Lotnisko Porto - wynajem samochodów Portugalia

Porównaj oferty rent-a-car Porto, lotnisko

Skorzystaj z wyszukiwarki ofert Cartrawler, aby znaleźć najkorzystniejsze oferty wynajmu samochodów na lotnisku w Porto, w Północnej Portugalii. Cartrawelr współpracuje z zarówno powszechnie znanymi, międzynarodowymi markami sektora rent-a-car, jak i z mniejszymi, lokalnymi wypożyczalniami, które w wielu przypadkach oferują najkorzystniejsze warunki.

Hyundai i10
Hyundai i10 – jeden z tańszych samochodów do wynajęcia na Lotnisku w Porto

Lotnisko Porto – wynajmij samochód na wakacje lub podróż służbową w Portugalii
Znane pod oficjalna nazwą Aeroporto Francisco de Sa Carneiro , Lotnisko Porto (OPO) jest drugim pod względem liczby pasażerów portem lotniczym  Portugalii. Obsłużywszy ponad 8 milionów pasażerów w 2015 roku, lotnisko to służy nie tylko samemu Porto, określanemu mianem "północnej stolicy Portugalii" ale również gęsto zaludnionym okolicom miast Maia, Vila do Conde i Matosinhos, na północy kraju.

Porto, jak i otaczające je rejony są ważnym centrum przemysłowym i ekonomicznym kraju i częstym celem podróży biznesowych do Portugalii.

Samo Porto jest jednak również niezwykle popularnym kierunkiem turystyki wypoczynkowej; mogące poszczycić się przepiękna architekturą i intrygującym dziedzictwem kulturowym miasto uznane zostało za najlepszą destynację europejską w 2014 roku.

Lotnisko usytuowane jest około 12 km na północ od centrum Porto, w pobliżu autostrady A41 i drogi A28/IC1, umożliwiających wygodny dojazd do wielu ciekawych rejonów Portugalii Północnej.

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku w Porto
Lotnisko Porto obsługiwane jest przez dużą ilość wypożyczalni. Bezpośrednio na terenie terminala znajdują się biura znanych firm sektora rent-a-car, takich jak Avis, Budget, Europcar, Guerin/Enterprise, Hertz, Goldcar i Sixt. W bezpośrednim sąsiedztwie lotniska natomiast (ulica Barreiro, mieszcząca się po drugiej stronie głównej trasy dojazdowej do lotniska) skorzystać można z usług mniej znanych wypożyczalni, które nie musząc ponosić wysokich opłat lotniskowych często zaoferować mogą znacznie korzystniejsze ceny.

Lotnisko Porto wypożyczalnie
Okienka wypożyczalni samochodów na Lotnisku w Porto. © Foto: www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl.

Na początku 2016 roku wynajem samochodów w wypożyczalniach spoza lotniska możliwy był między innymi w: Auto Jardim, Bravacar, Cael, Drive & Go, Drive on Holidays, Goldcar, Interrent, International Car LDA, JAP Rent A Car, Multiauto, Best Deal Rent A Car, Air Auto i Discovery Cars Rent A Car.

Hertz Porto
Bus Hertz zabiera klientów wypożyczalni spod terminala do obszaru, na którym zaparkowane są auta. © Foto: www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Przeglądając oferty wynajmu samochodów w wyszukiwarce Cartrawler, istnieje możliwość sprawdzenia w opisie oferty , jaka jest procedura odbioru pojazdu.

Wynajem samochodów w Porto - ceny
Wyszukiwarka Cartrawler dysponuje szerokim wachlarzem ofert wynajmu. Często, nawet w tej samej klasie znaleźć można znaczące różnice w cenie, w zależności od usługodawcy. Warto jest więc poświęcić odrobinę czasu na porównanie ofert, nie tylko samej ceny, ale również warunków wynajmu.

W sezonie letnim, ceny najtańszych samochodów do wynajęcia na Lotnisko w Porto zaczynają się zazwyczaj od około 700 za tydzień, przy założeniu, że rezerwacja wykonana została z wyprzedzeniem. Zwlekając z dokonaniem rezerwacji, narażamy się na znacznie wyższe koszty.

Najtańsze samochody w Porto to zazwyczaj Hyundai i10, VW Up,  Chevrolet Spark i Fiat Panda.

Tydzień wynajmu auta w klasie kompaktowej – VW Golf, Opel Astra, Mitsubishi Lancer, Peugeot 308 lub podobny – oznacza zazwyczaj wydatek rzędu około 1200 pln (w lipcu lub sierpniu).

Peugeot 308
Peugeot 308 – samochód do wynajęcia w klasie kompakt na Lotnisku w Porto. © Foto: www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Poza sezonem, ceny usług rent-a-car na Lotnisku Porto spadają znacznie, co ucieszy z pewnością turystów odwiedzających Północ Portugalii jesienią, lub wiosną. Wtedy, nierzadko, koszt wynajmu auta w Porto spada o połowę.

Odległości z Lotniska Porto
Port lotniczy Francisco de Sa Carneiro w Porto usytuowany jest względnie blisko hiszpańskiego miasta Vigo, które posiada własne lotnisko międzynarodowe, dzięki czemu może stanowić alternatywę dla podróży po północy Portugalii. Wynajem samochodów w Porto jest jednak zazwyczaj znacznie tańsza opcją niż wynajem w Vigo.

Osobom planującym zwiedzanie Północy Portugalii samochodem przydatne okazać się mogą podane poniżej odległości drogowe z Lotniska Porto:

  • Lotnisko Porto do centrum miasta: 15 km (ok. 20 min samochodem)
  • Odległość Lotnisko Porto – Viana de Castelo: 62 km (około 35 min samochodem)
  • Lotnisko Porto - Braga: 50 km (35 min samochodem)
  • Odległość  Lotnisko Porto – Chaves: 140 km (1.5 h samochodem)
  • Lotnisko Porto odległość do Bragança: 210 km ( 2h)
  • Porto (lotnisko) - Lizbona: 330 km (około. 3.5 h samochodem)
  • Lotnisko Porto - Santiago de Compostela: 230 km (około  2h20min)
  • Lotnisko Porto - Vigo: 160 km (1.5 h samochodem)

Tani wynajem samochodów Porto, Lotnisko – zarezerwuj przez internetLotnisko Porto - wynajem samochodów Portugalia
Artykuły: Lotnisko Porto - wynajem samochodów Portugalia
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, February 10 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz