Rent a car Poznań – porównaj ofertę wypożyczalni samochodów Lotnisko Poznań Ławica

Wynajem samochodów Poznań Ławica - porównaj ceny w wyszukiwarce Cartrawler

Poznań, w opinii wielu historyków konkurujący z Gnieznem o miano pierwsze stolicy Polski, w czasach współczesnych jest bezsprzecznie jednym z najistotniejszych ośrodków przemysłowo-handlowym kraju. Międzynarodowe Targi Poznańskie cieszą się nieustającym zainteresowaniem przedsiębiorców z Polski i z zagranicy a przebogate dziedzictwo historyczne i kulturalne miasta przyciąga rokrocznie rzesze turystów.

VW Polo
VW Polo - samochód w klasie ekonomicznej do wynajecia na Lotnisku Poznań

Poznań - wygodna lokalizacja w Polsce i w Europie
Usytuowanie Poznania na trasie europejskiej E30 (w Polsce pokrywającej się z autostradą A2) wiodącej do Berlina na zachodzie i do Warszawy, na wschodzie, czyni z miasta popularny punkt tranzytowy podróży po Europie Centralnej. Odległość z Poznania do Berlina wynosząca około 260 km, może być z łatwością pokonana w 2,5 - 3 godziny. Na przejazd się z Poznania do Warszawy przeznaczyć należy około 3 godzin, mając do pokonania 315 km.

Poznań jest również doskonała bazą wypadowa do zwiedzania Wielkopolski.

Zobacz główne trasy i autostrady na mapie Polski

Stale rozszerzająca się oferta połączeń low-cost na Lotnisku w Poznaniu, zarówno, jeśli chodzi o tanie loty krajowe, jak i międzynarodowe, jest dodatkowym czynnikiem zachęcającym do odwiedzenia tego miasta.

Wypożyczalnie samochodów Poznań-Ławica (Poznan Airport Rent A Car)
Oficjalna nazwa poznańskiego lotniska to Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego - POZ, niemniej jednak najpowszechniej używaną nazwą jest ‘Poznań-Ławica’, lub ‘Lotnisko Ławica’.

Ten szósty, co do wielkości, pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, port lotniczy usytuowany jest na peryferiach Poznania, na terenie Ławicy, około 6 km na zachód od centrum miasta.

Dojazd do lotniska z Poznania, i vice versa, jest stosunkowo łatwy, zarówno przy użyciu komunikacji miejskiej, taksówek jak i prywatnego samochodu.

Pomimo iż Lotnisko Ławica w Poznaniu zalicza się do jednego z najstarszych polski portów lotniczych, dzięki modernizacji istniejących struktur i budowie nowego terminala, lotnisko zapewnia duży komfort podróży odwiedzającym je pasażerom.

Spośród wielu usług oferowanych na Lotnisku Ławica podróżni skorzystać mogą z usług rent a car świadczonych przez wiodące, powszechnie znanych wypożyczalnie samochodów, między innymi AVIS Rent-A-Car, Budget, Hertz, Europcar, Sixt, oraz polskie firmy Express Rent A Car, Rentis, Panek, MWM Cars, AWOS24 i Autonaczas.pl.

Tani wynajem samochodów Poznań - rezerwuj przez internet
Korzystając z internetowych wyszukiwarek ofert, takich jak Cartrawler, masz możliwość porównać ceny wynajmu aut w wielu wypożyczalniach świadczących usługi w danym miejscu, i wybrać najkorzystniejsze warunki wynajmu.

Przeglądając oferty samochodów do wynajęcia na Lotnisku Ławica, przy pomocy wyszukiwarki Cartrawler spodziewać się można cen rzędu około 650-700 pln za tydzień wynajmu pojazdu w klasie economy: Ford Fiesta, Reanult Clio, lub podobny.

Wynajmując auto w Poznaniu, nieco mniej zapłacimy za małe samochody miejskie, takie jak Citroen C1, Chevrolet Spark, Peugeot 108, Hyundai i10 lub podobny model. O ile łatwość parkowania tego typu pojazdu w ruchu miejskim jest zdecydowanie zaletą, ogólny komfort jazdy, bezpieczeństwo i znacznie słabsze wyposażenie pozostają jednak daleko w tyle za samochodami z wyższych klas.

Dla kierowców ceniących sobie najwyższy komfort, pojazdy do wynajęcia z klasy aut luksusowych - Mercedes, BMW, Audi i Volvo - można znaleźć na Lotnisku Poznań Ławica w stosunkowo przystępnych cenach, w wielu przypadkach już od około 2000 pln za tydzień.

Mercedes C Class 2014 - wynajem aut na Lotnisku Poznan-Lawica

Mercedes C Class 2014 - wynajem samochodów na Lotnisku Poznań

W przeciwieństwie do lokalizacji typowo turystycznych, ceny wynajmu samochodów w Poznaniu, nie zmieniają się znacznie w zależności od sezonu. Na koszty usług rent a car wpływa tu raczej kalendarz Targów Poznańskich, które przyciągają do miasta rzesze odwiedzających na przestrzeni całego roku. Aby uzyskać optymalne ceny wynajmu, warto jest zawsze dokonać rezerwacji z jak największym wyprzedzeniem, unikając w miarę możliwości najbardziej popularnych imprez i wydarzenia targowe.

Lotnisko Poznań – wynajem samochodów dostawczych
Część wypożyczalni na Lotnisku w Poznaniu posiada w swojej flocie samochody dostawcze. Są to najczęściej pojazdy typu Opel Combo Van, lub Peugeot Boxer Cargo Van.

Ceny wynajmu najtańszych samochodów dostawczych w Poznaniu zaczynają się od około PLN 1500 za tydzień.

Opel Combo Van
Opel Combo Van – zabierze dwie osoby i do 1000 litrów ładunku

Międzynarodowe Targi Poznańskie - zaplanuj pobyt w Poznaniu
Pierwsze targi przemysłowo-handlowe organizowane były w Poznaniu już w 1921 roku. Przedsiębiorcy i producenci z Polski i ze świata przyjeżdżali do stolicy Wielkopolski, aby zaprezentować swoje usługi, a także by zapoznać się z konkurencją.

W chwili obecnej, Międzynarodowe Targi Poznańskie są największym tego typu wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej, stanowiąc również uniwersalna platformę promocyjno-marketingową dla wszelkiego rodzaju dziedzin przemysłu i handlu. W 2011 roku w Targach Poznańskich udział wzięło ponad 11 tyś. wystawców z 63 krajów, a liczba odwiedzających przekroczyła 450 tysięcy osób.

Jak łatwo jest sobie wyobrazić, w czasie trwania najważniejszych imprez targowych, liczba odwiedzających Poznań jest równie duża, co w szczycie sezonu turystycznego latem, w związku z czym ceny wszelkich usług turystycznych, w tym wynajmu samochodów w Poznaniu znacznie drożeją.

Zapoznaj się z kalendarzem Międzynarodowych Targów Poznańskich

Atrakcje turystyczne Poznania
Pomimo porażających zniszczeń, jakie przyniosła II Wojna Światowa, historyczna zabudowa Poznania została starannie zrekonstruowana i stanowi dziś jedna z głównych atrakcji turystycznych stolicy Wielkopolski. Do miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów należy Stary Rynek, nad którym króluje wieża ratusza z charakterystycznym zegarem i koziołkami, Zamek Królewski i Zamek Cesarski, a także Katedra Św. Piotra i Pawła mieszcząca się na wyspie Ostrów Tumski.

Zapoznaj się z atrakcjami turystycznymi Poznania

Jedna z bardziej emblematycznych atrakcji Poznania ma charakter jak najbardziej współczesny. Chodzi tu o sztuczny zbiornik wodny znany jako Jezioro Maltańskie, lub po prostu Malta. Tereny wokół jeziora położonego na prawym brzegu Warty oferują szeroki wybór obiektów rekreacyjnych w tym tor regatowy, sztuczne lodowisko (działające od listopada do marca), kino letnie oraz ścieżki rowerowe. Na Jeziorze Maltańskim odbywają się regularnie imprezy związane ze sportami wodnymi, wśród nich Międzynarodowe Regaty Wioślarskie (Rowing World Cup). Kalendarz imprez sportowych i kulturalnych Malta

Mówiąc o Jeziorze Maltańskim, nie można zapomnieć o Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Malta, organizowanym w Poznaniu od ponad dwóch dekad i będącym jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych Europy Środkowo/Wschodniej.

Malta Festiwal Poznań - czytaj więcej. 

Wynajem samochodu w Poznaniu - zwiedzaj Wielkopolskę
Mając do dyspozycji własny środek transportu podczas wizyty w Poznaniu, warto jest odwiedzić niektóre z wielu interesujących miejsc poza granicami miasta.

Na uwagę zasługuje uznawane przez wielu historyków za kolebkę państwa polskiego Gniezno, usytuowane około 55 km na wschód od centrum Poznania. Spośród wielu doskonale zachowanych przykładów architektury gotyckiej, największym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszy się Katedra Gnieźnieńska, miejsce koronacji pierwszych pięciu królów Polski.

Miasto Kórnik, mieszczące się 20 km na południowy wschód od Poznania znane jest dzięki XIV/wiecznemu zamkowi i jednej z największych bibliotek w Polsce, posiadającej w swych zbiorach wiele cennych manuskryptów i druków.

W Rogalinie, 22 km na południe od Poznania, oprócz barokowego Pałacu Rogolińskiego, popularnym celem wycieczek jest unikalny park rozciągający się wzdłuż brzegów Warty - największe europejskie skupisko wielowiekowych dębów szypułkowych.

Odwiedzając Wielkopolskę, warto jest zaryzykować dłuższe wycieczki po tym fascynującym regionie. W odległości ok. 70 km na południowy zachód od Poznania, w Wolsztynie, znaleźć można dość niecodzienną atrakcję turystyczna: Parowozownia Wolsztyn to unikalne na skalę europejska muzeum kolejnictwa. Zgromadzone tu eksponaty obejmują parowozy oraz zabytkowe wagony z różnych epok. Co ciekawe, wolsztyńskie parowozy realizują codzienny, planowy ruch do Poznania. Czasami istnieje możliwość przejażdżki w zabytkowych wagonach tak zwanych składów retro. Zaplanuj wycieczkę zabytkowym pociągiem z Parowozowni Wolsztyn

Lotnisko Poznań-Ławica - tanie loty Wizzair i Ryanair 
Por lotniczy w Poznaniu oferuje szeroki wybór połączeń niskobudżetowych realizowanych przez wiodących przewoźników low-cost w Europie, Wizzair i Ryanair.

Tanie loty do i z Poznania w ofercie Wizzair obejmują kierunki takie jak: Barcelona, Mediolan-Bergamo, Doncaster/Sheffield, Londyn-Luton, Glasgow, Malmo czy Sztokholm-Skavsta.

Połączenia low-cost Ryanair na Lotnisku Ławica w Poznaniu to między innymi: Alicante, Bristol, Dublin, Londyn-Stansted, Liverpool, Malta i Rzym-Ciampino.

Bardzo popularne na lotnisku w Poznaniu są również loty do Niemiec, realizowane przez Lufthansa i LOT.

Kolejny istotny segment operacji lotniczych realizowanych na lotnisku Poznań-Ławica to sezonowe czartery do popularnych destynacji turystycznych w Egipcie, Turcji, Hiszpanii i Portugalii. Do najważniejszych przewoźników czarterowych tutaj należą linie Enter Air, Small Planet i Travel Service Polska.

Niewielki udział w całość realizowanych połączeń na Lotnisku w Poznaniu maja skandynawskie linie lotnicze SAS.

Połączenia krajowe do Poznania, z Warszawy, znajdują się w ofercie PLL LOT.

Wynajem samochodów na Lotnisku Poznań-Ławica - znajdź najbardziej konkurencyjne oferty onlineRent a car Poznań – porównaj ofertę wypożyczalni samochodów Lotnisko Poznań Ławica
Artykuły: Rent a car Poznań – porównaj ofertę wypożyczalni samochodów Lotnisko Poznań Ławica
Tematy: , , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, December 02 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz