Rent a car Porto, Lotnisko - wynajem samochodów Portugalia

Skorzystaj z wyszukiwarki ofert Cartrawler, aby znaleźć najkorzystniejsze oferty wynajmu samochodów na lotnisku w Porto, w Północnej Portugalii.

Rent a car Porto, Lotnisko – wynajem samochodów w najlepszej cenie

Cartrawelr współpracuje z zarówno powszechnie znanymi, międzynarodowymi markami sektora rent-a-car, jak i z mniejszymi, lokalnymi wypożyczalniami, często oferującymi najkorzystniejsze warunki.

Ford Fiesta

Ford Fiesta – popularny model w klasie ekonomicznej w Portugalii.

Lotnisko Porto – wynajem samochodów na wakacje lub podróż służbową w Portugalii
Znane pod oficjalna nazwą Aeroporto Francisco de Sa Carneiro, Lotnisko Porto (OPO) jest drugim największym portem lotniczym Portugalii, i największym na północy kraju. Służy nie tylko samemu Porto, lecz także innym dużym miastom tego gęsto zaludnionego regionu, w tym Maia, Vila do Conde i Matosinhos.

Porto, jak i otaczające je rejony są ważnym centrum przemysłowym i ekonomicznym kraju i częstym celem podróży biznesowych do Portugalii.

Samo Porto jest niezwykle popularnym kierunkiem turystyki wypoczynkowej; mogące poszczycić się przepiękna architekturą i intrygującym dziedzictwem kulturowym miasto regularnie zajmuje wysokie pozycje w czołówkach rankingów na najlepszą destynację turystyczną Europy.

Porto z lotu ptaka.

Lotnisko usytuowane jest około 12 km na północ od centrum Porto, w pobliżu autostrady A41 i drogi A28/IC1, umożliwiających wygodny dojazd do wielu ciekawych rejonów Portugalii Północnej.

Lotnisko Porto mapa

Położenie Lotniska Porto – mapa.

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku w Porto
Lotnisko Porto obsługiwane jest przez dużą ilość wypożyczalni. Bezpośrednio na terenie terminala znajdują się biura znanych firm sektora rent-a-car, takich jak Avis, Budget, Dollar, Europcar, Guerin/Enterprise, Flizzr, Hertz, Goldcar, Rhodium i Thrifty, jak również portugalskiej marki CAEL. W bezpośrednim sąsiedztwie lotniska natomiast (ulica Barreiro, mieszcząca się po drugiej stronie głównej trasy dojazdowej do lotniska) skorzystać można z usług mniej znanych wypożyczalni, które nie musząc ponosić wysokich opłat lotniskowych często zaoferować mogą znacznie korzystniejsze ceny.

Lotnisko Porto biura rent a car

Okienka wypożyczalni samochodów na Lotnisku w Porto. © Foto: www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl.

Lotnisko Porto obsługują z biur położonych poza terenem portu między innymi: Autocunha, Bravacar, Drive & Go, Centauro, OPORent, Sadorent, Turisprime i Rent a Star.

Przeglądając oferty wynajmu samochodów w wyszukiwarce Cartrawler, zwróc uwagę na sposób (miejsce) odbioru pojazdu, jeśli zależy Ci na maksymalnej wygodzie.

Wynajem samochodów w Porto - ceny
Wyszukiwarka Cartrawler dysponuje szerokim wachlarzem ofert wynajmu. Często, nawet w tej samej klasie znaleźć można znaczące różnice w cenie, w zależności od usługodawcy. Warto jest więc poświęcić odrobinę czasu na porównanie ofert, nie tylko samej ceny, ale również warunków wynajmu.

W sezonie letnim, ceny najtańszych samochodów do wynajęcia na Lotnisko w Porto zaczynają się zazwyczaj od około 700 za tydzień, przy założeniu, że rezerwacja wykonana została z wyprzedzeniem. Zwlekając z dokonaniem rezerwacji, narażamy się na znacznie wyższe koszty.

Najtańsze samochody w Porto to zazwyczaj Hyundai i10, VW Up, Fiat 500, Opel Adam i Fiat Panda.

Tydzień wynajmu auta w klasie kompaktowej, w szczycie sezonu, w lipcu i sierpniu – VW Golf, Opel Astra, Fiat 500X, Peugeot 308 lub podobnego – oznacza zazwyczaj wydatek rzędu około 1200 pln.

Opel Astra

Wynajem samochodów kompaktowych Porto; powyżej Opel Astra.

Poza sezonem, ceny usług rent-a-car na Lotnisku Porto spadają znacznie, co ucieszy z pewnością turystów odwiedzających Północ Portugalii jesienią, lub wiosną. Wtedy, nierzadko, koszt wynajmu auta w Porto spada o połowę.

Odległości z Lotniska Porto
Port lotniczy Francisco de Sa Carneiro w Porto usytuowany jest względnie blisko hiszpańskiego miasta Vigo, które posiada własne lotnisko międzynarodowe, dzięki czemu może stanowić alternatywę dla podróży po północy Portugalii.

Nissan Qashqai

Suvy do wynajęcia w Portugalii, często dostępne w przystępnych cenach. Powyżej, Nissan Qashqai.

Wynajem samochodów w Porto jest jednak zazwyczaj znacznie tańsza opcją niż wynajem w Vigo.

Osobom planującym zwiedzanie Północy Portugalii samochodem przydatne okazać się mogą podane poniżej odległości drogowe z Lotniska Porto:

  • Lotnisko Porto do centrum miasta: 15 km (ok. 20 min samochodem)
  • Odległość Lotnisko Porto – Viana de Castelo: 62 km (około 35 min samochodem)
  • Lotnisko Porto - Braga: 50 km (35 min samochodem)
  • Odległość  Lotnisko Porto – Chaves: 140 km (1.5 h samochodem)
  • Lotnisko Porto odległość do Bragança: 210 km (2h)
  • Porto (lotnisko) - Lizbona: 330 km (około. 3.5 h samochodem)
  • Lotnisko Porto - Santiago de Compostela: 230 km (około  2h20min)
  • Lotnisko Porto - Vigo: 160 km (1.5 h samochodem)

Porto – loty low-cost
Połączenia bezpośrednie z Polski do Porto oferowane są przez przewoźników low-cost. Ryanair lata do Porto z Krakowa i Warszawy-Modlin, Wizzair zaś, w sezonie letnim, z Warszawy-Chopin.

Znajdź wiele praktycznych informacji o Porto na portalu Visit Portugal

Tani wynajem samochodów Porto, Lotnisko – zarezerwuj przez internetRent a car Porto, Lotnisko - wynajem samochodów Portugalia
Artykuły: Rent a car Porto, Lotnisko - wynajem samochodów Portugalia
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, June 21 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz