Lotnisko Zielona Góra – wynajem aut Lubuskie

Zarezerwuj wynajem samochodu na Lotnisku Zielona Góra przy pomocy internetowej wyszukiwarki ofert rent a car Cartrawler. Współpracuje ona z największymi wypożyczalniami samochodów w danej lokalizacji pozwalając na porównanie ofert i dokonanie rezerwacji przez internet.

Lotnisko Zielona Góra wynajem aut online

Ceny wynajmu podczas rezerwacji online są w wielu przypadkach niższe, niż przy rezerwacji bezpośrednio w wypożyczalni.

Skoda Rapid

Skoda Rapid, samochód na pograniczu klasy ekonomicznej i kompaktowej w przystępnej cenie w ofercie rent a car Zielona Góra.

Jeden z najmniejszych, pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, polskich portów lotniczych położony jest jedynym lotniskiem cywilnym województwa Lubuskiego. Położony jest około 40 km na północny zachód od Zielonej Góry, w okolicach miejscowości Babimost, skąd bierze się jego oficjalna nazwa, Lotnisko Zielona Góra-Babimost. Kod IATA dla tego portu to ‘IEG’.

Inne większe ośrodki miejskie w obszarze oddziaływania portu to między innymi Leszno, Świebodzin i Wolsztyn.

Lotnisko Zielona Gora położenie

Mapa usytuowania Lotniska Zielona Góra.

Obsługujący obecnie trasę do Warszawy oraz sezonowe połączenie do Rijeki linii LOT  – Lotnisko Babimost odprawia około 17 tyś. Pasażerów rocznie. Na liczbę tą składają się także osoby podróżujące na sezonowych trasach czarterowych, między innymi do Turcji.

Lotnisko Zielona Góra – wynajem aut online
Usługi rent a car na Lotnisku Zielona Góra-Babimost oferowane są przez między innymi wypożyczalnie Avis, Carnet i Panek.

Oferta aut do wynajęcia jest dosyć zróżnicowana, jak na stosunkowo mały port lotniczy. Oprócz popularnych segmentów mini (Skoda Citigo, lub podobne), ekonomicznego (Renault Clio, VW Polo) i kompaktowego (VW Golf, Skoda Octavia), wynająć tu można także pojazdy w klasie średniej (VW Passat) i kombi (na przykład Skoda Octavia kombi) a także coraz przystępniejsze cenowo SUVy.

Renault Kadjar

Renault Kadjar we flocie Rentis na Lotnisku Zielona Góra.

Większe grupy podróżnych poszukujące samochodów 7 lub 9-osobowych do wynajęcia w Lubuskim znajdą na Lotnisku Zielona Góra modele takie jak, między innymi, VW Touran i Renault Trafic. Ich oferta jest jednak dosyć ograniczona; rezerwacji warto jest dokonywać ze znacznym wyprzedzeniem.

Osoby planujące dłuższe podróże po Ziemi Lubuskiej ucieszy zapewne informacja, iż w większości ofert wynajmu aut na Lotnisku Zielona Góra w cenie wynajmu zawarty jest nieograniczony przebieg.

Zielona Góra i Ziemia Lubuska – atrakcje
Licząca sobie około 140 tyś. Mieszkańców Zielona Góra jest stolicą i największą aglomeracją miejską województwa lubuskiego. Oszczędzone w znacznej mierze przed zniszczeniami drugiej wojny światowej miasto poszczycić się może imponującą liczbą zabytków, wśród których wymienić warto konkatedrę św. Jadwigi Śląskiej, dawne kościoły staroluterańskie i ewangelickie, obecnie funkcjonujące jako świątynie rzymskokatolickie, cmentarz żydowski oraz XIV i XV-wieczne zabudowania obronne.

Zielona Góra z lotu ptaka:

Turystów do Zielonej Góry przyciąga również ciekawa oferta kulturalna. Oprócz corocznego Winobrania, czyli święta wina  inne popularne imprezy to między innymi Festiwal Kabaretu, Festiwal Filmowy Quest Europe i Dni Kultury Żydowskiej.

Miasto, znane z dużej ilości parków miejskich oraz Ogrodu Botanicznego jest także doskonałą bazą do zwiedzania Ziemi Lubuskiej, mającej wiele do zaoferowania miłośnikom przyrody. Na terenie województwa znajdują się dwa parki narodowe – Drawieński Park Narodowy oraz Park Narodowy Ujścia Warty, jak również szereg parków krajobrazowych.

Wiele praktycznych informacji na temat regionu znajdziesz na oficjalnym portalu Ziemi LubuskiejLotnisko Zielona Góra – wynajem aut Lubuskie
Artykuły: Lotnisko Zielona Góra – wynajem aut Lubuskie
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, April 05 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz