Tani wynajem aut Lotnisko Montreal – YUL

Międzynarodowy Port Lotniczy Montreal – YUL jest trzecim największym lotniskiem Kanady pod względem liczby obsługiwanych pasażerów (wyprzedzają go jedynie Lotniska w Toronto e Vancouver).

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Montreal z Cartrawler Kanada

Oficjalna nazwa lotniska, Montreal-Pierre Elliot Trudeau Trudeau nada została mu w uznaniu zasług nieżyjącego już byłego premiera Kanady, którego najstarszy syn, Justin Trudeau pełni obecnie funkcję szefa kanadyjskiego rządu.

Wynajem samochodu na Lotnisku Montreal to wygodne oraz często przystępne cenowo rozwiązanie transportu w największym mieście francuskojęzycznej prowincji Kanady, Quebeku.

Ford Escape
Ford Escape, popularny wybór samochodu do wynajęcia w segmencie SUV w Kanadzie.

Oferta samochodów do wynajęcia na Lotnisku Montreal
Flota wypożyczalni samochodów w Kanadzie, kraju dużych odległości i spektakularnej przyrody, posiada bardzo rozbudowany segment samochodów typu SUV. Powszechnie oferowane są tu zarówno niewielkich rozmiarów kompaktowe SUVy, jak i auta tego typu średniej wielkości.

Do najczęściej oferowanych modeli zaliczają się Ford Escape (we flocie min. Avis/Budget Canada) e Toyota RAV4 (Dollar/Thrifty/Alamo). Nieco rzadziej we flocie rent a car Kanada spotkać można popularnego w Europie Nissana Qashqai (Nissan Rouge Sport w USA) oraz Hyundaia Santa Fe.

Toyota RAV4
Nowa Toyota RAV4, model 2019.

Klienci wypożyczalni, którzy mieli okazje wynajmować SUVy w Stanach Zjednoczonych zauważa z pewnością, iż koszt takiej usługi jest nieco wyższy w Kanadzie. Tydzień wynajmu najtańszego auta typu SUV na Lotnisku Montreal-Trudeau oznacza zazwyczaj wydatek rzędu PLN 1500-1700.

Istnieje możliwość wynajęcia oczywiście tańszego pojazdu. Koszt wynajmu małego auta w klasie economy, typu Chevrolet Spark to już zaledwie PLN 900/tydzień. Spark oferuje wygodę podróży dla 4 osób (pięciu dorosłych w takim aucie nie będzie już podróżować komfortowo) oraz całkiem spory, bo aż 314 litrowy bagażnik.

Chevrolet Spark
Mały i niedrogi hatchback sprawdzi się w jeździe po mieście.

Najtańsze oferty ostatniej generacji Sparka dostępne są zazwyczaj w Dollar / Thrifty na Lotnisku Montreal.

W tej samej klasie, choć obiektywnie mówiąc chodzi o nieco większy pojazd, znajduje się Kia Rio, lub Ford Fiesta. Jeszcze lepszym wyborem, jeśli chodzi o ilość miejsca będzie chyba Nissan Versa, który, pomimo iż przynależy do klasy kompaktowej, dostępny jest często do wynajęcia w cenie auta ekonomicznego (na przykład w Alamo, lub Thrifty na Lotnisku Montreal).

Poszukując najbardziej konkurencyjnych ofert wynajmu samochodów w Kanadzie skorzystaj z internetowych wyszukiwarek ofert, jak na przykład Cartrawler, dostępny na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl. Poza wygodą i oszczędnością czasu, na jaką pozwala możliwość porównania ofert z wielu wypożyczalni jednocześnie, proponuje ona zazwyczaj ceny niższe, niż bezpośrednio w wypożyczalni. Podczas procesu rezerwacji istnieje również możliwość wykupienia ubezpieczenia dodatkowego, refundacyjnego, pozwalającego odzyskać kwoty pobrane przez wypożyczalnie z kaucji w przypadku szkody.

Spacerem po Montrealu:

Loty do Montrealu
Na dzień dzisiejszy brak jest lotów bezpośrednich z Polski do Montrealu. W Europie przesiadać na lot do Montrealu można się między innymi w Londynie, Paryżu, Atenach, Barcelonie i Zurychu. Inną opcja są przesiadki w Stanach Zjednoczonych, lub bezpośrednio w Kanadzie (loty bezpośrednie z Warszawy obsługuje Lotnisko Toronto).

Montreal-Trudeau – jak dostać się z i na lotnisko?
Lotnisko Montreal-Trudeau usytuowane jest w dzielnicy Dorval, na Wyspie Montreal (Île de Montréal), w odległości około 20 km od centrum miasta.

Łatwy dojazd na lotnisko umożliwia ważna trasa, Autostrada Trans-Kanadyjska (Trans-Canada Highway), będąca najdłuższą droga w Kanadzie (liczy sobie aż 7800 km). W pobliżu lotniska przebiega również autostrada A40, czyli Autoroute Felix LeClerc, równoległa do A20, Autoroute du Souvenir/Autoroute Jean/Lesage.

Lotnisko Montreal lokalizacja
Najważniejsze trasy w sąsiedztwie Lotniska Montreal-Trudeau.

Największe lotnisko Quebeku nie oferuje niestety korzystnych połączeń kolejowych. Najbliższa mu stacja kolejowa znajduje się w Dorval, dostanie się na nią jednak wymaga uprzedniego transferu autobusem. W planach uruchomienie jest bezpośredniej kolejki elektrycznej pomiędzy lotniskiem a centrum Montrealu.

Dostępne są również połączenia autobusowe, jednak jednym z najpopularniejszych sposobów przemieszczania się z lotniska jest wynajem samochodów.

W terminalu lotniska znaleźć można biura następujących wypożyczalni samochodów:

  • Alamo
  • Avis
  • Budget Canada
  • Dollar
  • Enterprise
  • Hertz
  • National
  • Thrifty Car Hire Quebec

Na temat Kanady czytaj również:Tani wynajem aut Lotnisko Montreal – YUL
Artykuły: Tani wynajem aut Lotnisko Montreal – YUL
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Saturday, June 23 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz