Wynajem aut Rijeka, Lotnisko – tani wynajem samochodów w Chorwacji

Port lotniczy Rijeka – RJK, wraz z Lotniskiem Pula, jest jednym z głównych wrót dostępu do ośrodków turystycznych położonych w północnej części chorwackiego wybrzeża Adriatyku.

Wynajem aut Rijeka (lotnisko) – porównaj ceny i rezerwuj online

Chorwacja samochodem – wynajem auta na lotnisku
Wielu turystów z Polski decyduje się na podróż do Chorwacji własnym samochodem. Bez przystanków dystans na trasie Warszawa – Zadar jest do pokonania w około 11-12 godzin. Dla tych, przybywających do Chorwacji drogą lotniczą, kraj ten ma do zaoferowania szeroki wachlarz usług rent a car, dostępnych na wszystkich lotniskach, jak również w centrach miejskich.

Kia Rio wynajem Chorwacja

Tani wynajem aut Rijeka, Lotnisko - Kia Rio, popularny samochód w klasie ekonomicznej w ofercie chorwackich wypożyczalni samochodów. 

Aby znaleźć najkorzystniejsze oferty wynajmu samochodów na Lotnisku Rijeka, lub w innej lokalizacji, skorzystaj z wyszukiwarki ofert Cartrawler, współpracującej z większością miejscowych wypożyczalni.

Wynajem aut Rijeka – wypożyczalnie samochodów obsługujące lotnisko
Hertz, Avis, Europcar, Sixt, Enterprise, Alamo i Dollar to największe, międzynarodowe wypożyczalnie oferujące usług na Lotnisku Rijeka. Poszukując atrakcyjnych cen warto jest zwrócić uwagę także na lokalne wypożyczalnie, takie jak Fleet Rent A Car, Last Minute Rent A Car, Oryx Car Rental, Addcar, MACK, czy też Active Rent A Car.

Przeglądają oferty rent a car na Lotnisku Rijeka, często napotkać można również firmę Uniline, będącą jednym z największych tour operatorów w Chorwacji oraz właścicielem franczyzy Europcar w tym kraju.

W cenę wszystkich samochodów dostępnych w systemie rezerwacji Cartrawler ujęte jest ubezpieczenie. Wysokość wkładu własnego waha się od 700 do 1500 euro. Klient (kierowca) zobowiązany jest do przedstawienia karty kredytowej, na której zablokowany zostanie depozyt. Jego wysokość może być, choć nie musi, zbliżona do wysokości wkładu własnego.

W ostatnich latach, wiele wypożyczalni zdecydowało się na blokowanie znacznie niższych kwot, tzw. depozytu zabezpieczającego. Pamiętac należy jednak, iż w przypadku szkody, klient pozostaje finansowo odpowiedzialny do wskazanej kwoty wkładu własnego i, jeśli depozyt zabezpieczający był niższy, różnicę będzie musiał dopłacić.

Fiat 500

Fiat 500, jeden z najtańszych samochodów do wynajęcia w Rijeka; we flocie min. Sixt.

Klienci rezerwujący w systemie Cartrawler mają okazję wykupić podczas rezerwacji ubezpieczenie dodatkowe pozwalające na refundację kwot pobranych z depozytu w przypadku wystąpienia szkody. Ubezpieczenie te nie zwalnia z konieczności blokowania depozytu, posiada jednak o wiele bardziej konkurencyjną cenę oraz mniej wykluczeni, niż podobne produkty oferowane bezpośrednio przez wypożyczalnie.

Czytaj również: Ubezpieczenie wkładu własnego w wynajmie samochodu za granicą.  

Zracna Luka Rijeka – lotnisko na wyspie
Znane lokalnie pod nazwą 'Zracna Luka Rijeka', lotnisko w Rijece położone jest na wyspie Krk, w zatoce Kvarnerskiej, w odległości około 26 km od centrum miasta. Wyspa połączona jest z lądem stałym mostem.

Krcki most, przed upadkiem Jugosławii zwany Mostem Tito jest płatny. Opłaty (35 kuna, czyli około 5 euro) dokonuje się jedynie w kierunku na wyspę/lotnisko. Wyświetl mapę lokalizacji Lotniska Rijeka.

Opel Vivaro

Rent a car Chorwacja: 9-osobowy minibus, często do wynajęcia w przystępnych cenach na Lotnisku Rijeka.

Dowiedz się więcej na temat wyspy Krk.

Loty do Rijeka
Port lotniczy Rijeka obsługuje głównie połączenia sezonowe i czarter dostępne w miesiącach letnich i wczesnojesiennych, bo wtedy właśnie przypada szczyt sezonu na wybrzeżu Adriatyku. W sezonie letnim, połączenia bezpośrednie z Polski do Rijeka dostępne są w ofercie PLL LOT z Warszawy (Chopin), Szczecina, Olsztyna-Mazur, Zielonej Góry, jak również w formie sezonowych (letnich) czarterów przewoźnika Enter Air, także z Warszawy Chopin.

Rijeka – co warto wiedzieć
Największy port Chorwacji, Rijeka, jest jednocześnie jednym z najważniejszych portów głębokowodnych Adriatyku.

Strategiczna lokalizacja sprawiła, iż na przestrzeni wieków o kontrolę na Rijeką zabiegały różne mocarstwa. W architekturze miast nadal widoczne są wyraźne wpływy węgierskie i włoskie. Nazwa Rijeka oznacz w języku chorwackim rzekę. Włoski odpowiednik tego słowa, fiume, jest nadal często używany w odniesieniu do tego miasta. W latach 1920-1924 Rijeka wraz z przylegającymi terenami posiadała status Niezależnego Miasta Fiume.

Pomimo iż, tradycyjnie, przemysł stoczniowy jest podstawą gospodarki Rijeki, coraz większą rolę zaczyna odgrywać w niej turystyka, której sprzyjają malownicze położenie w Zatoce Kvarnerskiej oraz łagodny klimat.

Atrakcje Rijeki:

Oprócz pięknej plaży i możliwości uprawiania sportów wodnych, miasto ma do zaoferowania fascynującą spuściznę historyczną i muzea, jak również atrakcje bardziej współczesne - doskonałe restauracje oraz ożywioną atmosferę po zmroku.

Znajdź więcej informacji na temat Rijeki - oficjalny przewodnik po mieścieWynajem aut Rijeka, Lotnisko – tani wynajem samochodów w Chorwacji
Artykuły: Wynajem aut Rijeka, Lotnisko – tani wynajem samochodów w Chorwacji
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, June 16 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz