Rent A Car Lotnisko Faro – tani wynajem samochodu w Algarve

Południowa część Portugalii, słynąca z przepięknych plaż i doskonałej pogody przyciąga rokrocznie miliony turystów. Znaczna ich część przybywa do Algarve bezpośrednio, drogą lotniczą, poprzez Lotnisko Faro - FAO.

Znajdź najlepsze ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Faro przy pomocy wyszukiwarki Cartrawler

Ten, trzeci co do wielkości port lotniczy Portugalii, usytuowany jest około 4 km na zachód od centrum miasta.

Nissan Qashqai

Tani SUV do wynajęcia – Nissan Qashqai w ofercie Drive on Holidays na Lotnisku Faro.

Ceny usług rent a car na lotnisku w Faro spadły znacznie w przeciągu ostatnich kilku lat, zwłaszcza w niektórych klasach. Kompaktowego SUVa, jak Nissan Qashqai czy Renault Captur wynająć można często w cenie zbliżonej do Forda Fiesty, Citroena C3, Renault Clio, VW Polo, czy VW Polo z segmentu economy.

Wypożyczalnie samochodów Faro, Lotnisko
Wczasowicze przybywający do Algarve poprzez Lotnisko Faro znajdą tu olbrzymi wybór wypożyczalni.

Lotnisko Faro biura wypożyczalni

Pawilon rent a car na parkingu Lotniska Faro.

W szczycie sezonu, na terenie lotniska działać może nawet 30-40 operatorów rent a car. Oprócz dużych, międzynarodowych wypożyczalni (i ich marek low-cost), swoje usługi oferują tu również lokalne, mniejsze firmy. Niektóre z nich posiadają biura bezpośrednio w terminalu, lub w specjalnie przeznaczonym do tego celu pawilonie na terenie parkingu, inne oferują nieodpłatny transport autobusem wahadłowym do swoich siedzib, lub podstawiają auta na teren lotniska, ku wygodzie klienta.

Poniżej, lista najpopularniejszych usługodawców rent a car Lotnisko Faro:

 • Air Rent / Air Auto Car rental – niewielka wypożyczalnia lokalna
 • Alamo – część Enterprise Group, często przystępne ceny
 • Auto Rent – niewielka wypożyczania lokalna
 • Best Deal Algarve – mało znana, nowa wypożyczalnia
 • Bravacar – od dawna na lokalnym rynku, wypożyczalnia godna polecenie
 • Budget – marka low-cost Avis
 • Cael – ciesząca się popularnością wypożyczalnia portugalska
 • Centauro – duża wypożyczalnia hiszpańska, niskie ceny
 • Discovery – niewielka lokalna wypożyczalnia
 • Dollar – należy do Hertz Group, często przystępne ceny
 • Drive on Holidays – portugalska wypożyczalnia o szerokim, ogólnokrajowym zasięgu
 • Enterprise – wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, jedna z największych światowych marek rent a car
 • Europcar – wiewymagającą przedstawienia marka, działa wraz z Keddy by Europcar
 • Firefly – marka low-cost Hertz, często obiekt niepochlebnych opinii klientów
 • Flizzr – marka low-cost Sixt, oferuje atrakcyjne ceny, warto jednak zapoznać się z dokładnie z warunkami wynajmu pod kątem opłat dodatkowych
 • Guerin – popularna portugalska wypożyczalnia zakupiona przez Enterprise Group
 • Goldcar – kusi niskimi cenami, jednak jakość usług pozostawia wiele do życzenia; wiele skarg ze strony klientów – nie polecamy
 • Hertz i Hertz Dream Collection
 • Interrent – marka low-cost Europcar; niestety generuje ostatnio wiele niepochlebnych opinii
 • Masterkings – niewielka wypożyczalnia lokalna; sporo VW Polo i VW Golf we flocie
 • Payless – wypożyczalnia low-cost
 • Rent A Star – flota złożona w całości z pojazdów Mercedes i Smart
 • Rhodium – siostrzana marka Goldcar, oferuje równie niski poziom usług
 • Sixt – bogata flota, nie najniższe ceny
 • Surprice – wypożyczalnia low-cost, zwróć jednak uwagę na opłaty dodatkowe
 • Thrifty – dobre ceny i poziom usług
 • Turisprime – warta polecenia wypożyczalnia portugalska, zakupiona ostatnio przez Sixt
 • Yes – wypożyczalnia franczyzowa, oferuje czasem bardzo przystępne ceny; uwaga na ewentualne opłaty dodatkowe

Większośc ze wspomnianych wypożyczalni współpracuje z wyszukiwarką Cartrawler udostępnioną na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl.

Rezerwując samochód do wynajęcia w systemie Cartrawler, masz możliwość uprzedniego sprawdzenia, czy auto jest do odebrania bezpośrednio na lotnisku, czy też wymaga transferu autobusem wahadłowym. Informacja ta zawarta jest w opisie każdej oferty wyświetlonej przez wyszukiwarkę Cartrawler, a następnie potwierdzona w voucherze wysyłanym drogą emailową po dokonaniu rezerwacji.

Wynajem samochodu w Algarve (Lotnisko Faro – FAO) - tanio?
Wywołane pandemią koronawirusa zawirowania na rynku rent a car sprawiły, iż wynajem aut w Faro nie jest już tak przystępny cenowo, jak w latach sprzed pandemii. Nadal jednak okazać się może przystępny cenowo w porównaniu do innych popularnych lokalizacji turystycznych na południu Europy.

Najtańszy samochód do wynajęcia w Faro to zazwyczaj Toyota Aygo, Fiat 500 lub podobne małe auto miejskie. Wynajmując tego typu pojazd w sezonie letnim 2022 liczyć się należało z ceną od PLN1500 za tydzień.


Fiat 500

Fiat 500 – często najtańszy samochód do wynajęcia w Algarve. ​

Biorąc pod uwagę jednak jedynie niewielką różnicę w cenie pomiędzy klasą mini a ekonomiczną, polecamy wynajem znacznie wygodniejszego pojazdu, jak na przykład VW Polo, Ford Fiesta, lub podobne.

Usługi rent a car Algarve zawsze warto jest rezerwować z jak największym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do biletów lotniczych, rezerwację wynajmu samochodu w systemie Cartrawler anulować można bezpłatnie do 24/48 godzin przed planowanym odbiorem (sprawdź warunki rezerwacji).

Ford Fiesta

Ford Fiesta – nowy model zasilił już floty rent a car Algarve.

Wynajem samochodu Algarve poza sezonem
Po (lub przed) sezonem letnim, ceny wynajmu aut w Algarve spadają znacznie, często nawet o połowę

Wynajem samochodu w Algarve wiosną lub jesienią jest bardzo przystępnym cenowo rozwiązaniem dla turystów, dla których plażowanie nie jest najważniejszym elementem portugalskich wakacji.

Zarówno wiosną, jak i jesienią temperatury w południowej Portugalii sięgają często 20 stopni Celsjusza, spadają za to ceny wszelkich usług turystycznych, w tym wynajmu samochodów.

Nadwyżki floty sprawiają wówczas iż atrakcyjne ceny dostępne są także w wyższych klasach. Tanio na wakacje po sezonie w Algarve wynająć można wówczas także większy pojazd, na przykład SUV lub kombi.

Fiat Tipo

Fiat Tipo kombi – dużo miejsca za przystępną cenę.

W klasie kompaktowej najpopularniejsze modele to VW Golf, Seat Leon, Renault Megane, Peugeot 308, Ford Focus, Citroen C4 i Opel Astra.

W segmencie SUV dużą popularnością, podobnie, jak w kraju cieszy się Nissan Qashqai, Renault Captur, Nissan Juke i Opel Crossland.

Duże grupy turystów, poszukujące większych, niż standardowe pojazdów, znajdą w Faro szeroki wybór 7-osobowych miniwanów, lub 9-osobowych minibusów.

Citroen C4 Space Tourer

Citroen C4 Space Tourer – jeden z tańszych minivanów do wynajęcia w Faro.

Wynajem samochodu Lotnisko Faro – opłaty za paliwo
Na szczęście, coraz mniej wypożyczalni samochodów w Portugalii nalicza, tzw. 'opłatę administracyjną' za uzupełnienie paliwa, dosyć popularna na południu Europy. Jest to opłata za dostarczenie klientowi pojazdu z pełnym bakiem. Usługa ta w większości wypożyczalni wliczona jest oczywiście w cenę wynajmu, może więc nieprzyjemnie zaskoczyć klientów, którzy nie zapoznali się uprzednio dokładnie z warunkami wynajmu.

W chwili powstawanie tego artykułu, opłatę administracyjną za paliwo w wysokości od EUR 25 do 35 na Lotnisku Faro naliczały wypożyczalnie Goldcar i Centauro (w niektórych ofertach).

Innym sposobem na zwiększenie zysków przez wypożyczalnie jest wymóg zwrotu pojazdu z taką samą ilością paliwa, z jaką został on wręczony. W przypadku pełnego baku jest to proste zadanie. Jednak, gdy samochód dostarczony jest z częściowo wypełnionym bakiem, klient zadbać musi o zwrócenie go w dokładnie takim samym stanie. Jeśli wypożyczalnia uzna, iż paliwa jest zbyt mało, może obciążyć klienta opłatą dodatkową (pobraną zazwyczaj z kaucji). Świadomi tego klienci często tankują więc nieco więcej paliwa, niż jest to wymagane, podarowując je w praktyce wypożyczalni.

Najkorzystniejsza dla klienta, bo najbardziej przejrzysta, polityka paliwowa to ‘pełny do pełnego’ czyli odbiór i zwrot z pełnym bakiem.

Rent a car Faro - uwaga na opłaty za przebieg
Nieograniczony przebieg wliczony w cenę wynajmu jest powszechną praktyką w Portugalii, co nie oznacza, iż niektóre oferty nie będą obciążone limitem kilometrów.

W chwili powstawania artykułu, wypożyczalnia Flizzr naliczała opłatę dodatkową za kilometr po przekroczeniu dziennego limitu 80 km. Klienci tej wypożyczalni planujący dłuższe podróże w Algarve liczyc się muszą więc z opłatami dodatkowymi po zwrocie pojazdu.

Uwaga: opłaty za przebieg dotyczyć mogą tylko niektórych ofert; może zmieniać się ich wysokość, jak również limit kilometrów. Przed dokonaniem rezerwacji zawsze zapoznaj się dokładnie z opisem oferty.

Poznaj listę aktualnie dostępnych ofert wynajmu aut na lotnisku Faro

Kaucja na wynajem samochodu w Faro – wysoka nawet dla najmniejszych aut
Każda z wypożyczalnia z wypożyczalni samochodów wymaga od klienta zostawienia kaucji (depozytu) w formie blokady na karcie kredytowej.

Na Lotnisku Faro, wysokość kaucji może jednak nieprzyjemnie zaskoczyć, nawet w przypadku najmniejszych samochodów z segmentu mini i ekonomicznego. Przykładowo, latem 2022 roku, wymagana kaucja w tych klasach wynosiła PLN 8000 w Interrent i PLN 6900 w Goldcar. Obydwie z nich uchodzą za wypożyczalnie low-cost.

Praktycznie wszystkie z 'tanich' wypożyczalni w Faro wymagają bardzo wysokich kaucji. Z drugiej strony, znane, choć nie najtańsze marki rent a car, jak na przykład Avis, czy Europcar, domagały się nieporównywalnie niższych kaucji, na przykład w rzędu PLN 1400.

Jakie korzyści wynikają dla wypożyczalni z wymogu tak wysokich kaucji?

1. Od dłuższego już czasu wypożyczalnie są o wiele mniej tolerancyjne jeśli chodzi o szkody. Nawet najmniejsze zadrapanie, czy rysa, nieodnotowane w protokole zdawczo-odbiorczym przy odbiorze pojazdu, może oznaczać, iż wypożyczalnia zatrzyma część środkowych zablokowanych jako kaucja. Depozyt w dużej wysokości zachęca wręcz do kreatywnych sposobów doszukiwania się szkód. Z dużej liczby skarg na temat rudności z odzyskaniem kaucji słyną zwłaszcza wypożyczalnie Goldcar, Rhodium i Interrent. To właśnie ich oferty kuszą najbardziej atrakcyjnymi cenami wynajmu…

2. Nie wszyscy klienci wypożyczalni samochodów posiadają karty kredytowe o limicie pozwalającym na zablokowanie tak wysokiej kaucji. W przypadku, gdy limit okaże się niewystarczający, wypożyczalnia może odmówić wydania samochodu, z pewnością zaś zaproponuje klientowi rozszerzenie ubezpieczenia pozwalające na zmniejszenie, lub całkowite zniesienie wkładu własnego, a w związku z tym również kaucji. Ubezpieczenie wykupywane przy odbiorze jest zazwyczaj drogie – jego cena przekroczyć może znacznie sam koszt wynajmu. Jest jednak często jedyne wyjście dla klientów o niskim limicie kredytu, niechcących stracic rezerwacji i wpłaconych już na jej poczet środków. Ubezpieczenia dodatkowe dosyć ostentacyjnie 'wciskane' są również klientom, którzy nie mają problemu z kartą kredytową. Ze szczególnie agresywnych technik sprzedaży ubezpieczeń słynie niechlubnie Goldcar.

Czytaj również: Jak uniknąć niesłusznego obciążenia za szkody przy wynajmie samochodów

Opłaty za przekraczanie granicy – do Hiszpanii z Algarve?
Jeśli odwiedzając Algarve chciałbyś również wybrac się na południe Hiszpanii, sprawdź uprzednio czy w wybranej ofercie obowiązuje – i w jakiej wysokości – opłata za przekroczenie granicy.

Loty do Algarve - Lotnisko Faro
W ostatniej dekadzie lotnisko w Faro zarejestrowało gwałtowny rozwój, do którego przyczyniły się w znacznym stopniu nowe połączenia oferowane przez linie lotnicze low-cost, w tym Ryanair, Easyjet, Norwegian, Jet2 e Wizzair. Ryanair jest obecnie największą linia lotniczą na Lotnisku Faro; w tutejszej bazie posiada aż 7 samolotów.

Połączenia bezpośrednie z Polski do Faro znajdują się w ofercie Ryanair z wylotami z Modlina. Z Polski do Faro latają również przewoźnicy czarterowi w tym Smartwings.

Lotnisko w Faro oferuje regularne połączenia z pozostałymi lotniskami międzynarodowymi Portugalii kontynentalnej - Porto i Lizboną, jak również z portugalskimi archipelagami Madery i Azorów.

Usytuowanie w centralnej części południowego wybrzeża Portugalii czyni z Faro doskonałą bazę do zwiedzania regionu Algarve.

Krajobrazy Algarve.

Lotnisko Faro położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie trasy A22, znanej w Portugalii jako Via do Infante, rozciągającej się pomiędzy Lagos w zachodniej części wybrzeża i Vila Real de Santo António, miejscowości położonej na wschodzie, tuż przy granicy z Hiszpanią.

Znajdź więcej praktycznych informacji na temat Algarve na oficjalnym portalu turystycznym regionuRent A Car Lotnisko Faro – tani wynajem samochodu w Algarve
Artykuły: Rent A Car Lotnisko Faro – tani wynajem samochodu w Algarve
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, May 10 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz