Rent A Car Faro, Lotnisko – tani wynajem samochodu na wakacje w Algarve

Południowa część Portugalii, słynąca z przepięknych plaż i doskonałej pogody przyciąga rokrocznie miliony turystów. Znaczna ich część przybywa do Algarve bezpośrednio, drogą lotniczą, poprzez Lotnisko Faro.

Znajdź najlepsze ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Faro przy pomocy wyszukiwarki Cartrawler

Ten, trzeci co do wielkości port lotniczy Portugalii, usytuowany jest około 4 km na zachód od centrum miasta.

Faro Airport Portugalia
Lotnisko Faro – dla wielu turystów odwiedzających południe Portugalii pierwszy przystanek w Algarve © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl.

W ostatniej dekadzie lotnisko w Faro zarejestrowało gwałtowny rozwój, do którego przyczyniły się w znacznym stopniu nowe połączenia oferowane przez linie lotnicze low-cost, w tym Ryanair, Easyjet, Norwegian, Jet2 e Wizzair. Ryanair jest obecnie największą linia lotniczą na Lotnisku Faro; w tutejszej bazie posiada aż 7 samolotów.

Nie bez znaczenia dla rozwoju portu jest też rosnąca obecność przewoźników czarterowych.

Lotnisko w Faro oferuje regularne połączenia z pozostałymi lotniskami międzynarodowymi Portugalii kontynentalnej - Porto i Lizboną, jak również z portugalskimi archipelagami Madery i Azorów.

Usytuowanie w centralnej części południowego wybrzeża Portugalii czyni z Faro doskonałą bazę do zwiedzania regionu Algarve. Lotnisko Faro położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie trasy A22, znanej w Portugalii jako Via do Infante, rozciągającej się pomiędzy Lagos w zachodniej części wybrzeża i Vila Real de Santo António, miejscowości położonej na wschodzie, tuż przy granicy z Hiszpanią.

Wczasowicze przybywający do Algarve drogą lotniczą, znajdą na Lotnisku Faro szeroki wybór usług rent a car, często w bardzo przystępnych cenach.

Fiat 500
Fiat 500, jedna z najtańszych opcji wynajmu samochodów w Algarve; dostępny także w wersji cabrio.

Wynajem aut Algarve – wypożyczalnie samochodów Lotnisko Faro
Przystępne ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Faro wynikają z dużej konkurencji pomiędzy działającymi tu wypożyczalniami.

Bezpośrednio na lotnisku przedstawicielstwa swoje mają niemal wszystkie znane marki segmentu rent-a-car, takie jak Avis, Alamo, Europcar, Keddy, Sixt, Thirfty i Hertz, wraz z należącymi do nich markami low-cost, jak na przykład Budget, Keddy by Europcar, i Interrent. W tak popularnej destynacji turystycznej nie mogło zabraknąć hiszpańskich wypożyczalni Goldcar i Rhodium, znanych z agresywnej ekspansji na rynkach Europy Południowej. Działa tu również portugalska wypożyczalnia Guerin.

Wypozyczalnie samochodow Faro Lotnisko

Okienka wypożyczalni samochodów na Lotnisku Faro. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

W wielu przypadkach jednak, najbardziej konkurencyjne oferty rent-a-car Faro dostępne są w wypożyczalniach mniej znanych i nie zawsze posiadających przedstawicielstwo bezpośrednio na lotnisku. Zaliczają się do nich, między innymi: Bravacar, Drive4Less, Turisprime, Masterkings, Air Auto, Best Deal, U-Drive i Yes Rent A Car.

Pamiętać należy jednak, iż w zgodzie z przepisami regulującymi działalność rent-a-car na głównych lotniskach kontynentalnej Portugalii, z usług tych wypożyczalni skorzystać mogą jedynie klienci, którzy dokonali rezerwacji uprzednio.

Pick up point Faro Airport
Punkt spotkań dla klientów wypożyczalni, które  nie posiadają biur bezpośrednio na lotnisku w Faro. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Rezerwując samochód do wynajęcia w systemie Cartrawler, masz możliwość uprzedniego sprawdzenia, czy auto jest do odebrania bezpośrednio na lotnisku, czy też poza nim. Informacja ta zawarta jest w opisie każdej oferty wyświetlonej przez wyszukiwarkę Cartrawler, a następnie potwierdzona w voucherze wysyłanym drogą emailową po dokonaniu rezerwacji.

Tani wynajem aut Faro
Usługi wynajmu samochodów na Lotnisku w Faro są zazwyczaj tańsze niż w innych popularnych regionach wypoczynkowych południowej Europy, czy też w sąsiedniej Hiszpanii.

Auto w klasie ekonomicznej, przykładowo VW Polo, Ford Fiesta, nawet w szczycie sezonu turystycznego, w lipcu i sierpniu wynająć można w Faro w cenie od około 100 euro za tydzień, pod warunkiem, iż rezerwacja wykonana została z wyprzedzeniem.

VW Polo
VW Polo, jeden z najpopularniejszych samochodów w klasie ekonomicznej do wynajęcia w Faro.

Poza sezonem, ceny wynajmu aut w Algarve spadają znacznie. Zimą, niewielki samochodów miejski wynająć tu można już od około 30 euro za tydzień.

Wynajem samochodu w Algarve wiosną lub jesienią jest bardzo przystępnym cenowo rozwiązaniem dla turystów, dla których plażowanie nie jest najważniejszym elementem portugalskich wakacji.

Zarówno wiosną, jak i jesienią temperatury w południowej Portugalii sięgają często 20 stopni Celsjusza, spadają za to ceny wszelkich usług turystycznych, w tym wynajmu samochodów.

Konkurencyjne ceny wynajmu aut w Algarve spotkać można nie tylko w najniższych klasach, lecz także w klasie kompaktowej oraz klasach wyższych.

Rezerwując samochodów ze sporym wyprzedzeniem, nawet w szczycie sezonu auto typu VW Golf, lub Seat Leon, Renault Megane lub Opel Astra wynająć można często już od około 170 euro za tydzień.

Aby uniknąć niekoniecznie przyjemnej niespodzianki w chwili odbioru samochodu, pamiętać należy, iż wszystkie wypożyczalnie zastrzegają sobie prawo wręczenia klientowi pojazdu w takiej samej grupie, jaką zarezerwował, czyli o podobnej charakterystyce, jeśli chodzi o rozmiar, wyposażenie, silnik, etc. Jedynie w przypadku ofert z gwarancją modelu możemy mieć pewność iż odjedziemy z miejsca wynajmu dokładnie takim samochodem, jaki zarezerwowaliśmy.

Wynajem minibusa w Faro
Rezerwacja z wyprzedzeniem jest zalecana szczególnie w przypadku pojazdów niestandardowych, jak na przykład samochodu 7 lub 9 osobowe. W sezonie letnim cieszą się one dużym zainteresowaniem ze strony większych grup podróżnych i rodzin na wakacjach w Algarve i ich oferta szybko ulega wyczerpaniu.

Mercedes Vito
Mercedes Vito, we flocie na przykład Drive on Holidays na Lotnisku Faro, również w wersji diesel.

Wynajem minibusa w Algarve latem oznacza wydatek rzędu co najmniej 500-600 euro za tydzień. Zwlekanie z rezerwacją do ostatniej chwili z łatwością może spowodować nawet dwukrotny wzrost ceny. Poza sezonem jednak, tego samego typu auto wynająć można już of około 300 euro za tydzień.

Tani wynajem samochodów Portugalia – porównaj warunki wynajmu
Poszukując jak najtańszej oferty wynajmu auta w Portugalii, oprócz samej ceny zawsze warto jest też porównać warunki wynajmu. Zaważyć mogą one na ostatecznym koszcie usługi. Kierowcy poniżej 25 roku życia sprawdzić powinni jaki jakie są ograniczenia wieku kierowcy w danej ofercie.

Wiele wypożyczalni na południu Portugalii ustala dosyć wysoko dolny limit wieku kierowcy, czasem aż na 25-26 lat. Oznacza to, iż młodsi klienci obciażeni zostana opłatą dodatkową tzw „młodego kierowcy”.

Z uwagą należy również zapoznać się z zasadami uzupełniania paliwa. Wiele wypożyczalni typu low-cost w Portugalii poszukuje dodatkowego zysku poprzez niezbyt przejrzystą politykę paliwową. W ofertach oznaczonych opisem „zakup paliwa z refundacją” liczyć się należy z opłatą dodatkową pobraną przy okienku za bak benzyny, z którym auto zostaje podstawione. Cena litra paliwa ustalona w takich przypadkach przez wypożyczalnię często odbiega niestety od normalnych stawek rynkowych. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest po prostu znalezienie oferty typu „odbiór z pełnym bakiem/zwrot z pełnym bakiem”.

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Faro w PortugaliiRent A Car Faro, Lotnisko – tani wynajem samochodu na wakacje w Algarve
Artykuły: Rent A Car Faro, Lotnisko – tani wynajem samochodu na wakacje w Algarve
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, September 26 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz