Rent a Car Lotnisko Castellon – wynajem samochodów Costa del Azahar, Hiszpania

Znajdź najkorzystniejsze oferty wynajmu aut na Lotnisku Castellon w Hiszpanii, przy pomocy wyszukiwarki ofert Cartrawler.

Porównaj oferty rent a car Castellon, Lotnisko

Wyszukiwarka współpracuje z wieloma wypożyczalniami działającymi w wybranej lokalizacji, pozwalając na kompleksowe porównanie dostępnej oferty oraz dokonanie rezerwacji online.

Seat Ibiza
Seat Ibiza, wiedzie prym w klasie samochodów ekonomicznych do wynajęcia w Hiszpanii.

Spośród wszystkich hiszpańskich costas, czyli fragmentów wybrzeża, do jednych z najmniej znanych, a niesłusznie, zalicza się jego odcinek znany pod nazwą Costa del Azahar, czyli Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy. Rozciąga się ono pomiędzy miejscowościami Vinaros i Almenara w prowincji Castellon de La Plana, około 60 km na północny wschód od Walencji.

Costa del Azahar na mapie:
Costa del Azahar

Choc południowe wybrzeże Hiszpanii jest bardzo dobrze skomunikowane drogą lotniczą z innymi częściami tego kraju oraz Europą, w ostatnich latach do listy lotnisk międzynarodowych południowej Hiszpanii dołączył też niewielki port lotniczy Castellon-Costa del Azahar – CDT, obsługujący również połączenia bezpośrednie z Polski.

Wynajem aut Castellon – wypożyczalnie samochodów Costa del Azahar
Z racji tego, iż lotnisko w Castellon, stolicy Wybrzeża Kwiatu Pomarańczy jest stosunkowo nowe i oferuje bardzo jeszcze ograniczony wybór połączeń, również oferta usług rent a car w tej lokalizacji nie jest jeszcze zbyt urozmaicona. Do największych wypożyczalni na Lotnisku Castellon (lub Castelló) zaliczają się hiszpańskie marki Goldcar i Rhodium oraz Malco Rent A Car.

Oferują one wynajem aut w podstawowym zakresie, od najpopularniejszych wśród turystów klas mini i ekonomicznej po kompaktową.

Przy rezerwacjach dokonanych z wyprzedzeniem, możliwy jest również wynajem auta 7-osobowego na Lotnisku Castellon.

Seat Alhambra
Seat Alhambra, minivan dla 7 osób.

W sezonie letnim jednak tego oferta tego typu aut szybko ulega wyczerpaniu.

Zakładając, że lotnisko będzie nadal się rozwijało i zwiększało liczbę połączeń, oczekiwać można, iż zwiększy się również oferta usług wynajmu aut.

Znacznie większy wybór samochodów do wynajęcia, a także przystępniejsze ceny, znaleźć można na Lotnisku Walencja, jeśli to właśnie ten port lotniczy wybierzemy, jako docelowy w naszej podróży na południe Hiszpanii.

Wynajem aut Walencja, Lotnisko – porównaj oferty

Lotnisko Castellon – trudne początki i niepewna przyszłość
Port lotniczy Castellon jest jednym z najnowszych lotnisk Hiszpanii. Pomimo, iż lotnisko został oficjalnie otwarte w 2011 roku, regularne połączenia na nim uruchomione zostały dopiero w 2015 roku.

Od samego początku Lotnisku w Castellon towarzyszyły kontrowersje; kwestionowano zasadność powstania nowego lotniska w regionie, który lotnisk międzynarodowych posiada już sporo, mowa tu między innymi o lotniskach w Walencji, Reus, Alicante i Barcelonie El Prat. Krytykowany był również brak transparencji w finansowaniu przedsięwzięcia, pod adresem głównego promotora lotniska, lokalnego polityka Carlosa Fabry, pady oskarżenia o defraudację środków i przestępstwa podatkowe.

W chwili powstawania artykułu, z Lotniska Castellon korzystało jedynie dwóch przewoźników: rumuńskie linie Blue Air, na trasie do Bukaresztu i irlandzki Ryanair oferujący połączenia do Castellon z Londynu Stansted, Poznania i Sofii.

Przyszłość pokaże, czy działalność lotniska na Costa del Azahar nabierze rozpędu.

Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy – atrakcje
Nazwa Costa del Azahar, wywodzi się od popularnych w tej części Hiszpanii drzew pomarańczowych, szczególnie zauważalnych w okresie kwitnienia, kiedy to powietrze przenika intensywny zapach kwiatów pomarańczy (ciekawostka: w miasteczku Burriana znajduje się muzeum poświęcone w całości pomarańczy).

Ten liczący sobie około 100 km długości odcinek wybrzeża ma do zaoferowania całkiem sporo atrakcji, zarówno plażowiczom, miłośnikom przyrody jak i osobom zainteresowanym historią Hiszpanii. Oprócz pięknych plaż Costa del Azahar kusi również parkami krajobrazowymi – Desierto de Las Palmas i Prat de Cabanas-Torreblanca a także pasmem górskim Sierra de Irta.

Region obfituje w zabytki, zwłaszcza w największych ośrodkach turystycznych: Castellon de la Plana, Vinaros i Peniscola.

Zamek w Peniscola
Zbudowany na cyplu i zwany Gibraltarem Walencji zamek Castillo del Papa Luna w Peniscola.

Odbywają się tu również liczne imprezy kulturalne, przyciągające zarówno miejscowych, jak i turystów, w tym sierpniowy festiwal kulinarny Fiesta del Langostino w Vinaros, festiwal muzyki średniowiecznej i barokowej w Piniscola, czy też bardziej interesujący dla młodszej publiczności, letni festiwal muzyczny w BenicassimRent a Car Lotnisko Castellon – wynajem samochodów Costa del Azahar, Hiszpania
Artykuły: Rent a Car Lotnisko Castellon – wynajem samochodów Costa del Azahar, Hiszpania
Tematy: , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, August 05 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz