Lotnisko Schönefeld rent-a-car – wynajem samochodów w Berlinie

Cartrawler Niemcy – znajdź niskie ceny wynajmu aut na Lotnisku Berlin Schönefeld

Drugi co do wielkości port lotniczy niemieckiej stolicy usytuowany jest w odległości około 22 km na południowy wschód od centrum Berlina, w pobliżu miejscowości Schönefeld, w Brandenburgii (mapa lotnisk Berlina).

Przed upadkiem muru berlińskiego, Lotnisko Schönefeld – SXF było jedynym portem lotniczym Berlina Wschodniego. Współcześnie, znane jest głównie z bogatej oferty połączeń low-cost oferowanych przez przewoźników takich jak Easyjet, Ryanair i, w mniejszym stopniu, Wizzair.

opel adam
Opel Adam – często spotykany w klasie tanich samochodów miejskich do wynajęcia w Berlinie

Lotnisko Berlin-Brandenburg już wkrótce
Port lotniczy Schönefeld, zainaugurowany w 1934 zastąpiony zostanie w niedalekiej przyszłości nowym, nowoczesnym portem lotniczym . Znajdujące się nadal w fazie budowy Lotnisko Berlin-Brandenburg przejąć ma ruch lotniczy obsługiwany obecnie przez porty Schonefeld i Tegel.

Jako, że budowane jest one w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Schönefeld, przejmie też on również część jego struktur, w tym pas startowy, oraz, po modernizacji, część terminali. Data oddania do użytku Lotniska Berlin-Brandenburg, stale się odsuwa, pomimo dużego zaawansowania prac budowlanych i wykończeniowych; według początkowych planów, ruszyć miało ono w 2012 roku, później zaś w 2016. Na dzień dzisiejszy nie znana jest ostateczna data uruchomienia lotniska.

Lotnisko Schönefeld użytkuje obecnie cztery terminale pasażerskie. W 2015 roku skorzystało z nich 8.5 miliona osób, w większości na trasach low-cost.

Spacer po Lotnisku Schonefeld:

Dojazd z Schönefeld do centrum Berlina
Lotnisko Schönefeld połączone jest z centrum miasta koleją. Stacja Berlin Schönefeld Flughafen usytuowana jest tuż nieopodal Terminala D i oferuje połączenia S-Bahn linii S9 i S45, jak również połączenia linii regionalnych RE Regional Express i RE Regional Bahn. Pociągi z Schönefeld umożliwiają przesiadki w wygodnych lokalizacjach na terenie miasta, w tym na Ostabahnhof, Alexanderplatz, Fridrichstrasse i Central Bahnhof.

Połączenia autobusowe z Schönefeld, nie są już tak wygodne. Skorzystać tu można głównie z lokalnych linii BVG 162 i 171.

Dla osób podróżujących z Schönefeld do centrum miasta samochodem, najszybszą trasą jest przebiegająca tuż nieopodal lotniska autostrada A113, łącząca się następnie z A 100. Dojazd z Schönefeld do Berlina zajmuje średnio około 40 minut. Czas ten może się jednak znacznie wydłużyć z powodu nagminnych w Berlinie korków.

Wynajem samochodów Berlin-Schönefeld – znajdź tanie oferty online
Lotnisko Schönefeld  obsługiwane jest przez wiele wypożyczalni samochodów, oferujących często wynajem w bardzo przystępnych cenach.

Rezerwując samochód przez internetowe wyszukiwarki ofert, jak na przykład Cartrawler Niemcy, najtańsze oferty znaleźć można już często w cenach od 380-400 pln za tydzień. W takim przedziale cenowym dostępne są najczęściej małe samochody miejskie (często 3-drzwiowe). Przy odrobinie szczęścia i rezerwując z pewnym wyprzedzeniem, za około 400 pln wynająć można również auta w klasie ekonomicznej, a nawet kompaktowej.

Ford Focus
Ford Focus, popularny model samochodu do wynajęcia w klasie kompakt na lotnisku Berlin SXF

Avis, Budget, Enterprise, National , Alamo, Europcar, Hertz, Dollar, Thrifty, Sixt, Interrent, Keddy, Flizzr, Buchbinder e Global Rent A Car to największe wypożyczalnie aut na Lotnisku Schönefeld.

Biura większości z nich znaleźć można w centrum rent-a-car usytuowanym naprzeciwko Terminala A.

Loty z Polski do Berlina Schönefeld
Bezpośrednie połączenia z Polski do Schonefeld znajdują się jedynie w ofercie przewoźnika Ryanair, z wylotami z Rzeszowa.

Wynajem samochodów Berlin-Schönefeld – porównaj oferty i rezerwuj onlineLotnisko Schönefeld rent-a-car – wynajem samochodów w Berlinie
Artykuły: Lotnisko Schönefeld rent-a-car – wynajem samochodów w Berlinie
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, December 19 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz