Lotnisko Porto Santo – wynajem samochodów w archipelagu Madery

Wybierasz się na Porto Santo? Rozważ wynajem samochodu, aby zwiedzać wyspę samodzielnie. Wyszukiwarka ofert Cartrawler pomoże Ci znaleźć najkorzystniejsze ceny oraz dokonać rezerwacji przez internet.

Wypożyczalnie samochodów Porto Santo – porównaj oferty rent a car

Opel Corsa
Opel Corsa – samochód w klasie ekonomicznej, w ofercie wypożyczalni aut na Porto Santo

Porto Santo jest drugą, co do wielkości wyspą portugalskiego archipelagu Madery, na Oceanie Atlantyckim. W przeciwieństwie do głównej, i niezwykle popularnej wyspy Madery, Porto Santo ma do zaoferowania piaszczystą plażę o blisko 8 kilometrowej długości i równie łagodny, co na Maderze klimat.

Klimat Porto Santo na przestrzeni roku. 

Te dwa czynniki, jak również świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, przyciągają rokrocznie rzesz turystów na wyspę, która ma również do zaoferowania sporo atrakcji niezwiązanych z plażowaniem.

Zobacz, jakich atrakcji oczekiwać można na Porto Santo:

Wypożyczalnie samochodów Porto Santo
Wynajem auta na względnie małej, liczącej sobie zaledwie około 42 km2 wyspie jest dość popularnym rozwiązanie, gdyż umożliwia dokładne zwiedzenie Porto Santo w zaledwie jeden lub dwa dni.

Usługi rent-a-car są tu oferowane przez dwie portugalskie wypożyczalnie, Rodavante i Moinho Rent A Car. Flota aut na Porto Santo jest mało zróżnicowana, możliwy jest jednak zazwyczaj wynajem samochodów w najpopularniejszych klasach ekonomicznej i kompaktowej, jak również małych samochodów miejskich.

Z uwagi na powyższe ograniczenia, warto jest rezerwować samochód do wynajęcia na Porto Santo z pewnym wyprzedzeniem.

Podróż na Porto Santo
Międzynarodowy port lotniczy Porto Santo – PXO jest główną drogą dostępu na wyspę. Oferuje on całoroczne połączenia z Lizbony i Funchal (stolica Madery), jak również liczne połączenia sezonowe i czartery z Europy.

Połączenia bezpośrednie z Polski na Porto Santo znajdują się w ofercie przewoźnika Travel Service.

Lotnisko usytuowane jest w centralnej części wyspy, około 2.5 kilometra od największej osady, zwanej Vila Baleira – zobacz mapę Porto Santo i ważniejszych dróg na wyspie (kliknij, aby powiększyć). Link

Na Porto Santo dostać się można również przy pomocy połączenia promowego z Funchal, na sąsiedniej wyspie Maderze.

Przeprawa zajmuje około 2h 15min. Ceny biletów powrotnych (w dwie strony) dla jednego pasażera, bez samochodu, zaczynają się od 50 euro, poza sezonem letnim.

Przewożąc promem samochód osobowy, zapłacić trzeba będzie już około 210 euro (cena poza sezonem). Tak duża różnica w cenie jest zdecydowanie argumentem na korzyść wynajmu auta bezpośrednio w Porto Santo. Podróżni, którzy zdecydują się jednak zabrać ze sobą samochód wynajęty na Maderze, powinni upewnić się, iż warunki wynajmu na to zezwalają.

Golf na Porto Santo
Wyspa Porto Santo jest jedną z najpopularniejszych destynacji golfowych, zarówno dla entuzjastów tego sportu z Portugalii, jak i zza granicy.

Pole golfowe Porto Santo Golfe zaprojektowane zostało przez znanego hiszpańskiego golfistę, Seve Ballesteros. Wykorzystuje ono naturalne zróżnicowanie terenu, rozciągając się pomiędzy scenicznym wybrzeżem klifowym w północnej części i wydmowymi plażami w części południowej.

Oprócz samego pola golfowego, kompleks Porto Santo Golfe posiada 8 kortów tenisowych oraz centrum hippiczne.Lotnisko Porto Santo – wynajem samochodów w archipelagu Madery
Artykuły: Lotnisko Porto Santo – wynajem samochodów w archipelagu Madery
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, September 29 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz