Rent a car Porto, Lotnisko - wynajem samochodów Portugalia

Skorzystaj z wyszukiwarki ofert Cartrawler, aby znaleźć najkorzystniejsze oferty wynajmu samochodów na lotnisku w Porto, w Północnej Portugalii.

Rent a car Porto, Lotnisko – wynajem samochodów w najlepszej cenie

Cartrawelr współpracuje z zarówno powszechnie znanymi, międzynarodowymi markami sektora rent-a-car, jak i z mniejszymi, lokalnymi wypożyczalniami, często oferującymi najkorzystniejsze warunki.

Ford Fiesta

Ford Fiesta – popularny model w klasie ekonomicznej w Portugalii.

Lotnisko Porto – wynajem samochodów na wakacje lub podróż służbową w Portugalii
Znane pod oficjalna nazwą Aeroporto Francisco de Sa Carneiro, Lotnisko Porto (OPO) jest drugim największym portem lotniczym Portugalii, i największym na północy kraju. Służy nie tylko samemu Porto, lecz także innym dużym miastom tego gęsto zaludnionego regionu, w tym Maia, Vila do Conde i Matosinhos.

Porto, jak i otaczające je rejony są ważnym centrum przemysłowym i ekonomicznym kraju i częstym celem podróży biznesowych do Portugalii.

Samo Porto jest niezwykle popularnym kierunkiem turystyki wypoczynkowej; mogące poszczycić się przepiękna architekturą i intrygującym dziedzictwem kulturowym miasto regularnie zajmuje wysokie pozycje w czołówkach rankingów na najlepszą destynację turystyczną Europy.

Porto z lotu ptaka.

Lotnisko usytuowane jest około 12 km na północ od centrum Porto, w pobliżu autostrady A41 i drogi A28/IC1, umożliwiających wygodny dojazd do wielu ciekawych rejonów Portugalii Północnej.

Lotnisko Porto mapa

Położenie Lotniska Porto – mapa.

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku w Porto
Lotnisko Porto obsługiwane jest przez dużą ilość wypożyczalni. Bezpośrednio na terenie terminala znajdują się biura znanych firm sektora rent-a-car, takich jak Avis, Budget, Dollar, Europcar, Guerin/Enterprise, Flizzr, Hertz i Hertz Dream, Goldcar, Rhodium i Thrifty, jak również portugalskiej marki CAEL. W bezpośrednim sąsiedztwie lotniska natomiast (ulica Barreiro, mieszcząca się po drugiej stronie głównej trasy dojazdowej do lotniska) skorzystać można z usług mniej znanych wypożyczalni, które nie musząc ponosić wysokich opłat lotniskowych często zaoferować mogą znacznie korzystniejsze ceny.

Lotnisko Porto biura rent a car

Okienka wypożyczalni samochodów na Lotnisku w Porto. © Foto: www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl.

Lotnisko Porto obsługują z biur położonych poza terenem portu między innymi: Autocunha, Bravacar, OK Mobility, Drive & Go, Centauro, OPORent, Sadorent, Turisprime i Rent a Star.

Przeglądając oferty wynajmu samochodów w wyszukiwarce Cartrawler, zwróc uwagę na sposób (miejsce) odbioru pojazdu, jeśli zależy Ci na maksymalnej wygodzie.

Wynajem samochodów w Porto - ceny
Wyszukiwarka Cartrawler dysponuje szerokim wachlarzem ofert wynajmu. Często, nawet w tej samej klasie znaleźć można znaczące różnice w cenie, w zależności od usługodawcy. Warto jest więc poświęcić odrobinę czasu na porównanie ofert, nie tylko samej ceny, ale również warunków wynajmu.

Niestety, lotnisko w Porto nie uniknęło obserwowanej w ostatnich czasach wzrostowej tendencji, jeśli chodzi o koszt wynajmu pojazdów. Segment rent a car, który na czas pandemii drastycznie zredukował floty, by móc stawić czoła wysokim kosztom operacyjnym, przy znikomym jedynie zysku, nadal nie zdołał powrócić do stanu przedpandemicznego. Duży popyt, przy ograniczonej podaży, przełożył się na wysokie koszty usług wynajmu pojazdów.

Najtańsze samochody w Porto to zazwyczaj Hyundai i10, VW Up, Fiat 500, Opel Adam i Fiat Panda. W szczycie sezonu turystycznego, latem, tydzień wynajmu tego auta kosztować może obecnie nawet PLN1500-2000. Teraz bardziej, niż kiedykolwiek ważne jest dokonywanie rezerwacji z wyprzedzeniem 

Opel Astra

Wynajem samochodów kompaktowych Porto; powyżej Opel Astra.

Poza sezonem, ceny usług rent-a-car na Lotnisku Porto spadają znacznie, co ucieszy z pewnością turystów odwiedzających Północ Portugalii jesienią, lub wiosną. Wtedy, nierzadko, koszt wynajmu auta w Porto spada o połowę.

Odległości z Lotniska Porto
Port lotniczy Francisco de Sa Carneiro w Porto usytuowany jest względnie blisko hiszpańskiego miasta Vigo, które posiada własne lotnisko międzynarodowe, dzięki czemu może stanowić alternatywę dla podróży po północy Portugalii.

Nissan Qashqai

Suvy do wynajęcia w Portugalii, często dostępne w przystępnych cenach. Powyżej, Nissan Qashqai.

Wynajem samochodów w Porto jest jednak zazwyczaj znacznie tańsza opcją niż wynajem w Vigo.

Osobom planującym zwiedzanie Północy Portugalii samochodem przydatne okazać się mogą podane poniżej odległości drogowe z Lotniska Porto:

  • Lotnisko Porto do centrum miasta: 15 km (ok. 20 min samochodem)
  • Odległość Lotnisko Porto – Viana de Castelo: 62 km (około 35 min samochodem)
  • Lotnisko Porto - Braga: 50 km (35 min samochodem)
  • Odległość  Lotnisko Porto – Chaves: 140 km (1.5 h samochodem)
  • Lotnisko Porto odległość do Bragança: 210 km (2h)
  • Porto (lotnisko) - Lizbona: 330 km (około. 3.5 h samochodem)
  • Lotnisko Porto - Santiago de Compostela: 230 km (około  2h20min)
  • Lotnisko Porto - Vigo: 160 km (1.5 h samochodem)

Porto – loty low-cost
Połączenia bezpośrednie z Polski do Porto oferowane są przez przewoźników low-cost. Ryanair lata do Porto z Krakowa i Warszawy-Modlin, Wizzair zaś, w sezonie letnim, z Warszawy-Chopin.

Znajdź wiele praktycznych informacji o Porto na portalu Visit Portugal

Tani wynajem samochodów Porto, Lotnisko – zarezerwuj przez internetRent a car Porto, Lotnisko - wynajem samochodów Portugalia
Artykuły: Rent a car Porto, Lotnisko - wynajem samochodów Portugalia
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, May 27 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz