Tani wynajem samochodów na Lotnisku Chicago O’Hare

Lecisz do Chicago? Skorzystaj z przystępnych cen wynajmu samochodów na Lotnisku O’Hare.

Tani wynajem samochodów na Lotnisku Chicago O’Hare – porównaj oferty

Międzynarodowy Port Lotniczy  Chicago O’Hare - ORD jest największym lotniskiem Chicago, a jednocześnie, całego stanu Illinois. Oferujące szeroki wybór połączeń międzynarodowych i krajowych lotnisko plasuje się w czołówce największych portów lotniczych w Stanach Zjednoczonych.

Usługi wynajmu samochodów w Chicago O’Hare są ogólnie dostępne, a ceny, dzięki ostrej konkurencji między wypożyczalniami, często niewygórowane. Samochód wynajęty na lotnisku staje się wiec w wielu przypadkach najwygodniejszym i najtańszym środkiem transportu nie tylko w samym Chicago, ale również w bardziej odległych zakątkach USA. Wyświetl mapę Illinois.

Przykładowo, Milwaukee znajduje się około godziny drogi samochodem z Lotniska OHare, 3 godzin potrzeba by dostać się z niego do Indianapolis, 4.5 godziny zaś, by dotrzeć do Detroit.

Chrysler 200

Chrysler 200 – w klasie standard, do wynajęcia w przystępnych cenach na amerykańskich lotniskach. We flocie między innymi Hertz i Alamo.

Chicago O’Hare Airport - lokalizacja
Grunty lotniska znajdują się na terenie dwóch hrabstw: Cook County i Du Page County, nad brzegiem jeziora Michigan. Pokaż Lotnisko O'Hare na mapie.

Główne budynki (terminale) lotniska usytuowane są około 30 km na północny zachód od centrum Chicago i nieco bliżej, około 25 km od Chicago Loop - dzielnicy biznesowej miasta.

Chicago posiada również mniejsze lotnisko - Chicago Midway International - MDW, obsługujące głównie połączenia typu low-cost. Zobacz lotniska Chicago na mapie.

Wypożyczalnie samochodów Chicago O’Hare Airport
Usługi rent-a-car na Lotnisku Chicago zapewniane są przez wiele wypożyczalni. Bezpośrednio na lotnisku znajdują się biura znanych firm, w tym: Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, Thrifty, Sixt i National.

Ford Mustang kabriolet

Wynajem samochodów sportowych w USA: Ford Mustang Convertible – dostępny między innymi we flocie Budget na Lotnisku Chicago O’Hare.

Rent a car Chicago – tani wynajem samochodów Lotnisko O’Hare
Usługi wynajmu samochodów na lotnisku O’Hare nie są drogie. Aby skorzystać z najbardziej przystępnych cen, warto jest przed dokonaniem rezerwacji porównać oferty kilku wypożyczalni, najlepiej poprzez internetowe wyszukiwarki, w tym Cartrawler na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl.

Prosty w obsłudze system wyszukiwania i rezerwacji Cartrawler wyświetla oferty uszeregowane cenowo w każdej klasie wynajmu. Pamiętać należy, iż w Stanach Zjednoczonych najmniejsza (i najtańsza) klasa wynajmu to klasa ekonomiczna. Amerykanie lubują się w dużych autach, prowadzeniu takich sprzyja też obfitość miejsca (w przeciwieństwie do zatłoczonych miast europejskich). Z niemożliwością graniczy tu prawie znalezienie małych samochodów miejskich, popularnych w Europie.

Najtańszym samochodem do wynajęcia na Lotnisku O’Hare jest zazwyczaj Chevrolet Aveo (w Stanach znany pod nazwą Chevrolet Sonic) dostępny w sezonie letnim od około 1000 pln za tydzień (i około 800 pln poza sezonem). W cenę wynajmu niemal zawsze wliczony jest nieograniczony przebieg. Więcej informacji na temat każdej oferty Cartrawler znaleźć można w jej opisie (link ‘Ważne informacje’.

Chevrolet Aveo

Tani samochód do wynajęcia w Chicago – 5-drzwiowy Chevrolet Aveo/Chevrolet Sonic

Konkurencyjne oferty Cartrawler dostępne są również w innych segmentach. Tydzień wynajmu auta w klasie standard, typu Chevrolet Impala (lub podobny) z odbiorem i zwrotem na lotnisku w Chicago kosztuje zazwyczaj od około 1100 pln.

W klasie samochodów premium na Lotnisku OHare Cartrawler oferuje szeroki wybór w korzystnych cenach. Pojazdy typu Nissan Maxima, czy Lincoln MKS, na przykład wypożyczyć można w cenie od około 2000 pln za tydzień.

SUV i minivan Chicago
W grupie aut typu SUV, oferta wypożyczalni samochodów na Lotnisku OHare zawiera między innymi modele takie jak popularny w Stanach Ford Escape, czy też znacznie większe Chrysler Journey i Nissan Pathfinder. Najtańsze SUVy dostępne są często od około 1800 pln za tydzień.

Toyota RAV4

Powszechnie znana w Europie Toyota RAV4 spotykana jest także w ofercie wypożyczalni samochodów w Ameryce.

W segmencie tak zwanych people carriers, czyli samochodów większych niż standardowe auta pasażerskie, do wyboru są zarówno „zwykłe” 7-osobowe minivany, np. Chrysler Voyager lub Dodge Caravan, jak również niespotykane w Europie minibusy dla 12 osób (przykładowo Ford Clubwagon).

Dodge Grand Caravan

Wynajem minivanów USA – Dodge Grand Caravan z przesuwanymi drzwiami oferuje miejsce dla całej rodziny.

W USA do prowadzenia tego typu pojazdów nie są wymagane żadne specjalne uprawnienia (poza zwykłym prawem jazdy, oczywiście. Informacja na temat wymagań względem prawa jazdy zawarta jest w „Warunkach wynajmu”).

Jak dojechać z Lotniska O’Hare do centrum Chicago?
Podróżni decydujący się na wynajem samochodu na lotnisku, nie powinni mieć większego problem z dojazdem do miasta. Trasa Kennedy Express łączy lotnisko z dzielnicą Chicago Loop.

Trudno jest natomiast przewidzieć czas niezbędny na pokonanie tej niedużej, bo zaledwie 27-kilometrowej odległości. Przy normalnych warunkach drogowych wynosi on około 30 minut, jednak Kennedy Express znana jest z nagminnych korków. Warto więc, zwłaszcza przy powrocie na lotnisko, zostawić sobie odpowiedni margines czasu, aby nie spóźnić się na lot. Zobacz drogi w rejonie Lotniska Chicago.

Znajdź wiele praktycznych informacji na temat Chicago na portalu Choose Chicago

Chicago O’Hare Airport - terminale
Lotnisko O’Hare posiada 4 terminale ponumerowane: T1, T2, T3 oraz, najnowocześniejszy obecnie, T5.

Terminal 5, oddany do użytku w 2013 roku nie rozwiązał jednak problemu zbyt małej przepustowości portu na długo. Zgodnie z założeniami długofalowego planu rozwoju stworzonego dla Lotniska O’Hare, Terminal 5 poddany zostanie rozbudowie, zaś na miejscu obecnego Terminala 2, po jego zburzeniu, powstanie O’Hare Global Terminal. Wyglądać ma tak:

Loty do Chicago O’Hare
Bezpośrednie loty z Polski do Chicago oferowane są przez Polskie Linie Lotnicze LOT z Warszawy i Krakowa, jak również przez American Airlines, z Krakowa.Tani wynajem samochodów na Lotnisku Chicago O’Hare
Artykuły: Tani wynajem samochodów na Lotnisku Chicago O’Hare
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, December 12 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz