Tani wynajem samochodów na Lotnisku Chicago O’Hare

Lecisz do Chicago? Skorzystaj z przystępnych cen wynajmu samochodów na Lotnisku O’Hare.

Tani wynajem samochodów na Lotnisku Chicago O’Hare – porównaj oferty

Międzynarodowy Port Lotniczy  Chicago O’Hare - ORD jest największym lotniskiem Chicago, a jednocześnie, całego stanu Illinois. Oferujące szeroki wybór połączeń międzynarodowych i krajowych lotnisko plasuje się w czołówce największych portów lotniczych w Stanach Zjednoczonych.

Usługi wynajmu samochodów w Chicago O’Hare są ogólnodostępne, a ceny, dzięki ostrej konkurencji między wypożyczalniami, często niewygórowane. Samochód wynajęty na lotnisku staje się wiec w wielu przypadkach najwygodniejszym i najtańszym środkiem transportu nie tylko w samym Chicago, ale również w bardziej odległych zakątkach USA. Wyświetl mapę Illinois.

Przykładowo, Milwaukee znajduje się około godziny drogi samochodem z Lotniska OHare, 3 godzin potrzeba by dostać się z niego do Indianapolis, 4.5 godziny zaś, by dotrzeć do Detroit.

Chrysler 200

Chrysler 200 – w klasie standard, do wynajęcia w przystępnych cenach na amerykańskich lotniskach. We flocie między innymi Hertz i Alamo.

Chicago O’Hare Airport - lokalizacja
Grunty lotniska znajdują się na terenie dwóch hrabstw: Cook County i Du Page County, nad brzegiem jeziora Michigan. Pokaż Lotnisko O'Hare na mapie.

Główne budynki (terminale) lotniska usytuowane są około 30 km na północny zachód od centrum Chicago i nieco bliżej, około 25 km od Chicago Loop - dzielnicy biznesowej miasta.

Chicago posiada również mniejsze lotnisko - Chicago Midway International - MDW, obsługujące głównie połączenia typu low-cost. Zobacz lotniska Chicago na mapie.

Wypożyczalnie samochodów Chicago O’Hare Airport
Usługi rent-a-car na Lotnisku Chicago zapewniane są przez wiele wypożyczalni. Bezpośrednio na lotnisku znajdują się biura znanych firm, w tym: Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, Thrifty, Sixt i National.

Ford Mustang kabriolet

Wynajem samochodów sportowych w USA: Ford Mustang Convertible – dostępny między innymi we flocie Budget na Lotnisku Chicago O’Hare.

Rent a car Chicago – tani wynajem samochodów Lotnisko O’Hare
Usługi wynajmu samochodów na lotnisku O’Hare nie są drogie. Aby skorzystać z najbardziej przystępnych cen, warto jest przed dokonaniem rezerwacji porównać oferty kilku wypożyczalni, najlepiej poprzez internetowe wyszukiwarki, w tym Cartrawler na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl.

Prosty w obsłudze system wyszukiwania i rezerwacji Cartrawler wyświetla oferty uszeregowane cenowo w każdej klasie wynajmu. Pamiętać należy, iż w Stanach Zjednoczonych najmniejsza (i najtańsza) klasa wynajmu to klasa ekonomiczna. Amerykanie lubują się w dużych autach, prowadzeniu takich sprzyja też obfitość miejsca (w przeciwieństwie do zatłoczonych miast europejskich). Z niemożliwością graniczy tu prawie znalezienie małych samochodów miejskich, popularnych w Europie.

Najtańszym samochodem do wynajęcia na Lotnisku O’Hare jest zazwyczaj Chevrolet Aveo (w Stanach znany pod nazwą Chevrolet Sonic) dostępny jest zazwyczaj od około 1500 pln za tydzień, zakładając, iż rezerwacja wykonana została z wyprzedzeniem. W cenę wynajmu niemal zawsze wliczony jest nieograniczony przebieg. Więcej informacji na temat każdej oferty Cartrawler znaleźć można w jej opisie (link ‘Ważne informacje’).

Chevrolet Aveo

Tani samochód do wynajęcia w Chicago – 5-drzwiowy Chevrolet Aveo/Chevrolet Sonic

Konkurencyjne oferty Cartrawler dostępne są również w innych segmentach. Tydzień wynajmu auta w klasie standard, typu Chevrolet Impala (lub podobny) z odbiorem i zwrotem na lotnisku w Chicago kosztuje zazwyczaj od około 1800 pln.

W klasie samochodów premium na Lotnisku OHare Cartrawler oferuje szeroki wybór w korzystnych cenach. Pojazdy typu Nissan Maxima, czy Lincoln MKS, na przykład wypożyczyć można w cenie od około 2500 pln za tydzień.

SUV i minivan Chicago
W grupie aut typu SUV, oferta wypożyczalni samochodów na Lotnisku OHare zawiera między innymi modele takie jak popularny w Stanach Ford Escape, czy też znacznie większe Chrysler Journey i Nissan Pathfinder. Najtańsze SUVy dostępne są często od około 2000 pln za tydzień.

Toyota RAV4

Powszechnie znana w Europie Toyota RAV4 spotykana jest także w ofercie wypożyczalni samochodów w Ameryce.

W segmencie tak zwanych people carriers, czyli samochodów większych niż standardowe auta pasażerskie, do wyboru są zarówno „zwykłe” 7-osobowe minivany, np. Chrysler Voyager lub Dodge Caravan, jak również niespotykane w Europie minibusy dla 12 osób (przykładowo Ford Clubwagon).

Dodge Grand Caravan

Wynajem minivanów USA – Dodge Grand Caravan z przesuwanymi drzwiami oferuje miejsce dla całej rodziny.

W USA do prowadzenia tego typu pojazdów nie są wymagane żadne specjalne uprawnienia (poza zwykłym prawem jazdy, oczywiście. Informacja na temat wymagań względem prawa jazdy zawarta jest w „Warunkach wynajmu”).

Jak dojechać z Lotniska O’Hare do centrum Chicago?
Podróżni decydujący się na wynajem samochodu na lotnisku, nie powinni mieć większego problem z dojazdem do miasta. Trasa Kennedy Express łączy lotnisko z dzielnicą Chicago Loop.

Trudno jest natomiast przewidzieć czas niezbędny na pokonanie tej niedużej, bo zaledwie 27-kilometrowej odległości. Przy normalnych warunkach drogowych wynosi on około 30 minut, jednak Kennedy Express znana jest z nagminnych korków. Warto więc, zwłaszcza przy powrocie na lotnisko, zostawić sobie odpowiedni margines czasu, aby nie spóźnić się na lot. Zobacz drogi w rejonie Lotniska Chicago.

Znajdź wiele praktycznych informacji na temat Chicago na portalu Choose Chicago

Chicago O’Hare Airport - terminale
Lotnisko O’Hare posiada 4 terminale ponumerowane: T1, T2, T3 oraz, najnowocześniejszy obecnie, T5.

Terminal 5, oddany do użytku w 2013 roku nie rozwiązał jednak problemu zbyt małej przepustowości portu na długo. Zgodnie z założeniami długofalowego planu rozwoju stworzonego dla Lotniska O’Hare, Terminal 5 poddany zostanie rozbudowie, zaś na miejscu obecnego Terminala 2, po jego zburzeniu, powstanie O’Hare Global Terminal. Wyglądać ma tak:

Loty do Chicago O’Hare
Bezpośrednie loty z Polski do Chicago oferowane są przez Polskie Linie Lotnicze LOT z Warszawy i Krakowa.Tani wynajem samochodów na Lotnisku Chicago O’Hare
Artykuły: Tani wynajem samochodów na Lotnisku Chicago O’Hare
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Saturday, October 16 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz