Wynajem samochodów Wiedeń, Lotnisko – rent a car Austria

Podróżuj w Austrii (lub w sąsiadujących z nią krajach) samochodem wynajętym na Lotnisku Wiedeń – VIE.

Tani wynajem samochodów Wiedeń – rezerwuj online

Wyszukiwarka ofert rent a car Cartrawler pomoże Ci znaleźć najlepsze ceny wynajmu oraz dokonać rezerwacji online.

Główny port lotniczy Austrii usytuowany jest w odległości około 18 km na południowy wschód od centrum Wiednia, w pobliżu miejscowości Schwecht, przez co lokalnie określany jest często jako Flughafen Wien-Schwechat.

Pasażerowie lądujący na Lotnisku Wiedeń znajdą tu duży wybór wypożyczalni samochodów skupionych w centrum rent a car znajdującym się na poziomie 0 parkingu położonego na wprost terminala.

Opel Astra

Opel Astra, popularny model w klasie kompaktowej samochodów do wynajęcia na Lotnisku Wiedeń.

Wypożyczalnie samochodów Lotnisko Wiedeń
Bezpośrednio na lotnisku skorzystac można z usług dużych międzynarodowych marek rent a car, w tym Alamo, Avis, Budget, Europcar, Hertz, Enterprise, Interrent i Sixt, jak również mniej znanych Buchbinder, Megadrive, Global Rent i U-Save.

Wyszukiwarka ofert Cartrawler współpracuje ponadto z wypożyczalnią Green Motion zapewniającą transport bezpłatnym autobusem (shuttle) do swoich biur położonych poza terenem lotniska. Inna wypożyczalnia spoza lotniska, Surprice, oferuje swoim klientom usługę szofera.

Tani wynajem samochodów Wiedeń
Stolica Austrii, zamieszkana głównie przez wyższą klasę średnią zalicza się do jednych z miast europejskich o najwyższych kosztach życia. Wysoki poziom cen widoczny jest również w ofercie rent a car Wiedeń. Ostra konkurencja pomiędzy wypożyczalniami sprawia, iż wiedeńskie lotnisko to miejsce gdzie znaleźć można najbardziej konkurencyjne oferty.

Warto jest dokładniej przyjrzeć się wynikom wyświetlonym przez wyszukiwarkę Cartrawler, jako że, nawet w obrębie tej samej klasy występować może często duży rozstaw cen.

Poza szczytem sezonu turystycznego latem, najtańsze samochody do wynajęcia w Wiedniu (odbiór i zwrot na lotnisku) dostępne są zazwyczaj od około PLN 500 za tydzień. W takiej cenie dostępne są zazwyczaj małe samochody miejskiej (Chevrolet Spark, Hyundai i10, Suzuki Ignis, Suzuki Swift lub podobne) lecz, w niektórych przypadkach, także pojazdy w klasie ekonomicznej.

VW Polo

VW Polo, we flocie, między innymi Alamo i Surprise na Lotnisku Wiedeń.

Coc łatwość parkowania w mieście aut klasy mini jest niewątpliwą zaletą, zawsze, gdy podróżuje więcej, niż jedna osoba, wynajem pojazdu w klasie wyższej jest zdecydowanie lepszym rozwiązanie (zwłaszcza, gdy podróżujemy z dużą ilością bagażu).

Wynajem minivanów i minibusów Wiedeń
Większe grupy podróżujące wspólnie do austriackiej stolicy znajdą na Lotnisku Wiedeń duży wybór 7 i 9 osobowych vanów do wynajęcia.

Warto zauważyć iż nie zawsze samochody 7-osobowe są tańsze; w wielu przypadkach 9-osobowy Opel Vivaro (lub podobny pojazd) okaże się tańszy, niż znacznie mniejszy Opel Zafira, czy Seat Alhambra.

Opel Vivaro Wieden

Wynajem samochodów 9-osobowych na Lotnisku Wiedeń; powyżej, Ople Vivaro.

Rent a car Wiedeń – porównaj warunki wynajmu
Poszukując najkorzystniejszych ofert rent a car w Wiedniu, oprócz porównania  cen, warto jest także przyjrzeć się warunkom wynajmu, zwłaszcza tym, mogącym wpłynąć na ostateczny koszt usługi.

Osoby planujące na dużych dystansach, w Austrii, ale także w krajach sąsiednich, zwrócić powinny uwagę czy w cenę rozpatrywanej przez nie oferty wliczony jest nieograniczony przebieg.

Kierowcy, którzy nie ukończyli jeszcze 25 roku życia, zainteresować się powinni, czy nie obowiązuje ich opłata dodatkowa dla młodego kierowcy. Wiele z wypożyczalni samochodów w Austrii dodatkową opłatę dzienną dla  "młodego kierowcy". W przypadku długiego wynajmu może ona znacznie podnieść jego ostateczny koszt.

Po Europie samochodem wynajętym w Wiedniu
Stolica Austrii położona jest zasięgu doskonale rozwiniętej sieci autostrad pozwalających względnie szybko dostac się do wielu metropolii europejskich:

  • odległość Wiedeń – Bratysława: 80
  • odległość Wiedeń – Brno: 130 km
  • odległość Wiedeń – Praga: 330 km
  • odległość Wiedeń – Budapeszt: 240 km

Pomimo iż wypożyczalnie samochodów w Austrii zezwala na podróże wynajętym samochodem do większości krajów Europy Centralnej i Zachodniej, zawsze potwierdzić należ ten fakt przed dokonaniem rezerwacji. W każdym przypadku należy także zgłosić chęć przekroczenia granicy w wypożyczalni, tak, aby mogła ona rozszerzyć ubezpieczenie na dodatkowe kraje.

Loty do Wiednia
Połączenia bezpośrednie do Wiednia, zwykłe, jak również low-cost, znajdują się w ofercie następujących operatorów:

  • Austria Airines – z Krakowa i Warszawy Chopin
  • LOT – z Warszawy Chopin
  • Ryanair - zGdańska i Modlina
  • Wizzair – z Warszawy Chopin

Oto Wiedeń:

Znajdź wiele przydatnych informacji w oficjalnym przewodniku po WiedniuWynajem samochodów Wiedeń, Lotnisko – rent a car Austria
Artykuły: Wynajem samochodów Wiedeń, Lotnisko – rent a car Austria
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, June 21 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz