Lotnisko Newark Liberty – wynajem samochodów w Nowym Jorku

Chociaż technicznie nie przynależy do ścisłego centrum Nowego Jorku, z racji położenia po lewej stronie rzeki Hudson, Lotnisko Newark – EWR uznawane jest a jeden z trzech najważniejszych portów lotniczych nowojorskiej aglomeracji. Lokalizacja lotnisk Nowego Jorku – mapa.

Usytuowane w stanie New Jersey, Lotnisko Newark, przemianowane na Newark Liberty Airport po ataku terrorystycznym na World Trade Center w celu uczczenia pamięci jego ofiar, jest jednym z najstarszych aerodromów w USA a także pierwszym lotniskiem międzynarodowym tego kraju.

Wypożyczalnie samochodów Newark Lotnisko – porównaj oferty

Szeroki wybór tras krajowych oraz międzynarodowych, jak również dobre trasy dojazdowe do centrum Nowego Jorku sprawiają, iż dla wielu osób odwiedzających Nowy Jork, podróż poprzez lotnisko Newark jest optymalnym rozwiązaniem.

Chevrolet Malibu
Chevrolet Malibu w klasie full size, do wynajęcia w przystępnych cenach na Lotnisku Newark Liberty.

Poniżej zamieszczamy wskazówki dotyczące wynajmu samochodów na Lotnisku Newark oraz przydatne informacje na temat transferów z lotniska do Nowego Jorku.

Lotnisko Newark – linie lotnicze, połączenia, loty z Europy do Nowego Yorku-Newark
Por Lotniczy Newark jest ważną bazą dla przewoźnika United Airlines, dominującego na rynku nowojorskim. Dominuje on na Lotnisku Liberty jeśli chodzi o połączenia międzynarodowe, oferując loty do Europy, Ameryk Centralnej i Południowej, Bliskiego Wschodu oraz Japonii.

Połączenia bezpośrednie z Europy do Newark dostępne są między innymi  z Londynu, Amsterdamu, Paryża, Rzymu, Mediolanu, Edynburga, Lizbony oraz Warszawy a od kwietnia 2018 roku, również Rzeszowa. Te dwa ostatnie połączenia wykonywane są przez PLL LOT.

Terminale na Lotnisku Newark
Na Lotnisko Liberty składają się trzy wielopiętrowe terminale usytuowane wokół owalnej strefy centralnej na terenie której mieszczą się parkingi. Terminale oznaczone są jako A, B i C. Wszystkie loty międzynarodowe na Lotnisku Newark przyjmowane są w Terminalu B. Wyświetl: mapa ogólna terminali (i gate’ów) A, B i C.

Lotnisko Newark – usytuowanie i odległości
Por Lotniczy Newark położony jest na obrzeżach Newark, w stanie New Jersey, w odległości ok. 25 km od środkowego Manhattanu, czyli centrum Nowego Jorku.

Lotnisko oferuje dobre połączenie z siecią drogową w okolicy, między innymi z trasami Interstate 78 i Interstate 95, umożliwiającymi dojazd do Nowego Jorku; z lotniska na Manhattan dostać się można również znaną trasą, Pulasky Skyway.

Mapa dróg wokół Lotniska Newark.

Poniżej, przybliżone odległości drogowe z Lotniska Newark:

  • odległość z Lotniska Newark do Times Square (Midtown Manhattan): 15 km
  • odległość Lotnisko Newark – Brooklyn: 32 km
  • odległość Lotnisko Newark – Harlem: 42 km
  • odległość z Lotniska Newark do Queens: 43 km
  • odległość pomiędzy Lotniskiem Newark e Lotniskiem La Guardia: 35 km
  • odległość Lotnisko Newark – Lotnisko JFK: 54 km

Transfer z Lotniska Newark (EWR) do Nowego Jorku (centrum)
Istnieje wiele opcji transferów z Lotniska Newark do Nowego Jorku (Manhattanu). Są to między innymi:

Newark Air Train
Napowietrzna kolejka Air Train zapewnia szybki, wygodny i niedrogi sposób na transfer z lotniska w Newark do ważnego nowojorskiego węzła transportowego Penn Station, na której przesiąść się można do innych środków transportu miejskiego, w tym metra (linii A, C i E) oraz pociągów podmiejskich PATH i LIRR. Ważna uwaga dla odwiedzających Nowy Jork po raz pierwszy: kierując się z Lotniska Newark kolejką Air Train, pamiętaj aby wysiąść na stacji Penn Station na Manhattanie, nie zaś na noszącej podobna nazwę stacji Newark Penn Station.

Air Train pozwala również na przemieszczanie się pomiędzy terminalami lotnika, przystankami autobusów hotelowych, lotniskowym parkingiem oraz biurami wypożyczalni samochodów.

Lotnisko Newark: autobus
Miejska firma transportowa New Jersey Transit (NJT) zapewnia połączenie autobusowe pomiędzy Lotniskiem Newark a wspomnianą powyżej stacją Newark Penn Station, na której przesiąść się można w pociąg podmiejski PATH zmierzający do Dolnego Manhattanu. Takie rozwiązanie, choć niekosztowne  nie jest jednak najwygodniejsze dla osób podróżujących z dużą ilością bagażu.

Shuttle z Lotniska Newark
Kilka prywatnych firm transportowych oferuje usługi transferowe z Lotniska Newark do popularnych lokalizacji na Manhattanie, lub, za dodatkową opłata, pod wskazany adres. Zaliczają się do nich między innymi Newark Liberty Airport Express, Go Airlink NYC i Super Shuttle. Nie wszystkie wymagają uprzedniej rezerwacji jednak zarezerwowanie transferu okazuje się często tańszym rozwiązaniem.

Taksówką z Lotniska Newark na Manhattan
Postoje taksówek znajdują się przed terminalem lotniska. Cena kursu z Newark na Manhattan jest jednak dosyć wysoka – około 50 EUR, zwłaszcza jeśli doliczone zostaną do niej opłaty dodatkowe za ciężki bagaż.

Czytaj również: Przewodnik po Manhattanie.

Wynajem samochodów Newark, Lotnisko – znajdź najlepsze oferty w Cartrawler
O ile poruszanie się po Nowym Jorku, a zwłaszcza jego ścisłym centrum, samochodem może być męczące, drogie i niewygodne z racji na nagminne korki i brak miejsc parkingowych, własny środek transportu z pewnością przyda się podróżnym, którzy planują przemieszczanie się po przedmieściach lub na terenie stanu New Jersey.

Usługi rent-a-car na Lotnisku Newark oferowane są przez wiele znanych wypożyczalni, w tym Avis, Budget, Alamo, Dolar, Enterprise Rent A Car, Hertz Car Hire, National, ACE Car Rental, Advantage i Payless.

Strefa rent-a-car Newark Liberty jest dobrze oznaczona; z terminali lotniska dostać się można do niej kolejka AirTrain. Znajdź usługi rent-a-car na trasie Newark Airport AirTrain.

Rezerwacja z wyprzedzeniem i po uprzednim porównaniu ofert wielu dostawców jest najlepszą gwarancją korzystnej ceny. Internetowe wyszukiwarki ofert, jak na przykład Cartrawler, są przydatnym i prostym w obsłudze narzędziem pozwalającym na zestawienie cen wielu usługodawców. Ponadto, oferty dostępne online są w wielu przypadkach bardziej konkurencyjne niż wynajem bezpośrednio w wypożyczalni.

Najtańsze samochody do wynajęcia na Lotnisku Newark dostępne są zazwyczaj w klasie ekonomicznej (Toyota Yaris, Ford Fiesta, lub podobne). Pamiętać należy jednak iż Ameryka jest krajem dużych przestrzeni i odpowiednio dużych samochodów, a tych jest tu olbrzymi wybór. Różnica w cenie pomiędzy najmniejszą klasą, a klasami wyższymi, oferującymi przestronniejsze wnętrza i większy komfort jazdy, jest często jedyni nieznaczna.

Toyota RAV4
Toyota RAV4, SUV w przystępnej cenie, we flocie między innymi Europcar na Lotnisku Newark.

Jeśli zależny nam na autentycznym przeżyciu, upgrade do prawdziwie amerykańskich modeli , praktycznie niespotykanych w Europie, jak na przykład Pontiac Grand Prix, Oldsmobile Alero czy Dodge Stratus, nie powinien oznaczać znaczącego wydatku.

Wynajem vanów (MPV) i minibusów na Lotnisku Newark
Większe grupy podróżujące wspólnie zainteresowane mogą być wynajmem auta typu minivan lub minibus.

W tej pierwszej grupie, pojazdów o pojemności do 7 osób, na Lotnisku Newark popularne modele to Dodge Caravan i Chrysler Voyager.

Dodge Grand Caravan
Dodge Grand Caravan, wygoda i miejsce dla 7 osób, we flocie większości wypożyczalni na Lotnisku Newark.

Ciekawostka: w klasie minibusów do wynajęcia w Stanach Zjednoczonych czasem dostępne są pojazdy o pojemności do 12 osób. Do ich wynajęcia upoważnia zwykłe prawo jazdy (przed dokonaniem rezerwacji zawsze zapoznaj się jednak z ‘Warunkami wynajmu’).

Tani wynajem samochodów Lotnisko Newark Liberty – rezerwuj onlineLotnisko Newark Liberty – wynajem samochodów w Nowym Jorku
Artykuły: Lotnisko Newark Liberty – wynajem samochodów w Nowym Jorku
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, December 12 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz