Rent a Car Lotnisko Olsztyn-Mazury – wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Szymany

Najmłodszy polski port lotniczy usytuowany jest na Mazurach. Chodzi oczywiście o oddane do użytku w 2016 roku Lotnisko Olsztyn, znane również pod nazwą ‘Szymany’. Ta topograficzna nazwa zaczerpnięta została od istniejącego w okolicach już w czasach międzywojennych lądowiska wykorzystywanego w celach wojskowych.

Wynajem aut Lotnisko Olsztyn-Mazury – znajdź najlepsze ceny online

Obecnie nowoczesne, choć niewielkich rozmiarów Lotnisko Olsztyn – SZY jest jedynym portem lotniczym Warmii i Mazur.

Toyota Yaris
Toyota Yaris, popularna propozycja samochodu do wynajęcia w klasie ekonomicznej na Mazurach.

Lotnisko mieści się w odległości około 10 km od centrum Szczytna oraz 56 km od Olsztyna. Inne większe miasta znajdujące się w zasięgu działalności lotniska, to Mława, Ostrołęka oraz Łomża.

Wypożyczalnie samochodów Olsztyn, Lotnisko Szymany
W porcie lotniczym usytuowany w popularnym regionie turystycznym nie mogło zabraknąć wypożyczalni samochodów.

Usługi rent-a-car bezpośrednio w terminalu lotniska świadczą wypożyczalnie Avis i Hertz; Europcar oferuje swoim klientom możliwość przejazdu do biura poza terenem lotniska przy pomocy autobusu liniowego, zaś wypożyczalnie Panek i Global, wysyłają na teren lotniska swoich przedstawicieli.

Wynajem aut na Lotnisku Szymany dostępny jest w szerokiej klasie pojazdów, od małych samochodów miejskich, poprzez popularne klasy economy i compact, aż po 7-osobowe vany, czy też samochody luksusowe.

Tanie loty Olsztyn-Mazury
W pierwszej fazie funkcjonowania Lotniska Olsztyn, tuż po jego inauguracji, zagościły na nim polscy przewoźnicy LOT oraz Sprint Air, oferując głównie połączenia krajowe (Warszawa, Wrocław i Balice) oraz jedną trasę do zagraniczną, do Berlina. Przez kilka miesięcy potencjał lotniska w Szymanach wypróbowywała linia Adria Air, na trasie do Berlina.

Obecnie (druga połowa 2017), loty do i z Olsztyna oferowane są przez przewoźników low-cost. Ryanair lata z Olsztyna do Londynu-Stansted, Wizzair zaś, do Londynu-Luton i Oslo-Torp.

Lotnisko Olsztyn – nowoczesny terminal, szybki dojazd
Warta ponad 200 milionów złotych inwestycja na Lotnisku Szymany zaowocowała nowoczesnym, choć niewielkich rozmiarów terminalem. Docelowo ma mieć on możliwość obsługi 500 tyś. pasażerów rocznie.

Terminal wyróżnia się spośród innych polskich portów lotniczych zastosowaniem elementów drewnianych charakterystycznych dla architektury Warmii i Mazur. Oprócz sklepu wolnocłowego sieci Aelia Duty Free, lotnisko posiada również punkty gastronomiczne, strefę konferencyjną oraz taras widokowy.

Wielką zaletą olsztyńskiego lotniska jest to, iż jako jedno z niewielu w Polsce, posiada ono własne połączenie kolejowe do dużego miasta. Pociąg z Olsztyna zatrzymuje się tuż przed terminalem. Przejazd trwa około 55 minut, a kursy pociągu zsynchronizowane są z wylotami i przylotami samolotów. Rozważane jest również połączenie stacji kolejowej Lotnisko Olsztyn z Białymstokiem (przez Ostrołękę) oraz Ełkiem.

Lotnisko oferuje również połączenia autobusowe do Szczytna, Rucianego Nidy i Pisza.

Podróżni przybywający na lotnisko własnym samochodem skorzystać mogą z parkingu na 150 pojazdów.

Zobacz spot promocyjny Warmii i Mazur:

Zwiedzanie Warmii i Mazur – odległości z Lotniska Olsztyn

  • odległość Lotnisko Olsztyn – Mrągowo: 60 km
  • odległość Lotnisko Olsztyn – Giżycko: 100 km
  • odległość Lotnisko Szymany – Mikołajki: 65 km
  • odległość Lotnisko Szymany – Pisz: 76 km
  • Lotnisko Olsztyn – Ostrołęka: 72 km
  • odległość Lotnisko Olsztyn – Węgorzewo: 120 km
  • Lotnisko Olsztyn – Elbląg: 163 km
  • Lotnisko Olszyn – Ełk:126 km


Rent a Car Lotnisko Olsztyn-Mazury – wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Szymany
Artykuły: Rent a Car Lotnisko Olsztyn-Mazury – wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Szymany
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, September 25 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz