Rent a Car Lotnisko Castellon – wynajem samochodów Costa del Azahar, Hiszpania

Znajdź atrakcyjne oferty wynajmu aut na Lotnisku Castellon w Hiszpanii, przy pomocy wyszukiwarki ofert Cartrawler.

Porównaj oferty rent a car Castellon, Lotnisko

Wyszukiwarka współpracuje z wieloma wypożyczalniami obsługującymi lotnisko, pozwalając na kompleksowe porównanie dostępnej oferty oraz dokonanie rezerwacji online.

Seat Ibiza

Seat Ibiza, wiedzie prym w klasie samochodów ekonomicznych do wynajęcia w Hiszpanii.

Spośród wszystkich hiszpańskich costas, czyli fragmentów wybrzeża, do jednych z najmniej znanych, a niesłusznie, zalicza się jego odcinek znany pod nazwą Costa del Azahar, czyli Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy. Rozciąga się ono pomiędzy miejscowościami Vinaros i Almenara w prowincji Castellon de La Plana, około 60 km na północny wschód od Walencji.

Costa Azahar mapa

Costa del Azahar na mapie.

Choć południowe wybrzeże Hiszpanii jest bardzo dobrze skomunikowane drogą lotniczą z innymi częściami tego kraju oraz Europą, w ostatnich latach do listy lotnisk międzynarodowych południowej Hiszpanii dołączył też niewielki port lotniczy Castellon-Costa del Azahar – CDT, obsługujący również połączenia bezpośrednie z Polski.

Połączenia bezpośrednie z Polski na Lotnisko Castellon znalazły się w ofercie Wizzair, z Katowic.

Wynajem aut Castellon – wypożyczalnie samochodów Costa del Azahar
Z racji tego, iż lotnisko w Castellon, stolicy Wybrzeża Kwiatu Pomarańczy jest stosunkowo nowe i oferuje bardzo jeszcze ograniczony wybór połączeń, również oferta usług rent a car w tej lokalizacji nie jest jeszcze zbyt urozmaicona. Do największych wypożyczalni na Lotnisku Castellon (lub Castelló) zaliczają się hiszpańskie marki Goldcar i Rhodium oraz Malco Rent A Car.

Oferują one wynajem aut w podstawowym zakresie, od najpopularniejszych wśród turystów klas mini i ekonomicznej po kompaktową.

Przy rezerwacjach dokonanych z wyprzedzeniem, możliwy jest również wynajem auta 7-osobowego na Lotnisku Castellon.

Seat Alhambra

Seat Alhambra, minivan dla 7 osób.

W sezonie letnim jednak tego oferta tego typu aut szybko ulega wyczerpaniu.

Zakładając, że lotnisko będzie nadal się rozwijało i zwiększało liczbę połączeń, oczekiwać można, iż zwiększy się również oferta usług wynajmu aut.

Znacznie większy wybór samochodów do wynajęcia, a także przystępniejsze ceny, znaleźć można na Lotnisku Walencja, jeśli to właśnie ten port lotniczy wybierzemy, jako docelowy w naszej podróży na południe Hiszpanii.

Wynajem aut Walencja, Lotnisko – porównaj oferty

Lotnisko Castellon – trudne początki i niepewna przyszłość
Port lotniczy Castellon jest jednym z najnowszych lotnisk Hiszpanii. Pomimo, iż lotnisko został oficjalnie otwarte w 2011 roku, regularne połączenia na nim uruchomione zostały dopiero w 2015 roku.

Od samego początku Lotnisku w Castellon towarzyszyły kontrowersje; kwestionowano zasadność powstania nowego lotniska w regionie, który lotnisk międzynarodowych posiada już sporo, mowa tu między innymi o lotniskach w Walencji, Reus, Alicante i Barcelonie El Prat. Krytykowany był również brak transparencji w finansowaniu przedsięwzięcia, pod adresem głównego promotora lotniska, lokalnego polityka Carlosa Fabry, pady oskarżenia o defraudację środków i przestępstwa podatkowe.

W chwili powstawania artykułu, połączenia z Polski na Lotnisko Castellon oferował, w sezonie letnim, Wizzair, z Katowic.

Przyszłość pokaże, czy działalność lotniska na Costa del Azahar nabierze rozpędu.

Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy – atrakcje
Nazwa Costa del Azahar, wywodzi się od popularnych w tej części Hiszpanii drzew pomarańczowych, szczególnie zauważalnych w okresie kwitnienia, kiedy to powietrze przenika intensywny zapach kwiatów pomarańczy (ciekawostka: w miasteczku Burriana znajduje się muzeum poświęcone w całości pomarańczy).

Ten liczący sobie około 100 km długości odcinek wybrzeża ma do zaoferowania całkiem sporo atrakcji, zarówno plażowiczom, miłośnikom przyrody jak i osobom zainteresowanym historią Hiszpanii. Oprócz pięknych plaż Costa del Azahar kusi również parkami krajobrazowymi – Desierto de Las Palmas i Prat de Cabanas-Torreblanca a także pasmem górskim Sierra de Irta.

Region obfituje w zabytki, zwłaszcza w największych ośrodkach turystycznych: Castellon de la Plana, Vinaros i Peniscola.

Costa de Azahar.

Odbywają się tu również liczne imprezy kulturalne, przyciągające zarówno miejscowych, jak i turystów, w tym sierpniowy festiwal kulinarny Fiesta del Langostino w Vinaros, festiwal muzyki średniowiecznej i barokowej w Peniscola, czy też bardziej interesujący dla młodszej publiczności, letni festiwal muzyczny w Benicassim

Znajdź wiele praktycznych informacji na portalu turystycznym Castellon de La PlanaRent a Car Lotnisko Castellon – wynajem samochodów Costa del Azahar, Hiszpania
Artykuły: Rent a Car Lotnisko Castellon – wynajem samochodów Costa del Azahar, Hiszpania
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, August 06 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz