Lotnisko Sandefjord Torp - wynajem aut w Norwegii

Jako, że usługi rent-a-car w Norwegii są dosyć kosztowne, w porównaniu do innych rynków europejskich, przed dokonaniem rezerwacji, warto jest poświęcić odrobine czasu na porównanie ofert różnych usługodawców.  Dzięki internetowym wyszukiwarkom ofert rent-a-car proces nie zajmie zbyt wiele czasu. Pozwolą one również na dokonanie rezerwacji online.

Najlepsze ceny wynajmu samochodów Sandefjord Torp – znajdź z Cartrawler Norwegia

VW Polo
VW Polo to popularny wybór w klasie samochodów ekonomicznych do wynajęcia na Lotnisku Sandefjord.

Port lotniczy Sandefjord – TRF jest jednym z trzech lotnisk międzynarodowych obsługujących aglomerację Oslo (wraz z lotniskami Gardermoen i Moss). Jest również lotniskiem najbardziej oddalonym od stolicy Norwegii.

Pomimo iż Ryanair utrzymuje nazewnictwo 'Lotnisko Oslo Torp', lotnisko te dzieli od Oslo aż 120 km, czyli około 1.5 h jazdy samochodem.

O zaledwie 10 minut od lotniska oddalone jest miasto Sandefjord, znane z wielorybnictwa oraz bogatej historii Wikingów.

Lotnisko Sandefjord połączone jest z Oslo autostradą E18, będącą również częścią Trasy Europejskiej o tym samym numerze. Wiedzie ona również do Kristiansand w Norwegii, a także dalej, do Sztokholmu w Szwecji.

Lotnisko Sandefjord w początkowych założeniach służyć miało jako baza wojskowa i powstało w znacznej mierze z funduszy NATO. Rzeczywistość rynkowa pokazała jednak, iż lotnictwo cywilne ma w tej lokalizacji większą rację bytu. W 2016 roku obsłużyło ono 1.4 mln pasażerów.

Wynajem samochodów Sandefjord Torp
Osoby lądujące w Sandefjord i potrzebujące niezależnego środka transportu znajdą na lotnisku szereg znanych wypożyczalni, w tym Avis, Budget, Europcar, Hertz i Sixt. Na Lotnisku Torp, najtańsze samochody do wynajęcia dostępne są zazwyczaj w cenach od około 1000-1200 pln za tydzień wynajmu małego auta miejskiego, jak na przykład Citroen C1, VW Up, czy Forda Ka.

W porównaniu do cen usług rent-a-car w Polsce, wspomniana kwota wydaje się wygórowana, nie należy zapominać jednak, iż poziom cen w Norwegii jest generalnie dosyć wysoki. Aby móc skorzystać z najbardziej konkurencyjnych ofert, warto jest posłużyć się internetowymi wyszukiwarkami, jak na przykład Cartrawler. Współpracują one z wieloma wypożyczalniami samochodów operującymi w danej lokalizacji pozwalając na kompleksowa analizę dostępnych ofert, bez zbędnej straty czasu oraz umożliwiając dokonanie rezerwacji online.

Większe i lepiej wyposażone samochody, bardziej wskazane zwłaszcza przy wynajmie w okresie zimowym w Norwegii, kraju o długo utrzymującej się pokrywie śnieżnej, dostępne są w szerokiej gamie klas. Funkcja filtra wyszukiwarki Cartrawler pozwoli zawęzić wyniki wyszukiwania do konkretnego typu pojazdów.

Toyota RAV4
Toyota Rav4 – popularny SUV do wynajęcia na Lotnisku Sandefjord.

Opony zimowe w Norwegii
Wynajmując samochodów w Norwegii w okresie zimowym, oczekiwać możesz, iż dostarczony będzie on z oponami zimowymi, bez dodatkowej opłaty. W rezerwacjach w systemie Cartrawler informacja na temat opon zimowych ujęta jest w sekcji 'Opcje dodatkowe', dostępnej po wybraniu oferty.

Wiele dróg w Norwegii objętych jest zimą nakazem stosowania łańcuchów śniegowych. Łańcuchy zamówić można uprzednio w wypożyczalni, lub nabyć własny zestaw. Są one powszechnie dostępne na stacjach benzynowych. Wypożyczalnia naliczy za nie oddzielną opłatę, jako za wyposażenie dodatkowe. Niektóre z wypożyczalni samochodów w Norwegii oferują również możliwość wynajmu opon z kolcami, z tych jednak korzystać można jedynie pomiędzy listopadem a Wielkanocą (w północnej Norwegii okres ten jest nieco dłuższy i zależy od warunków pogodowych).

Trasy do Sandefjord Torp – tanie loty do Oslo
Port lotniczy Sandefjord określany jest często mianem lotniska low-cost Oslo, jako że dominują na nim właśnie przewoźnicy niskokosztowi Ryanair, Norwegian i Wizzair. Oprócz tych popularnych linii, w Sandefjord Torp obecny jest również największy skandynawski przewoźnik Widerøe oraz holenderski KLM.

W pierwszej połowie 2017 roku, loty do Sandefjord dostępne były z:

  • Ryanair: Londyn-Stansted, Malaga, Alicante, Bergamo, Gdańsk, Gran Canaria, Kraków, Manchester, Teneryfa Południowa, Warszawa-Modlin
  • Wizzair: Bukareszt, Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań, Ryga, Skopje, Szczecin, Tuzla, Wilno, Warszawa-Chopin, Wrocław.
  • Norwegian: Alicante, Gran Canaria, Malaga
  • Widerøe: Bergen, Kopenhaga, Stavanger, Trondheim, Tromsø
  • KLM: Amsterdam.

Wynajem samochodów Sandefjord, Lotnisko – znajdź najlepsze ceny z wyszukiwarką Cartrawler


Lotnisko Sandefjord Torp - wynajem aut w Norwegii
Artykuły: Lotnisko Sandefjord Torp - wynajem aut w Norwegii
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, March 03 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz