Porównaj oferty rent-a-car Florencja, Lotnisko – Toskania wynajętym samochodem

Stolica włoskiego regionu Toskania, Florencja (po włosku Firenze) obsługiwana jest przez lotnisko międzynarodowe średnich rozmiarów, położone w odległości około 6 km na północny zachód od centrum miasta.

Tani wynajem samochodów Florencja, Lotnisko – FLR

Lokalizacja na terenie Peretola (przedmieść Florencji) iż w odniesieniu do lotniska lokalnie używana jest również nazwa _Lotnisko Peretola_, chociaż oficjalna nazwa tego portu lotniczego dedykowana jest słynnemu włoskiemu kartografowi Amerigo Vespucci.

Bezpośrednie sąsiedztwo ważnych tras drogowych sprawia iż z lotniska łatwo jest dostać się nie tylko do centrum Florencji, lecz również do innych zasługujących na zainteresowanie miejsc w Toskanii. Wyświetl – mapa Toskanii.

Fiat 500
Fiat 500, jeden z najtańszych samochodów do wynajęcia we Włoszech.

Lotnisko Florencja jest drugim pod względem liczny obsługiwanych pasażerów portem lotniczym Toskanii; główne lotnisko regionu znajduje się w Pizie.

Lotnisko Florencja – wypożyczalnie samochodów
Usługi rent-a-car na lotnisku we Florencji oferowane są przez wiele wypożyczalni, zarówno powszechnie znanych międzynarodowych marek, jak na przykład Avis, Budget, Europcar, Hertz, Thirfty; wypożyczalnie low-cost Goldcar, Flizzr, Interrent i Firefly, jak i wypożyczalnie włoskie Maggiore, Locauto, Sicily by Car i EcoVia.

Biura większości wypożyczani na Lotnisku Florencja mieszczą się w centrum rent-a-car położonym w niewielkiej odległości of terminalu. Do dyspozycji klientów wypożyczalni oddany jest autobus wahadłowy, kursujący pomiędzy terminalem a  strefą rent-a-car z częstotliwością co 20 minut.

Wszystkie wspomniane wypożyczalnie współpracują z wyszukiwarka i systemem rezerwacji Cartrawler, pozwalającym porównać kompleksowo dostępne oferty oraz zarezerwować auto przez internet.

Wynajem samochodów we Florencja – rezerwuj z wyprzedzeniem na okres letni
Szczyt sezonu turystycznego we Toskanii przypada na typowo wakacyjne miesiące, czyli lipiec i sierpień. Wszelkie rezerwacje wynajmu aut na ten okres zaleca się wykonywać z jak największym wyprzedzeniem, aby uniknąć wygórowanych cen oraz zagwarantować dostępność pożądanych pojazdów.

Latem, najtańsze samochody do wynajęcia na Lotnisku Florencja dostępne są zazwyczaj od około 130-140 euro tygodniowo. W takiej cenie dostępne są zazwyczaj małe samochody miejskie, jak na przykład Fiat 500 lub Toyota Aygo.

Jako że różnica w cenie pomiędzy klasą mini i ekonomiczną jest zazwyczaj nieznaczna, zawsze gdy podróżują więcej, niż dwie osoby, lub gdy przewożą one dużą ilość bagażu, warto jest rozważyć wynajem nieco większego pojazdu. W segmencie economy na Lotnisku Florencja dostępne są najczęściej modele takie jak Ford Fiesta, Fiat Panda i Renault Clio.

Ford Fiesta
Nowy Ford Fiesta – komfort podróży w samochodzie ekonomicznym, w przystępnej cenie; we flocie większości wypożyczalni samochodów na Lotnisku Florencja.

Wynajmując samochód w klasie kompaktowej we Florencji liczyć należy się z wydatkiem na poziomie około 250 euro za tydzień wynajmu VW Golfa, Forda Focusa lub Fiata 500L. Wybierając najkorzystniejszą ofertę warto jest zwrócić uwagę nie tylko na samą cenę, ale również na ewentualne ‘bonusy’.  Wypożyczalnie współpracujące z Cartrawler często zachęcają klienta darmowymi usługami dodatkowymi, jak na przykład drugi kierowca bez opłat, lub darmowy wynajem GPS’s. W zależności od tego naszych potrzeb, to właśnie bonusy, a nie jedynie cena, zaważyć mogą na ostatecznym koszcie wynajmu.

Rezerwacja ze znaczny wyprzedzeniem jest zalecana zwłaszcza w przypadku wynajmu dużych samochodów: minivanów o pojemości do 7 osób lub 9-osobowych minibusów. W okresie letnim ich oferta szybko ulega wyczerpaniu a ceny z łatwością przekroczyć mogą nawet 1000 euro tygodniowo, sprawiając iż wynajem dwóch zwykłych (5-osobowych) samochodów pasażerskich okazać się może znacznie tańszym rozwiązaniem.

VW Caravelle
VW Caravelle – 7-osobowy MPV, we flocie Europcar Florencja.

Oprócz sezonu letniego, także wiosna i jesień przyciągają turystów do Toskanii, każda z pór roku innymi atrakcjami. Jedynie zima zaobserwować można wyraźny spadek cen. W styczniu i lutym, na przykład, małe samochody miejskie wynająć można na Lotnisku Florencja już od 4-5 euro dziennie.

Lotnisko Firenze – odległości
Jeśli planujesz podróże po Toskanii samochodem, przydatne Ci mogą okazać się następujące odległości drogowe pomiędzy Lotniskiem Florencja a innymi interesującymi miejscami w Toskanii.

  • Lotnisko Florencja – Prato: 10 km
  • Lotnisko Florencja – Pistoja: 30 km
  • Lotnisko Florencja – Montecantini Terme: 40 km
  • Lotnisko Florencja – Lucca: 70 km

(Wszystkie wskazane miejscowości z lotniskiem łączy trasa E76).

  • Lotnisko Florencja – Siena: 75 km
  • Lotnisko Florencja – Arezzo: 88 km
  • Lotnisko Florencja – Piza: 85 km

Port Lotniczy Florencja położony jest około godziny drogi od wybrzeża Toskanii. Odległość do popularnej nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej Livorno wynosi około 90 km.

Loty do Florencji
Florencja nie posiada jak na razie żadnego bezpośredniego połączenia lotniczego z Polską. Z przesiadką polecieć można przez między innymi Madryt, Zurych, Amsterdam oraz, oczywiście, Rzym. Lotnisko we Florencji jest również dobrze skomunikowane z dużymi miastami w Wielkiej Brytanii, w tym Londynem, Bristolem, Manchesterem i Edynburgiem.Porównaj oferty rent-a-car Florencja, Lotnisko – Toskania wynajętym samochodem
Artykuły: Porównaj oferty rent-a-car Florencja, Lotnisko – Toskania wynajętym samochodem
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, January 16 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz