Tani samochód do wynajęcia na Lotnisku Marsylia – Lazurowe Wybrzeże i Prowansja samochodem

Miedzy narodowy Port Lotniczy Marsylia-Prowansja  – MRS jest drugim, po Nicei, największym lotniskiem południowej Francji.

Porównaj oferty rent a car na Lotnisku Marsylia

Lotnisko położone jest w odległości około 27 km od centrum Marseille, na terenie gminy Margnane, skąd bierze się popularna wśród samych Francuzów nazwa Lotnisko Marseille-Marignane.

Nowoczesny terminal dla linii low-cost oraz duży wybór tras i przewoźników, wpływają na popularność lotniska zarówno wśród wylatujących z niego podróżnych, jak i przybywających tu turystów, kierujących się zimą do ośrodków narciarskich Alp Francuskich, latem zaś do ikonicznych miejscowości Lazurowego Wybrzeża, jak Cannes czy St. Tropez.

Ford Ka
Jeden z najtańszych samochodów do wynajęcia na Lotnisku Marsylia – Ford Ka.

Dzięki internetowym wyszukiwarkom ofert rent a car, jak na przykład Cartrawler, znalezienie niedrogiego samochodu do wynajęcia na lotnisku nie nastręczy problemów. Cartrawler współpracuje z wieloma wypożyczalniami, ułatwiając porównanie ofert oraz zarezerwowanie samochodu przez internet.

Usługi rent a car na Lotnisku Marsylia – wypożyczalnie samochodów
Lotnisko Marsylia obsługiwane jest rzez szereg wypożyczalni samochodów. Większość z nich skupiona jest w strefie rent a car położonej na wprost Terminala 1.

Marseille Airport parking
Mapa parkingów na Lotnisku Marsylia.

Największe wypożyczalnie na lotnisku to:

 • Alamo
 • Avis
 • Budget
 • Dollar
 • Enterprise Rent A Car
 • Europcar
 • Firefly
 • Goldcar (ciesząca się, pomimo niskich cen, niepochlebną opinią ze strony klientów) i należąca do wypożyczalnia Rhodium
 • Hertz
 • Interrent
 • Keddy
 • Payless
 • Sixt
 • Thrifty

Oferta rent a car na Lotnisku Marsylia jest dosyć zróżnicowana. Dominują w niej marki francuskie, czyli Citroen, Peugeot i Renault, chociaż oczywiście liczyć można również na inne solidne marki w tym Ford i Opel. W niższych klasach popularne są także pojazdy Fiata, w tym Fiat 500 i Fiat Punto oraz Toyota Aygo.

W segmencie premium bez niespodzianek; dominują w nim pojazdy BMW, Mercedes, Volvo, Audi oraz Infiniti.

We wszystkich ofertach wynajmu samochodów w Marsylii dostępnych w systemie Cartrawler, w cenie pojazdu zawarte jest już ubezpieczenie.

Poszukując idealnej oferty, warto jest zwrócić uwagę nie tylko na cenę, lecz także na inne warunki wynajmu, mogące zaważyć na jego ostatecznym koszcie, w tym na wysokość wkładu własnego. Na południu Francji waha się on zazwyczaj pomiędzy €500 i €2500. Z bardzo dużego wkładu własnego, nawet w przypadku najtańszych samochodów, znana jest zwłaszcza wypożyczalnia Goldcar.

Osoby planujące dalekie podróże po Riwierze Francuskiej i/lub Prowansji powinny pamiętać, iż wiele wypożyczalni w tym regionie Francji stosuje ograniczenia przebiegu (do na przykład 100 km dziennie, powyżej tego limitu obowiązuje opłata dodatkowa przy zwrocie auta). Większe szanse na znalezienie oferty z nieograniczonym przebiegiem są w przypadku dużych wypożyczalni, jak Avis, Europcar, Alamo, lub Thrifty. Wynajem auta z low-costowych wypożyczalni, jak Interrent, Firefly lub Goldcar niemal zawsze związany będzie z ograniczeniami przebiegu.

Młodsi klienci wypożyczalni samochodów w Marsylii zwrócić powinni uwagę na ewentualne opłaty dodatkowe dla młodych kierowców. Przykładowo, Goldcar na Lotnisku Marsylia kierowców poniżej 25 roku życia obciąża dodatkową opłatą w wysokości nawet €13 dziennie. Poszukaj lepszej oferty!

Ford Focus
Flota rent a car w Marsylii obfituje w najnowsze wersje popularnych modeli; tutaj nowy Ford Focus.

Terminale Lotniska Marsylia – MRS
Lotnisko w Marsylii posiada dwa terminale pasażerskie. Terminal 1, podzielony na strefy A i B służy przewoźnikom liniowym (nie low-costowym) na trasach międzynarodowych i krajowych. Wszystkie loty Air France na Lotnisku Marsylia odbywają się w terminalu T1 - B.

Nowszy i nowocześniejszy Terminal 2 w całości przeznaczony jest do obsługi tanich linii lotniczych, w tym Ryanair, Easyjet i Vueling.

Citroen C4 Gran Picasso
Citroen C4 Grand Picasso – komfort podróży dla 6-7 osób, w przystępnej cenie.

Loty do Marsylii
Bezpośrednie połączenia do Marsylii z Polski znajdują się w ofercie Ryanair z wylotami z Krakowa.

Wynajem samochodów Marsylia, Lotnisko – porównaj ceny zanim zarezerwujesz
Wynajem auta to popularne rozwiązanie dla turystów pragnących samodzielnie zwiedzać południową Francję. Drogi są tu dobre, krajobrazy zaś zachwycające.

Ceny wynajmu samochodów w tak prestiżowej i eleganckiej destynacji, jaką Francuska Riwiera niewątpliwie jest, mogą okazać się jednak bardzo wysokie, zwłaszcza w szczycie sezonu. Warto poświęcić jest odrobinę czasu na porównanie ofert w różnych wypożyczalniach przed dokonaniem rezerwacji.

Opel Vivaro
Minibusy do wynajęcia na Lotnisku Marsylia cieszą się dużym zainteresowaniem, rezerwuj z dużym wyprzedzeniem!

Internetowe wyszukiwarki ofert, oprócz wygody porównania ofert z wielu wypożyczalni jednocześnie, oferują również ceny konkurencyjne w stosunku do wynajmu bezpośrednio w wypożyczalni.

Zwiedzanie Marsylii – niekoniecznie samochodem
Marsylia zachwyca bogactwem atrakcji turystycznych, od fascynujących zabytków, poprzez liczne imprezy kulturalne i sportowe, aż po doskonałą gastronomię.

Znajdź więcej informacji w serwisie poświęconym turystyce w Marsylii.

Jeśli chcesz obejrzeć regaty żeglarskie w przepięknej scenerii, pójść do opery oraz przednio zjeść, a budżet na to zezwala, Marsylia jest miejscem dla Ciebie.

Tak widzą Marsylię turyści:

Pomimo, iż dojazd z lotniska do centrum Marsylii jest bardzo prosty i zajmuje około 30 minut, intensywny ruch drogowy w centrum miasta zniechęca do poruszania się tu samochodem. Marsylia zmaga się z problemem korków oraz niewystarczających miejsc parkingowych, co powoduje, iż większość turystów woli przemieszczać się tu przy pomocy transportu miejskiego.

Prowansja i Lazurowe Wybrzeże za kółkiem – odległości z Marsylii
Wynajęty samochód przyda się natomiast do zwiedzania regionu. Zarówno wybrzeże południowej Francji, jak i tereny położone w głąb Prowansji są niezwykle malownicze, praktycznie o każdej porze roku.

Poniżej, przybliżone odległości drogowe z Lotniska Marsylia do popularnych destynacji regionu:

 • Lotnisko Marsylia – Aix-en-Provence: 26 km
 • odległość z Lotniska Marsylia do Salon-de Provence: 37 km
 • odległość Lotniska Marsylia do Toulon: 86 km
 • Lotnisko Marsylia – Avignon, odległość: 90 km
 • odległość z Lotniska Marsylia do Cannes: 170 km
 • odległość Lotnisko Marsylia – Nimes: 107 km
 • Lotnisko Marsylia – Nicea: 195 km

Czytaj również: Wynajem aut Nicea - zwiedzaj Lazurowe Wybrzeże samochodemTani samochód do wynajęcia na Lotnisku Marsylia – Lazurowe Wybrzeże i Prowansja samochodem
Artykuły: Tani samochód do wynajęcia na Lotnisku Marsylia – Lazurowe Wybrzeże i Prowansja samochodem
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, August 16 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz