Lotnisko Walencja - wynajem samochodów Hiszpania

Wypożyczalnie samochodów Walencja, Lotnisko - porównaj oferty

Port lotniczy Walencja, lub Aeropuerto de Valencia  - VLC znajduje się w pierwszej dziesiątce największych lotnisk Hiszpanii. Dla wielu turystów odwiedzających południowe wybrzeże tego kraju może on stać się interesującą alternatywą dla zatłoczonych lotnisk Barcelony, Alicante lub Malagi.

Lancia Ypsilon
Lancia Ypsilon - samochód segmentu economy popularny we flocie wypożyczalni samochodów na Lotnisku Walencja

Miasto Walencja, o historii sięgającej ponad 2 tyś. lat wstecz, jest trzecią po Madrycie i Barcelonie największą hiszpańską metropolią, licząc sobie ponad 800 000 mieszkańców w ścisłym centrum i aż 2.3 miliona w całej aglomeracji.

Lotnisko Walencja, znane również pod nazwą ’Lotnisko Manises’, położone jest na obrzeżach miasta, w odległości około 7 km na zachód od jego ścisłego centrum. Jest ono znacznie mniejsze od głównego portu lotniczego autonomicznej wspólnoty Walencja, Lotniska Alicante.

Loty z Polski do Walencji
W sezonie zimowym 2016 roku przewoźnik low-cost Ryanair wprowadził do swojej siatki połączeń z Modlina do Walencji. Jest to, na chwile obecną, jedyne połączenie bezpośrednie z Polski na to lotnisko.

Wypożyczalnie samochodów Walencja, Lotnisko
Podróżni zainteresowani wynajmem samochodów na Lotnisku w Walencji skorzystać będą tu mogli z usług zarówno powszechnie znanych, międzynarodowych wypożyczalni, jak i firm lokalnych. Avis, Budget, Hertz, Sixt, Europcar, Alamo, Thirfty, Enterprise Rent A Car, Goldcar, Centauro Rent A Car, Dickmann's, Victoria Cars i Sol Mar to najważniejsze z firm sektora rent-a-car w Walencji.

Największe wypożyczalnie posiadają biura bezpośrednio w terminalu lotniska, co niewątpliwie stanowi duże udogodnienie dla klienta. Ze względu na konkurencyjność cen dużym zainteresowaniem cieszą się jednak również usługi oferowane przez wypożyczalnie spoza lotniska, które nie musząc ponosić wysokich opłat lotniskowych pozwolić sobie mogą często na przedstawienie atrakcyjnych cenowo ofert.

Rezerwując wynajem samochodu w Walencji poprzez internetową wyszukiwarkę Cartrawler na stronie www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl, masz możliwość sprawdzenia w opisie oferty, czy odbiór następuje bezpośrednio na lotnisku, czy też wymagany będzie krótki transfer busem zapewnionym przez wypożyczalnię. Możliwa jest również sytuacja, gdzie przedstawiciel wypożyczalni spotka się z klientem na lotnisku, aby przewieźć go do punktu wynajmu, zazwyczaj w niewielkiej odległości od terminala.

Samochód w Walencji – czy jest niezbędny?
Osoby planujące krótki pobyt w Walencji, bez konieczności przemieszczania się poza granice miasta, nie powinny szczególnie odczuć braku własnego środka transportu. Miasto posiada dobrze rozwinięty system komunikacji publicznej.  Samo lotnisko połączone jest z centrum miasta linią metra. Zobacz: mapa metra w Walencji.

Samochód przyda się niewątpliwie za to podczas dłuższego pobytu, lub, gdy planujemy zwiedzanie okolic Walencji.

Samo miasto jest stosunkowo przejezdne i posiada dobre zaplecze parkingowe, bazujące na parkingach podziemnych (np. na Plaza de la Reina, w ścisłym centrum). Wygodnie parkować można też również na parkingach domów towarowych El Corte Ingles.

Ruch drogowy w Walencji komplikuje się niestety podczas licznych wydarzeń kulturalnych i sportowych, które często mają tu miejsce. Dzieje się tak na przykład podczas wyścigów Grand Prix Formuły 1, podczas których korki w centrum i poza nim są gwarantowane.

Samochodem nie warto jest natomiast wybierać się do zabytkowej części miasta, która w znacznej mierze zamknięta jest dla ruchu drogowego. Stare miasto najwygodniej zwiedza się na piechotę. Wyświetl: mapa Walencji - centrum.

Autostrady i trasy szybkiego ruchu w Hiszpanii
Lotnisko Walencja położone jest w pobliżu skrzyżowania dwóch niezwykle istotnych tras hiszpańskich: A-3 prowadzącej na zachód,  w kierunku Madrytu i nadmorskiej autostrady A-7 wiodącej w znacznej mierze wzdłuż wybrzeża i znanej również pod nazwą Autovia del Mediterraneo. Jest ona najdłuższą autostradą w Hiszpanii łącząc La Jonquera przy granicy z Francją (na północ od Barcelony) z Gibraltarem.

Podróżując samochodem w Hiszpanii, napotkać można dwa rodzaje tras szybkiego ruchu, określane terminami autopista i autovia. Obydwa typy dróg pokrywają się w niektórych przypadkach i trudno jest jednoznacznie wskazać różnicę pomiędzy nimi, poza faktem, iż autopistas są niemal zawsze płatne oraz w większości przypadków lepiej utrzymane, niż autovías.

Wynajem samochodu w Walencji - tanio poza sezonem
Usługi rent-a-car na lotnisku w Walencji są często znacznie tańsze, niż w innych popularnych lokalizacjach wzdłuż hiszpańskiego wybrzeża Morza Śródziemnego. Dotyczy to zwłaszcza okresu poza szczytem sezonu turystycznego, przypadającym na lipiec i sierpień.

Przykładowo, w czerwcu, kiedy to pogoda w Walencji jak najbardziej zachęca już do odpoczynku na plaży, ceny najtańszych samochodów do wynajęcia na lotnisku zaczynają się już od około 170 pln za tydzień wynajmu małego samochodu miejskiego, jak na przykład Ford Ka, Hyundai i10, lub podobny.

W nieco większych i nadal przystępnych cenowo klasach economy i compact, oczekiwać można w tym samym okresie cen od około 200/250 pln za tydzień.

Decydując się na wynajem samochodu w Walencji w środku lata, oczekiwać można cen nawet 3-krotnie wyższych.

Usługi rent a car na Lotnisku Walencja dostępne są w szerokiej gamie klas i typów pojazdów, obejmującej również 7- i 9-osobowe minivany.

Kia Carens
7-osobowa Kia Carens to często proponowana opcja w klasie minivan do wynajęcia na południu Hiszpanii

Lotnisko Walencja - kierunki
Oprócz wspomnianych już połączeń bezpośrednich z Warszawy-Modlina, Lotnisko Walencja obsługuje duży wybór tras z wielu miast europejskich , w tym: Amsterdamu, Bristolu, Paryża, Londynu, Rzymu, Manchesteru, Frankfurtu i Brukseli.

Lotnisko Walencja dobrze skomunikowane jest również na trasach krajowych. Do wyboru dostępne są tu między innymi połączenia z Madrytu, Bilbao, Sevilli, Santander oraz Balearów i Wysp Kanaryjskich.

Lotnisko Walencja tani wynajem samochodów - rezerwuj onlineLotnisko Walencja - wynajem samochodów Hiszpania
Artykuły: Lotnisko Walencja - wynajem samochodów Hiszpania
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, May 24 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz