Rent A Car Warna, lotnisko – wynajem samochodu Bułgaria

Port lotniczy Warna – VAR to jedna z głównych dróg dostępu do bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego.

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Warna w Bułgarii

Wiele z najlepszy plaż i ośrodków wypoczynkowych Bułgarii usytuowane jest w stosunkowo małej odległości od Warny. Wyświetl mapę kurortów nadmorskich Bułgarii.


Rent a car Warna: Renault Clio to często najtańszy samochód w klasie ekonomicznej w ofercie wypożyczalni samochodów w Bułgarii.

Wynajem samochodu na lotnisku w Warnie to wygodny i coraz bardziej popularny sposób przemieszczania się podczas urlopu na Bułgarskiej Riwierze. Dzięki internetowym wyszukiwarkom ofert rent-a-car, takich jak Cartrawler, wynajęcie auta w Bułgarii może okazać się również bardzo przystępne cenowo.

Wypożyczalnie samochodów Warna, Lotnisko
Wyszukiwarka Cartrawler współpracuje ze wszystkimi większymi wypożyczalniami samochodów obsługującymi lotnisko, pozwalając na kompleksowe porównanie ofert oraz rezerwację w kozystnej cenie. Skorzystać tu można z usług zarówno powszechnie znanych wypożyczalni, w tym Avis Rent A Car, Budget, Europcar, Sixt, Alamo, Thrifty, Interrent i Hertz Bułgaria, jak i mniej znanych, miejscowych wypożyczalni, między innymi: Top Rent A Car, City Rent, Auto Jet, Yes Rent A Car i LCC - Low Cost Cars. Część ze wspomnianych wypożyczalni posiada biura bezpośrednio w terminalu lotniska, podczas gdy inne oferują transfer autobusem wahadłowym do swoich przedstawicielstw w sąsiedztwie portu.

Po wprowadzeniu pożądanych dat odbioru i zwrotu w wyszukiwarce, przedstawi ona aktualnie dostępne oferty oraz umożliwi dokonanie rezerwacji online. Odbiór auta odbywa się na podstawie voucheru/potwierdzenia rezerwacji wysłanego klientowi emailem.

W szczycie sezonu (lipiec i sierpień), najtańsze oferty samochodów do wynajęcia na lotnisku w Warnie zaczynają się od około 550 złotych za tydzień, zakładając, że rezerwacja wykonana została ze znacznym, nawet kilkutygodniowym wyprzedzeniem. W takiej cenie dostępne są zazwyczaj jedynie małe samochody miejskie, typu Seat Mii, Skoda Citigo, lub podobne. Za Forda Fiestę, lub inne auto w klasie ekonomicznej, którym względnie wygodnie podróżować może na dłuższych dystansach 4-osobowa rodzina wraz z wakacyjnymi bagażami, zapłacić trzeba zazwyczaj od około 650 złotych za tydzień. Najtańsze kombi do wynajęcia w Warnie, w środku lata, to zazwyczaj wydatek rzędu około 700 złotych za tydzień.

Kia Ceed kombi
Kia Ceed kombi, przestronny samochód na wakacje.

Wiadomo, że tym co najbardziej przyciąga turystów na bułgarskie wybrzeże jest słońce i ciepła woda w morzu, a tymi najpewniej cieszyć się można właśnie w lipcu i sierpniu. Do odwiedzenia Bułgarskiej Riwiery poza sezonem zachęci być może drastyczny spadek cen usług turystycznych.

Sprawdź, na jakie temperatury w Warnie przygotowac się należy o różnych porach roku.

Lotnisko Warna obsługuje północną część bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego. Jeśli wybierasz się na południe Bułgarskiej Riwiery, sprawdź ceny wynajmu aut na Lotnisku Burgas

Loty do Warny
Zdecydowana większość ruchu lotniczego na Lotnisku Warna ma miejsce w sezonie letnim. Przez caly rok dostępne są połączenia z Warny do Sofii i Burgas, na trasach międzynarodowych zaś, do Moskwy, Istambułu, Londynu i Wiednia.

Połączenia bezpośrednie z Polski do Warny w sezonie letnim dostępne są w ofercie PLL LOT, z Warszawy-Chopin, a także z Katowic, w formie letnich czarterów. Często pojawiają się także o ofercie przewoźników typowo czarterowych, ich wybór zmienia się jednak co roku.

Atrakcje turystyczne Warny – nie tylko plaża
Lotnisko Warna usytuowane jest około 8 km na północny zachód od centrum miasta, w okolicy trasy A2, będącej częścią Trasy Europejskiej E70 – mapa.

Zobacz, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Warnie:

Odległości drogowe (przybliżone) pomiędzy Warną a innymi popularnymi miejscowościami wypoczynkowymi na wybrzeżu Morza Czarnego:

  • odległość Warna - Złote Piaski: 16 km
  • odległość Warna - Albena: 26 km
  • odległość Warna - Balchik: 38 km
  • odległość Warna - Św. Konstantyn i Elena: 10 km
  • odległość Warna - Kavarna: 60 km

na południe od Warny zaś:

  • odległość Warna - Sunny Beach: 90 km

Warto pamiętać iż oprócz doskonałych plaż, Warna i jej okolice oferują szereg atrakcji. Wiele jest tu miejsc wartych odwiedzenie, zwłaszcza gdy pogoda nie dopisuje i nie można cieszyć się plażą.

Kandydująca do funkcji  Europejskiej Stolicy Kultury 2019 Warna poszczycić się może ciekawą ofertą kulturową: znajdują się tu liczne muzea, galerie sztuki, teatry i hale koncertowe. Odwiedzających zainteresuje też być może dziedzictwo historyczne Warny; warneńskie nekropolis jest jednym z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych Europy. Do innych wartych uwagi zabytków Warny zalicza się tutejsza katedra, łaźnie rzymskie oraz klasztor Aladzha.

W mieście regularnie odbywają się międzynarodowej rangi imprezy kulturalne, w tym Varna Summer Jazz Festiwal i Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny. Dużą popularnością zwłaszcza wśród najmłodszych turystów cieszy się Delfinarium w Warnie.

Znajdź wiele praktycznych informacji na oficjalnym portalu turystycznym Warny.

Wynajem samochodu Warna - rezerwacja onlineRent A Car Warna, lotnisko – wynajem samochodu Bułgaria
Artykuły: Rent A Car Warna, lotnisko – wynajem samochodu Bułgaria
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, March 04 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz