Rent A Car Heraklion, Lotnisko – wynajem samochodów na Krecie

Urozmaić swoje wakacje na Krecie wynajmują samochód. Własny środek transport umożliwi Ci swobodne przemieszczanie się po tej przepięknej wyspie oraz poznanie jej dokładnie, nawet podczas krótkiego pobytu. Dzięki wyszukiwarce ofert Cartrawler usługa rent-a-car na Krecie nie obciąży zaś przesadnie Twojego portfela.

Porównaj oferty wynajmu samochodów Kreta, Lotnisko Heraklion

Najszerszy wybór usług rent-a-car skupionych w jednym miejscu oferują lotniska obsługujące Kretę, z których największym jest międzynarodowy port lotniczy Heraklion – HER.


VW Polo – jeden z tańszych samochodów do wynajęcia na Krecie

Lotnisko Heraklion – drugie największe lotnisko Grecji
Położony w centralnej części północnego wybrzeża Krety port lotniczy Heraklion jest drugim, pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotniskiem w Grecji (po lotnisku w Atenach); korzysta z niego ponad 7 milionów pasażerów rocznie. Lotnisko mieści się w odległości około 4.5 km od centrum miasta Heraklion. Zobacz mapę lokalizacji lotnisk Krety.

Nazwa oficjalna lotniska – Heraklion ‘Nikos Kazantzakis’ odnosi się do słynnego greckiego pisarza, autora powieści 'Grek Zorba'.

Heraklion z lotu ptaka:

Port lotniczy Heraklion oferuje szeroki zakres połączeń międzynarodowych, dostępnych głównie w sezonie letnim. Przez cały rok dostępne są połączenia krajowe do Aten oraz na inne greckie wyspy.

Loty bezpośrednie z Polski na lotnisko Heraklion, Kreta oferowane są przez greckie linie Ellinair z Katowic i Warszawy Chopin oraz przez przewoźników czarterowych Small Planet Airlines i Travel Service Polska, z tych samych miast.

Wypożyczalnie samochodów Lotnisko Heraklion
Na lotnisku Kreta-Heraklion świadczy usługi wiele powszechnie znanych, sieciowych wypożyczalni samochodów, w tym: Avis Rent A Car, Sixt, Budget, Hertz, Thrifty i Enterprise. Korzystne ceny i warunki wynajmu uzyskać można często również w lokalnych, greckich agencjach rent-a-car, w tym na przykład Auto Union, Autocandia, Caldera lub AbbyCar.

Honda Civic
Nowy model Hondy Civic we flocie greckiej wypożyczalni Abbycar.

Cartrawler pozwoli Ci porównać kompleksowo oferty z wielu wypożyczalni jednocześnie, bez zbędnej straty czasu. Po wybraniu najbardziej odpowiadającego Ci auta, rezerwacja jest czystą formalnością.

Wynajem samochodu na Krecie – przystępne ceny
Ostra konkurencja pomiędzy wypożyczalniami na Lotnisku Heraklion sprawia, iż ceny tu dostępne są często znacznie przystępniejsze, niż w innych lokalizacjach na wyspie.

Zazwyczaj, nawet w szczycie sezonu turystycznego, ceny najtańszych samochodów zaczynają się od około 650-700 pln za tydzień, zakładając, że rezerwacja wykonana została z pewnym wyprzedzeniem.  W takiej cenie dostępne są zazwyczaj małe samochody miejskie, lub ewentualnie, samochody w klasie ekonomicznej.

Fiat 500
Fiat 500 Cabrio - otwierany dach sprawdzi się w łagodnym klimacie Krety.

Kreta – wynajem minibusa
Większość wypożyczalni samochodów na Krecie posiada w swojej ofercie 9-osobowe minibusy. Ceny ich wynajmu wahają się od około 1500 pln za tydzień wynajmu poza sezonem, do 2500 pln w lipcu i sierpniu. W celu zagwarantowania najprzystępniejszych cen i największej dostępności zalecana jest rezerwacja z jak największym wyprzedzeniem.

W warunkach wynajmu dla każdej oferty wyświetlone przez Cartrawler ujęta jest informacja na temat uprawnień wymaganych do prowadzenia tego typu pojazdów. W większości przypadków jednak zwykłe prawo jazdy kategorii B jest w zupełności wystarczające.

VW Caravelle
VW Caravelle zapewnia wygodę podróży 9-osobom; często znaleźć można go w ofercie wypożyczalni samochodów na Krecie

Wypożycz kabriolet na Krecie
Samochód z otwartym nadwoziem jest świetnym sposobem na przemieszczanie się po Krecie. Pozwala on w pełni cieszyć się doskonałą pogodą tu panującą; wszechobecnym słońcem i morska bryzą. Warto rozważyć jest wynajem kabrioleta zwłaszcza jeśli planujemy podróż scenicznymi drogami wzdłuż wybrzeża wyspy.

W ofercie kabrioletów do wynajęcia na Krecie znaleźć można zarówno najmniejsze modele, jak na przykład Nissan Micra Convertible, Fiat 500 Convertible or VW Beetle Cabrio, jak rówież nieco obszerniejsze Renault Megane Cabrio, Opel Cascada Convertible,

Opel Cascada kabriolet
Opela Cascada Cabrio – kabriolet do wynajęcia na Krecie

Oferta kabrioletów do wynajęcia na Krecie jest ograniczona; zalecana jest rezerwacja z wyprzedzeniem.

Kastelli Airport – nowe lotnisko Krety
Jako że obsługujące obecnie około 6 milionów pasażerów rocznie lotnisko Heraklion dawno wyczerpało już możliwości rozbudowy, w planach jest budowa nowego portu lotniczego. Mieścić ma się on w miejscowości Kastelli, na południowy wschód od Heraklionu. Inauguracja tego lotniska, zapowiadana początkowo na rok 2015 została wstrzymana ze względu na trudności ekonomiczne z jakimi Grecja zmaga się od dłuższego czasu. Prace nad nim znajdują się jednak w zaawansowanym stadium.

W chwili obecnej pokonanie samochodem wynoszącej 35 km odległości drogowej pomiędzy centrum Heraklionu i nowym portem lotniczym zajmuje około 40 minut. W przyszłości, jeśli uda się zrealizować istniejące plany, dzięki nowej infrastrukturze drogowej, czas ten skróci się o połowę.

Lotnisko Chania – alternatywa dla Heraklionu
Połączenia z Polski na Kretę obsługiwane są również na drugim lotnisku wyspy mieszczącym się zachodniej części północnego wybrzeża, w okolicach miasta Chania.

Trasy na Lotnisko Chania – CHQ to również głównie czartery, w tym linii Enter Air, Travel Service Polska oraz Ryanair Sun.

Tani wynajem samochodów Kreta – zarezerwuj przez internetRent A Car Heraklion, Lotnisko – wynajem samochodów na Krecie
Artykuły: Rent A Car Heraklion, Lotnisko – wynajem samochodów na Krecie
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, September 14 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz