Lotnisko Stansted - tani wynajem samochodów na lotnisku w Londynie

Port lotniczy Londyn Stansted – STN to wiodące lotnisko Londynu, jeśli chodzi o połączenia typu low-cost, a jednocześnie, trzecie pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotnisko brytyjskiej stolicy. Wyprzedzają je jedynie lotniska Heathrow i Gatwick.

VW Passat wynajem samochodow Stansted

Nowy 4-drzwiowy Volkswagen Passat - do wynajęcia w przystępnej cenie na Lotnisku Stansted, w Londynie

Wynajem samochodów Ryanair na Lotnisku Stansted
Dominująca linią lotniczą na Lotnisku Stansted jest irlandzki przewoźnik nisko kosztowy Ryanair, oferujący połączenia na ponad stu trasach.

Oprócz samych przelotów, Ryanair świadczy również szereg innych usług związanych z szeroko pojmowaną turystyką. Na stronie Ryanair można nabyć ubezpieczenie podróżne oraz zarezerwować hotel, parking lotniskowy, jak i wynajem samochodu. Ceny wynajmu aut poprzez Ryanair we współpracy z wypożyczalnią Hertz nie zawsze są jednak tak niskie jak slogany przewoźnika low-cost by na to wskazywały. Przed dokonaniem rezerwacji zawsze warto jest porównać całościowo ofertę rent-a-car w kilku wypożyczalniach w danej lokalizacji. Dzięki wydajnym i łatwym w obsłudze internetowym wyszukiwarkom ofert jest to teraz naprawdę łatwe.

Porównaj ceny samochodów do wynajęcia na Lotnisku Stansted w Londynie link

Lotnisko Stansted – lokalizacja i dojazd do Londynu
Port lotniczy Stansted (STN) mieści się około 50 km na północny-wchód od Londyn, w pobliżu miejscowości Stansted Mountfitchet i Bishop’s Stortford w hrabstwie Essex.

Jeśli zezwala na to czas, zwłaszcza w przypadku pasażerów przesiadających się na Lotnisku Stansted, warto jest odwiedzić urokliwe miasteczko Bishop’s Stortford, a nawet zatrzymać tu na noc w jednym z niedrogich pensjonatów, czy hoteli.

Mapa ogólna lokalizacji lotnisk w Londynie.

W pobliżu lotniska przebiega autostrada M11, umożliwiająca dojazd do Londynu, w kierunku południowym, oraz Cambridge, w kierunku północnym. Zobacz mapę ważniejszych dróg w okolicy Lotniska Stansted.

Na lotnisku dostępnych jest wiele opcji transportu do Londynu; połączenie kolejowe Stansted Express jest jedną z najpopularniejszych.  Pociągi ze Stansted w kierunku Londynu (Stacja Liverpool) odjeżdżają, co 15 minut, a podróż trwa średnio 45 minut. Stacja kolejowa Stansted mieści się pod budynkiem terminalu lotniska.

Sprawdź ceny biletów i rozkład jazdy Stansted Express.

Do stacji Liverpool i Victoria w Londynie dostać się można z Lotniska Stansted również prywatnymi busami. Przystanek autobusowy usytuowany jest naprzeciw głównego wejścia do terminalu.

Taksówka ze Stansted do Londynu to wygodne, aczkolwiek raczej kosztowne rozwiązanie. Koszt przejazdu waha się pomiędzy £100-120. Lotnisko Stansted nie posiada postoju taksówek; podjeżdżają one na lotnisko po zamówieniu przez przeznaczone do tego telefony znajdujące się w hali przylotów.

Lotnisko Stansted – krótkoterminowy wynajem samochodu
Pasażerowie lądujący na Lotnisku Stansted i potrzebujący własnego środka transport mają do swojej dyspozycji szereg wypożyczalni samochodów. Spora konkurencja sprawia, iż ceny są często bardzo przystępne. Dotyczy to również ofert wynajmu krótkoterminowego oraz wynajmu w jedną stronę (one way rental), który w wielu przypadkach może okazać się tańszym i/lub wygodniejszym rozwiązaniem, niż korzystanie z taksówek, lub transport publicznego.

Przykładowo: poza szczytem sezonu turystycznego, koszt kilkugodzinnego wynajmu auta na Lotnisku Stansted, a zwróconego w centrum Londynu stanowi często zaledwie połowę ceny przejazdu taksówką na tej samej trasie (nawet z zawartą już w cenie opłatą dodatkową za wynajem w jedną stronę).

Porównaj oferty rent-a-car Lotnisko Stansted w wyszukiwarce Cartrawler
Wynajem samochodów na Lotnisku Stansted możliwy jest w wielu renomowanych wypożyczalniach samochodów,  w tym w Hertz, Budget, National, Alamo, Enterprise i Sixt, jak również w firmach rent-a-car mniej znanych, na przykład Easirent, czy Interrent.

Biura wypożyczalni mieszczą się w hali przylotów międzynarodowych, naprzeciw sklepów duty free, zaś wypożyczalnie, które nie posiadają fizycznego przedstawicielstwa na lotnisku, dostarczają tu samochody na zasadzie meet and greet (pracownik wypożyczalni oczekuje na klienta), lub zapewniają transport busem bezpośrednio do punktu odbioru.

Przed dokonaniem rezerwacji wynajmu samochodu na Lotnisku Stansted skorzystaj z możliwości, jaką stwarza wyszukiwarka Cartrawler i porównaj ceny oferowane przez wszystkie większe wypożyczalnie obsługujące lotnisko. Przejrzysty sposób prezentacji ofert pozwoli Ci zauważyć najlepsze ceny, a dzięki szczegółowemu opisowi warunków wynajmu, towarzyszącemu każdej ofercie, będziesz miał również okazję zweryfikować uprzednio ewentualne ograniczenia, co do przebiegu, zasad uzupełniania paliwa, zakresu ubezpieczenia, wieku kierowcy, etc..

Odległości z Lotniska Stansted
Podczas planowania podróży samochodem z Lotniska Stansted przydatna może okazać się znajomość przybliżonych odległości drogowych poniżej:

  • odległość z Lotniska Stansted do Londynu: 50 km
  • odległość Stansted - Heathrow: 88 km
  • odległość Stansted - Luton: 64 km
  • odległość z Lotniska Stansted do Cambidge: 45 km
  • odległość ze Stansted go Gatwick: 106 km


Lotnisko Stansted - tani wynajem samochodów na lotnisku w Londynie
Artykuły: Lotnisko Stansted - tani wynajem samochodów na lotnisku w Londynie
Tematy: , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, October 06 2014

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz