Tani wynajem aut Majorka, Lotnisko – rent a car Palma de Mallorca – PMI

Międzynarodowy Port Lotniczy Majorka – PMI obsługuje największą z wysp hiszpańskiego archipelagu Balearów. Mieści się w odległości około 8 km od stolicy wyspy, miasta Palma de Mallorca. Jego hiszpańska nazwa to Aeropuerto Palma de Mallorca.

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Majorka – PMI

Główne lotnisko Balearów jest trzecim pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotniskiem Hiszpanii, tuż po lotniskach Madryt-Barajas - MAD i Barcelona El Prat – BCN.

VW Golf

Rent a car Palma de Mallorca: samochody w klasie kompaktowej, jak na przykład VW Golf, powyżej, zaliczają się do najpopularniejszych pojazdów do wynajęcia na Majorce.

Majorka, jest największą, a także najczęściej odwiedzaną wyspą archipelagu, do którego należą również Ibiza, Minorka i Formentera.

Miasto Palma de Mallorca, liczące sobie około 400.000 (stałych) mieszkańców jest centrum administracyjnym wyspy.

Licząca sobie ponad 3600 km2 powierzchni Majorka jest jedną z większych wysp basenu Morza Śródziemnego. Oferuje zróżnicowane krajobrazy; oprócz obfitującego w piaszczyste plaże wybrzeża, posiada również odcinki wybrzeża klifowego oraz górzysty interior.

Loty na Majorkę
Z Polski, połączenia bezpośrednie na Majorkę – Lotnisko Palma de Mallorca (PMI), oferowane są w sezonie letnim przez LOT (z Katowic, Poznania, Warszawy i Wrocławia), Ryanair (z Krakowa, Modlina i Wrocławia), Wizzair (z Warszawy-Chopin) oraz przez przewoźników czarterowych Buzz i Enter Air.

Tani wynajem aut Majorka – wypożyczalnie samochodów Lotnisko Palma de Mallorca
Usługi rent a car Palma de Mallorca oferowane są zarówno przez duże, międzynarodowe wypożyczalnie, jak i przez te mniejsze, lokalne.

Bezpośrednio w hali przylotów znaleźć można biura powszechnie znanych marek rent a car, w tym Avi, Budget, Enterprise, Alamo, Europcar (dzieli biuro z Keddy by Europcar), Sixt, Hertz i Thrifty.

Oferują one (zazwyczaj) wysoki standard usług oraz wygodę przy odbiorze auta, bez potrzeby dodatkowego transportu autobusem wahadłowym, rzadko jednak prawdziwie konkurencyjne ceny. Nawet posiadacze kart lojalnościowych (Avis Preferred, lub podobna) z trudnością znajdą w nich wynajem tańszy, niż w mniej znanych wypożyczalniach.

Bezpośrednio w terminalu usytuowane są biura także hiszpańskich firm Goldcar i Record Go. O ile obydwie słyną z raczej przystępnych cen, usług tej pierwszej zdecydowanie nie polecamy. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

Klienci, którym nie przeszkadza konieczność (krótkiego zazwyczaj) transferu do biura wypożyczalni poza terminalem, tani wynajem aut na lotnisku Majorka znajdą często w miejscowych wypożyczalniach, w tym: Amigo Autos, Centauro, Click Rent, Dollar, Leasys, Trivalia, Hiper Car Rental, OK Rent A Car i Wiber.

W tak popularnej destynacji, jaką jest lotnisko Majorki, oferta usługodawców stale się zmienia. Aktualne oferty rent a car w Palma de Mallorca porównać można przy pomocy internetowych wyszukiwarek, jal na przykład Cartrawler na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl.

Wynajem samochodu Majorka – porady i wskazówki
Dla turystów, którzy chcieliby zwiedzić Majorkę samodzielnie, według kryteriów własnych zainteresowań, wynajem samochodu jest najwygodniejszym, a często również najtańszym rozwiązaniem.

Ford Fiesta

Jeden z tańszych samochodów do wynajęcia na Majorce, Ford Fiesta; w wielu przypadkach jedynie kilka euro droższy, niż znacznie mniejsze samochody miejskie, jak na przykład Fiat 500, czy Toyota Aygo.

Ceny usług rent a car na Majorce są zwykle przystępne, pod warunkiem, że rezerwacja wykonana została z wyprzedzeniem. Dotyczy to zwłaszcza wynajmu w szczycie sezonu turystycznego, w lipcu i sierpniu. Ceny rosną wówczas znacząco, zaś dostępność pojazdów może być mocno ograniczona.

Aby zagwarantować przystępną cenę samochodu w pożądanej klasie do wynajęcia latem na Majorce, rezerwację wykonać warto jest z wyprzedzeniem nawet kilkumiesięcznym.

Nissan Qashqai

Korzystne ceny wynajmu dostępne sa także w wyższych klasach. Powyżej Nissan Qashqai, popularny SUV na Majorce, we flocie między innymi Almo i Record Go.

Poszukiwania samochodu do wynajęcia na lipiec, lub sierpień w ostatnim momencie zaowocuje wyższymi cenami, zazwyczaj od około 400 PLN za tydzień.
Zaoszczędzić na wynajmie samochodów można odwiedzając Majorkę poza sezonem, na przykład późną wiosną, lub wczesną jesienią, kiedy to pogoda już/jeszcze jest przyjemna i stabilna, z wieloma godzinami słońca.

Czytaj również: Majorka – pogoda na przestrzeni roku.

Ceny aut w klasie mini/ekonomicznej, spadają wówczas do około 150 PLN za tydzień. W okresie zimowym zaś, najtańsze auto na Majorce wynająć można już często od około 200 PLN za tydzień.

Ceny tego rzędu wymuszają na wypożyczalniach potrzebę szukania dodatkowego zysku, gdzie tylko jest to możliwe, najczęściej poprzez opłaty dodatkowe, nie zawsze widoczne na pierwszy rzut oka. Jedną z najczęściej spotykanych opłat dodatkowych wiążących się z ofertami o wyjątkowo zachęcającej cenie jest opłata administracyjna za zatankowanie, naliczana, gdy samochód wręczany jest klientowi z pełnym bakiem, ale zwrócony może zostać z pustym. Wypożyczalnia dodaje wówczas do ceny wyjściowej cenę paliwa (często wyższą, niż cena rynkowa) oraz wspomnianą opłatę administracyjną, która wynosić może od 15 do 30 euro.

Dokładne zapoznanie się z warunkami wynajmu przed dokonaniem rezerwacji jest wskazane w każdej sytuacji, szczególnie jednak w przypadku wyjątkowo ‘tanich’ ofert. Z dodawania opłat do ceny wyjściowej znana jest zwłaszcza hiszpańska wypożyczalnia Goldcar (oraz należąca do niej marka Rhodium). Biorąc pod uwagę negatywne doświadczenia wielu klientów www.tania-wypozyczalnia-samochodow.plz Goldcar nie możemy polecić usług tej wypożyczalnia.

Naszym zdaniem: niskie ceny Goldcar nie kompensują złej jakości usługi
W większości popularnych destynacji turystycznych, oferty Goldcar pojawiają się na szczycie najtańszych ofert wynajmu samochodów. Podczas gdy cena podstawowa wyświetlana w wyszukiwarkach wynajmu aut jest zazwyczaj niezaprzeczalnie niska, warto jest przyjrzeć się dokładniej warunkom wynajmu; często kryją się w nich opłaty dodatkowe, mogące w ostatecznym rozrachunku znacznie podnieść koszt wynajmu.

Pomimo zaostrzonych w ostatnim czasie przepisów unijnych mających na celu zwiększenie przejrzystości kontraktów rent-a-car, i surowych grzywien obowiązujących za ich nieprzestrzeganie, Goldcar nadal zdaje się kierować swoją ofertę głównie do klientów, którzy skuszeni niską ceną podaną w symulacji wynajmu, nie zadają sobie trudu zapoznania się z warunkami wynajmu, a zwłaszcza ich częścią napisaną najmniejszy drukiem.

Z naszych doświadczeń z obsługą klienta wynika, iż Goldcar Majorka wiedzie prym jeśli chodzi o liczbę skarg, głównie od klientów, którzy dopiero przy odbiorze auta po dotarciu na miejsce odkryli, iż cena ich ‘taniego’ auta w rzeczywistości jest dwu- a nawet trzykrotnie wyższa.

Klienci szczególnie często uskarżają się na agresywne techniki sprzedaży ubezpieczeń dodatkowych przez pracowników Goldcar, którzy posuwają się nawet do odmowy wydania auta klientom, którzy odmówią wykupienia ubezpieczenia dodatkowego, z definicji będącego produktem opcjonalnym. Wielu klientów, którzy zadbali o rozszerzenie ubezpieczenia w niepowiązanej z Goldcar ubezpieczalni, usłyszało wprost iż jest ono ‘nieważne’.

Ubezpieczenie oferowane przez Goldcar, zwane ‘Goldcar Super Cobertura’ wyceniane jest zazwyczaj wysoko, mogąc z łatwością podwyższyć koszt wynajmu o EUR 150-200.

Goldcar ma też do zaoferowania inne, tańsze produkty ubezpieczeniowe, które często arbitralnie 'dorzuca' do rachunku klienta, korzystając z jego roztargnienia, lub nieznajomości języka.

Wciskanie niechcianych ubezpieczeń ułatwia wysoki wkład własny w ofertach Goldcar, a przez to również wysokie kaucje blokowane na karcie kredytowej klienta, który często, nie chcąc wyczerpać środków na karcie już na samy początku wakacji, zmuszony jest dokupić ubezpieczenie.

Biorąc pod uwagę ilość skarg od klientów Goldcar, zwłaszcza na Lotnisku Majorka, oraz ich powtarzalność kwestionujemy, czy niskie ceny reklamowane przez tą wypożyczalnię to gra warta świeczki.

VW Polo

Wypożyczalnie samochodów na Majorce posiadają w swoich flotach większość cieszących się zainteresowaniem modeli samochodów. Powyżej najnowszy model VW Polo.

Czytaj również: Ubezpieczenie wkładu własnego w wynajmie samochodów za granicą.

Wynajem vanów (MPV) na Majorce
Pomimo dosyć bogatej oferty samochodów typu minivan na Majorce, w szczycie sezonu turystycznego może ona z łatwością ulec wyczerpaniu. Ceny samochodów 7-osobowych do wynajęcia na Majorce rosną gwałtownie w lipcu i sierpniu. Rezerwacje tego typu auta na sezon letni wykonywać wypada z kilkutygodniowym (co najmniej) wyprzedzeniem.

VW Touran

Nowy VW Touran, najlepszy w swojej klasie.

Latem ceny minivanów do wynajęcia na Majorce z łatwością osiągają poziom 2000 PLN za tydzień, podczas gdy poza sezonem ten sam samochód kosztować może zaledwie 900 PLN zatydzień.

Najtańsze auta 7-osobowe we flotach wypożyczalni to te występujące w konfiguracji 5+2, czyli z dwoma dodatkowymi składanymi siedzeniami w ostatnim rzędzie. Są to przykładowo Opel Zaira, VW Touran, lub Citroen Gran Picasso. Oferują miejsce dla 7 osób, jednak przy pełnym wykorzystaniu miejsc ich pojemność bagażowa jest znikoma, jako że siedzenia z tyłu otwierają się kosztem przestrzeni bagażnika.

Duże grupy turystów, podróżujące ze znaczną ilością bagażu bardziej komfortowo będą się zapewne czuły w pełnowymiarowym MPW, jak na przykład VW Sharan, Seat Alhambra, Ford S-Max, Ford Galaxy lub Renault Grand Espace.

Ford Tourneo

Minibus zapewni transport dla 9 osób; w Hiszpanii w tym segmencie popularny jest Ford Tourneo Transit.

Jeśli chodzi o 9-osobowe minibusy obserwuje się znaczny spadek ich cen wynajmu w Hiszpanii, nawet o 50% w stosunku do najwyższych notowanych cen. Podobnie, jak w przypadku minivanów, zalecana jest rezerwacja z wyprzedzeniem.

Rent a car Lotnisko Palma de Mallorca – PMI najtaniej
Dla klientów nieposiadających szczególnych wymagań, co do samochodu z wypożyczalni na Majorce, najlepszą opcją będzie prawdopodobnie auto z klasy ekonomicznej, lub kompaktowej (VW Polo lub VW Golf, odpowiednio). Zaoferuje ono najlepszy standard, za przystępną cenę.

Porady rent-a-car: Jak uniknąc niesłusznego obciążenia za szkody przy  wynajmie samochodów

Niezależnie od klasy wynajmowanego pojazdu, zawsze warto jest poświęcić odrobinę uwagi na staranne sprawdzenie stanu pojazdu przed obiorem. Pozwoli to na uniknięcie obciążenia (niesłusznego) opłatami dodatkowymi za istniejące już rysy, wgniecenia, lub inne szkody.

Majorka taniej - praktyczne wskazówki (materiał w języku angielskim):

Przy ograniczonym marginesie zysku, z jakim zmagają się obecnie wypożyczalnie, niektóre z nich (w tym również wspomniany Goldcar) wykazują się zwiększoną gorliwością w przypisywaniu odpowiedzialności finansowej, za jakąkolwiek szkodę stwierdzoną przy zwrocie auta.

WIele praktycznych informacji na temat Majorki znajdziesz na portalu InfoMallorca.Tani wynajem aut Majorka, Lotnisko – rent a car Palma de Mallorca – PMI
Artykuły: Tani wynajem aut Majorka, Lotnisko – rent a car Palma de Mallorca – PMI
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, April 21 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz