Lotnisko Radom – tani wynajem aut w Radomiu

Wynajem aut Radom, Lotnisko – porównaj ceny

Port lotniczy Radom-Sadków – RDO jest jednym z najmłodszych polskich lotnisk. Loty cywilne uruchomione tu zostały w 2015 roku, pomimo iż lotnisko jako baza wojskowa  Sadków istnieje od początku lat trzydziestych.

VW Up
VW Up - jeden z najtańszych samochodów do wynajęcia na Lotnisku Radom; we flocie wypożyczalni MWM Cars

Polski przewoźnik Sprint Air jest główną linią lotniczą obsługującą Lotnisko Radom (stan na połowę 2016 roku), choć w początkowej fazie jego działalności, zainteresowanie lotniskiem wykazały również linie Air Baltic i Czech Airlines. Z powody małej rentowności oferowanych połączeń, dosyć szybko się jednak z nich wycofały.

Trasy z Radomia obsługiwane przez Sprint Air to Berlin-Tegel, Gdańsk, Lwów, Praga i Wrocław.

Lotnisko usytuowane jest o odległości zaledwie 4 km od centrum Radomia, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 12.

W promieniu do 150 km od Radomia znajduje się kilka innych lotnisk międzynarodowych, o dosyć stabilnej już pozycji i rozbudowanej siatce połączeń. Chodzi tu między innymi o lotniska w Warszawie (Okęcie i Modlin), Łodzi, Lublinie, oraz nieco dalej, w Rzeszowie. Duża konkurencja, jakiej przyszło się zmierzyć nowemu portowi lotniczemu wzbudza wiele wątpliwości, co do zasadności jego uruchomienia.

Wynajem samochodów w Radomiu – jakie wypożyczalnie na lotnisku?
Głównym usługodawcą rent-a-car na Lotnisku Radom jest polska wypożyczalnia MWM Cars. Jako że bezpośrednio na terenie portu lotniczego nie istnieją jeszcze biura wypożyczalni, jej przedstawiciel oczekuje na klientów w terminalu, towarzysząc im następnie do punktu odbioru.

Sytuacja ta dotyczy też innych wypożyczalni obsługujących lotnisko, w tym na przykład Express Rent a Car.

Osoby, którym nie zależy na odbiorze auta w pobliżu lotniska, mogą dodatkowo skorzystać z usług między innymi wypożyczalni Panek i Rentis, działających w centrum Radomia.

Tani wynajem aut Radom – rezerwuj przez internet
Najtańsze oferty wynajmu samochodów dostępne są często podczas rezerwacji online. Internetowe wyszukiwarki ofert, jak na przykład Cartrawler, współpracują z wieloma wypożyczalniami działającymi na terenie danej miejscowości/w danej lokalizacji, pozwalając na szybkie i niekłopotliwe porównanie nie tylko samych cen, ale również warunków wynajmu.

Jako, że na Lotnisku Radom wypożyczalnia MWM jest obecnie głównym usługodawcą, trudno mówić o porównywaniu, można z tej funkcji skorzystać jednak decydując się na odbiór samochodu w centrum miasta.

Można oczekiwać, iż w przyszłości, o ile radomskiemu lotnisku uda się rozszerzyć sieć oferowanych połączeń i przyciągnąć większą ilość klientów, zwiększy się również wybór usługodawców rent-a-car w tej lokalizacji.

Ceny najtańszych samochodów do wynajęcia na Lotnisku w Radomiu zaczynają się zazwyczaj od około 600 pln za tydzień, w klasie najmniejszych, aut miejskich, jak na przykład VW Up (lub podobny). Za nieco większy samochód, w klasie ekonomicznej, przykładowo Opel Corsa, zapłacić trzeba już około 700 pln za tydzień.

Podczas przeprowadzonej symulacji, w ofercie wypożyczalni MWM, znalazły się samochody w szerokim zakresie klas; oprócz najpopularniejszych aut ekonomicznych i kompaktowych dostępne były kombi (Ford Focus Estate, Kia Ceed Kombi), pojazdy typu SUV (Hyundai iX35), jak również auta w klasie premium (BMW 5 Series). 

Na dostępność modeli, jak i oczywiście poziom cen, ma wpływ wyprzedzenie z jakim dokonujemy rezerwacji. Warto jest więc rezerwować z wyprzedzeniem. Lotnisko Radom – tani wynajem aut w Radomiu
Artykuły: Lotnisko Radom – tani wynajem aut w Radomiu
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, June 30 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz