Lotnisko Schönefeld rent-a-car – wynajem samochodów Berlin SXF

Drugi co do wielkości port lotniczy niemieckiej stolicy usytuowany jest około 20 km na południowy wschód od centrum Berlina, w pobliżu miejscowości Schönefeld, w Brandenburgii (mapa lotnisk Berlina).

Porównaj oferty Schonefeld rent a car i rezerwuj online

Przed upadkiem muru berlińskiego, Lotnisko Schönefeld – SXF było jedynym portem lotniczym Berlina Wschodniego.

Skoda Fabia

Skoda Fabia, w klasie economy, często dostępna jest na Lotnisku Schönefeld w cenie mniejszych samochodów.

Pomimo iż przeznaczone do zamknięcia (i częściowego wchłonięcia) przez pobliskie Lotnisko Brandenburg, ciągle w fazie budowy, Port Lotniczy Schonefeld cieszy się nadal dużą popularnością, dzięki bogatej ofercie połączeń low cost, między innymi przewoźników takich jak Easyjet, Ryanair i, na mniejszą skale, Wizzair. Lotnisko obsługuje obecnie ponad 12 milionów pasażerów rocznie.

Spacer po lotnisku:

Znajdź, poniżej, praktyczne informacje na temat wynajmu samochodów na Lotnisku Schönefeld.

Wypożyczalnie samochodów Berlin Schonefeld
Port lotniczy Schönefeld obsługiwany jest przez wiodące marki międzynarodowego sektora rent a car, w tym Alamo, Hertz, Budget, Europcar, Sixt, Interrent, Dollar, Thrifty e Enterprise Rent A Car, jak również przez znaną niemiecką wypożyczalnie Buchbinder. Ponadto, marka low-cost Europcar, a Keddy, oferuje swoje usługi z biur położonych poza terenem lotniska oferując swoim klientom przejazd nieodpłatnym autobusem (shuttle).

Wszystkie wspomniane wypożyczalnie współpracują z wyszukiwarka i systemem rezerwacji Cartrawler na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl. Porównanie ofert wielu usługodawców przy pomocy wyszukiwarki zajmuje zaledwie kilka sekund. Prosty i nieczasochłonny jest także proces rezerwacji auta online.

Warto zauważyć iż ceny wynajmu dostępne na platformach internetowych są zazwyczaj korzystne w porównaniu do wynajmu bezpośrednio w wypożyczalni.

Lotnisko Berlim-Schönefeld – wynajem samochodu w najlepszej cenie
Ceny najtańszych aut do wynajęcia na Lotnisku Schonefeld zaczynają się zazwyczaj od około PLN 550 za tydzień, w najniższej klasie małych samochodów miejskich (VW Up, Skoda Citigo, Fiat 500, lub podobne).

Warto jest jednak przyjrzeć się dokładniej liście ofert wyświetlonych przez wyszukiwarkę Cartrawler. Często znaleźć można w niej prawdziwie okazyjne ceny pojazdów w wyższych klasach.

Ford Focus kombi

Ford Focus kombi – w przystępnych cenach pośród ofert rent a car Berlin-Schonefeld.

W zgodzie z tendencjami na rynku europejskim, samochody typu SUV, których wiele pojawiło się ostatnio we flotach rent a car, również dostępne są często w Berlinie za niewygórowane kwoty.

Nissan Juke

Nissan Juke – wraz z Nissanem Qashqai jeden z popularniejszych suvów; we flocie na przykład Alamo na Lotnisku Schönefeld.

Skorzystaj z funkcji filtra wyszukiwarki, jeśli poszukujesz samochodu o konkretnej specyfice, na przykład z napędem dieslowskim, z automatyczną skrzynią biegów, lub o pojemności większej, niż dla 5 osób.

Najtańsze vany do wynajęcia w Schönefeld dostępne są często od około PLN1200 stanowiąc tańszą alternatywę dla wynajmu dwóch standardowych, 5-osobowych samochodów pasażerskich.

Dojazd z Schönefeld do centrum Berlina
Lotnisko Schönefeld połączone jest z centrum miasta koleją. Stacja Berlin Schönefeld Flughafen usytuowana jest tuz nieopodal Terminala D i oferuje połączenia S-Bahn linii S9 i S45, jak również połączenia linii regionalnych RE Regional Express i RE Regional Bahn. Pociągi z Schönefeld umożliwiają przesiadki w wygodnych lokalizacjach na terenie miasta, w tym na Ostabahnhof, Alexanderplatz, Fridrichstrasse i Central Bahnhof.

Połączenia autobusowe z Schönefeld, nie są już tak wygodne. Skorzystać tu można głównie z lokalnych linii BVG 162 i 171.

Dla osób podróżujących z Schönefeld do centrum miasta samochodem, najszybsza trasa jest przebiegająca tuz nieopodal lotniska autostrada A113, łącząca się następnie z A 100. Dojazd z Schönefeld do Berlina zajmuje średnio około 40 minut. Czas ten może się jednak znacznie wydłużyć z powodu nagminnych w Berlinie korków.

Nowe lotnisko Berlina?
W bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Schönefeld powstaje, od wielu już lat nowy port lotniczy niemieckiej stolicy, Lotnisko Berlin Brandenburg.

Według planów sporządzonych kilka dekad temu, zastąpić miał on wszystkie dotychczasowe lotniska Berlina – Tegel, zamknięte już Lotnisko Tempelhof oraz Schönefeld. Struktury (niektóre terminale oraz trasy startowe) tego ostatniego miały zostać, częściowo, włączone do nowego lotniska.

Niemniej jednak, po ponad 8 latach opóźnień w stosunku do pierwotnie planowanej daty inauguracji, spowodowanych brakami funduszy, skandalami korupcyjnymi oraz problemami technicznymi, nadal nie wiadomo, kiedy uruchomiony zostanie w założeniu największy port lotniczy Niemiec.

Podróżujesz do Berlina? Znajdź wiele praktycznych informacji na oficjalnej stronie internetowej miasta Visit Berlin.

Loty z Polski do Berlina Schönefeld
Obecnie niedostępne są połączenia bezpośrednie z Polski na Lotnisko Schönefeld.Lotnisko Schönefeld rent-a-car – wynajem samochodów Berlin SXF
Artykuły: Lotnisko Schönefeld rent-a-car – wynajem samochodów Berlin SXF
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, November 20 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz