Rent a car Lotnisko Maskat – wynajem samochodu w Omanie

Spośród coraz popularniejszych kierunków turystycznych a Bliskim Wschodzie, względnie mało znany turystom z Polski jest jeszcze Oman położony w południowo wschodniej części Półwyspu Arabskiego. Podróżni planujący zwiedzać ten kraj samochodem znajdą na głównym lotnisku kraju bogatą ofertę rent a car.

Porównaj oferty rent a car Lotnisko Maskat i rezerwuj online

Dzięki internetowej wyszukiwarce ofert, wynajem samochodu na Lotnisku Maskat (Muscat Airport) jest prosty i przystępny cenowo.

Toyota Corolla

Toyota Corolla jest popularnym modele samochodu do wynajęcia w klasie kompaktowej w Omanie.

Wyszukiwarka współpracuje z wszystkimi największymi wypożyczalniami samochodów w Maskacie, które, jak się okazuje, wcale nie są ‘egzotyczne’, jak również z niektórymi lokalnymi markami rent a car.

Wypożyczalnie samochodów Muskat, Lotnisko
Główne lotnisko Omanu obsługiwane jest przez wiele powszechnie znanych, międzynarodowych wypożyczalni samochodów, w tym Avis, Budget, Europcar, Hertz, National, Enterprise Rent A Car, Sixt, Dollar i Thrifty. Biura tych wypożyczalni mieszczą się w ogólnodostępnej strefie hali przylotów i otwarte są przez całą dobę.

Wynajem samochodu w Omanie w najlepszej cenie
W miesiącach zimowych, polecanych na odwiedzenie Omanu ze względu na najbardziej sprzyjające warunki pogodowe, a zwłaszcza komfortowe temperatury, najtańsze samochody na Lotnisku Maskat wynająć można od około PLN 700 za tydzień. Małe samochody miejskie nie są szczególnie popularne w Omanie; do najtańszych zaliczają się więc zazwyczaj auta w klasie ekonomicznej. Na Lotnisku Maskat będą to na przykład Toyota Yaris, Chevrolet Aveo, Mazda 2, lub podobne. Często jednak koszt upgrade-u do klasy kompaktowej jest jedynie symboliczny, lepszym rozwiązanie okazuje się więc wynajem nieco większej Toyoty Corolla, Nissana Sunny, lub Mazdy 3.

Duże auto, jak na przykład Toyota Camry, wynająć w Muskacie można zazwyczaj już od około PLN 1000 za tydzień.

Samochody typu SUV, popularne w ‘pustynnych’ warunkach dostępne są w sezonie zimowym od około PLN 1200/tydzień.

Nissan Kicks

Nissan Kicks, następca modelu Juke, to jeden z wielu suvów we flocie wypożyczalni samochodów na Lotnisku Maskat.

Do najczęściej spotykanych modeli należą Toyota RAV4, Nissan Kicks, Suzuki Vitara e Mitsubishi Outlander.

Rent a car Oman – warunki wynajmu
Warunki wynajmu samochodów w Omanie nie odbiegają znacząco od tego, do czego przyzwyczaiły nas europejskie wypożyczanie samochodów. Liczyć się należy jednak, iż nieograniczony przebieg nie zawsze wliczony będzie w cenę wynajmu. Jeśli planujemy dłuższe podróże po Omanie, wskazane jest wybranie ofert bez ograniczeń przebiegu.

Większość wypożyczalni wymaga, aby kierowca miał ukończone 25 lat, przy czym osoby młodsze, lecz jednak co najmniej 21 letnie, będą mogły wynająć samochód, pod warunkiem, iż uiszczą opłatę dodatkową dla ‘młodego kierowcy’.

W cenę wynajmu wliczone jest podstawowe ubezpieczenie (AC, OC i ubezpieczenie od kradzieży). Wszystkie wypożyczalnie samochodów w Omanie współpracujące z wyszukiwarką Cartrawler wymagać będą od klienta zostawienia kaucji w formie blokady na karcie kredytowej. Kaucja wahac się zazwyczaj pomiędzy PLN1000 a PLN2000, w zależności od klasy pojazdu. Informację na ten temat znajdziesz w opisie każdej oferty.

Muscat Airport – podstawowe informacje
Międzynarodowy port lotniczy Maskat, lub Muscat Airport, o nietypowym, 4-literowym kodzie IATA: OOMS, położony jest na zachodnich obrzeżach nowożytnej stolicy Omanu i około 30 km od Starego Maskatu, który od jego nowoczesnego odpowiednika oddziela pasmo górskie.

Główny terminal lotniska (Terminal 1), oddany do użytku w 2018 roku, zwiększył jego przepustowość do 20 milionów pasażerów rocznie, i uczynił je jednym z nowocześniejszych portów lotniczych w regionie.

Film promocyjny Lotniska Maskat:

Przewoźnik flagowy Omanu, Oman Air obsługuje klika tras europejskich z Maskatu, w tym do Frankfurty, Manchesteru, Mediolanu-Malpensa, Paryża-CDG i Zurychu, jak również szeroki wybór połączeń bliskowschodnich.

Na terenie Bliskiego Wschodu latac można także low-cost, dzięki liniom SalamAir oferującym ponad 20 połączeń na Muscat Airport.

Lotnisko położone jest przy głównej trasie emiratu, N1, znanej również jako Sultan Qaboos Road i wiodącej wzdłuż północnego wybrzeża Omanu i łączącej Muskat z ważnymi ośrodkami Zatoki Omańskiej, w tym Barką, Suhar, Bauszar, jak również Matrah, na wschód od Maskatu.

Znajdź więcej informacji na temat turystyki w Omanie w oficjalnym przewodniku onlineRent a car Lotnisko Maskat – wynajem samochodu w Omanie
Artykuły: Rent a car Lotnisko Maskat – wynajem samochodu w Omanie
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, November 28 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz