Tani wynajem samochodów Lotnisko Monachium - porównaj ceny i zarezerwuj online

Znajdź najkorzystniejsze ceny wynajmu samochodów na drugim, co do wielkości lotnisku w Niemczech

Kliknij, aby porównać oferty wynajmu aut na Lotnisku Monachium

Flughafen München obsługuje stolicę Bawarii w południowo-wschodnich Niemczech, czyli Monachium. Drugie i zdecydowanie mniejsze lotnisko międzynarodowe Bawarii usytuowane jest w Norymberdze. Oficjalna, chociaż rzadko używana nazwa monachijskiego lotniska - ‘Port Lotniczy im. Franza Josefa Straussa w Monachium’ nadana została w uznaniu zasług niemieckiego męża stanu i wieloletniego premiera Bawarii. Kod IATA Lotniska w Monachium to MUC.

Opel Corsa wynajem Lotnisko Monachium
Opel Corsa w klasie ekonomicznej - do wynajęcia w przystępnej cenie na Lotnisku w Monachium

Port lotniczy Monachium to popularny przystanek nie tylko dla turystów i biznesmenów podróżujących w interesach do Bawarii, jednego z najbogatszych krajów związkowych Niemiec. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci autostrad w tym rejonie Europy, po wylądowaniu na monachijskim lotnisku można również szybko i wygodnie podróżować samochodem do Czech, Austrii, Lichtensteinu, czy nawet Szwajcarii.

Lotnisko usytuowane jest w odległości około 28 km na północny wschód od centrum Monachium, w pobliżu trasy A92/E53. Zobacz lokalizację Lotniska Monachium na mapie. 

Czytaj również: Święta państwowe i dni wolne od pracy w Nimeczech.

Wynajem samochodów Monachium, Lotnisko – porównaj ofertę wypożyczalni samochodów
Podróżni lądujący w Monachium skorzystać mogą z szerokiej oferty usług wynajmu samochodów dostępnych na lotnisku. Obsługiwane jest ono przez powszechnie znane wypożyczalnie samochodów, jak na przykład Avis Rent A Car, Europcar, Keddy by Europcar, Interrent, Global, Flizzr, Hertz, Sixt, Enterprise Rent A Car, jak i również przez niemiecka wypożyczalnia Buchbinder.

Internetowa wyszukiwarka ofert Cartrawler to prosty sposób na kompleksowe porównanie ofert wynajmu samochodów oraz zarezerwowanie najbardziej nam odpowiadającego auta online.

Wynajem samochodów na Lotnisku Monachium oznacza często bardzo przystępne ceny, zwłaszcza, gdy rezerwacji dokonujemy z pewnym wyprzedzeniem. Najtańsze samochody na monachijskim lotnisku można często wynająć już za około PLN 450 za tydzień. W takiej cenie dostępne są przeważnie małe samochody miejskie, takie jak Volkswagen Fox, Hyundai i10, lub podobne, często 3-drzwiowe auta.

VW Golf Lotnisko Monachium
VW Golf dostępny w ofercie Enterprise, Buchbinder, Caro Autovermietung i innych wypożyczalni samochodów na lotnisku w Monachium

Dla większego komforty, zwłaszcza, jeśli podróżujemy na dłuższych trasach, warto pokusić się o nieco większy wydatek i wynająć auto z wyższej klasy. Oferta samochodów do wynajęcia na Lotnisku Monachium jest bardzo bogata; znaleźć w niej można zarówno popularne auta w klasie compact (VW Golf, Ford Focus lub podobne), samochody w klasie średniej (w Monachium będzie to często Opel Vectra, VW Passat, lub podobne), czy też auta luksusowe (na przykład Volvo S60, lub Mercedes C Class).

Mercedes C Class
Niemiecka marka Mercedes jest powszechnie dostępna we flotach wypożyczalni aut w Monachium. Powyżej, Mercedes Klasy C.

Terminale MUC – znajdź wypożyczalnie samochodów na Lotnisku w Monachium
Port Lotniczy Monachium posiada dwa terminale: starszy Terminal 1, podzielony na hale A, B, C, D i E oraz znacznie nowszy Terminal 2. Obydwa terminale łączy tzw. Strefa MAC (od Munich Airport Centre), w której pasażerowie znajdą restauracje, sklepy wolnocłowe, punkty usługowe oraz szereg innych udogodnień dla podróżujących, w tym place i kąciki zabaw dla dzieci.

Okienka wypożyczalni samochodów na Lotnisku Monachium usytuowane są w Terminalu 1 (hala C). 

Loty do Monachium
Bezpośrednie loty z Polski do Monachium znajdują się oferowane są przez Polskie Linie Lotnicze LOT z Warszawy-Chopin oraz, w znacznie szerszym zakresie tras, przez niemieckie linie Lufthansa / Lufthansa City Line z między innymi Krakowa, Katowic, Łodzi, Warszawy, Gdańska i Wrocławia.

Oktoberfest Monachium
Jedną z największych atrakcji Monachium, ściągających do miasta dziesiątki tysięcy odwiedzających są słynne, organizowane w bawarskiej stolicy od 1810 roku dożynki chmielne, czyli Oktoberfest München. Ten swego rodzaju –festiwal piwa- poświęcony jest nie tylko sztuce warzenia piwnego trunku, ale również bawarskim tradycjom, folklorowi i gastronomii.

Znajdź więcej informacji na temat Oktoberfest Munchen.

W Bawarii działa ponad 700 browarów a jeden z nich, słynny Erdinger Weissbier umiejscowiony jest w sąsiedztwie Lotniska Monachium.

Oktoberfest
Oktoberfest München przyciąga tłumy.

Uczestnicy Oktoberfest, którzy zdecydowali się na wynajem samochodu na Lotnisku w Monachium pamiętać muszą, iż w Niemczech dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi dla kierowców wynosi 0,5 promila.

Co jeszcze zobaczyć w Monachium? Znajdź informację turystyczną na Muenchen.de.Tani wynajem samochodów Lotnisko Monachium - porównaj ceny i zarezerwuj online
Artykuły: Tani wynajem samochodów Lotnisko Monachium - porównaj ceny i zarezerwuj online
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, June 08 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz