Wynajem samochodów Dusseldorf, Lotnisko – taniej z Cartrawler Niemcy

Międzynarodowy Port Lotniczy Dusseldorf – DUS jest trzecim największym lotniskiem w Niemczech, odprawiając (w niepandemicznych czasach) ponad 24 miliony pasażerów rocznie.

Znajdź tani wynajem samochodów na Lotnisku Dusseldorf – rezerwuj z Cartrawler Niemcy

Usytuowany jest około 6 km na północ od centrum miasta, w jednej z najgęściej zaludnionych części zachodnich Niemiec.

VW Passat kombi

VW Passat Kombi - do wynajęcia na Lotnisku Dusseldorf: komfort podróży w przystępnej cenie

Doskonale rozwinięta sieć autostrad w tej części kraju zwiększa popularność usług rent-a-car wśród odwiedzających Dusseldorf, zwłaszcza jeśli oprócz tego miasta, planują oni również poruszanie się po Nadrenii Północnej-Westfalii, odwiedzenie targów w Dusseldorfie, lub Dortmundu, Essen czy Kolonii.

Lotnisko jest jedną z najlepszych lokalizacji do wynajęcia samochodu Oferta dostępnych modeli jest to bardzo duża, a dzięki konkurencji pomiędzy wypożyczalniami, ceny bywają często bardzo przystępne.

Lotnisko Dusseldorf – wypożyczalnie samochodów
Najprostszym sposobem na znalezienie korzystnych ofert wynajmu samochodu w danej lokalizacji jest często skorzystanie z internetowej wyszukiwarki rent a car, jaką jest na przykład Cartrawler. Współpracuje ona z wieloma wypożyczalniami oferując ceny często wynajem na warunkach o wiele bardziej korzystnych niż bezpośrednio w wypożyczalni.

Na Lotnisku Dusseldorf, Cartrawler ma do zaproponowania oferty między innymi Avis, Alamo, Dollar, Sixt, Enterprise Rent A Car, Europcar, Keddy, National, Hertz, Thrifty, Interrent, Flizzr, Global i Buchbiner Autovermietung.

Ceny najtańszych samochodów w klasie ekonomicznej zaczynają się zazwyczaj o około 550 pln za tydzień wynajmu auta typu VW Polo, Skoda Fabia, Ford Fiesta, czy Opel Corsa. Nieznaczna jedynie różnica ceny pomiędzy klasą ekonomiczną i segmentem najmniejszych samochodów miejskich (np. Ford Ka, Hyundai i10, VW Up lub podobne) nie uzasadnia raczej wynajmu auta o tak ograniczonej pojemności, zwłaszcza bagażowej.

Warto pamiętać iż Dusseldorf nie jest kierunkiem wakacyjnym, a głównie biznesowym i na tutejszy rynek rent-a-car, bardziej niż pogoda wpływ ma kalendarz Messe Dusseldorf, czyli targów. Podczas najpopularniejszych imprez targowych dostępność samochodów do wynajęcia może być znacznie ograniczona, a ceny o wiele wyższe.

Audi A6

Audi A6, idealne na podróż służbową. We flocie między innymi Avis, Alamo i Hertz na Lotnisku Dusseldorf.

Z racji tego, iż znaczna część klientów wypożyczalni w Dusseldorfie podróżuje w interesach, dysponują one bardzo rozbudowaną ofertą pojazdów w klasie średniej, dużej i premium. Tygodniowy wynajem sporego auta, ja na przykład VW Passat, czy Toyota Avensis oznacza zazwyczaj wydatek rzędu około 950 pln.

Mietwagenzentrum Dusseldorf – wygoda i duży wybór
Stanowiska wypożyczalni samochodów obsługujących Lotnisko Dusseldorf usytuowane są w specjalnie do tego celu przeznaczonym obiekcie, położonym około 100 metrów od terminalu. Do Mietwagenzentrum DUS bez problemu dostać się można pieszo. Zwrot auta odbywa się również w centrum rent-a-car, jednakże w specjalnie do tego wydzielonej części. Oznakowanie wokół lotniska pozwala bez problemu trafić do biur wypożyczalni.

Klienci wypożyczalni chcący uzupełnić paliwo przed zwrotem auta, mają do dyspozycji stację paliw usytuowaną pomiędzy parkingiem P5 i centrum rent-a-car.

Loty z Polski do Dusseldorfu
Bezpośrednie połączenia z Polski do Dusseldorfu znajdują się w ofercie LOTu, z wylotami z Warszawy-Chopin oraz niemieckiego przewoźnika low-cost Eurowings, z Gdańska, Wrocławia i Krakowa.

Wynajem samochodu na podróż służbową do Dusseldorfu
Dusseldorf jest stolicą Północnej Nadrenii-Westfalii i jednocześnie największym miastem aglomeracji Rhein-Rhur, będącej najważniejszym centrum przemysłowym i ekonomicznym Niemiec. Określany często jako mega-miasto, rejon Rhine-Rhur liczy sobie ponad 12 milionów mieszkańców; oprócz Dusseldorfu przynależą do niego także miasta, takie jak: Essen, Bonn, Kolonia, Duisburg, Bochnia i Dortmund. W skali europejskiej, region Rhine-Rhur jest częścią tak zwanego Błękitnego Banana, czyli rejonu o największej koncentracji przemysłu i biznesu w Zachodniej Europie, rozciągającego się od Lombardii we Włoszech na południu, po Wielką Brytanię, na północy.

Film promocyjny Dusseldorfu:

Dzięki rozwiniętej sieci autostrad, z Dusseldorfu szybko dostać można się samochodem do, między innymi, Amsterdamu, Rotterdamu, Eindhoven, Antwerpii, Brukseli, Luxemburga i Frankfurtu.

Poniżej, przybliżone odległości drogowe z Dusseldorfu:

  • odległość Dusseldorf – Dortmund: 80 km
  • odległość Dusseldorf – Kolonia: 40 km
  • odległość Dusseldorf – Essen: 45 km
  • odległość Dusseldorf – Frankfurt: 230 km
  • odległość Dusseldorf – Amsterdam: 225 km
  • odległość Dusseldorf – Bruksela: 200 km
  • odległość Dusseldorf – Luxemburg: 230 km

Klienci wypożyczalni planujący podróże na dalekich trasach wynajętym samochodem powinni upewnić się przed dokonaniem rezerwacji, iż interesująca ich oferta posiada nieograniczony przebieg. Niektóre wypożyczalnie w Niemczech naliczają dosyć wysokie opłaty za każdy kilometr powyżej dopuszczalnego limitu.

Warto jest również upewnić się w warunkach wynajmu, iż oferta zezwala na przekraczanie granicy, jeśli wynajętym autem mamy zamiar przemieszczać się poza Niemcami. Większość wypożyczalni zezwala na podróże do zachodnich sąsiadów Niemiec; w każdym przypadku niezbędne jest zgłoszenie takiego zamiaru w wypożyczalni, tak aby mogła ona rozszerzyć zakres ubezpieczenia na zagranicę.

Messe Düsseldorf
Dusseldorf to nie tylko gospodarz jednych z największych targów przemysłowych w Europie, ale także jeden z najważniejszych na świecie organizatorów tego typu wydarzeń.

Messe Dusseldorf GmbH, założona w 1947 roku, odpowiedzialna jest za organizację niemal jednej piątej wszystkich liczących się na świecie imprez targowych. Nazwa Messe Düseldorf używana jest powszechnie w odniesieniu do liczącego sobie ponad 300.000 metrów kwadratowych obiektu na którego terenie mają miejsce targi, położonego w Stockum, na północ od centrum Dusseldorfu a zarazem w sąsiedztwie lotniska.

Na przestrzeni roku Messe Dusseldorf podejmuje ponad 40 dużych imprez targowych, dedykowanych różnym sektorom przemysłu.

Sprawdź kalendarz wystaw i targów Messe Dusseldorf.

Moda w Dusseldorf
Stolica Nadrenii Północnej-Westfalii jest ‘najmodniejszym’ niemieckim miastem. W Dusseldorfie mieści się wiele szkół mody i designu, odbywają się tu również ważne imprezy międzynarodowego sektora modowego.

‘Po godzinach’, Dusseldorf jest także doskonałym miejscem na zakupy dla amatorów modnych marek odzieżowych. Najpopularniejsze centra handlowe w Dusseldorfie to: Kö-Galerie, Sevens, Stilwerk i Schadow Arkaden, z których ostatnie ulokowane jest w prawdziwym raju mody, na ulicy  Schadowstraße (zobacz na mapie).

Tani wynajem samochodów Dusseldorf – rezerwuj onlineWynajem samochodów Dusseldorf, Lotnisko – taniej z Cartrawler Niemcy
Artykuły: Wynajem samochodów Dusseldorf, Lotnisko – taniej z Cartrawler Niemcy
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, May 03 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz