Tani wynajem samochodów na Lotnisku Chicago O’Hare

Lecisz do Chicago? Skorzystaj z przystępnych cen wynajmu samochodów na Lotnisku O’Hare.

Wynajem aut Chicago O’Hare - porównaj oferty online

Międzynarodowy Port Lotniczy  Chicago O’Hare - ORD jest najważniejszym lotniskiem Chicago, w stanie Illinois. Oferujące szeroki wybór połaczeń międzynarodowych i krajowych, Lotnisko Chicago plasuje się w czołówce największych portów lotniczych w Stanach Zjednoczonych.

Usługi wynajmu samochodów w Chicago O.Hare są ogólnie dostępne, a ceny, dzięki ostrej konkurencji między wypożyczalniami, często niewygórowane. Samochód wynajęty na lotnisku staje się wiec w wielu przypadkach najwygodniejszym i najtańszym środkiem transportu nie tylko w samym Chicago, ale również w bardziej odległych zakątkach USA. Wyswietl mapę Illinois.

Przykładowo, jedynie 130 km (około 1.5 h jazdy samochodem) dzieli Lotnisko Chicago od Milwaukee, w sąsiednim stanie Wisconsin.

Chrysler 300
Chrysler 300 – luksusowy samochód do wynajęcia w przystępnych cenach na amerykańskich lotniskach. We flocie między innymi Avis, Alamo, Budgget.

Chicago O’Hare Airport - lokalizacja
Grunty lotniska znajdują się na terenie dwóch hrabstw: Cook County i Du Page County, nad brzegiem jeziora Michigan. Pokaż Lotnisko O'Hare na mapie.

Główne budynki (terminale) lotniska usytuowane są około 30 km na północny zachód od centrum Chicago i nieco bliżej, około 25 km od Chicago Loop - dzielnicy biznesowej miasta.

Chicago posiada również mniejsze lotnisko - Chicago Midway International - MDW, obsługujące głównie połączenia typu low-cost. Zobacz lotniska Chicago na mapie.

Wynajem samochodów Chicago O’Hare Airport
Usługi rent-a-car na Lotnisku Chicago zapewniane są przez wiele wypożyczalni. Bezpośrednio na lotnisku znajdują się biura znanych firm, w tym: Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz i National.

Spoza terenu portu lotniczego, lecz w bliskiej odległości od terminali prowadzą działalność miedzy innymi wypożyczalnie Ace Rent A Car i Advantage Rent A Car. Z terminalu dostać się do nich można specjalnie do tego celu przeznaczonymi busami (shuttle).

Ford Mustang kabriolet
Wynajem smochodów sportowych w USA: Ford Mustang Convertible – dostępny między innymi we flocie Budget na Lotnisku Chicago O’Hare.

Wynajmij najtaniej przez internet
Usługi wynajmu samochodów na lotnisku O’Hare nie są drogie. Aby skorzystać z najbardziej przystępnych cen, warto jest przed dokonaniem rezerwacji porównać oferty kilku wypożyczalni, najlepiej poprzez internetowe wyszukiwarki jak na przykład Cartrawler.

Prosty w obsłudze system wyszukiwania i rezerwacji Cartrawler wyświetla oferty uszeregowane cenowo w każdej klasie wynajmu. Pamietać należy iż w Stanach Zjednoczonych namniejsza (i najtańsza) klasa wynajmu to klasa ekonomiczna. Amerykanie lubują sie w dużych autach, prwadzeniu takich sprzyja też obfitość miejsca (w przeciwieństwie do zatłoczonych miast europejskich). Z niemożliwością graniczy tu prawie znalezienie małych samochodów miejskich, popularnych w Europie.

Najtańszym samochodem do wynajęcia na Lotnisku O.Hare jest zazwyczaj Chevrolet Aveo (w Stanach znany pod nazwą Chevrolet Sonic) dostępny w sezonie letnim od około 1000 pln za tydzień (i około 800 pln poza sezonem). W cenę wynajmu niemal zawsze wliczony jest nieograniczony przebieg. Więcej informacji na temat każdej oferty Cartrawler znaleźć można w „Warunkach wynajmu”.

Chevrolet Sonic USA
Tani samochód do wynajęcia w Chicago – 5-drzwiowy Chevrolet Aveo/Chevrolet Sonic

Konkurencyjne oferty Cartrawler dostępne są również w innych klasach wynajmu. Tydzień wynajmu auta w klasie standard, typu Chevrolet Impala (lub podobny) z odbiorem i zwrotem na lotnisku w Chicago kosztuje zazwyczaj od około 1100 pln.

W klasie samochodów premium na Lotnisku OHare Cartrawler oferuje szeroki wybór w korzystnych cenach. Lincolna MKS, na przykład wypożyczyć można w cenie od około 2000 pln za tydzień.

Wynajem SUVów i minivanów Chicago
W grupie aut typu SUV, oferta wypożyczalni samochodów na Lotnisku OHare zawiera między innymi modele takie jak popularny w Stanach Ford Escape, czy też znacznie większe Chrysler Journey i Nissan Pathfinder. Najtańsze SUVy wynająć można już od około 1300 pln za tydzień.

W segmencie tak zwanych people carriers, czyli samochodów większych niż standardowe auta pasażerskie, do wyboru są zarówno „zwykłe” 7-osobowe minivany, np. Chrysler Voyager lub Dodge Caravan, jak również niespotykane w Europie minibusy dla 12 osób (przykładowo Ford Clubwagon).


Wynajem minivana w USA - Dodge Caravan z przesuwanymi drzwiami oferuje miejsce dla całej rodziny.

W USA do prowadzenia tego typu pojazdów nie są wymagane żadne specjalne uprawnienia (poza zwykłym prawem jazdy, oczywiście. Informacja na temat wymagań względem prawa jazdy zawarta jest w „Warunkach wynajmu”).

Jak dojechać z Lotniska O’Hare do centrum Chicago
Podróżni decydujący się na wynajem samochodu na lotnisku, nie powinni mieć większego problem z dojazdem do miasta. Trasa Kennedy Express łączy lotnisko z dzielnicą Chicago Loop.

Trudno jest natomiast przewidzieć czas niezbędny na pokonanie tej niedużej, bo zaledwie 27-kilometrowej odległości. Przy normalnych warunkach drogowych wynosi on około 30 minut, jednak Kennedy Express znana jest z nagminnych korków. Warto więc, zwłaszcza przy powrocie na lotnisko, zostawić sobie odpowiedni margines czasu, aby nie spóźnić się na lot. Zobacz drogi w rejonie Lotniska Chicago.

Chicago O’Hare Airport - terminale
Lotnisko O’Hare posiada 4 terminale ponumerowane: 1, 2, 3 i 5. Terminal 5, zwany powszechnie terminalem międzynarodowym obsługuje większość lotów międzynarodowych z i do Chicago. Mapa Lotniska Chicago (kliknij, aby powiększyć).

Pomiędzy terminalami 1, 2 i 3 przemieszczać można się pieszo, dzięki specjalnemu tunelowi. Do Terminalu 5 dostać się można jedynie lotniskową kolejką ATS (od Airport Transit System) kursującą 24 godziny na dobę. ATS dociera również do najbardziej oddalonych parkingów lotniska.

Nowy Terminal 5 ORD
Jesienią 2013 roku oddany został do użytku nowy terminal na lotnisku O’Hare, Terminal 5. Głównym założeniem tego innowacyjnego projektu było zagwarantowanie pasażerom maksymalnego komfortu podczas w czasie podróży/oczekiwania na lot. Do ich dyspozycji została elegancka powierzchnia handlowa, zapewniony został również szeroki wybór restauracji i punktów gastronomicznych.

Wyświetl mapę Terminala 5 Lotniska Chicago.

Loty do Chicago O’Hare
Bezpośrednie loty z Polski do Chicago oferowane są przez Polskie Linie Lotnicze LOT z lotniska Chopina w Warszawie.Tani wynajem samochodów na Lotnisku Chicago O’Hare
Artykuły: Tani wynajem samochodów na Lotnisku Chicago O’Hare
Tematy: , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, June 03 2015

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz