonie mają do swojej dyspozycji kilka środków transport publicznego. Najpopularniejszym i bodajże najwygodniejszym z nich jest linia kolejowa Rhônexpress. Łączy ona terminal lotniska z centrum miasta, zatrzymując się na stacjach pośrednich Meyzieu i Vaulx-en-Velin La Soie, w drodze do stacji końcowej Lyon Gare de la Part-Dieu – mapa

Czas podróży pomiędzy lotniskiem i Lyonem wynosi około 30 minut. Cena biletu dla dorosłego EUR 16.10, dzieci poniżej 12 roku życia podróżują bezpłatnie. Bilety na Rhônexpress rezerwowane przez internet często objęte są taryfami ulgowymi.

Zobacz jak dostać się z Lotniska Lyon do centrum miasta:

Pociąg TGV na Lotnisku w Lyonie
Lotnisko w Lyonie połączone jest z francuską siecią szybkiej kolei TGV. Dworzec TGV Lyon-Saint-Exupery usytuowany jest naprzeciw terminalu. Pośród kierunków TGV z Lotniska Lyon znajdują się między innymi: Paryż (Gare de Lyon), Macon, Grenoble, Aix Les Bains, Valence, Avignon (TGV łączone z koleją Ouigo), Marsylia (TGV i Ouigo), Aix-en-Provence (TGV i Ouigo) oraz Turyn i Mediolan we Włoszech.

Mapa połączeń TGV we Francji.

Bezpośrednie loty do Lyonu
Loty bez przesiadki z Polski do Lyonu znajdują się w ofercie przewoźników low-cost Easyjet, z Krakowa i Wizzair z Warszawy-Chopin.Lotnisko Lyon – tani wynajem samochodów Francja
Artykuły: Lotnisko Lyon – tani wynajem samochodów Francja
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, December 03 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz