Wynajem samochodów Sztokholm Skavsta, Lotnisko

Pomimo iż Szwecja, podobnie jak inne kraje skandynawskie, nie zalicza się do najtańszych destynacji turystycznych, wynajem samochodów nie zawsze oznaczać tu musi olbrzymi wydatek.

Wynajem samochodów Sztokholm, Lotnisko Skavsta – porównaj ceny i rezerwuj online z Cartrawler Szwecja

Dzięki coraz popularniejszym wyszukiwarkom ofert i systemom rezerwacji online porównanie cen z wielu wypożyczalni i znalezienie optymalne oferty jest teraz stosunkowo proste i nie zajmuje wiele czasu.

Kia Ceed

Tani wynajem samochodów Sztokholm Skavsta - Kia Ceed, samochód kompaktowy do wynajęcia w Szwecji, często w przystępnej cenie.

Wyszukiwarki ofert, takie jak na przykład Cartrawler, współpracują ze wszystkimi większymi wypożyczalniami, a często również z małymi, lokalnymi markami rent-a-car, pozwalając na kompleksową analizę dostępnej oferty.

Sztokholm low-cost? – Tanie loty, drogi transport
Pomimo znacznej odległości dzielącej Port Lotniczy Skavsta - NYO od centrum Sztokholmu – położone jest ono około 100 km na południowy zachód od centrum miasta – cieszy się ono znaczną popularnością wśród osób podróżujących do Sztokholmu, z racji dostępnej na nim bogatej oferty połączeń low-cost.

Tanie loty jedynego przewoźnika na Lotnisku Skavsta, Wizzair, zdają się kompensować niedogodności związane z około 1.5 godzinnym transferem do Sztokholmu.

Obsługuje on sporo połączeń do Europy Centralnej oraz na Bałkany. Z Polski, loty Wizzair do Sztokholmy Skavsta dostępne są z Gdańska, Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia.

Z lotniska korzystają również chętnie osoby podróżujące do regionów Szwecji położonych na południe od stolicy kraju, w tym Nyköping, Norrköping i Örebro.

Podróżni zmierzający do Sztokholmu nie znajda niestety wielu wygodnych opcji transportu miejskiego na Lotnisku Skavsta. Skorzystać mogą z połączeń autobusowych do miasta Nyköping, oddalonego o około 7 km. Tam też znajduje się stacja kolejowa, z której odchodzą pociągi do Sztokholmu.

Dowiedz się więcej na temat transportu miejskiego w Sztokholmie (materiał w języku angielskim):

Najwygodniejsze rozwiązanie, czyli przejazd taksówką, ma sens z ekonomicznego punktu widzenia tylko wtedy, gdy jego koszt rozbić można na więcej osób. Taksówki są bardzo drogie w Szwecji, mając zaś do pokonania znaczną odległość, liczyć się należy z opłatą w wysokości około 150 euro, czyli sporo ponad 600 pln, w jedną stronę.

Fiat 500

Wynajem małego auta miejskiego na Lotnisku Skavsta okazuje się często bardziej opłacalny, niż korzystanie z transportu publicznego.

Biorąc pod uwagę tak wysokie stawki, warto rozważyć jest wynajem samochodu na lotnisku, nawet jeśli posłużyć ma on jedynie, jako sposób na przemieszczenie się do Sztokholmu.

Więcej praktycznych informacji na temat podróżowania w Sztokholmie na stronie Visit Stockholm.

Wypożyczalnie samochodów Skavsta, Lotnisko
Usługi wynajmu aut na Lotnisku Skavsta oferowane są przez wiodące marki międzynarodowego sektora rent-a-car.

Bezpośrednio w terminalu znaleźć można biura wypożyczalni Avis, Budget, Hertz, Thrifty, Sixt i Mabi. Wszystkie współpracują z wyszukiwarka ofert Cartrawler Szwecja, dostępna na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl.

Tani wynajem samochodów Sztokholm Skavsta – najmniejszy, nie zawsze znaczy najtańszy
Oprócz możliwości kompleksowego porównania ofert, zaletą rezerwacji wynajmu aut w systemie Cartrawler są również korzystne ceny, w wielu przypadkach znacznie korzystniejsze, niż przy wynajmie bezpośrednio w wypożyczalni.

Cenowe uszeregowanie ofert w wyszukiwarce pozwala na znalezienie najtańszych samochodów w danej klasie, szczegółowy opis każdej oferty zaś pozwala porównać także warunki wynajmu, zwłaszcza te, które zaważyć mogą na końcowym koszcie usługi.

Volvo V40

Flagowa szwedzka marka, Volvo, dostępna jest we flotach wszystkich wypożyczalni w Sztokholmie. Powyżej, model V40 (klasa kompakt).

Przeglądając oferty rent a car na Lotnisku Skavsta łatwo jest zauważyć, iż najniższe ceny nie zawsze dotyczą samochodów w najmniejszej klasie. Małe samochody miejskie, przykładowo Fiat 500, Ford Ka, czy Smart ForFour wycenione są często na poziomie znacznie większych aut w klasie ekonomicznej, czy przy odrobinie szczęścia nawet kompaktowej. Tydzień wynajmu samochodu ekonomicznego, jak na przykład Ford Fiesta, Kia Rio, lub Renault Clio, lub też auta kompaktowego – w Sztokholmie będzie to zazwyczaj Ford Focus, Kia Ceed lub Volvo V40 - oznacza zazwyczaj wydatek co najmniej 900-1000 pln za tydzień.

Konkurencyjne ceny wynajmu aut na Lotnisku Skavsta dostępne są we wszystkich klasach, również w segmencie dużych samochodów rodzinnych, vanów, minibusów i SUVów.

Mercedes Vito

Mercedes Vito Traveliner, we flocie min. Sixt Wynajem Samochodów – Sztokholm Skavsta.

Lotnisko Skavsta dysponuje również, ograniczoną, ofertą samochodów luksusowych do wynajęcia, w tej klasie nie należy jednak oczekiwać niskich cen.

Czytaj również: Szwecja – dni wolne od pracy w 2019 i 2020 rokuWynajem samochodów Sztokholm Skavsta, Lotnisko
Artykuły: Wynajem samochodów Sztokholm Skavsta, Lotnisko
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, December 08 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz