Wynajem aut na Lotnisku Olbia-Costa Smeralda – Sardynia samochodem

Port lotniczy Olbia Costa Smeralda – OLB jest jednym z trzech lotnisk między narodowych obsługujących Sardynia. Podobnie jak pozostałe porty tej włoskiej wyspy, oferuje szeroki wybór usług rent a car.

Wynajem aut na Lotnisku Olbia – rezerwuj online

Lotnisko położone jest w północno-wschodniej części wyspy, jak sama nazwa sugeruje, na odcinku wybrzeża znanego pod nazwą Costa Smeralda, czyli Szmaragdowe Wybrzeże. Często korzystają z niego turyści zmierzający do ośrodków wypoczynkowych w Porto Cervo, Romazzino czy Capriccioli.

Fiat Panda

Fiat Panda, na pograniczu klasy mini i ekonomicznej, to często najtańszy samochodów do wynajęcia na Sardynii.

Podróżni lądujący na Lotnisku Olbia a potrzebujący własnego środka transportu na Sardynii, znajdą tu szeroki wybór wypożyczalni samochodów, obejmujący zarówno powszechnie znane międzynarodowe firmy sektora rent-a-car, jak i wypożyczalnie włoskie oraz małe firmy lokalne.

Wynajem aut na Lotnisku Olbia w korzystnej cenie i bez zbędnej straty czasu ułatwi internetowy system rezerwacji Cartrawler. Dzięki współpracy z wieloma wypożyczalniami partnerskimi pozwala on na kompleksowe porównanie ofert rent a car na lotnisku, oferując często stawki bardziej konkurencyjne, niż w przypadku wynajmu bezpośrednio w wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów Olbia, Lotnisko
Przeważająca większość wypożyczalni samochodów na Lotnisku Olbia Costa Smeralda posiada biura bezpośrednio na terenie terminala. Są to, między innymi: Europcar, Hertz, Alamo, Dollar, Thrifty, Sixt, Keddy, Goldcar, Maggiore, Sicily by Car, Noleggiare, B-Rent, JoyRent, EcoVia, Leasys i WinRent.

Kilka wypożyczalni, w tym Autovia, Centauro,  Ecovia, Optimorent, Target, Green Motion, Firefly i JoyRent, posiada biura w sąsiedztwie lotniska, oferując swoim klientom możliwość skorzystania z autobusu liniowego, kursującego pomiędzy terminalem a swoimi oddziałami.

W wyszukiwarce Cartrawler informacja na temat sposobu odbioru ujęta jest zawsze w opisie każdej oferty.

Wynajem aut na Lotnisku Olbia – rezerwuj z wyprzedzeniem
Na Sardynii, podobnie jak na innych wyspach będących popularnymi celami turystycznymi, we flocie wypożyczalni samochodów królują zazwyczaj niewielkich rozmiarów auta: małe samochody miejskie oraz auta klasy ekonomicznej i kompaktowej. Spełniają one wymagania większości turystów poszukujących niedrogiego i względnie wygodnego sposobu poruszania się po wyspie dla 2-4 osób. O ile w czasach przed pandemią, dostępne były one w bardzo atrakcyjnych cenach, obecnie trudno jest mówić o prawdziwie tanich ofertach. W szczycie sezonu turystycznego, w lipcu i sierpniu, wynajem nawet tak małego pojazdu, oznacza często wydatek rzędu 2-3 tyś. złotych.

W znalezieniu przystępniejszych ofert pomaga zdecydowanie rezerwacja z jak największym wyprzedzeniem oraz porównanie oferty w wielu wypożyczalniach.

Dotyczy to wszystkich klas wynajmu, w szczególności zaś 7-9 osobowych minibusów i minivanów.

Renault Captur

Renault Captur – kompaktowy SUV we flocie, między innymi, Europcar i Interrent na Lotnisku Olbia.

Costa Smeralda uchodzi za jedne z najbardziej eleganckich obszarów turystycznych we Włoszech. Wiele zamożnych i/lub sławnych osób posiada tutaj letniej rezydencje, lub też cumuje jachty.

Odzwierciedleniem tego faktu jest wszechstronność flot rent-a-car, które oprócz małych (i tanich) aut, dysponują również ciekawą ofertą samochodów ‘z wyższej półki’, w tym w luksusowych aut jak np. Porsche Cayenne, czy Range Rover Evoque, BMW 6 Series Convertible, Maserati Gran Turismo czy Ferrari 458 Italia. W tym segmencie trudno jest już jednak doszukiwać się oszczędności. Decydując się na wynajem tak ekskluzywnych aut, pamiętać należy również o wystarczającym limicie na karcie kredytowej (a nawet kilku), który niezbędny będzie do zablokowania kaucji.

Mini Cooper kabriolet

Kabriolet w przystępnej cenie do wynajęcia na Sardynii to, na przykład, Mini Cooper.

Odległości z Olbia
Lotnisko Olbia położne jest w pobliżu najważniejszej trasy Sardynii, przecinającej wyspę z południa (Cagliari), na północ (aż po Olbia właśnie). Mniej więcej w połowie tej trasy ‘odbija’ od niej kolejny odcinek, wiodący do Sassari i Alghero (północno-zachodnia Sardynia).

Mapa Sardynii (kliknij, aby powiększyć).

  • odległości drogowe pomiędzy Olbia (i Lotnisko Olbia) a innymi popularnymi miejscami na Sardynii przedstawiają się następująco:
  • odległość Olbia - Cagliari: 270 km
  • odległość Lotnisko Olbia – Porto Cervo: 31 km
  • odległość Olbia – Palau: 40 km
  • odległość Olbia – Sassari: 100 km
  • odległość z Lotniska Olbia do Porto Rotondo: 19 km
  • odległość z Lotniska Olbia do Lotniska Alghero: 135 km

Takich widoków oczekiwać możesz na Costa Smeralda:

Loty na Sardynię-Olbia
Podobnie jak w przypadku pozostałych lotnisk Sardynii, ruch lotniczy na Costa Smeralda odbywa się głównie w sezonie letnim. Lotnisko Olbia oferuje wówczas połączenia z wieloma europejskimi portami lotniczymi, w tym Berlinem, Londynem, Bristolem, Manchesterem, Madrytem, Amsterdamem i Pragą.

Loty z Polski na Sardynię-Olbia oferowane dostępne są w formie czarterów zmieniających się, z roku na rok, przewoźników, w tym Enter Air i Smartwings. Loty rejsowe znalazły się w ofercie Wizzair z Warszawy Chopin oraz, w sezonie letnim, LOT, z Katowic i Warszawy.

Znajdź wiele przydanych informacji na temat turystyki na Sardynii na portalu Sardegna TurismoWynajem aut na Lotnisku Olbia-Costa Smeralda – Sardynia samochodem
Artykuły: Wynajem aut na Lotnisku Olbia-Costa Smeralda – Sardynia samochodem
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, June 26 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz