Lotnisko Pescara – wynajem samochodów w Abruzzo, we Włoszech

Włoski region Abruzzo (lub Abruzja), usytuowany w centralnej części Półwyspu Apenińskiego obsługiwany jest przez małych rozmiarów lotnisko międzynarodowe. Port lotniczy Abruzzo Pescara – PSR położony jest w odległości około 4 km na południowy zachód od miasta Pescara, na wybrzeżu Adriatyku.

Wynajem samochodów Lotnisko Pescara – rezerwuj online

Lotnisko obsługuje połączenia krajowe z Mediolanu i Rzymu, jak również z większych miast europejskich, w tym Londynu, Frankfurtu i Brukseli. Bezpośrednie połączenia z Polski do Abruzzo oferuje w sezonie letnim przewoźnik low-cost Ryanair, z wylotami z Krakowa i Modlina.

Wynajem samochodów Lotnisko Pescara
Dla wielu podróżnych wynajem samochodu bezpośrednio po przylocie na Lotnisko Pescara, jest optymalnym rozwiązaniem. Lotnisko posiada szeroką ofertę rent-a-car przy cenach często znacznie bardziej konkurencyjnych niż w innych częściach Włoch.

Lancia Ypsilon

Lancia Ypsilon, popularny we Włoszech samochodów do wynajecia w klasie ekonomicznej.

Na terenie lotniska działa wiele dużych, międzynarodowych wypożyczalni, w tym Avis Rent A Car, Budget, Europcar, Keddy, Hertz i Sixt Car Rental. Obecne są tu również włoskie wypożyczalnie Maggiore, Sicily By Car, Autovia, Locauto, Ecovia i Leasys.

Tani wynajem aut we Włoszech – rezerwuj z wyprzedzeniem
W szczycie sezonu turystycznego możliwe jest zazwyczaj wynajęcie małego auta typu Fiat 500, Citroen C1 lub Fiat Panda w cenie od około 450 pln za tydzień.

Jedynie nieznacznie droższe są auta w klasie ekonomicznej; zawsze, gdy podróżują więcej, niż dwie osoby, warto jest rozważyć wynajem nieco większego pojazdu. Oferuje on nie tylko więcej miejsca dla pasażerów, lecz także obszerniejszy bagażnik.

Flota pojazdów oferowanych w na Lotnisku Abruzzo jest bardzo zróżnicowana i, rezerwując z pewnym wyprzedzeniem, nietrudno jest tu znaleźć korzystne oferty we większości popularnych klas wynajmu. Tygodniowy koszt wynajmu VW Golfa, Forda Focusa, czy ‘powiększonego’ Fiata 500L (klasa kompakt) w sierpniu zamknąć można zazwyczaj już w około 600 złotych.

Fiat 500L

Fiat 500L – włoska propozycja  klasie kompaktowej.

Dokonanie rezerwacji odpowiednio wcześniej zalecane jest zwłaszcza w przypadku dużych pojazdów typu minivan (7 osobowy), lub minibus (9 osobowy). Ich oferta jest dosyć ograniczona i w miesiącach lipcu i sierpniu szybko może ulec wyczerpaniu.

Mercedes Vito

Mercedes Vito Traveliner jest, razem Fiatem Ducato, najczęściej oferowanym minibusem do wynajęcia na Lotnisku Pescara

Abruzzo dla turystów
Turystyka jest względnie nową dziedziną przemysłu w Abruzzo, regionie, który do niedawna jeszcze uznawany był za jeden z najbiedniejszych we Włoszech.

Znaczący rozwój gospodarczy Abruzzo, zainicjowany w latach 50-tych pozwolił na promocję atrakcji turystycznych, w które region obfituje. Abruzzo, w którego skład wchodzą cztery prowincje - Teramo, Pescara, Chieti i L’Aquila (zobacz mapę) oferuje przepiękne i zróżnicowane krajobrazy, obejmujące malownicze wybrzeże Adriatyku i pasma górskie Apenin w głębi lądu.

W Abruzzo, często określanym mianem ‘najzieleńszego region Europy’ usytuowanych jest kilka parków narodowych i krajobrazowych, oferujących idealne warunki do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Miłośnicy kultury znajdą tu wiele fascynujących zabytków: średniowieczne zamki i miasta forteczne, stare kościoły i muzea. Dużym zainteresowaniem cieszy się również przemysł i tradycja winiarskie regionu, zwłaszcza te skupione wokół Montepulciano d’Abruzzo.

Abruzzo – atrakcje regionu.

Do rozwoju turystyki w Abruzzo przyczynia się tez dobra infrastruktura drogowa regionu i dobre skomunikowanie z innymi częściami Włoch. Przykładowo, podróż samochodem z Pescara do Rzymu autostradą A25 zajmuje zaledwie 2 godziny.

Znajdź więcej informacji na temat Abruzzo na portalu Discover Italy. Lotnisko Pescara – wynajem samochodów w Abruzzo, we Włoszech
Artykuły: Lotnisko Pescara – wynajem samochodów w Abruzzo, we Włoszech
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, August 06 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz