Rent a car Bułgaria – wynajem aut na Lotnisku Burgas

Bułgaria cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów z Polski. Odzwierciedla je stale rosnąca liczba bezpośrednich połączeń lotniczych do największych bułgarskich miast i ośrodków turystycznych, czarterów, ale również połączeń regularnych.

Porównaj oferty rent-a-car na Lotnisku Burgas

Coraz więcej rodaków także decyduje się na wynajem auta w Bułgarii pozwalający zwiedzać ten urokliwy kraj samodzielnie i we własnym tempie.

Opel Corsa

Wynajem aut na Lotnisku Burgas - Flota rent a car w Burgas zbliżona jest do tej znanej z polskich wypożyczalni; w klasie ekonomicznej, Opel Corsa jest jedną z najtańszych opcji.

Największy wybór samochodów do wynajęcia dostępny jest na międzynarodowych lotniskach. Port Lotniczy Burgas – BOJ, jest drugim pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotniskiem Bułgarii. Mieści się w odległości około 10 km od centrum Burgas, jednego z najważniejszych centrów turystycznych Bułgarii.

Wypożyczalnie samochodów Burgas, Lotnisko
Oferta usług rent-a-car na Lotnisku Burgas jest spora i obejmuje zarówno powszechnie znane, międzynarodowe wypożyczalnie, jak Avis, Budget, Hertz, Enterprise Rent A Car, Europcar, Firefly, Sixt, Thrifty, jak i lokalne marki, w tym AddCar, Low Cost Cars, Autojet, Mex, Top, Veger, Yes Rent A Car, City Rent. Większość z wymienionych wypożyczalni posiada biura bezpośrednio w terminalu; najkorzystniejsze ceny jednak oferowane są często przez wypożyczalnie spoza lotniska, oferujące dojazd do swoich biur autobusem wahadłowym.

Dacia Duster

Dacia Duster, popularny SUV do wynajęcia, często w przystępnych cenach. We flocie min. YES Rent A Car Burgas.

Porównując oferty rent-a-car Burgas przy pomocy internetowej wyszukiwarki Cartrawler, udostępnionej na stronie www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl informację na temat sposobu/miejsca odbioru auta znaleźć można w opisie każdej oferty.

Tani wynajem aut na Lotnisku Burgas – rezerwuj z wyprzedzeniem
Z racji na sezonowy charakter turystyki na wybrzeżu Bułgarii, w szczycie sezonu letniego, w lipcu i sierpniu, ceny najtańszych samochodów do wynajęcia w Burgas rzadko spadają poniżej 600 pln za tydzień.  Taka cena, dotycząca zazwyczaj małych samochodów miejskich i aut w klasie ekonomicznej (między innymi VW Up, Hyundai i10, Fiat Panda, Skoda Citigo, Ford Fiesta, Opel Corsa, lub Seat Ibiza) możliwa jest jedynie przy rezerwacji wykonanej ze sporym, co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Już we wrześniu koszt wynajmu samochodów w Burgas spada o niemal połowę.

Ford Focus Kombi, wygodny samochodów w klasie kompaktowej, poza szczytem sezonu turystycznego dostępny jest w Bułgarii w bardzo atrakcyjnych cenach.

Chcąc uniknąć najbardziej zawyżonych cen (jak również tłumów na plażach), warto jest rozważyć wczasy w Bułgarii nieco po sezonie. Jeszcze do połowy września temperatura powietrza w Burgas utrzymuje się zazwyczaj w okolicach około 20 stopni Celsjusza.

Wyświetl grafik - klimat Burgas

Wynajem minibusa Burgas
Grupy do 9 osób podróżujące wspólnie, zainteresowane wynajmem minibusa w Burgas liczyć musza się z wydatkiem około 3000 pln za tydzień, zarówno w lipcu jak i sierpniu. Tańszą alternatywą okazuje się zazwyczaj wynajem dwóch standardowych samochodów osobowych.

Mercedes Vito

Mercedes Vito, we flocie wielu wypożyczalni samochodów na Lotnisku Burgas (m.in. Addcar, Avis i Budget).

Podobnie, jak w przypadku innych klas, w sezonie przejściowym, ceny wynajmu minibusa w Burgas spadają o około połowę. Zimą tego samego typu pojazd wynająć można już zazwyczaj od około 800 pln za tydzień.

Lotnisko Burgas – blisko Nessebaru, Sunny Beach i Sozopolu
Burgas jest doskonałą bazą wypadową do popularnych ośrodków turystycznych w południowej części bułgarskiego wybrzeża.

 

Poniżej przedstawiamy odległości drogowe pomiędzy Lotniskiem Burgas i najpopularniejszymi miejscowościami wypoczynkowymi w tej części Bułgarii:

  • Lotnisko Burgas do Sunny Beach: 31 km
  • odległość z Lotniska Burgas do Nessebaru: 27 km
  • Lotnisko Burgas – Sozopol: 42 km
  • odległość z Lotniska Burgas do Careva: 70 km
  • odległość Bułgaria – Ravda: 24 km

Znajdź wiele praktycznych informacji na portalu turystycznym Burgas - Go to Burgas.

Loty do Burgas
Do niedawna jeszcze loty bezpośrednie do Burgas dostępne były jedynie, jako sezonowe czartery. W takiej formie nadal oferują je przewoźnicy tacy jak Bulgarian Air Charter, Enter Air czy Smart Wings.

Rosnące zainteresowanie destynacjami turystycznymi na Bałkanach sprawiło jednak, iż sezonowe połączenia do Bułgarii znalazły się także w ofercie PLL LOT, z Gdańska, Katowic, Poznania, Rzeszowy, Warszawy-Chopin, Rzeszowa i Wrocławia, a także w ofercie low-costów Wizzair – z Katowic, Gdańska, Lublina, Poznania, Wrocławia i Warszawy i Ryanair – z Gdańska, Krakowa i Modlina.Rent a car Bułgaria – wynajem aut na Lotnisku Burgas
Artykuły: Rent a car Bułgaria – wynajem aut na Lotnisku Burgas
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, February 17 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz