Wynajem samochodów Poznań – porównaj oferty rent a car Lotnisko Poznań Ławica

Poznań, w opinii wielu historyków konkurujący z Gnieznem o miano pierwsze stolicy Polski, w czasach współczesnych jest jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowo-handlowym kraju.

Wynajem aut Poznań, Lotnisko – porównaj oferty

Międzynarodowe Targi Poznańskie cieszą się nieustającym zainteresowaniem przedsiębiorców z Polski i z zagranicy a przebogate dziedzictwo historyczne i kulturalne miasta przyciąga rokrocznie rzesze turystów.

VW Polo

VW Polo - samochód w klasie ekonomicznej do wynajęcia na Lotnisku Poznań

Poznań - wygodna lokalizacja w Polsce i w Europie
Usytuowanie Poznania na trasie europejskiej E30 (w Polsce pokrywającej się z autostradą A2) wiodącej do Berlina na zachodzie i do Warszawy, na wschodzie, czyni z miasta popularny punkt tranzytowy podróży po Europie Centralnej. Odległość z Poznania do Berlina wynosząca około 260 km, może być z łatwością pokonana w 2,5 - 3 godziny. Na przejazd się z Poznania do Warszawy przeznaczyć należy około 3 godzin, mając do pokonania 315 km.

Poznań jest również doskonała bazą wypadowa do zwiedzania Wielkopolski.

Nissan Qashqai

Na dłuższych trasach świetnie sprawdzi się pojazd typu SUV (powyżej Nissan Qashqai); wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Poznań mają ich sporo w swojej ofercie.

Stale rozszerzająca się oferta połączeń low-cost na Lotnisku w Poznaniu, zarówno, jeśli chodzi o tanie loty krajowe, jak i międzynarodowe, jest dodatkowym czynnikiem zachęcającym do odwiedzenia tego miasta.

Wypożyczalnie samochodów Poznań-Ławica (Poznan Airport Rent A Car)
Oficjalna nazwa poznańskiego lotniska to Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego - POZ, niemniej jednak najpowszechniej używaną nazwą jest ‘Poznań-Ławica’, lub ‘Lotnisko Ławica’.

Ten siódmy, pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, polski port lotniczy usytuowany jest na peryferiach Poznania, na terenie Ławicy, około 6 km na zachód od centrum miasta.

Dojazd do lotniska z Poznania, i vice versa, jest stosunkowo łatwy, zarówno przy użyciu komunikacji miejskiej, taksówek jak i prywatnego samochodu.

Pomimo iż Lotnisko Ławica w Poznaniu zalicza się do jednego z najstarszych polski portów lotniczych, dzięki modernizacji istniejących struktur i budowie nowego terminala, lotnisko zapewnia duży komfort podróży odwiedzającym je pasażerom.

Spośród wielu usług oferowanych na Lotnisku Ławica podróżni skorzystać mogą z usług rent a car świadczonych przez wiodące, powszechnie znanych wypożyczalnie samochodów, jak również lokalne, mniej znane firmy.

Wyszukiwarka Cartrawler, udostępniona na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl wyświetla oferty z, między innymi, Avis, Budget, Alamo, Enterprise Rent A Car, Europcar, Green Motion, Hertz, Sixt, Addcar, Car Net, Carfree, Global Rent A Car, GT Cars, Kaizenrent i Panek.

Wynajem aut Poznań – taniej online
Dokonanie rezerwacji poprzez internetową wyszukiwarkę ofert pozwala, w wielu przypadkach, zaoszczędzić na usłudze, nie wspominając już o wygodzie, jaką jest możliwość kompleksowego porównania ofert z wielu wypożyczalni dzięki jednemu zaledwie wyszukiwaniu.

Rezerwując z wyprzedzeniem, oferty najtańszych samochodów do wynajęcia na Lotnisku Poznań znaleźć można w wyszukiwarce Cartrawler już od około PLN 420 za tydzień.  W takiej cenie dostępne są zazwyczaj małe auta miejskie, jak np. Fiat 500. O ile łatwość parkowania tego typu pojazdu w ruchu miejskim jest zdecydowanie zaletą, ogólny komfort jazdy, bezpieczeństwo i znacznie słabsze wyposażenie pozostają jednak daleko w tyle za samochodami z wyższych klas.

Biorąc pod uwagę, iż różnica w cenie pomiędzy klasą mini a ekonomiczną jest zazwyczaj nieznaczna, warto jest skorzystać z bogatej oferty pojazdów ekonomicznych, reprezentowanych na Lotnisku Ławica przez auta jak VW Polo, Seat Ibiza, Opel Corsa, czy Toyota Yaris.

W klasie średniej, korzystne oferty wynajmu samochodów klasy VW Jetta, lub Toyota Corolla, dostępne są często od około PLN 700.

VW Jetta

VW Jetta, we flocie między innymi Green Motion i Global Rent A Car na Lotnisku Poznań-Ławica.

Dla kierowców ceniących sobie najwyższy komfort, pojazdy do wynajęcia z klasy aut luksusowych - Mercedes, BMW, Audi i Volvo - można znaleźć na Lotnisku Poznań Ławica w stosunkowo przystępnych cenach, w wielu przypadkach już od około 3500 pln za tydzień.

BMW 7 Series

BMW 7 Series,  reprezentacyjny samochodów do wynajęcia w klasie luksusowej.

W przeciwieństwie do lokalizacji typowo turystycznych, ceny wynajmu samochodów w Poznaniu, nie zmieniają się znacznie w zależności od sezonu. Na koszty usług rent a car wpływa tu raczej kalendarz Targów Poznańskich, które przyciągają do miasta rzesze odwiedzających na przestrzeni całego roku. Aby uzyskać optymalne ceny wynajmu, warto jest zawsze dokonać rezerwacji z jak największym wyprzedzeniem, unikając w miarę możliwości najbardziej popularnych imprez i wydarzenia targowe.

Lotnisko Poznań – wynajem samochodów dostawczych
Część wypożyczalni na Lotnisku w Poznaniu posiada w swojej flocie samochody dostawcze. Są to najczęściej pojazdy typu Opel Combo Van, lub Peugeot Boxer Cargo Van.

Ceny wynajmu najtańszych samochodów dostawczych w Poznaniu zaczynają się od około PLN 1500 za tydzień.

Opel Combo Van

Opel Combo Van – zabierze dwie osoby i do 1000 litrów ładunku

Międzynarodowe Targi Poznańskie - zaplanuj pobyt w Poznaniu
Pierwsze targi przemysłowo-handlowe organizowane były w Poznaniu już w 1921 roku. Przedsiębiorcy i producenci z Polski i ze świata przyjeżdżali do stolicy Wielkopolski, aby zaprezentować swoje usługi, a także by zapoznać się z konkurencją.

W chwili obecnej, Międzynarodowe Targi Poznańskie są największym tego typu wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej, stanowiąc również uniwersalna platformę promocyjno-marketingową dla wszelkiego rodzaju dziedzin przemysłu i handlu. W 2018 roku w Targach Poznańskich udział wzięło ponad 11 tyś. wystawców z 63 krajów, a liczba odwiedzających przekroczyła 850 tysięcy osób.

Jak łatwo jest sobie wyobrazić, w czasie trwania najważniejszych imprez targowych, liczba odwiedzających Poznań jest równie duża, co w szczycie sezonu turystycznego latem, w związku z czym ceny wszelkich usług turystycznych, w tym wynajmu samochodów w Poznaniu znacznie drożeją.

Zapoznaj się z kalendarzem Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Atrakcje turystyczne Poznania
Pomimo porażających zniszczeń, jakie przyniosła II Wojna Światowa, historyczna zabudowa Poznania została starannie zrekonstruowana i stanowi dziś jedna z głównych atrakcji turystycznych stolicy Wielkopolski. Do miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów należy Stary Rynek, nad którym króluje wieża ratusza z charakterystycznym zegarem i koziołkami, Zamek Królewski i Zamek Cesarski, a także Katedra Św. Piotra i Pawła mieszcząca się na wyspie Ostrów Tumski.

Poznań z lotu ptaka.

Jedna z bardziej emblematycznych atrakcji Poznania ma charakter jak najbardziej współczesny. Chodzi tu o sztuczny zbiornik wodny znany jako Jezioro Maltańskie, lub po prostu Malta. Tereny wokół jeziora położonego na prawym brzegu Warty oferują szeroki wybór obiektów rekreacyjnych w tym tor regatowy, sztuczne lodowisko (działające od listopada do marca), kino letnie oraz ścieżki rowerowe. Na Jeziorze Maltańskim odbywają się regularnie imprezy związane ze sportami wodnymi, wśród nich Międzynarodowe Regaty Wioślarskie (Rowing World Cup). Kalendarz imprez sportowych i kulturalnych Malta.

Mówiąc o Jeziorze Maltańskim, nie można zapomnieć o Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Malta, organizowanym w Poznaniu od ponad dwóch dekad i będącym jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych Europy Środkowo/Wschodniej.

Malta Festiwal Poznań - czytaj więcej.

Wynajem samochodu w Poznaniu - zwiedzaj Wielkopolskę
Mając do dyspozycji własny środek transportu podczas wizyty w Poznaniu, warto jest odwiedzić niektóre z wielu interesujących miejsc poza granicami miasta.

Na uwagę zasługuje uznawane przez wielu historyków za kolebkę państwa polskiego Gniezno, usytuowane około 55 km na wschód od centrum Poznania. Spośród wielu doskonale zachowanych przykładów architektury gotyckiej, największym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszy się Katedra Gnieźnieńska, miejsce koronacji pierwszych pięciu królów Polski.

Miasto Kórnik, mieszczące się 20 km na południowy wschód od Poznania znane jest dzięki XIV/wiecznemu zamkowi i jednej z największych bibliotek w Polsce, posiadającej w swych zbiorach wiele cennych manuskryptów i druków.

W Rogalinie, 22 km na południe od Poznania, oprócz barokowego Pałacu Rogolińskiego, popularnym celem wycieczek jest unikalny park rozciągający się wzdłuż brzegów Warty - największe europejskie skupisko wielowiekowych dębów szypułkowych.

Odwiedzając Wielkopolskę, warto jest zaryzykować dłuższe wycieczki po tym fascynującym regionie. W odległości ok. 70 km na południowy zachód od Poznania, w Wolsztynie, znaleźć można dość niecodzienną atrakcję turystyczna: Parowozownia Wolsztyn to unikalne na skalę europejska muzeum kolejnictwa. Zgromadzone tu eksponaty obejmują parowozy oraz zabytkowe wagony z różnych epok. Co ciekawe, wolsztyńskie parowozy realizują codzienny, planowy ruch do Poznania. Czasami istnieje możliwość przejażdżki w zabytkowych wagonach tak zwanych składów retro. Zaplanuj wycieczkę zabytkowym pociągiem z Parowozowni Wolsztyn.

Więcej informacji na temat Poznania na oficjalnym portalu miasta

Lotnisko Poznań-Ławica - tanie loty Wizzair i Ryanair
Por lotniczy w Poznaniu oferuje szeroki wybór połączeń niskobudżetowych realizowanych przez wiodących przewoźników low-cost w Europie, Wizzair i Ryanair.

Tanie loty do i z Poznania w ofercie Wizzair obejmują kierunki takie jak: Beauvais, Eindhoven, Londyn Luton, Sandefjord, Lwów i Kijów-Żuliany.

Połączenia low-cost Ryanair na Lotnisku Ławica w Poznaniu to między innymi: Alicante, Bristol, Dublin, Londyn-Stansted, Liverpool, Helsinki, Malta, Trevso, Rzym-Ciampino, Boryspol i Odessa.

Popularnością na lotnisku w Poznaniu cieszą się również loty do Niemiec, realizowane przez Lufthansa.

Kolejny istotny segment operacji lotniczych realizowanych na lotnisku Poznań-Ławica to sezonowe czartery do popularnych destynacji turystycznych w Egipcie, Turcji, Hiszpanii i Portugalii. Do najważniejszych przewoźników czarterowych tutaj należą linie Enter Air, Smart Wings Poland i Ryanair Sun.

Niewielki udział w całość realizowanych połączeń na Lotnisku w Poznaniu maja skandynawskie linie lotnicze SAS oraz niemiecka Lufthansa.

Połączenia krajowe do Poznania, z Warszawy, znajdują się w ofercie PLL LOT, z Warszawy-Chopin.

Tani wynajem aut Poznań. Lotnisko Ławica - porównaj ceny i rezerwuj onlineWynajem samochodów Poznań – porównaj oferty rent a car Lotnisko Poznań Ławica
Artykuły: Wynajem samochodów Poznań – porównaj oferty rent a car Lotnisko Poznań Ławica
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, September 21 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz