Wakacje w Turcji samochodem – tani wynajem samochodów Antalya

Porównaj ceny sług rent a car Lotnisko Antalya

Usytuowana na południowym wybrzeżu Turcji Antalya jest jednym z najpopularniejszych rejonów turystycznych w basenie Morza Śródziemnego.

Liczba mieszkańców samego miasta Antalya kształtuje się na poziomie około 800 000; rzesze turystów odwiedzające Antalya i okoliczne ośrodki wypoczynkowe sprawiają jednak, iż w sezonie turystycznym ta część Tureckiej Riwiery staje się wyjątkowo gwarna i kosmopolityczna. Większość wczasowiczów kierujących się do kurortów Antalyi – oprócz samej Antalyi również Belek, Side, Alanya, Kemer, Fethyie - korzysta z dużego międzynarodowego lotniska obsługującego miasto.

Wynajem samochodów Antalya Lotnisko - Citroen C3 w klasie kompakt
Zwiedzaj Turecką Riwierę samochodem - Citroen C3 we flocie wypożyczalni samochodów na Lotnisku Antalya. © Foto: Tania-wypozyczania-samochodow.pl

Port lotniczy Antalya AYT usytuowany jest około 13 km na północny-wschód od centrum Antalya. Lotnisko te poddane zostało gruntownej modernizacji, aby sprostać móc potrzebom rosnącej liczby korzystających z niego pasażerów: obecnie dwa terminale Lotniska Antalya obsługują ponad 21 milionów pasażerów rocznie, a istniejące struktury pozwalają zwiększyć tę liczbę do nawet 45 milionów (!).

Turecka nazwa Lotniska Antalya to Antalya Havalimani.

Wynajem samochodów Lotnisko Antalya
Podróżni zainteresowani wynajmem samochodów na lotnisku w Antalyi znajdą zarówno powszechnie znane marki rent-a-car, w tym Avis, Hertz, National i Budget Turcja – jak i wypożyczalnie tureckie, na przykład Filo Rent A Car, Turtas, Sun Rent Turkey, Travelium, Circular Car Hire, Almira Car Rental i Essence Car Rental.

Przed zarezerwowaniem auta do wynajęcia w Turcji, warto jest porównać ceny w kilku wypożyczalniach, gdyż różnice w cenach mogą być znaczne. Jeśli szkoda nam czasu na wchodzenie na stronę każdej z wypożyczalni indywidualnie, wyszukiwarka ofert Cartrawler zrobi to za nas. Jedno proste wyszukiwanie pozwoli poznać aktualne ceny wynajmu z wielu wypożyczalni samochodów na Lotnisku Antalya, a także dostępne klasy i typy aut.

Flota samochodów do wynajęcia w Turcji różni się nieco od tego, do czego przyzwyczaiły nas wypożyczalnie w Polsce, czy w popularnych rejonach turystycznych Europy południowej na przykład. O ile w klasie najtańszych (i najmniejszych) samochodów do wynajęcia w Turcji znajdziemy znajome Citroeny C1 i Fiaty Panda, w klasie ekonomicznej pojawiają się już auta, z których nazwami nie spotykamy się często, na przykład Fiat Albea (lokalnie produkowana wersja Fiata Palio).

Ile kosztuje wynajem samochodu w Antalya?
W odpowiedzi na to pytanie ponownie przydatna okaże się wyszukiwarka Cartrawler, w niekłopotliwy sposób pozwalając sprawdzić ceny wynajmu aut w różnych okresach roku.

Naturalnie, w szczycie sezonu turystycznego, w lipcu i sierpniu, ceny będą dość wygórowane. Za nawet najmniejsze auta miejskie (wspomniane Pandy, Citoren C1, lub podobne) zapłacimy powyżej PLN 100 za dzień, a w przypadku aut z wygodniejszej i bardziej zalecanej do dłuższych podróży po tureckim wybrzeżu klasy ekonomicznej ( w Antalya będzie to często Renault Clio, Fiat Albena/Palio, lub podobny), spodziewać należy się już cen od około PLN 120 za dzień wynajmu samochodu w Turcji. Aby uzyskać optymalna cenę wynajmu auta w Antalya w sezonie letnim, zalecane jest rezerwowanie z jak największym wyprzedzeniem.

Wakacje w Turcji jesienią – dużo taniej!
Za turystyczny sukces Antalyi w dużej mierze odpowiada łagodny klimat południowego wybrzeża Turcji. „Plażowa” pogoda z temperaturami przekraczającymi 20 stopni Celsjusza utrzymuje się tu przez pół roku, od połowy kwietnia do końca października, a czasem nawet do listopada.  Poznaj średnie temperatury w Antalya, Turcja w ciągu roku.

Bardzo komfortowe warunki do spędzania urlopu Antalya oferuje zwłaszcza jesienią, gdy temperatura wody Morza Śródziemnego jest szczególnie wysoka.

Do zalet spędzania urlopu w Turcji jesienią, dostrzeganych coraz częściej przez polskich turystów, zaliczają się również przystępniejsze ceny usług turystycznych, w tym również ceny wynajmu samochodów.

Wynajem minibusa Lotnisko Antalya
Większe grupy turystów podróżujące do Antalya ucieszy z pewnością informacja, iż, w porównaniu do innych krajów, cena wynajmu minubusa o pojemość do 9 osób jest stosunkowo niska w Turcji. Bardzo często pojazdy typu Renault Traffic (lub podobny) wynająć można w Antalya w cenach niższych, niż na przykład 7-osobowe minivany.

Loty do Antalya
Z Polski loty do Antalya oferowane są przez przewoźników czarterowych Enter Air i Travel Service z wielu miast, w tym Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Bydgoszcz, Lublin i Rzeszów.

Inne lotniska Tureckiej Riwiery – Dalaman i Bodrum
Połączenia z Polski dostępne są również do innych dużych ośrodków turystycznych, w Bodrum i Dalaman, na zachód od Antalya. Wyszukiwarka Cartrawler pozwala porównać ceny i dokonać rezerwacji samochodu do wynajęcia również na lotniskach Bodrum i Dalaman.Wakacje w Turcji samochodem – tani wynajem samochodów Antalya
Artykuły: Wakacje w Turcji samochodem – tani wynajem samochodów Antalya
Tematy: , , , , , , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, August 29 2014

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz