Rent a car Szczecin, Lotnisko – wynajem aut Zachodniopomorskie

Klasyfikujący się w pierwszej dziesiątce polskich portów lotniczych, Lotnisko Szczecin – SZZ obsługuje województwo zachodniopomorskie. Odprawia około 570 tyś. pasażerów rocznie, co czyni z niego 9-te największe lotnisko w Polsce.

Porównaj oferty rent a car Szczecin, Lotnisko

Lotnisko położone jest w pobliżu miasta Goleniów, około 45 km na północny wschód od centrum Szczecina. Sąsiedztwo ważnych tras drogowych umożliwia względnie prosty dojazd z lotniska do wielu miast i miejscowości w regionie.

Opel Corsa

Opel Corsa – opcja samochodu do wynajęcia w klasie ekonomicznej, w ofercie wielu wypożyczalni na lotnisku w Szczecinie.

Pełna nazwa szczecińskiego lotniska brzmi ‘Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność’; w powszechnym użyciu jest jednak określenie ‘Lotnisko Goleniów’, lub ‘Lotnisko Szczecin-Goleniów’

Rent a car Szczecin – wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Goleniów
Podróżni korzystający z Lotniska w Szczecinie znajdą tu szeroki wybór usług rent-a-car. Dzięki internetowym wyszukiwarkom ofert, jak na przykład Cartrawler na  www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl możliwe jest szybkie i kompleksowe porównanie ofert rent a car Szczecin oraz dokonanie rezerwacji online.

Wyszukiwarka współpracuje z wieloma wypożyczalniami samochodów na Lotnisku Goleniów, w tym: Budget, Europcar, Express Rent A Car, Hertz, Thrifty, Carfree, Panek i Kaizenrent.

Częśc z nich posiada biura bezpośrednio w terminalu, inne zaś oferują bezpłatne połączenie autobusem wahadłowym pomiędzy lotniskiem a punktem odbioru. W wielu przypadkach oferty wypożyczalni spoza lotniska są bardziej konkurencyjne cenowo, zaś odległośc do pokonania jest niewielka. Dla osób podróżujących jednak z dużą ilościa bagażu, lub, na przykład, małymi dziecmi, znacznie wygodniejszy będzie odbiór samochodu bezpośrednio w terminalu.

Szczecin, Lotnisko – wynajem aut w najlepszej cenie
Ceny wynajmu udostępnione w wyszukiwarce, online, są często konkurencyjne w stosunku do wynajmu bezpośrednio w wypożyczalni.

Rezerwując z wyprzedzeniem, najtańsze samochody do wynajęcia na Lotnisku Szczecin znaleźć można w systemie Cartrawler w cenach od około 650 pln/tydzień. O ile małe samochody miejskie, jak na przykład Fiat 500 czy Toyota Aygo, to zazwyczaj najtańsze pojazdy do wynajęcia, na lotnisku w Szczecinie stosunkowo niewielka różnica w cenie pomiędzy klasą mini, a znacznie obszerniejszymi pojazdami w klasie ekonomicznej, a nawet kompaktowej, zachęca do poszukiwania auta w wyższej klasie.

Toyota Corolla

Toyota Corolla, samochód kompaktowy we flocie m.in. Panek na Lotnisku Szczecin.

Klienci dysponujący bardziej elastycznym budżetem znajdą również wśród ofert udostępnionych w Cartrawler atrakcyjne ceny w klasach premium i SUV, jak również w segmencie minivanów i minibusów dla 7 lub 9 osób.

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai to jeden z najpopularniejszych samochodów typu SUV do wynajęcia.

Przekraczanie granicy do Niemiec – zapoznaj się z warunkami wynajmu
Szukając idealnej oferty samochodu do wynajęcia w wyszukiwarce Cartrawler, warto jest też zwrócić uwagę na warunki wynajmu oraz dokładny opis oferty.

Dotyczy to między innymi osób, które wynajętym samochodem planują podróżować do Niemiec. Lotnisko w Goleniowie od granicy niemieckiej dzieli około 80 km. Dojazd ze Szczecina do Berlina, zajmuje około 2 godzin.

Znakomita większość ofert wynajmu aut na szczecińskim lotnisku zezwala na wyjazd do Niemiec, jedna w niektórych przypadkach obowiązywać mogą restrykcje oraz opłaty dodatkowe.

Szczególnie uważnie z warunkami wynajmu należy zapoznać się, gdy kierowca ma mniej niż 25 lat, jako że obowiązywać mogą opłaty dodatkowe dla młodych kierowców.

Lotnisko Szczecin położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie trasy krajowej N6, umożliwiającej dojazd do większych miast polskiego wybrzeża, w tym Kołobrzegu, Koszalina oraz Trójmiasta. Podróż samochodem ze Szczecina do Trójmiasta jest jednak bardzo czasochłonna: pokonanie 230-kilometrowego dystansu zajmuje około 5 godzin. Znacznie łatwiej jest dostać się ze Szczecina do Niemiec.

Tanie loty Szczecin
Przeważająca większość wszystkich operacji lotniczych na Lotnisku Szczecin obsługiwana jest przez linie lotnicze typu low-cost. Ryanair oferuje połączenie ze Szczecina do, między innymi Londynu, Liverpoolu i Dublina, jak również połączenie krajowe do Krakowa.

Co warto zobaczyć w Szczecinie:

Węgierski przewoźnik Wizzair wyspecjalizował się w połączeniach ze Szczecina do Skandynawii: w tym do Oslo-Sandefjord, Bergen i Stavanger. 

Do Skandynawii, a konkretnie, do Oslo-Gardermoen ze Szczecina lata także Norwegian (jego połączenie do Kopenhagi zostało czasowo zawieszone).

Oprócz tras low-cost na lotnisku w Szczecinie dostępne są również połączenia PLL LOT do Warszawy Chopin, Rzeszowa, a sezonowo także Rijeki.

Linie czarterowe na lotnisku w Goleniowie to między innymi Enter Air i Smartwings Poland, obsługujące trasy do popularnych destynacji wakacyjnyc. Ich oferta zmieni się jednak praktycznie w każdym sezonie.

Znajdź wiele praktycznych informacji na temat Szczecina na oficjalnym portalu miasta

Wypożyczalnie samochodów Szczecin-Goleniów – najniższe cenyRent a car Szczecin, Lotnisko – wynajem aut Zachodniopomorskie
Artykuły: Rent a car Szczecin, Lotnisko – wynajem aut Zachodniopomorskie
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, January 10 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz