Rent a car Lotnisko Madera – wynajem samochodów Funchal

Portugalska wyspa Madera (o portugalsku: Madeira), często nazywana ‘Perłą Atlantyku’ urzeka turystów bujną roślinnością, wyjątkowymi krajobrazami oraz łagodnym klimatem.

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Madera

Madera popularna jest szczególnie zimą, kiedy to pomimo spadku temperatur, oferuje nadal wiele godzin słońca, którego spragnieni są zwłaszcza turyści z północy Europy.

Madera mapa

Mapa ogólna archipelagu Madery.

Wynajem samochodów Madera – porady
Dla większości turystów odwiedzających Maderę, pierwszym przystankiem na wyspie jest Międzynarodowy Port Lotniczy Madera im. Cristiano Ronaldo – FNC.

Jego obecna nazwa została nadana niedawno, na cześć pochodzącego z Madery, najsłynniejszego obecnie portugalskiego piłkarza.

Sąsiadująca z Maderą wyspa Porto Santo dysponuje również lotniskiem międzynarodowym, o dosyć skromnym jednak wyborze połączeń.

Renault Clio

Renault Clio, często jeden z najtańszych samochodów w klasie ekonomicznej do wynajęcia na Maderze.

Dla osób planujących wynajem samochodu na Maderze, lotnisko usytuowane na obrzeżach stolicy wyspy, Funchal, ma do zaoferowania największy wybór pojazdów na wyspie, jak również najprzystępniejsze, z racji na duża konkurencję, ceny.

Poszukując tanich samochodów do wynajęcia na Maderze warto jest wiedzieć, iż różnica w cenie pomiędzy najmniejszymi autami miejskimi, jak na przykład Fiat 500, Citroen C1, lub VW Up i klasą ekonomiczną (na Maderze jest to najczęściej Ford Fiesta i Renault Clio) jest zazwyczaj niewielka. Nieco większe aut, lepiej wyposażone i o mocniejszym silniku okazać się może więc o wiele lepszym wyborem do pokonywania górzystych dróg Madery.

Wiekszych rozmiarw auta, na przykład Peugeot 2008 crossover SUV wynajac moża zazwyczaj od około 250-300 euro za tydzień, pod warunkiem, iż rezerwacja wykonana została z wyprzedzeniem.

Peugeot 2008

Często najtańszy SUV do wynajęcia na Maderze – Peugeot 2008.

Podobnie jak niemal wszędzie w Europie, na Maderze bardzo popularny w segmencie SUV jest Nissan Qashqai, nieco większy niż Peugeot. W wyszukiwarce rent a car Cartrawler, udostępnionej na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl można spotkać oferty wynajmu Qashqai od około 300 euro za tydzień, w miesiącach letnich. Znajduje się on między innymi we flotach Dollar i Sixt na lotnisku w Fuchal.

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai, SUV średnich rozmiarów wynająć można w Funchal w przystępnej cenie.

Wynajem samochodów dla 6, 7, 8 lub 9 osób Madera (lotnisko)
Konkurencyjne ceny spotkać można również w klasie minivanów i vanów do wynajęcia na Maderze. Auto typu Renault Grand Scenic lub Citroen C4 Grand Picasso wynająć można często już o około 450 euro za tydzień.

Renault Grand Scenic

Wygoda podróży dla 7 osób – Renault Grand Scenic w ofercie rent a car Madera.

Inne popularne alternatywy w tym segmencie to Seat Alhambra / VW Sharan i Ford Galaxy / S-Max.

VW Caravelle

VW Caravelle, jedne z największych samochodów pasażerskich do wynajęcia.

Wynajem aut Madera – ubezpieczenie i warunki wynajmu
Warunki wynajmu samochodów na Maderze nie odbiegają znacząco od tego, do czego przyzwyczaiły nas wypożyczalnie krajowe. Nie różnią się też znacząco między sobą.

Nieograniczony przebieg wliczony w cenę wynajmu jest standardem dla większości lokalnych wypożyczalni. Różnice występować mogą jednak jeśli chodzi o ceny usług dodatkowych, ja na przykład wynajem GPSu, fotelika dla dziecka, czy też opcji dodatkowego kierowcy. Różne wymagania mogą mieć również wypożyczalnie na Maderze, co do czasu posiadania prawa jazdy przez klienta oraz ewentualnych opłat dodatkowych dla młodych kierowców, jak również seniorów. Madera jest popularną destynacją dla emerytów korzystających z tutejszych uzdrowisk i łagodnego klimatu zimą. Niektóre z tutejszych wypożyczalni wymagają, niestety, opłaty dodatkowej od starczych kierowców. Zawsze zapoznaj się dokładnie z opisem oferty zawartym w sekcji ‘Ważne informacje’ przed dokonaniem rezerwacji.

Cena wynajmu w ofertach dostępnych w systemie Cartrawler zawiera już wszelkie wymagane ubezpieczenia. Klienci chcący jednak rozszerzyć ich zakres, zwłaszcza jeśli chodzi o pokrycie udziału własnego, mogą wybrać pomiędzy zakupem pakietów dodatkowych bezpośrednio w wypożyczalni, w chwili odbioru auta, lub ubezpieczeniem AXA Assistance dostępnym w procesie rezerwacji na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl. To drugie rozwiązanie jest najczęściej najprzystępniejsze cenowo i oferuje szerszy zasięg niż podobne produkty sprzedawane przez wypożyczalnie. Pamiętać należy jednak, iż jest to ubezpieczenie refundacyjne, pozwalające na odzyskanie kwot pobranych z kaucji w przypadku szkody i jako takie, nie zwalnia z konieczności zostawienia kaucji.

Kwota wkładu własnego w ofertach rent a car Madera waha się pomiędzy 500 a 2000 euro, w zależności od klasy pojazdu.

Mercedes V Class

Największego wkładu własnego oczekiwać należy w przypadku dużych (i drogich) samochodów, jak na przykład minibus Mercedes Vito, powyżej. Foto ©: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl.

Czytaj również: Wynajem samochodów Madera – Zwiedzaj portugalską ‘Wyspę Kwiatów’ samochodem.  

Wypożyczalnie samochodów Madera – opinie klientów
Lotnisko w Funchal obsługiwane jest przez wiele wypożyczalni samochodów. Niektóre z nich są dosyć efemeryczne i działają przez jeden, lub dwa sezony, inne przyzwyczaiły już klientów do swojej obecności.

Przytoczone poniżej opinie na temat wypożyczalni zaczerpnięte zostały z relacji naszych klientów korzystających z usług rent a car na Maderze. W przeważającej większości nie zgłaszali oni istotnych zażaleń, co do jakości świadczonych usług.

Na terenie Lotniska Madera działają, między innymi:

 • Alamo – marka należąca do Enterprise Holding; często oferuje ceny niższe, niż jej siostrzana marka, Enteprise Rent A Car
 • Avis – lider międzynarodowego segmentu rent a car, łączy wysoki standard usług z przystępnymi cenami
 • Bravacar – niewielka firma portugalska; jej biuro położone jest poza terenem lotniska i wymaga dojazdu autobusem wahadłowym. Zwraca uwagę niezbyt przejrzysta polityka paliwowa ‘odbiór i zwrot z taką samą ilością paliwa’ (bez możliwości jednoznacznego stwierdzenia ile dokładnie paliwa znajduje się w baku)
 • Budget – marka low-cost Avis, oferuje przystępne ceny
 • Centauro – jedna z najtańszych wypożyczalni na Lotnisku Madera; ceny zbliżone do innej taniej wypożyczalni, Goldcar, bardziej jednak od niej warta polecenia. Dojazd do biura poza terenem lotniska możliwy dzięki podstawionemu autobusowi.
 • Dollar – ciesząca się dobrą opinią wypożyczalnia, oferująca konkurencyjne ceny
 • Guerin – portugalska wypożyczalnia, wykupiona przez Enterprise; znana z wysokiej jakości świadczonych usług
 • Global Rent A Car – wypożyczalnia franczyzowa działająca od niedawna na Maderze
 • Goldcar – kusząca niskimi cenami wypożyczalnia jest niezmiennie obiektem polemiki i skarg ze strony klientów z racji na niski poziom świadczonych usług oraz agresywną sprzedaż ubezpieczeń opcjonalnych. Posiada dosyć prestiżową lokalizację w terminalu Lotniska Funchal, przygotować się jednak należy na długie kolejki.
 • Hertz – ciesząca się dużą popularnością, znana wypożyczalnia
 • Isularcar – miejscowa wypożyczalnia, nie posiada biur bezpośrednio na lotnisku, oddelegowuje jednak na nie swojego pracownika, który oczekuje na klientów strefie przylotów
 • Interrent – marka low-cost Europca, cieszy się dobrą opinią ze strony klientów
 • Keddy by Europcar – kolejna marka niskokosztowa Europcar
 • Payless – marca low-cost grupy Avis-Budget, szczególnie popularna wśród klientów z USA
 • Rodavante – ciesząca się dobrą opinią miejscowa wypożyczalnia
 • Rhodium – siostrzana marca Goldcar; stosuje podobne praktyki
 • Sixt – wysoka jakość usług, której niestety nie zawsze towarzyszą konkurencyjne ceny
 • Thrifty – należąca do grupy Dollar-Thrifty marka ma często do zaoferowania przystępniejsze ceny

Biura wszystkich wypożyczalni na Lotnisku Madera mieszczą się na poziomie 0, w strefie przylotów.

Lotnisko Madera – ciekawostki
Służący do lądowań i startów pas na Lotnisku Madera zalicza się do najbardziej wymagających na świecie, jeśli chodzi o umiejętności pilotów z powodu występujących w tej części wyspy silnych wiatrów. Jest też on wyjątkowy z racji na to, iż znaczna jego część znajduje się na rampie zbudowanej na palach bezpośrednio nad wodą.

Lądowanie na Maderze wymaga od pilotów sporego doświadczenia:

W ostatnich latach o Lotnisku Funchal mówiło się sporo w kontekście zmiany jego nazwy na cześć Cristiano Ronaldo.

Stało się ono obiektem żartów ze względu na odsłonięte na nim, niezbyt udane, wręcz komiczne popiersie piłkarza.

Zdążył one już zostać wymienione na inną, nieco bardziej zbliżoną do rzeczywistości rzeźbę.

Znajdź więcej informacji na temat turystyki na Maderze.

Loty na Maderę
W sezonie letnim bezpośrednie połączenia na Maderę znajdują się często w ofercie przewoźników czarterowych. Przez cały rok na wyspę łatwo jest się dostać także z Lizbony oraz Porto, portugalskimi liniami TAP lub niskokosztowym Easyjet.

Czytaj również: Wynajem aut Porto Santo, LotniskoRent a car Lotnisko Madera – wynajem samochodów Funchal
Artykuły: Rent a car Lotnisko Madera – wynajem samochodów Funchal
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, November 21 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz