Tani wynajem aut Zagrzeb, Lotnisko – Chorwacja samochodem

Główny port lotniczy Chorwacji mieści się około 15 km na południe od stolicy kraju, Zagrzebia. Nosi imię pierwszego prezydenta Chorwacji Franjo Trudmana, nadal jednak określany jest mianem Lotniska Pleso, z racji na usytuowanie na terenie gminy o tej nazwie.

Porównaj akutalne ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Zagrzeb

Lotnisko Zagrzeb – ZAG uruchomione zostało w 1962 roku, jeszcze w czasach dyktatury Josipa Tito w Jugosławii.

Zalicza się ono do najszybciej rozwijających się lotnisk w Europie. Od początku stulecia potroiło liczbę obsługiwanych pasażerów oraz znacznie rozbudowało i zmodernizowało swoje infrastruktury.

VW Up
Samochody marki VW są tanie w Chorwacji; znaleźć je można we flocie praktycznie wszystkich tutejszych wypożyczalni. Powyżej, VW Up.

Lotnisko Zagrzeb położone jest blisko trasy A1 / E71 / E65 wiodącej do ośrodków wypoczynkowych regionu Istria (A6 / E65) oraz dalej na południe, w kierunku popularnych destynacji na wybrzeżu Adriatyku, takich jak Zadar, Split i Dubrownik.

Oferta turystyczna Zagrzebia jest olbrzymia, ceny zaś nadal przystępne:

Wyświetl mapę Chorwacji i wybrzeża Morza Adriatyckiego.

Wynajem samochodów Chorwacja – tani wynajem aut na Lotnisku Zagrzeb – ZAG
Duża konkurencja pomiędzy wypożyczalniami samochodów na Lotnisku Zagrzeb sprawia iż lądujący na nim turyści znajdą tu często bardzo przystępne ceny wynajmu.

Mini Cooper kabriolet
Tani kabriolet do wynajęcia w Chorwacji, Mini Cooper z Sixt Zagrzeb.

Najam automobile, czyli wynajem samochodów na lotnisku oferowany jest przez praktycznie wszystkie duże, międzynarodowe marki sektora rent a car w tym Sixt, Hertz, Avis, Europcar, Budget i Dollar / Thrifty.

Ponadto, port lotniczy obsługiwany jest również przez chorwackie wypożyczalnie aut, w tym Avantcar, Oryx Rent A Car, Uni Rent, Active Rent A Car, MACK, Autowill i XL Rent A Car.

Wiele wypożyczalnie nieposiadających biur bezpośrednio na terenie lotniska – na przykład Quarter Rent A Car, HM, Cityrent Zagreb, czy Anindol -  podstawia tu samochody, często w bardzo konkurencyjnych cenach.

Wyświetl mapę głównego terminala Lotniska Zagrzeb.

Oferty rent a car Zagrzeb, Lotnisko
Najkorzystniejsze oferty wynajmu aut na Lotnisku Zagrzeb znaleźć można najczęściej w klasie ekonomicznej, reprezentowanej tu przez pojazdy takie jak Ford Fiesta, Opel Corsa, Hyundai i20, VW Polo, Renault Clio, Citroen C3, lub podobne.

W szczycie sezonu możliwe jest wynajęcie tego typu pojazdu w cenie od około 950 pln za tydzień, zakładając, iż rezerwacja wykonana została z wyprzedzeniem. Zwlekanie z rezerwacją do ostatniego momentu latem oznaczać będzie niemal zawsze znacznie wyższą ceną.

VW Polo
VW Polo, Ford Fiesta i Seat Ibiza to najbardziej godne polecenia samochody do wynajęcia w Chorwacji w klasie ekonomicznej.

Nierzadko, w zbliżonej cenie spotkać można w Zagrzebiu także auta w klasie kompaktowej, jak na przykład VW Golf, Renault Megane, Peugeot 308 lub Ford Fiesta, dostępne od już około 1000 pln za tydzień.

Tani wynajem samochodów w Chorwacji poza sezonem
Z racji na dużą sezonowość turystyki na Bałkanach, poza sezonem letnim wypożyczalnie w Chorwacji, jak i innych krajach regionu zmagają się dużą nadwyżka pojazdów. Dostępne są one wówczas do wynajęcia w często niemal symbolicznych cenach.

Wiosną, czy późną jesienią w Zagrzebiu najtańsze, małe auta miejskie, jak na przykład Peugeot 107, Toyota Aygo, Citroen C1, Chevrolet Spark, Hyundai i10 czy też Kia Picanto wynająć można już od około 150 pln za tydzień.

Suzuki Vitara
Zaskakująco tani SUV do wynajęcia na lotnisku w Zagrzebiu, Suzuki Vitara.

Wynajem minibusa Zagrzeb
Duża różnica w cenie w zależności od sezonu widoczna jest również na przykładzie 9-osobowych samochodów, czyli minibusów. W miesiącach od listopada do stycznia, najtańszy minibus w Zagrzebiu wynająć można już za około 1000 pln za tydzień.

W lipcu i sierpniu, tego samego typy auto kosztować może już nawet 3 razy więcej. Rezerwuj z wyprzedzeniem!

Opel Vivaro
Ceny minibusów w Zagrzebiu są często zbliżone, a nawet niższe, od cen samochodów 7-osobowych.

Przekraczanie granicy samochodem wynajętym w Chorwacji
Jeśli planujesz podróże po Bałkanach samochodem wynajętym w Chorwacji, upewnij się, iż warunki wynajmu zezwalają na przekraczanie nim granicy.

Zapoznaj się z sekcją ‘Ważne informacje’ w opisie każdej oferty i sprawdź do jakich krajów wyjazd jest dopuszczony. Większość wypożyczalni w Zagrzebiu zezwala podróżować wynajętym w nich pojazdem do krajów byłej Jugosławii, w tym Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Serbii, Słowenii, jak i do krajów Zachodniej Europy.

Wyświetl mapę Bałkanów.

Przewodnik po Zagrzebiu:

Rent a car Chorwacja - wymagania odnośnie prawa jazdy
Dokładne zapoznanie się z warunkami wynajmu zalecanie jest także kierowcom posiadającym prawo jazdy od niedawna.

O ile większość wypożyczalni w Europie wymaga by ich klienci posiadali prawo jazdy od co najmniej roku, niektóre mogą zaostrzyć te wymagania do 2 a nawet 3 lat, zwłaszcza w przypadku samochodów w wyższych klasach. Aby uniknąć przykrej niespodzianki przy odbiorze pojazdu, przeczytaj dokładnie opis oferty (zakładka ‘Kierowca’ w Ważnych informacjach).

Wynajem samochodu Chorwacja – ubezpieczenie
Warunki ubezpieczenia samochodów do wynajęcia w Chorwacji nie odbiegają zasadniczo od tego do czego przyzwyczaiły nas wypożyczalnie w Polsce czy innych krajach europejskich. W cenę wynajmu wliczone jest już obowiązkowe ubezpieczenie autocasco, od kradzieży i odpowiedzialności cywilnej.

Kwota wkładu własnego ubezpieczenia w Chorwacji waha się zazwyczaj od 700 do 1500 euro. Może ją zmniejszyć, lub całkowicie wyeliminować wykupując ubezpieczenie dodatkowe bezpośrednio w wypożyczalni przy odbiorze auta. Bywa jednak ono kosztowne, zwłaszcza w przypadku dłuższego wynajmu.

Znacznie przystępniejszą cenowo alternatywą jest ubezpieczenie refundacyjne AXA dostępne podczas rezerwacji w systemie Cartrawler na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl. Pozwala ono odzyskać środki pobrane, w przypadku szkody,  przez wypożyczalnię z kaucji do łącznej kwoty 3000 euro, nie zwalnia jednak z konieczności zablokowania kaucji na karcie klienta.

Wielu klientów wynajmujących samochody w popularnych destynacjach turystycznych południowej Europy, w tym także na Bałkanach, uskarża się na agresywne techniki sprzedaży rozszerzonego ubezpieczenia przez niektóre wypożyczalnie. Z praktyk takich znana jest szczególnie wypożyczalnia Goldcar oraz jej siostrzana marka Rhodium, których usług Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl nie poleca.

W przypadku spotkania się z próbą agresywnej sprzedaży rozszerzonego ubezpieczenia pamiętać zawsze należy, iż jest to produkt dodatkowy, na którego zakup nie musimy się zgodzić.

Loty do Zagrzebia
Bezpośrednie loty z Polski do Zagrzebia znajdują się w ofercie PLL LOT z Lotniska Warszawa-Chopin.

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Zagrzeb przy pomocy wyszukiwarki Cartrawler Chorwacja

Znajdź więcej informacji na temat Zagrzebia na oficjalnym portalu turystycznym ChorwacjiTani wynajem aut Zagrzeb, Lotnisko – Chorwacja samochodem
Artykuły: Tani wynajem aut Zagrzeb, Lotnisko – Chorwacja samochodem
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, May 06 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz