Wynajem aut Barcelona, Lotnisko El Prat - BCN

Stolica Katalonii, Barcelona, to niezmiennie jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych w Hiszpanii.

Wynajem samochodów Barcelona, Lotnisko El Prat – porównaj oferty

Jej okolice posiadają aż trzy lotniska międzynarodowe. Porty lotnicze w Reus i Gironie są znacznie oddalone od Barcelony; lotniskiem właściwym miasta jest Aeropuerto Josep Tarradellas Barcelona-El Prat. Dośc kontrowersyjną, bo niekonsultowaną uprzednio, lokalną decyzją władz Katalonii lotnisko przemianowane zostało w 2018, ku czci katalońskiego prezydenta na uchodźstwie za czasów dyktatury Franco. W powszechnym użyciu pozostaje jednak nadal dawna, skrócona nazwa, czyli El Prat.

Wyświetl mapę lokalizacji lotnisk w Girona, Reus i El Prat w pobliżu Barcelony.

Lotnisko Barcelona El Prat – BCN, drugi pod względem liczby obsługiwanych pasażerów port lotniczy Hiszpanii mieści się około 12 km na południowy zachód od centrum miasta, na terenie El Prat de Llobregat.

Seat Ibiza

Seat Ibiza – popularny samochód do wynajęcia w klasie ekonomicznej.

Doskonałe połączenia kolejowe i drogowe umożliwiają szybki dojazd z lotniska do Barcelony. Przy normalnych warunkach drogowych (bez korków) przejazd pomiędzy El Prat i centrum miasta zajmuje zazwyczaj około 20 minut. Lotnisko połączone jest również z siecią metra w Barcelonie. Bezpośrednio na lotnisko prowadzi linia metra nr. 9.

Praktyczny przewodnik: jak dostać się z Lotniska El Prat do centrum miasta za pomocą metra.

Podróżni, którzy zdecydują się na wynajęcie samochodu na Lotnisku El Prat, skorzystać będą mogli również ze świetnie rozwiniętej sieci drogowej w okolicach lotniska, pozwalającej przemieszczać się swobodnie wzdłuż wybrzeża Costa Brava.

Lokalizacja Lotniska El Prat

Usytuowanie Lotniska El Prat.

Znajdź poniżej przydatne informacje na temat wynajmu samochodów na Lotnisku El Prat.

Krajobrazy Costa Brava:

Wypożyczalnie samochodów Barcelona El Prat
Usługi rent-a-car na Lotnisku Barcelona oferowane są przez wiele znanych, sieciowych wypożyczalni, jak mniejsze, lokalne firmy.

Bezpośrednio na lotnisku znaleźć można biura Alamo, Avis Rent A Car, Europcar, Hertz, Sixt, Enteprise Rent A Car, Thrifty, Firefly, Interrent, Keddy oraz niezwykle popularnych w południowej Europie wypożyczalni Goldcar i Rhodium.

Stoiska wypożyczalni lotniskowych obecne są zarówno Terminalu 1, jak i w hali B Terminalu 2 (Terminal 2B).

Przeglądając oferty wynajmu aut w Barcelonie przy pomocy internetowych wyszukiwarek ofert, jak na przykład Cartrawler, często zauważyć można, iż najtańsze oferty pochodzą z wypożyczalni, których biura położone są poza terenem lotniska, w tym Centauro, Amigo Autos, OK Rent A Car, Record, Niza Car lub Nomadcar. Zapewniają one bezpłatny transport autobusem wahadłowym z lotniska do swoich biur, lub oddelegowują pracownika, który oczekuje na klienta w hali przylotów.

Stosunkowo nowym rozwiązaniem jest automatyczny odbiór samochodu, bez konieczności udawania się do biura (a więc też stania w kolejkach), oferowanych w ramach usługi Key’n Go marki Goldcar. Kluczyki do pojazdu wydawane są w specjalnym automacie, po podaniu numeru rezerwacji i uiszczeniu opłaty.

Tani wynajem aut Barcelona, Lotnisko – porównaj oferty online
Oferta usług rent-a-car w tak popularnej destynacji, jaka jest Barcelona, jest olbrzymia, dlatego też zawsze warto jest poświęcić odrobinę czasu i uwagi na analizę tego, co wypożyczalnie mają nam do zaoferowania. Nawet w obrębie tej samej klasy, różnice w cenie mogą być znaczne u różnych usługodawców. Różnić się mogą również warunki wynajmu, zwłaszcza te dotyczące przebiegu i zasad uzupełniania paliwa oraz wysokości wkładu własnego.

Najniższe stawki rent-a-car uzyskać można oczywiście poza sezonem letnim, kiedy to wypożyczalnie starają się wykorzystać chociaż częściowo nieużytkowaną flotę, kusząc klienta bardzo atrakcyjnymi cenami.

Przykładowo, w miesiącach letnich, ceny najtańszych samochodów do wynajęcia na Lotnisku El Prat zaczynają się zazwyczaj od około 700 pln za tydzień wynajmu małego auta miejskiego, jak na przykład Fiat 500, Seat Mii lub Smart (ForTwo lub ForFour).  Nieco większe auto w klasie economy, najczęściej Seat Ibiza, Ford Fiesta, VW Polo lub podobne, oznacza zazwyczaj wydatek co najmniej 850 pln za tydzień.

Ford Focus

Ford Focus, wraz z VW Golf i Opel Astra, jeden z najczęściej spotykanych modeli w segmencie compact.

We wrześniu zaś, lub późną wiosną, kiedy to klimat tej części Hiszpanii pozwala ciągle cieszyć się przyjemnymi temperaturami i wieloma godzinami słonecznymi, ceny usług rent-a-car spadają o około jedną trzecią.

Wyświetl wykres rocznych tempertur na Costa Brava.

Zimą zaś, kiedy to Costa Brava traci nieco na atrakcyjności z racji niższych temperatur, do rangi głównej atrakcji rejonu zaś urasta spuścizna kulturowa Barcelony, większość ofert rent-a-car dostępna jest już za połowę ceny.

Wynajem aut Barcelona – zasady uzupełniania paliwa w Hiszpanii
W przypadku najtańszych ofert wynajmu aut w Hiszpanii warto jest przyjrzeć się uważniej warunkom  uzupełniania paliwa.

Jako, że poza szczytem sezonu drastycznie marża zysku wypożyczalni maleje drastycznie, często szukają one dodatkowego dochodu poprzez stosowanie niezbyt przejrzystych i/lub przyjaznych dla klienta warunków wynajmu.

Jednym z najczęstszych powodów do frustracji dla klientów wypożyczalni, którzy zarezerwowali pozornie tani samochodów, bez dokładnego zapoznania się z warunkami wynajmu, jest ukryta opłata dodatkowa za paliwo. Pomimo iż cena wynajmu wydawała się bardzo atrakcyjna, w przypadku ofert z tak zwanym 'zakupem paliwa i refundacją', w chwili odbioru auta okazuje się często, iż obowiązuje także dodatkowa opłata za bak paliwa. Jest ona zazwyczaj znacznie wyższa, niż cenę rynkową paliwa i powiększona o dodatkową opłatę administracyjną, przekraczając w wielu przypadkach koszt samego wynajmu.

Seat Leon kombi

Seat Leon Kombi – dużo miejsca w kabinie i bagażniku.

Kolejna niedogodnością jest fakt iż w takich ofertach pojazd zwrócony może być z pustym bakiem, jednak rzadko udaje się zużyć paliwo w całości, co oznacza iż w ostatecznym rozrachunku klient funduje paliwo wypożyczalni.

W każdym przypadku, najkorzystniejszym rozwiązaniem dla klienta jest oferta typu 'pełny do pełnego', w której auto wydawane jest z pełnym bakiem, bez żadnej opłaty dodatkowej i w takim samym stanie pojazd musi zwrócić. Oferty te umożliwiają swobodne wykorzystanie paliwa, jedynie według kryterium potrzeb oraz jego zakup po obowiązujących cenach rynkowych.

Wyszukiwarka Cartrawler, prezentująca nie tylko samą cenę, ale również warunki wynajmu, pozwala na szczegółową analizę ofert przed dokonaniem rezerwacji.

Tanie loty do Barcelony (Lotnisko El Prat)
Drugie co do wielkości lotnisko Hiszpanii obsługuje ponad 47 milionów pasażerów rocznie, oferując niezwykle szeroki wybór tras i przewoźników.

Pomimo, iż z ruchem niskokosztowym łączone jest powszechnie Lotnisko Girona, w El Prat, oprócz regularnych linii lotniczych znaleźć można sporów również sporo low-costów.

Bezpośrednie loty z Polski do Barcelony El Prat oferowane znaleźć można w ofercie następujących przewoźników:

  • LOT – z Warszawy Chopin, w sezonie letnim także z Katowic i Wrocławia
  • Ryanair – z Krakowa i Modlina
  • Wizzair – z Gdańska, Katowic, Krakowa i Warszawy Chopin

Na lotnisku BCN – Terminale 1 i 2
Port Lotniczy Barcelona  zajmuje dużą powierzchnię i składają się na niego dwa terminale, Terminal 1 i Terminal 2. Ten drugi zajmuje trzy niezależne budynki – A, B i C.

Wyświetl mapę terminali Lotniska Barcelona.

Przemieszczanie się pomiędzy terminalami i ich poszczególnymi częściami ułatwiają kursujące często i nieodpłatne autobusy wahadłowe.

Znajdź więcej praktycznych informacji na oficjalnym portalu turystycznym BarcelonyWynajem aut Barcelona, Lotnisko El Prat - BCN
Artykuły: Wynajem aut Barcelona, Lotnisko El Prat - BCN
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, January 27 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz