Rent a car Ovda, Lotnisko – wynajem aut Izrael

Ovda, to nazwa regionu w południowej części Izraela, położony w znacznej mierze na Pustyni Negev, na północ od Eilat, popularnego ośrodka wypoczynkowego na wybrzeżu Morza Czerwonego.

Wynajem samochodu Ovda, Lotnisko – porównaj ceny

Własny środek transportu, na przykład wynajęty samochód pozwoli zwiedzać ten urokliwy region na własną rękę, a dzięki internetowym wyszukiwarkom ofert rent a car, również za przystępną cenę.

Hyundai i20

Hyundai i20, popularny model w klasie ekonomicznej, w ofercie wypożyczalni samochodów na Lotnisku Ovda.

Trzy lotniska Ovda
Region obsługiwany jest przez dwa międzynarodowe porty lotnicze: Lotnisko Ovda – VDA oraz Lotnisko Eilat – ETH. W najbliższej przyszłości większość ruchu lotniczego do regionu przejmie nowe Lotnisko Eilat, znane również pod nazwą Lotnisko Ramon - ETM.

Do czasu jego uruchomienia, Lotnisko Ovda pozostaje drugim największym portem lotniczym Izraela, obsługując wiele połączeń low-cost z Europy. Początkowo funkcjonował on jedynie, jako baza wojskowa, jednak z racji na fakt, iż właściwe (stare) Lotnisko Eilat nie posiadało wystarczającej infrastruktury do obsługiwania jednostek szerokokadłubowych, z czasem przejął on część ruchu pasażerskiego do Eilat.

Lotnisko Ovda położone jest w odległości około 70 na północ od Eilat i oferuje połączenia autobusem wahadłowym do miasta, zsynchronizowane z przylotami i odlotami.

Mazda 5

Wynajem samochodów 7-osobowych w Izraelu: Mazda 5.

Połączenia bezpośrednie z Polski do Eilat / Ovda oferują przewoźnicy niskokosztowi Ryanair z Gdańska, Poznania, Krakowa oraz Modlina, a także Wizzair, z Warszawy Chopin.

Uwaga: w bliskiej odległości od Eilat, jednak już na terenie sąsiedniej Jordanii, położone jest jeszcze jedno lotnisko międzynarodowe. Port lotniczy King Hussein w Akaba – AQJ cieszy się rosnącym zainteresowaniem europejskich linii lotniczych low-cost.

Oferty rent a car Ovda – porównaj i rezerwuj online
Wyszukiwarka Cartrawler współpracuje z największymi wypożyczalniami samochodów obsługującymi rejon Eilat-Ovda, umożliwiając sprawne i kompleksowe porównanie cen i warunków wynajmu oraz dokonanie rezerwacji przez internet.

Poza szczytem sezonu, najtańsze samochody do wynajęcia na Lotnisku Ovda dostępne są już zazwyczaj od około 350 pln za tydzień. Za taką kwotę wynająć można najczęściej jedynie małe samochodu miejskie typu Fiat 500, Hyundai i10, czy Suzuki Alto. Nie jest to najlepszy wybór dla turystów planujących wycieczki na pustynię Negev. Podczas najgorętszych okresów wiele do klimatyzacja w pojazdach z tego segmentu pozostawić może również wiele do życzenia. Warto jest rozważyć wynajem w wyższej klasie.

Honda Civic
W klasie średniej, wypożyczalnie samochodów w Izraelu mają do zaoferowania między innymi Hondę Civic.

Rent a car Ovda – jakie wypożyczalnie?
Wynajem aut na Lotnisku Ovda możliwy jest w wypożyczalniach takich jak, między innymi: Budget, Hertz i Europcar.

Izrael – kiedy szczyt sezonu?
Szczyt sezonu w Izraelu przypada – pomimo znacznych upałów – na lipiec i sierpień. Sporo turystów, zwłaszcza religijnych, odwiedza Ziemię Świętą także wiosną, w okolicach Pesach, czyli żydowskiej Wielkanocy oraz jesienią, pomiędzy świętami Rosz Haszana i Sukkot.

Artykuł pokrewny: Święta państwowe Izrael – dni wolne od pracy

Ze względu na szkolne przerwy świąteczne, popularnym czasem dla turystyki w Izraelu jest również okres około Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Znajdź wiele praktycznych informacji na oficjalnym portalu turystycznym Izraela.Rent a car Ovda, Lotnisko – wynajem aut Izrael
Artykuły: Rent a car Ovda, Lotnisko – wynajem aut Izrael
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, February 10 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz