Wynajem aut Olsztyn Lotnisko Szymany – wynajem samochodu Mazury

Najmłodszy polski port lotniczy usytuowany jest na Mazurach. Chodzi oczywiście o oddane do użytku w 2016 roku Lotnisko Olsztyn, znane również pod nazwą ‘Szymany’.

Ta topograficzna nazwa zaczerpnięta została od istniejącego w okolicach już w czasach międzywojennych lądowiska wykorzystywanego w celach wojskowych.

Wynajem aut Olsztyn Lotnisko Szymany – porównaj oferty i rezerwuj online

Obecnie nowoczesne, choć niewielkich rozmiarów Lotnisko Olsztyn – SZY jest jedynym portem lotniczym Warmii i Mazur.

Kia Rio

Kia Rio, popularna propozycja samochodu do wynajęcia w klasie ekonomicznej na Mazurach.

Lotnisko mieści się w odległości około 10 km od centrum Szczytna oraz 56 km od Olsztyna. Inne większe miasta znajdujące się w zasięgu działalności lotniska, to Mława, Ostrołęka oraz Łomża.

Wypożyczalnie samochodów Olsztyn, Lotnisko Szymany
W porcie lotniczym usytuowany w popularnym regionie turystycznym nie mogło zabraknąć wypożyczalni samochodów.

Usługi rent-a-car bezpośrednio w terminalu lotniska świadczą wypożyczalnie Avis i Hertz; Europcar oferuje swoim klientom możliwość przejazdu do biura poza terenem lotniska przy pomocy autobusu liniowego, zaś wypożyczalnie Carfree, Right Cars, Panek i Global, wysyłają na teren lotniska swoich przedstawicieli.

Wynajem aut Olsztyn Lotnisko
Na Lotnisku Szymany wynajem aut dostępny jest w szerokiej klasie pojazdów, od małych samochodów miejskich, poprzez popularne klasy economy i compact, aż po 7-osobowe vany, czy też samochody luksusowe.

Samochody w klasie mini nie cieszą się duży powodzeniem w Olsztynie. Z racji na charakterystykę Pojezierza Mazurskiego – duże odległości do pokonania oraz często pozostawiający wiele do życzenia stan dróg, popularniejszym, i zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem, jest wynajem samochodu w klasie ekonomicznej i kompaktowej.

W szczycie sezonu turystycznego, latem, najtańsze auta typu Seat Ibiza, dostępne są w cenach od około 600 pln za tydzień.

VW Golf wraz z Fordem Focusem cieszą się olbrzymim powodzeniem w klasie kompaktowej.

Oferta wypożyczalni samochodów na Lotnisku Szymany przygotowana została oczywiście głównie na potrzeby turystów licznie odwiedzających Mazury. Często podróżują oni ze znacznych rozmiarów bagażem, czy też ekwipunkiem sportowym, co tłumaczy bogatą ofertę samochodów kombi.

Klientom pragnących poznać Krainę Polskich Jezior 'poza ubitymi szlakami' wypożyczalnie na Lotnisku Olsztyn oferują kilka modeli pojazdów typu SUV.

Seat Arona

Seat Arona to jeden z tańszych SUVów do wynajęcia w Olsztynie.

Zjeżdżając z głównych dróg podczas podróży po Mazurach, pamiętać jest warto jednak, iż zwiększa to znacznie ryzyko szkód, zwłaszcza dla podwozia, które często wyłączone jest z ochrony w standardowych ubezpieczeniach. Poza tym, niewiele SUVów, to rzeczywiście samochody terenowe, zdolne podołać bardziej wymagającym trasom. Nie ryzykuj utraty kaucji!

Tanie loty Olsztyn-Mazury
W pierwszej fazie funkcjonowania Lotniska Olsztyn, tuż po jego inauguracji, zagościły na nim polscy przewoźnicy LOT oraz Sprint Air, oferując głównie połączenia krajowe (Warszawa, Wrocław i Balice) oraz jedną trasę do zagraniczną, do Berlina. Przez kilka miesięcy potencjał lotniska w Szymanach wypróbowywała linia Adria Air, na trasie do Berlina.

Obecnie, loty z Olsztyna oferowane są przez PLL LOT, do Krakowa, a w sezonie letnim, także Rijeki a także przewoźników low-cost. Ryanair obsługuje połączenie z Olsztyna do Londynu-Stansted i Wrocławia, Wizzair zaś, do Londynu-Luton i Dortmundu.

Lotnisko Olsztyn – nowoczesny terminal, szybki dojazd
Warta ponad 200 milionów złotych inwestycja na Lotnisku Szymany zaowocowała nowoczesnym, choć niewielkich rozmiarów terminalem. Docelowo ma mieć on możliwość obsługi 500 tyś. pasażerów rocznie.

Terminal wyróżnia się spośród innych polskich portów lotniczych zastosowaniem elementów drewnianych charakterystycznych dla architektury Warmii i Mazur. Oprócz sklepu wolnocłowego sieci Aelia Duty Free, lotnisko posiada również punkty gastronomiczne, strefę konferencyjną oraz taras widokowy.

Lotnisko Olsztyn terminal

Oryginalny terminal Lotniska Szymany.

Wielką zaletą olsztyńskiego lotniska jest to, iż jako jedno z niewielu w Polsce, posiada ono własne połączenie kolejowe do dużego miasta. Pociąg z Olsztyna zatrzymuje się tuż przed terminalem. Przejazd trwa około 55 minut, a kursy pociągu zsynchronizowane są z wylotami i przylotami samolotów. Rozważane jest również połączenie stacji kolejowej Lotnisko Olsztyn z Białymstokiem (przez Ostrołękę) oraz Ełkiem.

Lotnisko oferuje również połączenia autobusowe do Szczytna, Rucianego Nidy i Pisza.

Znajdź więcej infrmacji na oficjalnym portalu turystycznym Mazur.

Podróżni przybywający na lotnisko własnym samochodem skorzystać mogą z parkingu na 150 pojazdów.

Zobacz spot promocyjny Warmii i Mazur: 

 

Zwiedzanie Warmii i Mazur – odległości z Lotniska Olsztyn

  • odległość Lotnisko Olsztyn – Mrągowo: 60 km
  • odległość Lotnisko Olsztyn – Giżycko: 100 km
  • odległość Lotnisko Szymany – Mikołajki: 65 km
  • odległość Lotnisko Szymany – Pisz: 76 km
  • Lotnisko Olsztyn – Ostrołęka: 72 km
  • odległość Lotnisko Olsztyn – Węgorzewo: 120 km
  • Lotnisko Olsztyn – Elbląg: 163 km
  • Lotnisko Olszyn – Ełk:126 km


Wynajem aut Olsztyn Lotnisko Szymany – wynajem samochodu Mazury
Artykuły: Wynajem aut Olsztyn Lotnisko Szymany – wynajem samochodu Mazury
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, September 21 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz