Tani wynajem samochodów Lotnisko Berlin Tegel – wyszukiwarka Cartrawler Niemcy

Porównaj oferty rent-a-car Berlin, Lotnisko Tegel

Międzynarodowy Port Lotniczy Tegel – TXL jest nadal głównym lotniskiem niemieckiej stolicy. Nadal - ponieważ od dawna już jest w budowie Lotnisko Berlin Brandenburg, które ma przejąć większość ruchu lotniczego do i z Berlina. Z braku funduszy, data inauguracji nowego lotniska jest jednak nieustannie odsuwana na nieokreślona przyszłość.

Lotnisko Tegel, znane pod pełną nazwą jako Flughafen Tegel 'Otto Lilienthal' usytuowane jest w odległości około 10 km na północny-zachód od centrum Berlina, na terenie osiedla Tegel, w gminie Reinickendorf – mapa.

Opel Adam
Samochód wynajęty bezpośrednio na lotnisku to wygodny, i często ekonomiczny sposób na przemieszczanie się w Berlinie. Powyżej, Opel Adam, jeden z najtańszych samochodów do wynajęcia na Lotnisku Tegel, we flocie na przykład Sixt.

Najbardziej charakterystycznym elementem Lotniska Tegel jest jego terminal, zbudowany na planie heksagonu. Pomimo, iż oryginalne plany zakładały istnienie jednego terminala, w związku z intensywnym rozwojem, stopniowo dodawane były do niego kolejne strefy, w związku z czym, lotnisko liczy sobie obecnie aż pięć terminali, nazwanych A, B, C, D i E.

Lotnisko Berlin-Tegel – mapa terminali

Bliskość centrum miasta oraz fizyczny brak miejsca na dalszą rozbudowę dyktują jednak konieczność uruchomienia nowego portu lotniczego.

Wypożyczalnie samochodów Berlin, Lotnisko Tegel
Podróżni decydujący się na wynajem samochodu na Lotnisku Tegel, znajdą do swojej dyspozycji szeroki wybór wypożyczalni, w tym Avis, Budget, Dollar, Thrifty, Europcar, Sixt, Interrent, Keddy by Europcar, Flizzr, Global i Buchbinder Autovermietung.

Tani wynajem aut Berlin – rezerwuj z Cartrawler Niemcy
Przy tak dużym wyborze usługodawców rent-a-car Berlin, trudno jest czasem znaleźć najkorzystniejsze oferty, nie tracąc na to zbyt wiele czasu. Przydatnym okazać się tu może internetowy system wyszukiwania i rezerwacji ofert, Cartrawler. Pozwala on porównać ceny we wszystkich wypożyczalniach partnerskich poprzez zaledwie jedno wyszukiwanie, oferując jednocześnie warunki znacznie korzystniejsze niż bezpośrednio w wypożyczalni.

Poza ścisłym szczytem sezonu turystycznego, najtańsze samochody do wynajęcia w Berlinie zarezerwować można w Cartrawler w cenach już od około 500 pln za tydzień. Będą to najczęściej małe auta miejskie, typu Opel Karl, VW Up, Skoda Citygo, Hyundai i10, choć często 'upgrade' do klasy ekonomicznej kosztuje w Berlinie niewiele.

Berlin rent-a-car - duży samochód rodzinny w przystępnej cenie 
Rodziny, lub większe grupy odwiedzające stolicę Niemiec, wynająć będą mogły na Lotnisku Tegel duży samochód w klasie full-size, lub kombi w stosunkowo przystępnej cenie. Podczas symulacji w systemie Cartrawler, w serwisie www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl znaleźliśmy oferty wynajmu, przykładowo, VW Passata za około 630 pln, przy czym cena ta obejmowała już podstawowy pakiet ubezpieczeń oraz nielimitowany przebieg.

VW Passat
Przestronny VW Passat do wynajęcia na Lotnisku Tegel – świetny stosunek jakości do ceny.

Wynajem BMW Berlin Tegel
Korzystne oferty rent-a-car na Lotnisku Berlin Tegel znaleźć można również w segmencie premium. Wiodą w nim prym niemieckie marki BMW, Mercedes i Audi. Nowe, lub niemal nowe BMW 3 Series wynająć można często juz od około 900-1000 złotych za tydzień.

BMW 3 Series
BMW 3 Series (F30) – świetny wybór na dłuższe podróże

Odległości z Lotniska Tegel
Lotnisko Berlin Tegel oferuje dobre połączenie z autostradą A111/A100, a dalej z Bismarcstrasse prowadzącą bezpośrednio do centrum miasta. Mapa położenia Lotniska Tegel.

A111 łączy sie również z E25 do Hamburga I E51 do Lipska.

Jeśli planujesz dłuższe podróże, przydatne mogą okazać się następujące odległości drogowe:

  • odległość z Tegel do Schoenefeld: 33 km
  • odległość z Lotniska Tegel do Charlottenburg: 5 km
  • odległość z Lotniska Tegel do Mitte: 9 km
  • odległość z Berlina do Hamburga: 287 km
  • odległość z Berlina do Szczecina: 150 km
  • odległość z Berlina do Drezna: 191 km
  • odległość z Berlina do Lipska: 189 km

Loty z Polski do Berlina
Z racji bliskości do polskiej granicy, oferta lotów do Berlina nie jest zbyt rozbudowana. Loty bezpośrednie do Berlina-Tegel oferowane są przez PLL LOT, które do stolicy Niemiec latają z Warszawy-Chopin.

Czytaj również: Święta państwowe w Niemczech.

Opcjonalnie, do Berlina podróżować można również via Lotnisko Schonefeld, znacznie oddalone od centrum miasta (ok 18 km). Skupia się na nim ruch low-cost do Berlina. Loty z Polski oferuje przewoźnik Ryanair, z wylotami z Krakowa i Rzeszowa.

Przygotuj wizytę w stolicy Niemiec; znajdź więcej informacji na stronie Visit BerlinTani wynajem samochodów Lotnisko Berlin Tegel – wyszukiwarka Cartrawler Niemcy
Artykuły: Tani wynajem samochodów Lotnisko Berlin Tegel – wyszukiwarka Cartrawler Niemcy
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, June 07 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz