Rent a car Marrakesz, Lotnisko Menara – wynajem samochodów Maroko

Wynajem samochodu staje się coraz popularniejszą forma transportu dla milionów turystów odwiedzających rokrocznie Maroko.

Porównaj oferty rent a car na Lotnisku Marrakesz 

Usługi rent a car są tu szeroko rozpowszechnione i oferowane zarówno przez powszechnie znane, międzynarodowe firmy, jak i przez marokańskie wypożyczalnie samochodów.

Dacia Logan

Dacia Logan, popularna opcja rent a car w klasie ekonomicznej w Maroko.

Największy wybór modeli aut oraz najprzystępniejsze ceny są dostępne zazwyczaj w międzynarodowych portach lotniczych.

Poniżej podajemy podstawowe informacje na temat wynajmu samochodów na Lotnisku Marakesz.

Międzynarodowy port lotniczy Marakesz Menara, bo tak brzmi jego oficjalna nazwa, jest drugim, pod względem liczby odprawianych pasażerów lotniskiem Maroka. Mieści się w odległości około 5 km od historycznego centrum miasta, Mediny.

Lotnisko posiada dwa terminale, T1 i T2, obsługujące ponad 4 miliony podróżnych rocznie na trasach krajowych i międzynarodowych.

Międzynarodowy kod IATA lotniska to – RAK.

Wypożyczalnie samochodów Marrakesz
W Marrakeszu, podobnie, jak w innych dużych miastach Maroka, takich jak Casablanca, Fez i Rabat, istnieje spora – i rosnąca wraz z rozwojem turystyki  w tym kraju - konkurencja na rynku usług wynajmu aut.

Spotkać tu można wiele powszechnie znanych międzynarodowych marek rent a car, w tym: Avis, Hertz, Dollar, Thrifty, Europcar, Sixt, Green Motion i Firefly, jak również  marokańskie wypożyczalnie: Dirent, Aircar, Locationauto, Dirent, Sovoy Cars i Wanalou Rent A Car.

Jak większość innych destynacji na całym świecie, także Maroko nie uniknęło drastycznej podwyżki cen usług rent a car. Wynika ona w dużej mierze niedoboru pojazdów. Większość wypożyczalni zredukowało do minimum flotę w czasie pandemicznych obostrzeń sanitarnych, tak by zmniejszyć koszty operacyjne. Obudowanie flot do stanu sprzed pandemii, okazało się trudniejsze, niż zakładano, zaś gwałtownie rosnący po 2 latach przestoju popyt wywindował, w niektórych przypadkach drastycznie, ceny dostępnych samochodów.

Bardzo przydatne w znalezieniu najkorzystniejszych ofert okazują się często internetowe wyszukiwarki wynajmu samochodów, jak na przykład Cartrawler. Współpracują one z wieloma wypożyczalniami prezentując zestawienie cen i rezerwację przez internet.

Hyundai i10

Hyundai i10, tani środek transportu w Maroku.

W Maroko trudno jest mówić o szczycie sezonu turystycznego; kraj ten odwiedzany jest chętnie przez cały rok, w zależności od zainteresowań i preferencji odwiedzających. Zwiększone natężenie ruchu turystycznego zwłaszcza jeśli chodzi o kierunki z Europy, zaobserwować można podczas tradycyjnych okresów wakacyjnych, czyli w lipcu i sierpniu, jak również podczas świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Wówczas ceny wynajmu mogą być nieco wyższe; zalecane jest niezwlekanie z rezerwacją na ostatnią chwile.

Z racji na stosunkowo niewielką różnicę w cenie pomiędzy klasą mini, a klasa ekonomiczną, lepszym wyborem, zwłaszcza jeśli planujemy podróże na dłuższych trasach i latem, może okazać się wynajęcie nieco większego auta. Oprócz większej ilości miejsca w kabinie i bagażniku, zapewni ono również wydajniejszą klimatyzację, co w okresie największych upałów afrykańskich może mieć kluczowe znaczenie.

Do najczęściej spotykanych modeli w klasie ekonomicznej we flocie wypożyczalni na Lotnisku Marrakesz zaliczają się Suzuki Celerio, Fiat Punto, Peugeot 208 i Dacia Sandero.

Dacia Duster – SUV w Maroku
Marka Dacia cieszy się sporą popularnością w Maroku. Należący do Renault rumuński producent dostarcza na marokański rynek pojazdy w szerokim wachlarzu klas. Nie mogło tu zabraknąć oczywiście jednego z największych sukcesów marki, suva Duster.

Dacia Duster

SUV Maroko – Dacia Duster.

Wynajem pojazdów typu SUV jest dosyć popularny w Maroku, zwłaszcza wśród osób planujących podróże poza centrami miejskimi, czy też wycieczki na pustynię.

Wiele wypożyczalni oferuje SUVy z napędem na 4WD, np. w formie Mitsubishi Pajero.

Inne modele SUVów dostępne na Lotnisku Marrakesz to m.in.: Hyundai Tucson, Jeep Grand Cherokee, Range Rover Evoque i Range Rover Sport.

Rent a car Marrakesz – porównaj warunki wynajmu
Poszukując najkorzystniejszych ofert wynajmu samochodów w Maroku, oprócz ceny warto przeanalizować jest również warunki wynajmu. Mogą się one różnić znacznie w poszczególnych wypożyczalniach oraz wpłynąć na ostateczny koszt wynajmu.

Każdej ofercie dostępnej w wyszukiwarce towarzyszy szczegółowy opis warunków uzupełniania paliwa, ewentualnych ograniczeń przebiegu, wymagań dotyczących wieku kierowcy, etc. Podana jest również kwota udziału własnego oraz kaucji blokowanej na karcie na czas wynajmu. Ta informacja jest szczególnie ważna w przypadku, gdy klient posiada kartę kredytową o niskim limicie. Pamiętać należy, iż wypożyczalnia odmówić może wydania auta, jeśli niemożliwe jest zablokowanie kaucji. W takim przypadku klient nie ma prawa do zwrotu przedpłaconych środków.

Zdecydowana większość wypożyczalni w Maroku nie stosuje ograniczeń przebiegu. Znaczne różnice występować mogą jednak jeśli chodzi o sposób uzupełniania paliwa. Najkorzystniejsza dla klienta, i najbardziej czytelna opcja ‘pełny do pełnego’ nie jest normą w Maroku. Część z wypożyczalni proponować może wersję ‘jedna czwarta baku’ lub jeszcze inne możliwe kombinacje. Jeśli wolimy uniknąć nieporozumień podczas zwrotu auta i ewentualnego obciążenia za rzekomo brakujące paliwo, najlepiej wybrać jest ofertę ‘pełny do pełnego’.

Samochodem po Maroku – trasa N9 (Tizi n’Tichka)
Mając do dyspozycji własny środek transportu w Maroku, nie przegap możliwości podróżowania jedną z najbardziej ekscytujących tras na świecie.

Tizi n’Tichka, bo o niej mowa, jest wiodącym przez Góry Atlas odcinkiem drogi N9 łączącej Marrakesz i Ouarzazate. Na około 200 km długości zapewnia niezapomniane doznania i zapierające dech w piersiach widoki. Nawet wytrawni kierowcy powinni unikać jednak korzystania z tej drogi nocą, lub w warunkach zimowych, kiedy oblodzenie powierzchni stwarza dodatkowe zagrożenie na tej zygzakowatej trasie.

Tizi n’Tichka trudno jest uznać za spełniającą europejskie standardy bezpieczeństwa, w najniebezpieczniejszych miejscach wyposażona jest jednak w metalowe bariery. Podróż urozmaicą liczne punkty widokowe oraz kafejki i restauracje rozlokowane wzdłuż trasy.

Tak podróżuje się trasą N9 w Maroku. 

Nieopodal Ouarzazate znajduje się wart odwiedzenia historyczny kompleks budynków Ait-Ben-Haddou, doskonale reprezentujący tradycyjną marokańską architekturę obronną.  

Ouarzazate

Wykonane z gliny zabudowania Ait-Ben-Haddou wtapiają się w pustynny krajobraz.

Ait-Ben-Haddou figuruje na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego unikalna sceneria wykorzystywana była wielokrotnie w produkcjach filmowych, w tym MumiiGladiatorze i W obliczu śmierci, piętnastej części sagi o Jamesie Bondzie.

Loty do Marrakeszu
Po zawieszeniu tras do Maroka przewoźnika low-cost Ryanair, na dzień dzisiejszy jedyne połączenie bezpośrednie dostępne jest w WIzzair, na trasie Warszawa-Maroko.

Znajdź wiele przydatnych informacji w oficjalnym przewodniku po MarokuRent a car Marrakesz, Lotnisko Menara – wynajem samochodów Maroko
Artykuły: Rent a car Marrakesz, Lotnisko Menara – wynajem samochodów Maroko
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, May 27 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz