Lotnisko Sandefjord Torp - wynajem aut w Norwegii

Norwegia znana jest z dosyć wysokiego poziomu cen. Dotyczy to również usług rent a car.

Porównaj oferty wynajmu samochodów na Lotnisku Sandefjord Torp

Nie oznacza to jednak, iż wynajmując samochód w Norwegii, nie można poczynić oszczędności. Z pewnością przydatne okażą się internetowe wyszukiwarki ofert rent a car, współpracujące z dużymi wypożyczalniami. Pozwolą one na porównanie cen i warunków wynajmu, a także na dokonanie rezerwacji online.

Dowiedz się więcej na temat wynajmu aut na Lotnisku Sandfjord-Torp.

VW Polo

VW Polo to popularny wybór w klasie samochodów ekonomicznych do wynajęcia na Lotnisku Sandefjord.

Mniejsze lotnisko Oslo
Port lotniczy Sandefjord – TRF jest mniejszym z dwóch lotnisk międzynarodowych obsługujących aglomerację Oslo (po Lotnisku Gardermoen). Jest również lotniskiem najbardziej oddalonym od stolicy Norwegii.

Pomimo iż Ryanair utrzymuje nazewnictwo 'Lotnisko Oslo Torp', lotnisko te dzieli od Oslo aż 120 km, czyli około 1.5 h jazdy samochodem.

O zaledwie 10 minut od lotniska oddalone jest miasto Sandefjord, znane z wielorybnictwa oraz bogatej historii Wikingów.

Tak wygląda Sandefjord.

Lotnisko Sandefjord połączone jest z Oslo autostradą E18, będącą również częścią Trasy Europejskiej o tym samym numerze. Wiedzie ona również do Kristiansand w Norwegii, a także dalej, do Sztokholmu w Szwecji.

Lotnisko Sandefjord w początkowych założeniach służyć miało jako baza wojskowa i powstało w znacznej mierze z funduszy NATO. Rzeczywistość rynkowa pokazała jednak, iż lotnictwo cywilne ma w tej lokalizacji większą rację bytu. Obsługuje ono około 2 milionów pasażerów rocznie.

Lotnisko Sandefjord Torp - wynajem aut
Osoby lądujące w Sandefjord i potrzebujące niezależnego środka transportu znajdą na lotnisku szereg znanych wypożyczalni, w tym Avis, Budget, Europcar, Hertz i Sixt. Na Lotnisku Torp, najtańsze samochody do wynajęcia dostępne są zazwyczaj w cenach od około 1000 pln za tydzień wynajmu małego auta miejskiego, jak na przykład VW Up, czy Forda Ka.

W porównaniu do cen usług rent-a-car w Polsce, wspomniana kwota wydaje się wygórowana, nie należy zapominać jednak, iż poziom cen w Norwegii jest generalnie dosyć wysoki.

Różnica w cenie pomiędzy najniższą klasą, a segmentem ekonomiczny jest nieznaczna, warto jest zdecydować się na wygodniejsze i lepiej wyposażone auta jak co najmniej VW Polo, czy też, VW Golf lub Ford Focus z klasy kompaktowej.

Ford Focus, solidny i lubiany model w klasie economy; we flocie między innymi Sixt i Hertz w Sandefjord.

Większe i lepiej wyposażone samochody, bardziej wskazane zwłaszcza przy wynajmie w okresie zimowym w Norwegii, kraju o długo utrzymującej się pokrywie śnieżnej, dostępne są w szerokiej gamie klas. Funkcja filtra wyszukiwarki Cartrawler pozwoli zawęzić wyniki wyszukiwania do konkretnego typu pojazdów.

Toyota RAV4

Toyota Rav4 – popularny SUV do wynajęcia na Lotnisku Sandefjord.

Opony zimowe w Norwegii
Wynajmując samochodów w Norwegii w okresie zimowym, oczekiwać możesz, iż dostarczony będzie on z oponami zimowymi, bez dodatkowej opłaty. W rezerwacjach w systemie Cartrawler informacja na temat opon zimowych ujęta jest w sekcji 'Opcje dodatkowe', dostępnej po wybraniu oferty.

Wiele dróg w Norwegii objętych jest zimą nakazem stosowania łańcuchów śniegowych. Łańcuchy zamówić można uprzednio w wypożyczalni, lub nabyć własny zestaw. Są one powszechnie dostępne na stacjach benzynowych. Wypożyczalnia naliczy za nie oddzielną opłatę, jako za wyposażenie dodatkowe. Niektóre z wypożyczalni samochodów w Norwegii oferują również możliwość wynajmu opon z kolcami, z tych jednak korzystać można jedynie pomiędzy listopadem a Wielkanocą (w północnej Norwegii okres ten jest nieco dłuższy i zależy od warunków pogodowych).

Trasy do Sandefjord Torp – tanie loty do Oslo
Port lotniczy Sandefjord określany jest często mianem lotniska low-cost Oslo, jako że dominują na nim właśnie przewoźnicy niskokosztowi Ryanair, Norwegian i Wizzair. Oprócz tych popularnych linii, w Sandefjord Torp obecny jest również największy skandynawski przewoźnik Widerøe oraz holenderski KLM.

Połączenia bezpośrednie z Polski do Sandefjord oferowane są przez:

  • Ryanair - z Gdańska, Krakowa, Poznania, Modlina i Wrocławia
  • Wizzair - z Gdańska, Katowic, Lublina, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy Chopin i Wrocławia.

Znajdź wiele przydatnych informacji na oficjalnym portalu turystycznym OsloLotnisko Sandefjord Torp - wynajem aut w Norwegii
Artykuły: Lotnisko Sandefjord Torp - wynajem aut w Norwegii
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, November 08 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz