Lotnisko Modlin – tani wynajem samochodów na święta Bożego Narodzenia 2015

Rezerwacja z wyprzedzeniem jest najlepszą gwarancją uzyskania niskich cen wynajmu samochodu na warszawskich lotniskach na tegoroczny okres świąteczny.

Porównaj oferty rent-a-car Modlin, Lotnisko

Na lotnisku w Modlinie, obsługującym wiele połączeń low-cost na trasach europejskich spodziewać się szczególnego natężenia ruchu, jako, iż obsługuje ono wiele kierunków turystyki zarobkowej z Polski.

Ryanair, jedyny na razie przewoźnik w Modlinie zapewnia całoroczne połączenia do i z między innymi: Bristolu, East Mildlands, Glasgow-International, Liverpoolu i Manchesteru i Londynu-Stansted w Wielkiej Brytanii oraz szwedzkiego Sztokholmu-Skavsta i Norweskiego Moss - najpopularniejszych obecnie kierunków emigracyjnych.

Ford Focus
Ford Focus kombi, we flocie rent-a-car na Lotnisku Modlin

Poniżej przedstawiamy przykładową symulację cen wynajmu w najpopularniejszych klasach samochodów do wynajęcia na Lotnisku Modlin, na okres tygodnia obejmującego święta Bożego Narodzenia (19-26 grudnia 2015). Symulacja dokonana została w systemie rezerwacji Cartrawler, dostępnym na stronie www. tania-wypozyczalnia-samochodow.pl na ponad miesiąc przed planowanym wynajmem, w połowie listopada 2015.

Lotnisko Modlin – najtańsze samochodu do wynajęcia w klasie mini (małe samochody miejskie)

 • Rentis – Toyota Aygo, lub podobny, cena: PLN 761 za tydzień
 • Europcar – Renault Twingo, lub podobny, cena: PLN 895 za tydzień
 • Hertz – Kia Picanto, lub podobny, cena: PLN 911 za tydzień

Jako, że najmniejsze (i najtańsze auta) cieszą się zazwyczaj największym zainteresowaniem, a rezerwacje na okres świąteczny wykonywane są zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem, na miesiąc przez Świętami Bożego Narodzenia, oferta w klasie mini na modlińskim lotnisku była już mocno ograniczona.

Warszawa-Modlin – wynajem aut w klasie ekonomicznej (segment B)
Najtańsze oferty w klasie economy na Lotnisku w Modlinie dostępne w wyszukiwarce Cartrawler pochodziły z następujących wypożyczalni:

 • Budget – Renault Clio, lub podobny, cena: PLN 757 za tydzień
 • Rentis – Toyota Yaris, lub podobny, cena: PLN 823 za tydzień
 • Hertz – Renault Clio, lub podobny, cena: PLN 920 za tydzień

Na uwagę zasługuje fakt, iż również w tej klasie w chwili symulacji nie było już dużego wyboru. Ograniczona była już dostępność z wypożyczalni powszechnie uznawanych za tanie, choć w całościowym podejściu do dostępnych ofert, zwracała uwagę bardzo mała różnica w cenie pomiędzy klasą ekonomiczną a klasą mini.

Lotnisko Modlin – wynajem samochodu kompakt na Święta
Najtańsze kompakty nie odbiegały znacznie cenowo od droższych ofert aut segmentu B:

 • Budget – Renault Megane, lub podobny, cena: PLN 917 za tydzień
 • Rentis – Toyota Auris, lub podobny, cena: 918 za tydzień
 • Hertz – Renault Megane, lub podobny, cena: PLN 1121 za tydzień

Wynajem kombi Lotnisko Modlin grudzień 2015
Dla osób odwiedzających rodzinę w okresie bożonarodzeniowym, pakowny bagażnik jest duża zaletą. Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku w Modlinie wyszły naprzeciw potrzebom osób podróżujących z dużą ilością bagażu, udostępniając samochodu typu kombi w dosyć atrakcyjnych cenach. Najtańsze oferty w prezentowały się następująco:

 • Budget – Ford Focus Estate / Kombi, lub podobny, cena PLN 1011 za tydzień
 • Panek – Ford Focus Kombi, lub podobny, cena: PLN 1223 za tydzień
 • Avis – Ford Focus, lub podobny, cena: PLN 1317 za tydzień

Warunki wynajmu – porównaj, aby wynająć najtaniej
Osoby poszukujące najkorzystniejszych ofert wynajmu, oprócz ceny, powinny zwrócić uwagę również na warunki wynajmu, które zdecydować mogą o ostatecznym koszcie usługi. Zaliczają się do nich między innymi warunki uzupełniania paliwa, dopuszczalny wiek kierowcy, ewentualny limit przebiegu, czy też wreszcie wysokość udziału własnego. W wyszukiwarce Cartrawler szczegółowy opis każdej wyświetlonej oferty dostępny jest w linku 'Warunki wynajmu'.

Osoby korzystające z usług rent-a-car na południu Europy miały zapewne okazję zetknąć się niezbyt jasnym sposobem rozliczania zużycia paliwa, np. podstawienia samochodu z 1/3 baku i oczekiwania zwrotu w takim samym stanie, lub też tzw. zakupu paliwa z refundacją, gdzie opłata za bak paliwa naliczana jest (po wyższych niż rynkowe cenach) dodatkowo w momencie odbioru.

Większość polskich wypożyczalni samochodów stosuje klarowne zasady uzupełniania paliwa, czyli 'odbiór/zwrot z pełnym bakiem', co oznacza, iż jedynie w przypadku niezatankowania do pełna przed zwrotem samochodu obawiać się możemy naliczenia dodatkowej opłaty za brakujące paliwo. Niektóre wypożyczalnie jednak wymagać mogą zostawienia dodatkowej kaucji za paliwo, zwracanej po zdaniu samochodu z pełnym bakiem.

Osoby w wieku poniżej 25 lat wynajmujące samochód powinny jednak zwrócić uwagę na dopuszczalny wiek kierowcy. W niektórych przypadkach wypożyczalnie uznają klientów w wieku do 24 lat za młodych kierowców, pobierając on nich opłatę dodatkową, naliczaną za każdy dzień wynajmu.

______________________________________________________________________________________
Wszystkie ceny prezentowane przez system wyszukiwania ofert i rezerwacji Cartrawler podane w powyższym artykule dostępne były w momencie jego powstania i mogą ulec zmianie.Lotnisko Modlin – tani wynajem samochodów na święta Bożego Narodzenia 2015
Artykuły: Lotnisko Modlin – tani wynajem samochodów na święta Bożego Narodzenia 2015
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, November 16 2015

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz