Rent a car Szczecin, Lotnisko – wynajem aut Zachodniopomorskie

Klasyfikujący się w pierwszej dziesiątce polskich portów lotniczych, Lotnisko Szczecin – SSZ obsługuje województwo zachodniopomorskie. W 2016 roku, skorzystało z niego niemal 470 tyś. pasażerów, co zapewniło mu 9 pozycję na liście największych polskich lotnisk.

Tani wynajem samochodów Lotnisko Szczecin – porównaj oferty online

Lotnisko położone jest w pobliżu miasta Goleniów, około 45 km na północny wschód od centrum Szczecina. Sąsiedztwo ważnych tras drogowych umożliwia względnie prosty dojazd z lotniska do wielu miast i miejscowości w regionie.

Opel Astra
Opel Astra – samochód do wynajęcia w klasie kompakt, w ofercie wypożyczalni samochodów na lotnisku w Szczecinie.

Pełna nazwa szczecińskiego lotniska brzmi ‘Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarnośc’; w powszechnym użyciu jest jednak określenie ‘Lotnisko Goleniów’, lub ‘Lotnisko Szczecin-Goleniów’

Tanie loty Szczecin
Przeważająca większość wszystkich operacji lotniczych na Lotnisku Szczecin obsługiwana jest przez linie lotnicze typu low-cost. Ryanair oferuje połączenie ze Szczecina do, między innymi Londynu, Liverpoolu i Dublina, jak również połączenie krajowe do na Lotnisko Chopina w Warszawie. Węgierski przewoźnik Wizzair wyspecjalizował się w połączeniach ze Szczecina do Skandynawii: w tym do Oslo-Torp, Bergen i Stavanger.

Linie Norwegian obsługują jedno połączenie w Szczecinie, do Oslo-Gardermoen.

Oprócz linii low-cost na lotnisku w Szczecinie skorzystać można również z połączeń czarterowych do popularnych ośrodków turystycznych na południu Europy oraz połączenia krajowego na Lotnisko Warszawa Chopin, oferowanego przez PLL LOT.

Wypożyczalnie samochodów Szczecin-Goleniów – wyszukiwarka Cartrawler
Podróżni korzystający z Lotniska w Szczecinie znajdą tu szeroki wybór usług rent-a-car. Wygodnym sposobem na porównanie cen wynajmu samochodów w Szczecinie jest skorzystanie z wyszukiwarki i systemu rezerwacji Cartrawler.

Współpracuje ona z wiodącymi wypożyczalniami na lotnisku w Goleniowie, w tym: Avis, Europcr, Hertz, Sixt, Express Rent A Car, Panek, Rentis, Global i MWM Cars. Oprócz wygody, jaką oferuje umożliwiając sprawdzenie ofert w wielu wypożyczalniach jednocześnie, wyszukiwarka ma pozwala również na zarezerwowanie auta w bardzo konkurencyjnej cenie, często niższej niż bezpośrednio w okienku wypożyczalni.

Rezerwując z wyprzedzeniem, najtańsze samochody do wynajęcia w systemie Cartrawler dostępne są już często od około 450 pln za 7-dniowy wynajem małego auta miejskiego, jak na przykład Fiat 500, czy Toyota Aygo.

Stosunkowo niewielka różnica w cenie pomiędzy najmniejszymi samochodami, a znacznie obszerniejszymi pojazdami w klasie ekonomicznej, a nawet kompaktowej, zachęca do poszukiwania auta w wyższej klasie.

Klienci dysponujący bardziej elastycznym budżetem znajdą również wśród ofert udostępnionych w Cartrawler atrakcyjne ceny w klasach premium i SUV, jak również w segmencie minivanów i minibusów dla 7 lub 9 osób.

Nieco rzadziej spotykane, jednak dostępne, są oferty samochodów dostawczych do wynajęcia na lotnisku w Szczecinie. W tej klasie najpopularniejszym modelem jest Opel Combo Van.

Przekraczanie granicy do Niemiec – zapoznaj się z warunkami wynajmu
Szukając idealnej oferty samochodu do wynajęcia w wyszukiwarce Cartrawler, warto jest też zwrócić uwagę na warunki wynajmu oraz dokładny opis oferty.

Dotyczy to między innymi osób, które wynajętym samochodem planują podróżować do Niemiec. Lotnisko w Goleniowie od granicy niemieckiej dzieli około 80 km. Dojazd ze Szczecina do Berlina, zajmuje około 2 godzin.

Znakomita większość ofert wynajmu aut na szczecińskim lotnisku zezwala na wyjazd do Niemiec, jedna w niektórych przypadkach obowiązywać mogą restrykcje oraz opłaty dodatkowe.

Szczególnie uważnie z warunkami wynajmu należy zapoznać się, gdy kierowca ma mniej niż 25 lat, jako że obowiązywać mogą opłaty dodatkowe dla młodych kierowców.

Lotnisko Szczecin położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie trasy krajowej N6, umożliwiającej dojazd do większych miast polskiego wybrzeża, w tym Kołobrzegu, Koszalina oraz Trójmiasta. Podróż samochodem ze Szczecina do Trójmiasta jest jednak bardzo czasochłonna: pokonanie 230-kilometrowego dystansu zajmuje około 5 godzin. Znacznie łatwiej jest dostać się ze Szczecina do Niemiec.

Wypożyczalnie samochodów Szczecin-Goleniów – najniższe cenyRent a car Szczecin, Lotnisko – wynajem aut Zachodniopomorskie
Artykuły: Rent a car Szczecin, Lotnisko – wynajem aut Zachodniopomorskie
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, October 09 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz