Wynajem samochodów Oslo, Lotnisko Gardermoen –OSL – wynajem aut Norwegia

Główny port lotniczy Norwegii, Lotnisko Oslo Gardermoen – OSL, usytuowany jest około 50 km na północny wschód od centrum Oslo.

Wynajem samochodów Oslo, Lotnisko – porównaj oferty online

Jest największym lotniskiem Norwegii oraz drugim największym w całej Skandynawii. Korzystają z niego także mieszkańcy sąsiedniej granicznych regionów Szwecji, którym bliżej jest do Gardermoen niż do Sztokholmu czy do Goteborga.

Ford Fiesta

Ford Fiesta to jeden z najpopularniejszych modeli w klasie ekonomicznej; we flocie większości wypożyczalni samochodów na Lotnisku Gardermoen.

Po zlikwidowaniu portu lotniczego, Moss Rygge, jest jednym z dwóch portów lotniczych obsługujących norweską stolicę. Drugi, Lotnisko Sandefjord Torp położony jest znacznie dalej, około 110 km na południowy zachód od Oslo. Obydwa obsługują połączenia bezpośrednie z Polski. Loty do Oslo-Gardermoen z polskich portów lotniczych oferują, między innymi, LOT, Norwegian, SAS i Wizzair.

Wynajem samochodów Oslo, Lotnisko – najtaniej online
Klienci wypożyczalni  samochodów w Polsce i na świecie, z pewnością zauważą, iż usługi rent a car w Norwegii nie należą do tanich.

Nawet poza sezonem letnim, kiedy to Norwegię odwiedza najwięcej turystów, trudno jest znaleźć najmniejszy nawet samochód do wynajęcia na Lotnisku Gardermoen w cenie poniżej 1000 złotych za tydzień.

Małe auto miejskie, jak na przykład Fiat 500, VW Up, lub podobne, sprawdzi się jedynie dla jednej/dwóch osób, i to na krótkich trasach, np. w ruchu miejskim. Norwegia jest krajem dużych odległości i surowego klimatu. Jeśli planujemy dłuższe podróże, warto jest zadbać o wynajęcie większego i lepiej wyposażonego pojazdu.

Różnica w cenie pomiędzy sąsiednimi segmentami jest często nieznaczna i, przeglądając oferty w internetowych wyszukiwarkach ofert, jak np. Cartrawler na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl, w każdej klasie znaleźć można zazwyczaj okazyjne ceny.

Skoda Octavia kombi

Wynajem samochodu kombi w Oslo – dużo miejsca w kabinie i bagażniku w Skodzie Octavia.

Wyszukiwarka wyświetla oferty we wszystkich klasach wynajmu; oprócz najpopularniejszych segmentów economy i compact i coraz częściej wynajmowanych SUVów, znaleźć można dzięki niej także bardziej specyficzne pojazdy, np. 7- i 9-osobowe, samochody luksusowe oraz vany transportowe.

Filtry wyszukiwarki pozwalają także ograniczyć wyniki wyszukiwania do np. samochodów z automatyczną skrzynią biegów, napędem dieslowskim lub benzynowym, czy też elektrycznym, o czym poniżej.

Citroen Cactus

W klasie kompaktowej, najtańszy samochód na Lotnisku Gardermoen to często Citroen C4, Cactus.

Niewiele zaoszczędzimy wynajmując w Oslo Gardermoen minivan (o pojemności do 7 osób) lub minibus (9-osobowy). Ceny wynajmu tego typu aut przekraczają często koszt wynajmu dwóch aut 5-osobowych.

Ford S-Max

Wynajem samochodów 7-osobowych Oslo - Ford S-Max z Avis na Lotnisku Gardermoen.

Wypożyczalnie samochodów Oslo-Gardermoen
Wyszukiwarka Cartrawler współpracuje z największymi wypożyczalniami aut obsługującymi Lotnisko Gardermoen, w tym:

  • Avis
  • Budget
  • Europcar
  • Keddy
  • Enterprise
  • Hertz
  • Sixt
  • Thrifty

Wszystkie z nich posiadają biura bezpośrednio w terminalu, nie ma więc potrzeby transferu do punktu odbioru podstawionym autobusem.

Wynajem samochodów elektrycznych w Norwegii
Oslo znajduje się w światowej awangardzie jeśli chodzi o zastosowanie przyjaznych środowisku rozwiązań transportowych.

Norwegia posiada najwyższy na świecie wskaźnik ilości samochodów elektrycznych w przeliczeniu na mieszkańca, Oslo zaś uznawane jest za światową stolicę motoryzacji elektrycznej. Ponad 5% wszystkich pojazdów zmotoryzowanych na norweskich drogach to samochodu elektryczne, wykorzystywana zaś przez nie energia zalicza się do 'najczystszych' na świecie, jako że w 98% generowana jest ona przez elektrownie wodne.

Do zwiększenia popularności samochodów napędzanych całkowicie energią elektryczną przyczynia się faworyzujący je system podatkowy oraz dodatkowe ułatwienia dla ich użytkowników, między nimi możliwość korzystania z buspasów i bezpłatny parking w centrach miast.

Do najpopularniejszych modeli samochodów elektrycznych w Norwegii zaliczają się Nissan Leaf oraz Tesla Model S.

Tesla Model S

Elektryczna Tesla Model S, we flocie Hertz Oslo-Gardermoen.

Wynajem samochodu w Oslo vs. transport publiczny
Jako, że usługi wynajmu samochodów na Lotnisku Oslo Gardermoen zdominowane są przez największe międzynarodowe wypożyczalnie, trudno szukać tu elementu konkurencji cenowej, jaką wprowadzają często mniejsze, niezależne firmy lokalne. Nie ma też znaczącej różnicy w cenie wynajmu na lotnisku i w punktach wynajmu usytuowanych w centrum miasta. Biorąc pod uwagę doskonale funkcjonujący system komunikacji miejskiej w Oslo, warto jest rozważyć, czy wynajem samochodu w ogóle się opłaca.

Jeśli jednak wynajem samochodu jest koniecznością, liczyć się należy również z kosztami dodatkowymi: opłatami za parkowanie w centrum miasta, opłatami za przejazd autostradami, etc.. Również zwrot auta w miejscu innym, niż te, w którym zostało ono wynajęte (czyli np. odbiór na lotnisku, zwrot w centrum miasta), oznacza znaczną zazwyczaj dopłatę do końcowej ceny wynajmu.

Pokonując duże odległości samochodem wynajętym na Lotnisku Gardermoen, upewnij się, czy oferta zawiera nielimitowany przebieg. Limit kilometrów w wynajmie samochodów w Norwegii - kraju dużych odległości - jest dość powszechny.

Dojazd komunikacją miejską z Lotniska Gardermoen do Oslo
Jeśli chodzi o przejazd z lotniska do centrum miasta, szacuje się, że ponad 60 procent podróżnych lądujących w Gardermoen decyduje się na skorzystanie właśnie z komunikacji publicznej. Mają oni do wyboru połączenia autobusowe (SAS Flybussen, i Nettbuss), jaki kilka opcji transportu kolejowego, a wśród nich szybki pociąg Flytoget kursujący regularnie, w odstępach kilkuminutowych pomiędzy lotniskiem a centrum Oslo. Podróż zajmuje zazwyczaj około 20 minut, a cena biletu wynosi 170 Nkr (około 90 pln). Znajdź więcej informacji o pociągu Flytoget na stronie flytoget.no.

Taksówka z Lotniska Gardermoen do Oslo jest wygodnym rozwiązanie, choć raczej kosztownym. Oczekiwać można opłat w wysokości około 400-500 złotych.

Oslo samochodem
Dojazd samochodem z Lotniska Gardermoen do Oslo nie nastręcza większych problemów: biegnąca wzdłuż lotniska autostrada A6 prowadzi niemal bezpośrednio do centrum miasta.

Wjazd do centrum Oslo podlega opłacie w wysokości 30 NOK. Tablice rejestracyjne samochodu są automatycznie fotografowane podczas przejazdu przez bramki ustawione na wszystkich drogach wlotowych do miasta. Jeśli prowadzimy samochód prywatny, opłatę uiścić należy w ciągu 3 dni roboczych na stacjach ESSO. W przypadku samochodów z wypożyczalni, zawsze najbezpieczniej jest upewnić się w momencie odbioru auta, czy opłatę uiszcza wynajmujący, czy też robi to wypożyczalnia, dodając potem stosowną kwotę do rachunku końcowego za wynajem.

Czytaj również: Święta państwowe w Norwegii.

Parking w centrum Oslo jest dosyć kosztowny, zwłaszcza w weekendy. Często najtańszym i najwygodniejszym rozwiązanie okazuje się zostawienie auta w hotelowym parkingu i poruszanie się komunikacją miejską. Popularne obiekty rekreacyjne i turystyczne posiadają w wielu przypadkach własne parkingi, tu równiż należy spodziewać się jednak opłat.

Zaoszczędź rezerwując samochód do wynajęcia w Oslo w systemie CartrawlerWynajem samochodów Oslo, Lotnisko Gardermoen –OSL – wynajem aut Norwegia
Artykuły: Wynajem samochodów Oslo, Lotnisko Gardermoen –OSL – wynajem aut Norwegia
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, October 05 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz