Lotnisko Praga Rent A Car – wynajem samochodu w Czechach

Główne lotnisko Czech usytuowane jest w odległości około 10 km na zachód od stolicy, Pragi. Znane pod oficjalna nazwą Letištĕ Václava Hawla Praha, czyli Lotnisko Vaclava Hawla w Pradze - PRG jest ono jednym z największych portów lotniczych wśród najnowszych krajów członkowskich UE. W 2016 roku z Lotniska Praga skorzystało ponad 13 milionów pasażerów. Poprzednia nazwa, Lotnisko Ruzyne’ jest nadal używana przez Czechów.

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Praga przy pomocy wyszukiwarki ofert Cartrawler Czechy

Położenie w centrum czeskiej sieci autostrad czyni z Lotniska Praga wygodny punkt przesiadkowy nie tylko dla podróżnych kierujących się do samej Pragi, ale również dla turystów zmierzających do innych interesujących miejsc w Czechach, w tym Karlowych Warów, Pilzna, Brna czy też Pardubic.

Skoda Citigo
Skoda CitiGo to popularny wybór w klasie małych samochodów miejskich do wynajęcia w Pradze.

Podróżni lądujący na Lotnisku w Pradze znajdą tu szeroki wybór usług rent-a-car.

Wypożyczalnie samochodów Praga, Lotnisko
Wynajem aut na praskim lotnisku oferowany jest zarówno przez znane międzynarodowe wypożyczalnie, jak na przykład Avis, Budget, Hertz, Dollar, czy Sixt, jak i przez czeskie firmy, w tym Dvorak Rent A Car i Czechocar. Działa tu również polska wypożyczalnia Rentis oraz wypożyczalnie low-cost Flizzr i Rent Plus.

Najlepsze oferty rent-a-car Praga – zarezerwuj przez internet
Pomimo iż Praga jest niezwykle popularnym celem turystycznym, przystępne cenowo oferty wynajmu aut można tu znaleźć praktycznie przez cały rok. Niezwykle przydatne okażą się w tym internetowe wyszukiwarki ofert jak na przykład Cartrawler.

Nie tylko pozwalają one na porównanie cen wielu usługodawców jednocześnie, ale również często oferują ceny bardziej konkurencyjne niż bezpośrednio same wypożyczalnie.

Nawet w szczycie sezonu turystycznego, najtańsze samochody do wynajęcia w Pradze, będzie to najczęściej Skoda CitiGo, VW Up lub Smart ForTwo, wynająć można w cenie już od około 350 pln za tydzień, wykonując rezerwację przez internet i z wyprzedzeniem.

Jeśli małe wymiaru samochodu nie są zaletą przemawiająca na jego korzyść, na przykład ze względu na łatwość parkowania, warto jest rozważyć jednak wybór auta nieco większego. Różnica w cenie pomiędzy klasą mini a ekonomiczną (np. VW Polo, Skoda Fabia lub Seat Ibiza) jest przeważnie niewielka.

Przystępne ceny znaleźć można również w innych segmentach samochodów do wynajęcia na Lotnisku Praga. Przykładowo, nawet w szczycie sezonu turystycznego najtańsze 7-osobowe minivany wynająć tu można często w cenie już od około 1500 pln za tydzień. Tak korzystna cena wymaga jednak zazwyczaj rezerwacji z dużym wyprzedzeniem.

Peugeot 5008
Peugeot 5008 – 7-osobowy minivan we flocie wypożyczalni samochodów na Lotnisku Praga

Lotnisko Praga – linie lotnicze i kierunki
Z praskiego lotniska korzysta ponad 60 linii lotniczych. Jest ono baz dla czeskiego przewoźnika narodowego Czech Airlines oraz dla linii low-cost Wizzair i Ryanair. W połowie 2017 roku loty bezpośrednie z Polski do Pragi znajdują się w ofercie PLL LOT oraz Czech Airlines, z wylotami z Warszawy. W sezonie jesiennym do Pragi latać zacznie również Ryanair z Krakowa.

Dojazd z Lotniska Praga do centrum
Praski port lotniczy jest dobrze skomunikowany z centrum miasta. Osoby, które nie wynajęły samochodu i które nie interesuje przejazd taksówką (koszt około 100 pln), skorzystać mogą łączonego przejazdu autobusem/metrem. Autobus linii 100, zatrzymujący się na przystanku przed terminalem dojeżdża do końcowej stacji żółtej linii praskiego metra, autobus 119 z kolei umożliwia dojazd do linii zielonej.

Transport miejski z lotniska do centrum Pragi – mapa.

Pomimo iż taki sposób transferu wydać się może mało wygodny, zwłaszcza jeśli podróżujemy z dużą ilością bagażu, jest on w rzeczywistości dosyć nieskomplikowany i z pewnością niedrogi: 90-minutowy bilet, ważny zarówno na autobus jak i metro, do nabycia w automatach na przystanku autobusowym kosztuje zaledwie 32 korony, czyli około 5.5 pln.Lotnisko Praga Rent A Car – wynajem samochodu w Czechach
Artykuły: Lotnisko Praga Rent A Car – wynajem samochodu w Czechach
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, May 23 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz