Wynajem samochodów Lotnisko Newark Liberty – jak dostać się z Newark do Nowego Jorku

Podróżujesz do Nowego Jorku via Newark? Rozważ wynajem samochodu na Lotnisku Liberty – ERW.

Wynajem samochodów Lotnisko Newark Liberty – porównaj oferty

O ile poruszanie się samochodem po ścisłym centrum Nowego Jorku może być męczące, drogie i niewygodne z racji na nagminne korki i brak miejsc parkingowych, własny środek transportu z pewnością przyda się podróżnym, którzy planują przemieszczanie się po przedmieściach lub na terenie stanu New Jersey.

Chevrolet Malibu

Tani wynajem samochodów Lotnisko Nweark Liberty - Chevrolet Malibu w klasie full size, do wynajęcia w przystępnych cenach.

Poniżej zamieszczamy wskazówki dotyczące wynajmu samochodów na Lotnisku Newark oraz przydatne informacje na temat transferów z lotniska do Nowego Jorku.

Lotnisko Newark- podstawowe informacje
Chociaż technicznie nie przynależy do ścisłego centrum Nowego Jorku, z racji położenia po lewej stronie rzeki Hudson, Lotnisko Newark – EWR uznawane jest a jeden z trzech najważniejszych portów lotniczych nowojorskiej aglomeracji. Lokalizacja lotnisk Nowego Jorku – mapa.

Usytuowane w stanie New Jersey, Lotnisko Newark, przemianowane na Newark Liberty Airport po ataku terrorystycznym na World Trade Center w celu uczczenia pamięci jego ofiar, jest jednym z najstarszych aerodromów w USA a także pierwszym lotniskiem międzynarodowym tego kraju.

Szeroki wybór tras krajowych oraz międzynarodowych, jak również dobre trasy dojazdowe do centrum Nowego Jorku sprawiają, iż dla wielu osób odwiedzających Nowy Jork, podróż poprzez lotnisko Newark jest optymalnym rozwiązaniem.

Por Lotniczy Newark jest ważną bazą dla przewoźnika United Airlines, dominującego na rynku nowojorskim. Oferuje on szeroki wybór tras do Europy, Ameryk Centralnej i Południowej, Bliskiego Wschodu oraz Japonii.

Loty bezpośrednie z Polski do Nowego Jorku-Newark znajdują się w ofercie przewoźnika LOT z Warszawy (Chopin) a w sezonie letnim, także z Rzeszowa.

Wynajem samochodów Newark, Lotnisko – znajdź najlepsze oferty w Cartrawler
Usługi rent-a-car na Lotnisku Newark oferowane są przez wiele znanych wypożyczalni, w tym Alamo, Avis, Budget, Alamo, Dollar, Enterprise Rent A Car, Hertz Car Hire, National, Advantage i Payless.

Strefa rent-a-car Newark Liberty jest dobrze oznaczona; z terminali lotniska dostać się można do niej kolejka AirTrain. Znajdź usługi rent-a-car na trasie Newark Airport AirTrain.

Rezerwacja z wyprzedzeniem i po uprzednim porównaniu ofert wielu dostawców jest najlepszą gwarancją korzystnej ceny. Internetowe wyszukiwarki ofert, jak na przykład Cartrawler, są przydatnym i prostym w obsłudze narzędziem pozwalającym na zestawienie cen wielu usługodawców. Ponadto, oferty dostępne online są w wielu przypadkach bardziej konkurencyjne niż wynajem bezpośrednio w wypożyczalni.

Najtańsze samochody do wynajęcia na Lotnisku Newark dostępne są zazwyczaj w klasie ekonomicznej (Ford Fiesta, Mitsubishi Mirage lub podobne). Pamiętać należy jednak iż Ameryka jest krajem dużych przestrzeni i odpowiednio dużych samochodów, a tych jest tu olbrzymi wybór. Różnica w cenie pomiędzy najmniejszą klasą, a klasami wyższymi, oferującymi przestronniejsze wnętrza i większy komfort jazdy, jest tu często nieznaczna.

Toyota RAV4

Toyota RAV4, SUV w przystępnej cenie, we flocie między innymi Europcar na Lotnisku Newark.

Jeśli zależny nam na autentycznym amerykańskim doświadczeniu, upgrade do modeli praktycznie niespotykanych w Europie, jak na przykład Pontiac Grand Prix, Oldsmobile Alero czy Dodge Stratus, często możliwy jest w przystępnych cenach.

Wynajem vanów (MPV) i minibusów na Lotnisku Newark
Większe grupy podróżujące wspólnie zainteresowane mogą być wynajmem auta typu minivan lub minibus dla 7, 9, lub nawet więcej osób.

W tej pierwszej grupie, pojazdów o pojemności do 7 osób, na Lotnisku Newark popularne modele to Dodge Caravan i Chrysler Voyager.

Dodge Grand Caravan

Dodge Grand Caravan, wygoda i miejsce dla 7 osób, we flocie większości wypożyczalni na Lotnisku Newark.

Ciekawostka: w klasie minibusów do wynajęcia w Stanach Zjednoczonych czasem dostępne są pojazdy o pojemności do 12 osób. Do ich wynajęcia upoważnia zwykłe prawo jazdy (przed dokonaniem rezerwacji zawsze zapoznaj się jednak z warunkami wynajmu danej oferty).

Terminale na Lotnisku Newark
Na Lotnisko Liberty składają się trzy wielopiętrowe terminale usytuowane wokół owalnej strefy centralnej na terenie której mieszczą się parkingi. Terminale oznaczone są jako A, B i C. Wszystkie loty międzynarodowe na Lotnisku Newark przyjmowane są w Terminalu B. Wyświetl: mapa ogólna terminali (i gate’ów) A, B i C.

Lotnisko Newark – usytuowanie i odległości
Por Lotniczy Newark położony jest na obrzeżach Newark, w stanie New Jersey, w odległości ok. 25 km od środkowego Manhattanu, czyli centrum Nowego Jorku.

Lotnisko oferuje dobre połączenie z siecią drogową w okolicy, między innymi z trasami Interstate 78 i Interstate 95, umożliwiającymi dojazd do Nowego Jorku; z lotniska na Manhattan dostać się można również znaną trasą, Pulasky Skyway.

Mapa dróg wokół Lotniska Newark.

Poniżej, przybliżone odległości drogowe z Lotniska Newark:

  • odległość z Lotniska Newark do Times Square (Midtown Manhattan): 15 km
  • odległość Lotnisko Newark – Brooklyn: 32 km
  • odległość Lotnisko Newark – Harlem: 42 km
  • odległość z Lotniska Newark do Queens: 43 km
  • odległość pomiędzy Lotniskiem Newark i Lotniskiem La Guardia: 35 km
  • odległość Lotnisko Newark – Lotnisko JFK: 54 km

Transfer z Lotniska Newark (EWR) do Nowego Jorku (centrum)
Istnieje wiele opcji transferów z Lotniska Newark do Nowego Jorku (Manhattanu). Są to między innymi:

Newark Air Train
Napowietrzna kolejka Air Train zapewnia łączy , nieodpłatnie wszystkie terminale Lotniska Newark, jak również zapewnia połączenie z Newark Liberty International Airport Station, skąd kursuje połączenie do Pennsylvania Station na Manhattanie, Na Penn Station, na której przesiąść się można do innych środków transportu miejskiego, w tym metra (linii A, C i E) oraz pociągów podmiejskich PATH i LIRR. Podróż do Penn Station kosztuje $13.

Zobacz, jak dotrzeć pociągiem z Newark Liberty do Nowego Yorku:

Lotnisko Newark: autobus
Kilka linii ekspresowych operowanych przez NJ Transit, w tym 28, 37, 62, 67, 107 łączy Lotnisko Newark z przystankami Grand Central Station, Bryant Park i Port Authority Bus Terminal w Nowym Jorku. Koszt przejazdu w jedną stronę to $16.

Shuttle z Lotniska Newark
Kilka prywatnych firm transportowych oferuje usługi transferowe z Lotniska Newark do popularnych lokalizacji na Manhattanie, lub, za dodatkową opłata, pod wskazany adres. Zaliczają się do nich między innymi Newark Liberty Airport Express, Go Airlink NYC i Super Shuttle. Nie wszystkie wymagają uprzedniej rezerwacji jednak zarezerwowanie transferu okazuje się często tańszym rozwiązaniem.

Taksówką z Lotniska Newark na Manhattan
Postoje taksówek znajdują się przed terminalem lotniska. Cena kursu z Newark na Manhattan wynosi zazwyczaj około $ 50, plus opłaty za przejazd autostradą/tunelami, opłaty za ciężki bagaż i napiwek, przez co może wzrosnąć ona nawet do $ 90. Zaoszczędzić można nieco korzystając z aplikacji typu Uber.

Czytaj również: Przewodnik po Manhattanie.

Więcej praktycznych informacji na temat Nowego Jorku na oficjalnej stronie miastaWynajem samochodów Lotnisko Newark Liberty – jak dostać się z Newark do Nowego Jorku
Artykuły: Wynajem samochodów Lotnisko Newark Liberty – jak dostać się z Newark do Nowego Jorku
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, December 11 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz