Warszawa Modlin wypożyczalnie samochodów - wynajem aut low-cost Lotnisko Modlin

Porównaj ceny wynajmu samochodów low-cost na Lotnisku Warszawa-Modlin

Lotnisko Warszawa-Modlin (WMI), znane pod pełną nazwą Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin, jest najnowszym lotniskiem stolicy. Według początkowych planów, dawne lotnisko wojskowe Modlin po rozbudowie i modernizacji miało odciążyć główny port lotniczy kraju, Warszawa Okęcie, szczególnie podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012, rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie.

Fiat Panda wynajem samochodu Lotnisko Modlin
Fiat Panda - tani samochód do wynajęcia na Lotnisku Modlin

Szybko jednak nową, strategiczną lokalizacją na mapie Europy zainteresowały się wiodące niskobudżetowe linie lotnicze. Obecnie Lotnisko Warszawa-Modlin odgrywa istotną rolę w strategii rozwoju Warszawy i Mazowsza, mając szanse stać się jednym z głównych regionalnych węzłów lotniczych dla przewoźników low-cost w centralnej Polsce.

Regularne linie lotnicze nadal korzystają z Lotniska Chopina (Warszawa Okęcie), usytuowanego bliżej centrum Warszawy.

Lotnisko w Modline - dojazd do Warszawy wynajętym samochodem
Lotnisko w Modlinie znajduje się w odległości około 40 km na północ od Warszawy, na terenie dzielnicy Nowego Dworu Mazowieckiego, w pobliżu wielu połączeń drogowych: drogi nr 62, wiodącej do trasy 61- Warszawa-Augustów i drogi ekspresowej S7 Warszawa-Gdańsk.

Zobacz mapę przejazdu Warszawa - Lotnisko Modlin w godzinach szczytu

Proponowane połączenie drogowe Warszawa - Lotnisko Modlin poza godzinami szczytu.

Z lotniska Modlin do Warszawy dojechać można także koleją. Przejazd z warszawskiego Dworca Centralnego do stacji PKP Modlin trwa około 40 minut. Wahadłowe połączenia autobusowe przewożą pasażerów ze stacji do budynku lotniska. W planach jest budowa podziemnego dworca kolejowego, bezpośrednio pod terminalem lotniska oraz stałe połączenie kolejowe do głównego portu lotniczego kraju, Lotniska Warszawa-Okęcie.

Przejazd samochodem z Warszawy do Lotniska w Modlinie zajmuje 40-60 minut, w zależności od natężenia ruchu.

Na pokonanie samochodem trasy Modlin-Gdańsk (odległość 310 km) przeznaczyć trzeba około 4.5 godzin w ruchu dziennym i nieco mniej podróżując późnym wieczorem lub nocą.

Lotnisko Modlin - wynajem aut
Wynajem samochodu na lotnisku w Modlinie jest doskonałą opcja dla osób odwiedzających Warszawę i pragnących poruszać się swobodnie podczas pobytu w stolicy.

Można spodziewać się, iż większość międzynarodowych wypożyczalni samochodów, takich jak Avis Rent-A-Car, Hertz, Budget, Sixt, Dollar Thrifty, Alamo i Europcar będzie obecna na Lotnisku Modlin w przyszłości. Obecnie (pierwszy kwartał 2014) wynająć auto w Modlinie można zarówno w wypożyczalniach posiadających przedstawicielstwo na lotnisku, jak i w wypożyczalniach podstawiających samochody pode terminal, lub też oferujących transport do swoich biur poza terenem lotniska.

Na początku 2014, wynajem samochodów na Lotnisku Modlin możliwy był w Alamo, Budget, Hertz, Europcar, Avis Rent A Car, National oraz w polskich, cieszących się dużą popularnością, wypożyczalniach aut Express Rent A Car, Panek i Global Rent A Car.

Ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Warszawa-Modlin są porównywalne do oferty rent a car na Lotnisku Okęcie. Wzrost konkurencji pomiędzy wypożyczalniami samochodów oraz zwiększenie ilości tanich połączeń lotniczych do Warszawy przyczynią się dodatkowo do obniżenia cen wynajmu aut w Modlinie. Najlepsze, tanie oferty wynajmu samochodów na Lotnisku Warszawa-Modlin uzyskać można przy pomocy wyszukiwarek internetowych porównujących ceny usług rent a car.

Najtańszy samochód do wynajęcia w klasie ekonomicznej, przykładowo Ford Fiesta, Peugeot 207/208, Opel Corsa, Renault Clio (lub podobny model) dostępny jest zazwyczaj już od około PLN 650 za 7-dniowy okres wynajmu samochodu na Lotnisku Warszawa Modlin. W przypadku tej klasy, dzienna stawka kształtuje się często na poziomie około PLN 90, pamiętać należy jednak, że im dłuższy okres wynajmu, tym mniej zapłacimy za samochód do wynajęcia w Modlinie, w przeliczeniu na jeden dzień.

Modlin - lotnisko low-cost Warszawy
Pomimo trudnego startu, Port Lotniczy w Modlinie uznawany jest za jedno z najszybciej rozwijających się lotnisk w Europie.

Przypomnijmy:  tuż po inauguracji, w 2012 roku, na Lotnisku w Modlinie zagościły dwie wiodące linie low-cost, Ryanair i Wizzair. Wkrótce jednak, poważne problemy z nawierzchnią pasa startowego wymusiły zamknięcie portu lotniczego oraz prace renowacyjne. Obydwaj przewoźnicy przenieśli swoje operacje na Okęcie.

Po ponownym otwarciu lotniska w Modlinie, powrócił tu jedynie Ryanair, który jest obecnie a nim jedynym przewoźnikiem.

Trzy zbazowane samoloty, intensywnie rozbudowywana siatka połączeń, obejmująca obecnie już 42 kierunki międzynarodowe oraz przystępne ceny lotów przyczyniły się do gwałtownego rozwoju lotniska, które według szacunków, w 2016 roku obsłuży 2.8 miliona pasażerów.

Wśród połączeń oferowanych przez Ryanair z Modlina znajdują się loty do popularnych destynacji turystycznych w Europie Południowej, w tym Hiszpanii, Włoszech i Portugalii, loty do Skandynawii, jak również szeroki wybór połączeń do Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Sprawdź siatkę połączeń Ryanair na Lotnisku Modlin.

W związku z intensywnym wzrostem natężenia ruchu w Modlinie, oraz wyzwaniu rzuconemu przez Ryanair liniom LOT, irlandzki przewoźnik zdecydował w 2016 roku o przeniesieniu połączeń krajowych do Gdańska i Wrocławia, a od marca 2017 również do Szczecina na główny polskie lotnisko, Warszawa Chopin.

Dalszy rozwój Lotniska Modlin
Rosnąca liczba pasażerów na modlińskim lotnisku wymusza rozbudowę terminala, który w założeniu obsłużyć jest w stanie do 3 milionów pasażerów.

Zatwierdzony został już plan rozbudowy terminala, który po zakończeniu prac przewidzianych na 2018/2019 rok zwiększy swoją przepustowość do 5 mln pasażerów rocznie.

Przedłużony ma też zostać pas startowy, co pozwoli na przyjmowanie większych jednostek. Poprawiona zostanie również komunikacja lotniska z infrastrukturą drogową i kolejową 

Znajdź tanie wypożyczalnie samochodów na Lotnisku w ModlinieWarszawa Modlin wypożyczalnie samochodów - wynajem aut low-cost Lotnisko Modlin
Artykuły: Warszawa Modlin wypożyczalnie samochodów - wynajem aut low-cost Lotnisko Modlin
Tematy: , , , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, November 17 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz