Rent A Car Heraklion, Lotnisko – wynajem samochodów Kreta

Urozmaić swoje wakacje na Krecie wynajmując samochód. Własny środek transport umożliwi Ci swobodne przemieszczanie się po tej przepięknej wyspie oraz poznanie jej dokładnie, nawet podczas krótkiego pobytu.

Dzięki wyszukiwarce ofert Cartrawler usługa rent-a-car na Krecie nie obciąży zaś przesadnie Twojego portfela.

Wynajem samochodów Kreta - porównaj oferty rent a car Heraklion

Najszerszy wybór usług rent-a-car skupionych w jednym miejscu oferują lotniska obsługujące Kretę, z których największym jest międzynarodowy port lotniczy Heraklion – HER.

Opel Corsa

Opel Corsa, popularna opcja rent a car Heraklion  klasie ekonomicznej.

Wypożyczalnie samochodów Lotnisko Heraklion
Na lotnisku Kreta-Heraklion świadczy usługi wiele powszechnie znanych, sieciowych wypożyczalni samochodów, w tym: Avis Rent A Car, Sixt, Budget, Hertz, Europcar, Thrifty, Green Motion, Goldcar, Payless, National i Enterprise. Korzystne ceny i warunki wynajmu uzyskać można często również w lokalnych, mniej znanych agencjach rent-a-car, w tym na przykład Auto Union, Autos Holidays, Autocandia, Caldera, Carwiz, Surprice, Yours Car Rental, Cargini Rent A Car lub AbbyCar.

Suzuki Jimny

Jeep na Krecie – Suzuki Jimny to zazwyczaj najtańsza propozycja w tym segmencie.

Cartrawler pozwoli Ci porównać kompleksowo oferty z wielu wypożyczalni jednocześnie, bez zbędnej straty czasu. Po wybraniu najbardziej odpowiadającego Ci auta, rezerwacja jest czysta formalnością.

Wynajem samochodów Kreta – rezerwuj z wyprzedzeniem
Ostra konkurencja pomiędzy wypożyczalniami na Lotnisku Heraklion sprawia, iż ceny tu dostępne są często znacznie przystępniejsze, niż w innych lokalizacjach na wyspie.

Z racji na dużą sezonowość ruchu turystycznego na Krecie, rezerwacje na okres lipiec-sierpień zaleca się wykonywać z jak największym wyprzedzeniem, aby zagwarantować jak najkorzystniejsze ceny. W szczycie sezonu, w lipcu i sierpniu, najtańsze samochody do wynajęcia na Lotnisku Heraklion dostępne są od około 800-900 pln za tydzień, zakładając, ze rezerwacja wykonana została na kilka tygodni przed planowaną datą odbioru. 

W takiej cenie dostępne są zazwyczaj małe samochody miejskie, lub ewentualnie, samochody w segmencie ekonomicznym.

Korzystne oferty rent a car Heraklion często dostępne są również w wyższych klasach.

Ford Focus kombi

Ford Focus Kombi – we flocie, m.in. Auto Union Heraklion.

Po sezonie, ceny wszelkich usług turystycznych na Krecie, w tym też wynajmu samochodów spadają znacznie. Odwiedzając wyspę wiosną, lub jesienią, samochód na Krecie wynająć można za około jedną trzecią ceny ‘letniej’.

Kreta – wynajem minibusa
Większość wypożyczalni samochodów na Krecie posiada w swojej ofercie 9-osobowe minibusy. Ceny ich wynajmu wahają się od około 1500 pln za tydzień wynajmu poza sezonem, do 3000 pln w lipcu i sierpniu. W celu zagwarantowania najprzystępniejszych cen i największej dostępności zalecana jest rezerwacja z jak największym wyprzedzeniem.

Warto jest zwrócić uwagę na fakt, iż wynajem samochodu 7-osobowego nie wiąże się ze znacznie niższą ceną, niż w przypadku minibusa.

Fiat  Scudo

Fiat Scudo -  wygoda podróży dla 9 osób w przystępnej cenie; dostępny w Green Motion i Autocandia Heraklion.

Wypożycz kabriolet na Krecie
Samochód z otwartym nadwoziem jest świetnym sposobem na przemieszczanie się po Krecie. Pozwala on w pełni cieszyć się doskonałą pogoda tu panującą; wszechobecnym słońcem i morska bryza. Warto rozważyć jest wynajem kabrioletu zwłaszcza jeśli planujemy podróż scenicznymi drogami wzdłuż wybrzeża wyspy.

Oferta kabrioletów do wynajęcia na Krecie zawiera zarówno najmniejsze modele, jak na przykład Nissan Micra Convertible, Fiat 500 Convertible czy VW Beetle Cabrio, jak i eleganckie pojazdy ‘z wyższej półki’, w tym Mercedesa C180.

Mini Cooper kabriolet

Mini Convertible – stylowy kabriolet z Avis Kreta.

Oferta kabrioletów do wynajęcia na Krecie jest ograniczona; zalecana jest rezerwacja z wyprzedzeniem.

Lotnisko Heraklion – drugie największe lotnisko Grecji
Położony w centralnej części północnego wybrzeża Krety port lotniczy Heraklion jest drugim, pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotniskiem w Grecji (po lotnisku w Atenach); korzysta z niego już ponad 8 milionów podróżnych rocznie. Lotnisko mieści się w odległości około 4.5 km od centrum miasta Heraklion. Zobacz mapę lokalizacji lotnisk Krety.

Znajdź więcej informacji na temat Krety na Visit Greece

Nazwa oficjalna lotniska – Heraklion ‘Nikos Kazantzakis’ nawiązuje do pochodzącego z Krety słynnego greckiego pisarza, autora powieści 'Grek Zorba'.

Heraklion z lotu ptaka:

Port lotniczy Heraklion oferuje szeroki zakres połączeń międzynarodowych, dostępnych głównie w sezonie letnim. Przez cały rok skorzystać można z połączeń krajowych do Aten oraz na inne greckie wyspy.

Loty bezpośrednie z Polski na lotnisko Heraklion, Kreta oferowane są przez greckie linie Eaegean Airlines z Gdańska i LOT, z Katowic, Poznania i Warszawy Chopin oraz low-cost Wizzair z Gdańska, Krakowa i Warszawy. Heraklion jest też popularną destynacją przewoźników czarterowych, w tym Enter Air i Buzz.

Kastelli Airport – nowe lotnisko Krety
Jako ze obsługujące obecnie około 6 milionów pasażerów rocznie lotnisko Heraklion dawno wyczerpało już możliwości rozbudowy, w planach jest budowa nowego portu lotniczego. Mieścić ma się on w miejscowości Kastelli, na południowy wschód od Heraklionu. Inauguracja tego lotniska, zapowiadana początkowo na rok 2015 została wstrzymana ze względu na trudności ekonomiczne z jakimi Grecja zmaga się od dłuższego czasu. Prace nad nim znajdują się jednak w zaawansowanym stadium. Obecna data oddania nowego portu to 2025.

W chwili obecnej pokonanie samochodem wynoszącej 35 km odległości drogowej pomiędzy centrum Heraklionu i nowym portem lotniczym zajmuje około 40 minut. W przyszłości, jeśli uda się zrealizować istniejące plany, dzięki nowej infrastrukturze drogowej, czas ten skróci się o połowę.

Lotnisko Chania – alternatywa dla Heraklionu
Polaczenia z Polski na Kretę obsługiwane są również na drugim lotnisku wyspy mieszczącym się zachodniej części północnego wybrzeża, w okolicach miasta Chania.

Trasy na Lotnisko Chania – CHQ znalazły się w ofercie Ryanaira z Gdańzka, Krakowa, Modlina i Wrocławia, Wizzair z Warszawy Chopin, jak również najpopularniejszych przewoźników czarterowych, w tym Enter Air, Smartwings Poland i Buzz.

Wynajem samochodów Kreta – znajdź najtańsze oferty na Lotnisku HeraklionRent A Car Heraklion, Lotnisko – wynajem samochodów Kreta
Artykuły: Rent A Car Heraklion, Lotnisko – wynajem samochodów Kreta
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, April 05 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz