Lotnisko Pescara – wynajem samochodów w Abruzzo, we Włoszech

Włoski region Abruzzo (lub Abruzja), usytuowany w centralnej części Półwyspu Apenińskiego obsługiwany jest przez średnich rozmiarów lotnisko międzynarodowe. Port lotniczy Abruzzo Pescara – PSR położony jest w odległości około 4 km na południowy zachód od miasta Pescara, na wybrzeżu Adriatyku.

Porównaj oferty rent-a-car Abruzzo Pescar, Lotnisko

Lotnisko obsługuje połączenia krajowe z Mediolanu i Rzymu, jak również z większych miast europejskich, w tym Londynu, Paryża i Brukseli. Bezpośrednie połączenia z Polski do Abruzzo oferuje w sezonie letnim przewoźnik low-cost Ryanair, z wylotami z Krakowa i Modlina.

Wynajem samochodów Pescara, Lotnisko
Dla wielu podróżnych wynajem samochodu bezpośrednio po przylocie na Lotnisko Pescara, jest optymalnym rozwiązaniem. Lotnisko oferuje szeroką ofertę rent-a-car przy cenach często znacznie bardziej konkurencyjnych w innych częściach Włoch.

Fiat 500
Fiat 500 jest jednym z najpopularniejszych modeli w klasie małych samochodów miejskich do wynajęcia we Włoszech

Na terenie lotniska działa wiele dużych, międzynarodowych wypożyczalni, w tym Avis Rent A Car, Budget, Europcar, Keddy, Hertz i Sixt Car Rental. Obecne są tu również włoskie wypożyczalnie Maggiore, Sicily By Car, Locauto i Winrent.

Tani wynajem aut we Włoszech – rezerwuj z wyprzedzeniem
W szczycie sezonu turystycznego możliwe jest zazwyczaj wynajęcie małego auta typu Fiat 500, Citroen C1 lub Fiat Panda w cenie od około 850 pln za tydzień.

Jedynie nieznacznie droższe są auta w klasie ekonomicznej; zawsze, gdy podróżują więcej, niż dwe osoby, warto jest rozważyć wynajem nieco większego pojazdu. Oferuje on nie tylko wiecej miejsca dla pasażerów, lecz także obszerniejszy bagażnik.

Renault Clio
Tanie, 5-drzwiowe Renault Clio z Enterprise Rent A Car.

Flota pojazdów oferowanych w na Lotnisku Abruzzo jest bardzo zróżnicowana i, rezerwując z pewnym wyprzedzeniem, nietrudno jest tu znaleźć korzystne oferty we większości popularnych klas wynajmu. Tygodniowy koszt wynajmu VW Golfa (klasa kompakt) w sierpniu zakmnąc można zazwyczaj już w około 1000 złotych.

VW Golf
Niezwykle udany model Volkswagena, Golf, jest definicją klasy kompaktowej.

Mercedes Vito
Mercedes Vito Traveliner jest, razem Fiatem Ducato, najczęściej oferowanym minibusem do wynajęcia na Lotnisku Pescara

Dokonanie rezerwacji odpowiednio wcześniej zalecane jest zwłaszcza w przypadku dużych pojazdów typu minivan (7 osobowy), lub minibus (9 osobowy). Ich oferta jest dosyc ograniczona i w miesiącach lipcu i sierpniu szybko może ulec wyczerpaniu.

Abruzzo dla turystów
Turystyka jest względnie nową dziedziną przemysłu w Abruzzo, regionie, który do niedawna jeszcze uznawany był za jeden z najbiedniejszych we Włoszech.

Znaczący rozwój gospodarczy Abruzzo, zainicjowany w latach 50-tych pozwolił na promocję atrakcji turystycznych, w które region obfituje. Abruzzo, w którego skład wchodzą cztery prowincje - Teramo, Pescara, Chieti i L’Aquila (zobacz mapę) oferuje przepiękne i zróżnicowane krajobrazy, obejmujące malownicze wybrzeże Adriatyku i pasma górskie Apenin w głębi lądu.

W Abruzzo, często określanym mianem 'najzieleńszego region Europy' usytuowanych jest kilka parków narodowych i krajobrazowych, oferujących idealne warunki do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Miłośnicy kultury znajdą tu wiele fascynujących zabytków: średniowieczne zamki i miasta forteczne, stare kościoły i muzea. Dużym zainteresowaniem cieszy się również przemysł i tradycja winiarskie regionu, zwłaszcza te skupione wokół Montepulciano d’Abruzzo.

Do rozwoju turystyki w Abruzzo przyczynia się tez dobra infrastruktura drogowa regionu i dobre skomunikowanie z innymi częściami Włoch. Przykładowo, podróż samochodem z Pescara do Rzymu autostradą A25 zajmuje zaledwie 2 godziny.Lotnisko Pescara – wynajem samochodów w Abruzzo, we Włoszech
Artykuły: Lotnisko Pescara – wynajem samochodów w Abruzzo, we Włoszech
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, April 06 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz