Rent a car Lotnisko Shannon – tani wynajem samochodów Irlandia

Wynajmij tanio samochód na trzecim, co do wielkości lotnisku Irlandii przy pomocy wyszukiwarki ofert Cartrawler.

Wypożyczalnie samochodów Shannon Airport – porównaj oferty

Prosty w obsłudze system wyszukiwania ofert rent-a-car i rezerwacji wynajmu samochodów, Cartrawler, współpracuje z wieloma wypożyczalniami obsługującymi Lotnisko Shannon, oferując często ceny znacznie przystępniejsze niż te, dostępne bezpośrednio w biurze wypożyczalni.

VW Up
VW Up zalicza się do najtańszych aut we flotach wypożyczalni samochodów na Lotnisku Shannon.

Port Lotniczy Shannon – SNN usytuowany jest w zachodniej Irlandii. Limerick, Ennis i Galway to największe ośrodki miejskie znajdujące się w zasięgu jego działania.

Lotnisko służy zarówno turystyce wypoczynkowej jak i biznesowej w zachodniej Irlandii.

Shannon Airport (lub Aerfort na Sionna, po irlandzku) posiada długą tradycje lotów transatlantyckich do Stanów Zjednoczonych, w związku z którą istnieje na nim możliwość przejścia wstępnej kontroli paszportowej i granicznej do USA (tzw. US border pre-clearance).

Pośród północno-amerykańskich kierunków dostępnych z Shannon znajdują się: Nowy Jork, Boston, Chicago, a od lata 2017 również Providence.

Na trasach europejskich, z Shannon udać się można do kurortów Hiszpanii i Portugalii (w tym Malaga, Teneryfa, Lanzarote i Faro), a także do Londynu, Manczesteru, Berlina, Zurychu, Warszawy, Wrocławia i Krakowa, aby wspomnieć zaledwie najpopularniejsze kierunki.

Loty bezpośrednie z Polski do Shannon wykonywane są przez przewoźnika Ryanair.

Lotnisko położone jest wzdłuż autostrady M18, która zezwala na szybki dojazd do Galway i Limerick oraz łączy się z innymi ważnymi trasami wiodącymi do Dublina na wschodzie i Cork na południu (przybliżone odległości drogowe z Lotniska Shannon podane są w dalszej części artykułu).

Wypożyczalnie samochodów Shannon, Lotnisko
Usługi rent-a-car na Lotnisku Shannon świadczone są przez powszechnie znane, międzynarodowe firmy sektora rent-a-car, jak na przykład Avis, Budget, Hertz, Europcar, Thrifty i Enterprise, jak i przez wypożyczanie irlandzkie Dooley i Carhire.

Klienci poszukujący wynajmu aut low-cost na Lotnisku Shannon, do wyboru maja tu między innymi wypożyczalnie Keddy i Easirent.

Pamiętać należy, iż nie wszystkie z powyżej wymienionych wypożyczalni oferują swoje usługi bezpośrednio na terenie terminala; dostanie się do niektórych z nich wymagać może krótkiego transferu autobusem wahadłowym.

W opisie każdej oferty w systemie Cartrawler znajduje się informacja na temat sposobu odbioru auta.

Samochody do wynajęcia na Lotnisku Shannon dostępne są w szerokiej, kompletnej gamie klas, od najpopularniejszych  aut ekonomicznych i kompaktowych, aż po eleganckie auta w klasie premium, często wynajmowane przez klientów biznesowych. Znaleźć tu można również pojazdy specjalne, jak na przykład vany i minibusy.

Opel Vivaro
Opel Vivaro, we flocie między innymi Avis na Lotnisku Shannon.

Shannon - turystyka biznesowa i rekreacyjna
Pomimo iż lądowisko w Shannon istniało już w latach 40-tych ubiegłego wieku, przyległe do niego miasteczko powstało dopiero o dwie dekady później, w założeniu , jako zaplecze dla szybko rozwijającego się portu lotniczego. Nie posiada ono w związku z tym znaczącego dziedzictwa historycznego i funkcjonuje z znacznej mierze dzięki specjalnej strefie ekonomicznej - Shannon Free Zone. Na jej terenie znalazły dla siebie miejsce globalnie znane marki, w tym Intel, Symantec, RSA Security oraz GE Capital.

Lotnisko Shannon często wybierane jest również przez osoby kierujące się na zachodnie wybrzeże Irlandii w celach turystycznych.  Poniżej przydatne odległości drogowe z Lotniska Shannon:

  • odległość z Lotniska Shannon do Limerick: 25 km
  • Lotnisko Shannon – Galway: 80 km
  • odległość Shannon – Ennis: 20 km
  • Lotnisko Shannon odległość do Tralee: 125 km
  • Lotnisko Shannon – Killarney: 130 km

The Wild Atlantic Way - pomysł na roadtrip w Irlandii
Lotnisko Shannon świetnie sprawdzi się jako punkt przesiadkowy dla osób pragnących poznać jedną z najpiękniejszych drogowych tras widokowych w Europie, czyli Wild Atlantic Way, wiodącej wzdłuż zachodniego wybrzeża Irlandii.

Zobacz jakich krajobrazów spodziewać się można wzdłuż Wild Atlantic Way:

Ta zapierająca dech w piersiach trasa rozciąga się na długości niemal 2.5 tyś km, pomiędzy Cork na południu i Donegal na północy. Obfituje w liczne punkty widokowe oraz cenne zabytki, ulokowane w unikalnej, minimalnie tylko niezmienionej działaniem człowieka scenerii.

Planując roadtrip w Irlandii wynajętym samochodem, upewnij się, iż z rozważaną ofertą nie wiążą się ograniczenia przebiegu. Limit kilometrów w wynajmie samochodów w Irlandii jest niezwykle rzadki, może się jednak zdarzyć. Rent a car Lotnisko Shannon – tani wynajem samochodów Irlandia
Artykuły: Rent a car Lotnisko Shannon – tani wynajem samochodów Irlandia
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, April 12 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz