Tani wynajem aut Santorini, Lotnisko – wynajem samochodu z Cartrawler Grecja

Santorini, grecka wyspa nazywana “Perłą Cyklad” jest niezwykle malowniczym zakątkiem rejonu Morza Egejskiego. Dostać się tu można zarówno drogą morską, jak i lotniczą. Lotnisko Santorini (JTR), jedno z zaledwie dwóch w całym archipelagu (drugie mieści się na wyspie Mykonos) jest popularnych punktem przesiadkowym dla turystów zmierzających na inne wyspy Cyklad.

Tani wynajem aut Santorini – znajdź najlepsze oferty na lotnisku

Ci, którzy spędzają urlop na Santorini właśnie, skorzystać mogą z bogatej oferty usług rent-a-car dostępnych na Lotnisku Santorini.

Opel Corsa

Samochód w klasie ekonomicznej, jak na przykład Opel Corsa, powyżej, to jedna z najtańszych opcji rent a car na Lotnisku Santorini.

Pomimo, iż wynajmem samochodów możliwy jest również w stolicy Santorini, Fira, to lotnisko właśnie skupia najwięcej wypożyczalni, oferując jednocześnie najbardziej konkurencyjne ceny.

Wypożyczalnie samochodów Santorini, Lotnisko
Port lotniczy Santorini określany jest często mianem Lotniska Fira, jako, że mieści się w odległości zaledwie około 5 km od stolicy wyspy. Zobacz mapę.

Do największych wypożyczalni samochodów obsługujących lotnisko zaliczają się znane, międzynarodowe marki segmentu rent-a-car, w tym Avis, Europcar, Alamo, Budget, Enterprise, National, Sixt, Thrifty i Hertz.

Korzystne oferty wynajmu aut na Santorini znaleźć można często w wypożyczalniach greckich oraz popularnych  południowej Europie wypożyczalniach, w tym Auto Union, Abbycar, Centauro, Drive S.a. i Surprice.

Mini kabriolet

Santorini samochodem – zwiedzaj wyspę kabrioletem. Mini Cooper Convertible, we flocie, między innymi Avis, Hertz i Drive.

Internetowe wyszukiwarki ofert, jak na przykład Cartrawler, pozwalają w nieskomplikowany sposób porównać ceny samochodów do wynajęcia na Santorini w wielu wypożyczalniach jednocześnie oraz dokonać rezerwacji przez internet. Analizując oferty wynajmu samochodów na Lotnisku Santorini w wyszukiwarce Cartrawler, zwróć uwagę, zwłaszcza w przypadku ofert w najniższych cenach, czy odbiór auta możliwy jest bezpośrednio na terenie lotniska, czy też wymaga przemieszczenia się do punktu wynajmu. Transfer taki zapewniony jest zawsze przez wypożyczalnię, może jednak nie być zbyt wygodny rozwiązaniem, na przykład dla rodzin podróżujących z małymi dziećmi.

Wynajem aut Santorini – taniej online
Santorini, jak większość popularnych destynacji turystycznych, zwłaszcza wyspiarskich, nie uniknęło drastycznej podwyżki cen usług rent a car po okresie pandemii.

Podczas lockdownu, większość wypożyczalni zredukowała drastycznie floty, by zmniejszyć koszty operacyjne. Odczuwalne na całym świecie trudności z nabyciem nowych samochodów, w połączeniu z olbrzymim zainteresowaniem ze strony spragnionych podróży klientów, przełożyły się na gwałtowny wzrost cen w wypożyczalniach. W tym momencie trudno jest więc w mówić obecnie o prawdziwie „tanim” wynajmie.

Ceny wszelkich usług turystycznych na Santorini, w tym usług wynajmu samochodów zmieniają się zasadniczo w zależności od pory roku. Poza szczytem sezonu turystycznego najtańsze samochody do wynajęcia dostępne są tu już od około PLN 700 za tydzień.

Te same auta – przeważnie małe samochody miejskie, jak Fiat 500, VW Up, Citroen C1, lub podobne – w typowo „wakacyjnych” miesiącach, lipcu i sierpniu, kiedy to Lotnisko Santorini przyjmuje najwięcej pasażerów, kosztować mogą dwa a nawet trzy razy tyle, w zależności od tego, na ile wcześniej dokonaliśmy rezerwacji. Rezerwacja z wyprzedzeniem jest kluczowym czynnikiem pozwalającym zaoszczędzić na usługach rent a car na greckich wyspach.

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai, tani SUV do wynajęcia na Santorini.

Dużą zaletą wyszukiwarki Cartrawler jest możliwość kompleksowego porównania cen samochodów we wszystkich dostępnych klasach wynajmu. Czasem okazać się może, że auta z klas wyższych, które wydawały nam się być poza zasięgiem naszych możliwości finansowych, mają zaskakująco przystępne ceny. We flocie samochodów do wynajęcia na Lotnisku Santorini znajdują się zarówno auta z najpopularniejszych klas mini, ekonomicznej i kompaktowej, auta klasy średniej i SUV’y, jak i samochody z grupy premium. Większe grupy podróżnych skorzystać będą mogły z możliwości wynajmu minivanów i minibusów.

Loty na Santorini
Zdecydowana większość połączeń lotniczych na Santorini wykonywana jest w sezonie letnim. Loty sezonowe i czarter na tą grecką wyspę dostępne są z wielu lotnisk europejskich.

Przepiękne Santorini.

Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza połączenia przewoźników typu low-cost Easyjet, Norwegian, czy Volotea. Przez cały rok na Santorini polecieć można z Aten, liniami Aegean Airlines i Olympic Airlines.

Z Polski połączenia bezpośrednie na Santorini oferowane są w sezonie letnim przez przewoźników low-cost Ryanair, z Gdańska i Krakowa oraz Wizzair z Gdańska, Krakowa i Warszawy.

Znajdź więcej informacji na temat Santorini na portalu turystycznym Visit GreeceTani wynajem aut Santorini, Lotnisko – wynajem samochodu z Cartrawler Grecja
Artykuły: Tani wynajem aut Santorini, Lotnisko – wynajem samochodu z Cartrawler Grecja
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, June 06 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz