Tani wynajem samochodów Gdańsk, Lotnisko Rębiechowo

Obsługujący około 5.4 miliona pasażerów rocznie Port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo, znany pod oficjalną nazwą 'Lotnisko im. Lecha Wałęsy – GDN' jest głównym lotniskiem Pomorza oraz trzecim największym lotniskiem w Polsce.

Tani wynajem samochodów Gdańsk – porównaj oferty na Lotnisku Rębiechowo

Dla wielu pasażerów przybywających do Gdańska, zarówno na trasach europejskich jak i krajowych, wynajem samochodu bezpośrednio na lotnisku jest często jednym z najwygodniejszych i najtańszych sposobów podróżowania w Trójmieście, jak również na całym Pomorzu.

VW Polo, wraz z Oplem Corsa i Fordem Fiesta, jest jednym z najpopularniejszych modeli samochodów ekonomicznych do wynajęcia na Lotnisku Gdansk.

Gdańskie lotnisko usytuowane jest o odległości około 10 km na zachód od centrum miasta oraz w pobliżu pozostałych składowych aglomeracji Trójmiasta. Odległość z Lotniska Gdańsk do Gdyni wynosi około 23 km, Sopot zaś oddalony jest od Lotniska w Rębiechowie o zaledwie 8 km w linii prostej. Istniejąca infrastruktura drogowa zmusza jednak do pokonania odległości około 20 km.

Lotnisko im. Lecha Wałęsy
W 2004 roku, w uznaniu zasług przewodniczącego ruchu Solidarność oraz prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Lecha Wałęsy, gdańskie lotnisko przemianowano na Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. W języku angielskim nazwa lotniska stylizowana jest na „Gdańsk Lech Walesa Airport” a podpis Lecha Wałęsy wykorzystany został do stworzenia logo lotniska:

Logo Lotniska Gdańsk

Nazwa topograficzna, Gdańsk-Rębiechowo pozostaje jednak nadal bardzo popularna w wśród polskich użytkowników lotniska.

Wypożyczalnie samochodów Gdańsk Lotnisko Rębiechowo
Podróżni korzystający z gdańskiego portu lotniczego mają do swojej dyspozycji szeroki wybór usług rent a car.  W terminalu lotniska reprezentowane są powszechnie znane międzynarodowe wypożyczalnie samochodów w tym: Avis Rent A Car, Alamo, Budget, Dollar, Enterprise Rent A Car, Europcar, Hertz, Sixt, jak również polskie marki z sektora wynajmu aut, na przykład Express Rent A Car, Panek, GT Cars oraz Car Net.

Skoda Octavia Kombi Gdansk

Skoda Octavia Kombi, dużo miejsca za przystępną cenę; we flocie między innymi Panek Gdańsk-Rębiechowo.

Ponadto, na lotnisku skorzystać można również z usług wypożyczalni, które nie posiadają tu bezpośrednio przedstawicielstwa, oferują jednak autobusy liniowe do swoich biur, lub też oddelegowują na lotnisko pracownika, który oczekuje na klienta w hali przylotów. Z racji tego, iż nie muszą one ponosić wysokich nieraz kosztów wynajmu powierzchni biurowej w prestiżowej lokalizacji, jaką jest lotnisko międzynarodowe, mogą one zaoferować często bardziej konkurencyjne ceny.  Zaliczają się do nich między innymi wypożyczalnie Autocash, Add Car, Cars Rent, Green Motion, Kaizenrent, Add Car, Rent a Car Direct i Surprice.

Tani wynajem samochodów Gdańsk, Lotnisko – rezerwuj z wyprzedzeniem
Dokonanie rezerwacji z wyprzedzeniem i po porównaniu oferty cenowej kilku wypożyczalni to najpewniejszy sposób na znalezienie najbardziej konkurencyjnych ofert wynajmu aut na Lotnisku w Gdańsku.

Opel Mokka

Wynajem SUV Gdańsk, Lotnisko: Opel Mokka, to często jeden z najtańszych modeli w tym segmencie; oferowany przez m.in. Sixt.

Poza sezonem letnim, najtańsze samochody do wynajęcia można znaleźć na Lotnisku Rębiechowo zazwyczaj w cenie od około PLN 550 za tydzień wynajmu małego auta miejskiego, typu Ford Ka, Toyota Aygo, Fiat 500 lub podobne. Jeśli zależy nam na komforcie podróży, zwłaszcza na dłuższych trasach, korzystniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie większego auta w klasie ekonomiczne, na przykład Opel Corsa, VW Polo, Ford Fiesta, Suzuki Swift, czy też samochodu w popularnej klasie kompakt, na przykład VW Golf, Opel Astra, Toyota Auris, Hyundai i30, Renault Megan, lub podobnego.

Wyszukiwarka ofert Cartrawler oferuje możliwość szybkiego i kompleksowego porównania cen, jak i warunków wynajmu we wszystkich klasach, pozwalając również na szybkie „wyłowienie” z ogromu prezentowanych ofert prawdziwych okazji, również w klasach wyższych: SUV, minivan, czy autach z grupy luxury/premium, do wynajęcia na lotnisku w Gdańsku.

Mercedes GLC SUV

Mercedes GLC, oferowany między innymi przez Avis Gdańsk.

Wynajem minibusa Gdańsk Rębiechowo
Większe grupy podróżnych przybywające na gdańskie lotnisko znajdą we flocie wypożyczalni samochodów tu operujących pojazdy typu minivan i minibus, dla 7, lub nawet 9 osób. Najpopularniejsze modele minibusów do wynajęcia na Lotnisku Gdańsk to Opel Vivaro, Ford Transit i Reanult Trafic.

Opel Vivaro

Opel Vivaro, minibus w przystepnej cenie dp wynajęcia w Gdańsku.

Tanie loty Gdańsk – Ryanair i Wizzair
Do gwałtownego rozwoju, jaki lotnisko w Gdańsku przeżywa w ostatnich latach przyczyniła się niewątpliwie obecność linii lotniczych typu low-cost. Główni przewoźnicy na Lotnisku Gdańsk to węgierskie linie Wizzair, które w Rębiechowie stworzyły szczególnie silną bazę oraz ich największy rywal na rynku low-cost w Polsce, irlandzki Ryanair.

Wizzair wykonuje połączenia z Gdańska na ponad 30 trasach międzynarodowych. Ryanair oferuje nieco mniej połączeń i stale rozbudowuje siatkę lotów, niewykluczone jest wręcz, iż w niedalekiej przyszłości prześcignie węgierską linię. Tanie loty z Gdańska dostępne są zarówno na najpopularniejszych trasach turystyki zarobkowej z Polski – do Wielkiej Brytanii, Irlandii i Skandynawii, jak do destynacji turystycznych południowej Europy. 

Na gdańskim lotnisku operują również linie Norwegian, oferujące loty low-cost do popularnych destynacji skandynawskich, a także Eurowings na trasie do Dusseldorfu i Sztokholmu.

Jeśli chodzi o regularne linie lotnicze, prym w Gdańsku-Rębiechowie widzie niewątpliwie LOT z połączeniami krajowymi do Warszawy i Krakowa. Obecne są również linie Lufthansa, KLM oraz SAS.

Loty krajowe do Gdańsk
Tanimi liniami udać się można do Gdańska również z lotnisk krajowych, w tym Krakowa i Wrocławia. Połączenie na tych trasach oferuje Ryanair. 

Jak już wspomniano, LOT lata do Gdańska z Krakowa i Warszawy.

Uzyskaj aktualne oferty wynajmu samochodów a Lotnisku Gdańsk-Rębiechowo

Atrakcje turystyczne Gdańska i okolic
Gdańsk, wraz z Krakowem i Warszawą zalicza się do najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Turystów z Polski jak i zagranicy przyciąga do Gdańska przebogate dziedzictwo kulturowe, odzwierciedlające historię miasta, jako ważnego portu Europejskiego i jednego z filarów Ligi Hanzeatyckiej, burzliwe dzieje Gdańska podczas II wojny światowej oraz jego znaczenie miasta będącego kolebką ruchu solidarnościowego dla rozwoju demokracji w Polsce i Europie.

Do najpopularniejszych atrakcji Gdańska zalicza się gdańska Starówka, Bazylika Mariacka, słynna Fontanna Neptuna, Nabrzeże Motławy z charakterystycznym Żurawiem Gdańskim oraz Europejskie Centrum Solidarności, poświęcone historii NSZZ Solidarność.

Gdańsk, miasto wolności.

Gdańsk jest również doskonałą bazą do zwiedzania Pomorza. Mając do dyspozycji własny środek transportu podczas pobytu w Gdańsku, na przykład wynajęty samochodów, warto jest odwiedzić nie tylko samo wybrzeże, ale również unikalnych zakątków naszego kraju położone w odległości 2-3 godzin jazdy od Gdańska, w tym Żuław Wiślanych, Borów Tucholskich, Kaszub, czy też wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO zamek w Malborku.

Czytaj więcej na temat Gdańska na oficjalny portalu miasta

Dalsza rozbudowa Lotniska Gdańsk
Gdańskie lotnisko planuje dalszy rozwój. W połowie października 2019 roku ruszyły w Rębiechowie wstępne prace przygotowujące terminal pasażerski T2 do rozbudowy w kierunku zachodnim. Na ich wstrzymanie, czy nawet spowolnienie, nie miał wpływu wybuch pandemii. W czerwcu 2020 wmurowano uroczyście kamień węgielny pod budowę nowego pirsu. Inwestycja o wartości ponad 250 mln złotych pozwoli powiększyć powierzchnię terminala o 19 tyś m2.  Tani wynajem samochodów Gdańsk, Lotnisko Rębiechowo
Artykuły: Tani wynajem samochodów Gdańsk, Lotnisko Rębiechowo
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, March 04 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz