Rent a car Modlin Lotnisko – wynajem samochodów low-cost Warszawa-Modlin

Wynajem samochodu na lotnisku jest często najkorzystniejszym rozwiązaniem dla podróżnych poszukujących niezależnego środka transportu. Prestiżowa lokalizacja, jaką jest międzynarodowe lotnisko gwarantuje zazwyczaj duży wybór wypożyczalni i korzystne ceny.

Znajdź, poniżej, praktyczne informacje na tematy wynajmu samochodów na Lotnisku Modlin

Lotnisko Modlin wynajem samochodów online - porównaj oferty

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin  - WMI obsługuje głównie połącznia low-cost do stolicy.

Seat Ibiza

Seat Ibiza to często jeden z najtańszych samochodów do wynajęcia na Lotnisku Modlin.

Połącz tanie loty do Warszawy z konkurencyjnymi ofertami rent a car w Modlinie. Najtańsze auta do wynajęcia dostępne są często online, poprzez internetowe wyszukiwarki ofert, jak na przykład Cartrawler na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl.

Lotnisko Modlin – wypożyczalnie samochodów
Wynajem samochodu na lotnisku w Modlinie jest doskonałą opcja dla osób odwiedzających Warszawę i pragnących poruszać się swobodnie podczas pobytu w stolicy.

Od chwili otwarcia portu, stale przybywa tu wypożyczalni, zarówno tych, które dysponują biurami bezpośrednio w terminalu, jak i tych podstawiających auta na lotnisko, oferujących klientom autobus liniowy do swoich biur położonych w sąsiedztwie lotniska.

Pośród wypożyczalni samochodów na Lotnisku Modlin współpracujących z wyszukiwarką Cartrawler znajdują się między innymi: Addcar, Autocash, Budget, Carfree, Enterprise, Europcar, Express Rent A Car, Global, Green Motion, GT Cars, Hertz, Interrent, Panek, Rent A Car Direct, Right Cars, Sixt, Surprice i Thrifty.

Zweryfikuj w opisie interesującej Cię oferty Cartrawler, w jaki sposób odbywa się odbiór auta, przed dokonaniem rezerwacji.

Wynajem samochodów low-cost Modlin
Ceny wynajmu samochodów na obydwu warszawskich lotniskach są zbliżone.

Najtańszy samochód do wynajęcia Na Lotnisku Modlin to niekoniecznie najmniejsze auto. Samochody w klasie ekonomicznej – VW Polo, Seat Ibiza, Opel Corsa, kosztują często tyle samo co małe auta miejskie, jak Fiat 500. O ile bardzo ograniczone wymiary auta nie są dla nas akurat atutem, oszczędność nie uzasadnia ‘męczenie się’ w ciasnym pojeździe.

W szczycie sezonu letniego, w lipcu i sierpniu, najtańsze samochody w Modlinie wynająć można już od około 500 złotych za tydzień.

Poza sezonem, ich cena spaść może nawet o połowę.

Najlepszą gwarancją uzyskania atrakcyjnej ceny jest dokonanie rezerwacji z wyprzedzeniem.

Korzystne ceny wynajmu dostępne są poprzez wyszukiwarkę Cartrawler we wszystkich klasach wynajmu. Filtr wyszukiwarki umożliwia ograniczenie wyników wyszukiwania do konkretnego segmentu, jak na przykład pojazdów kombi, SUV, czy też samochodów 7- lub 9-osobowych.

Skoda Octavia

Lotnisko Modlin - wynajem samochodów kombi: Skoda Octavia, we flocie m.in. Panek, Addcar i Surprice na Lotnisku Modlin.

Modlin – lotnisko low-cost Warszawy
Lotnisko Warszawa-Modlin zainaugurowane zostało w 2012 roku. Według początkowych planów, dawne lotnisko wojskowe Modlin po rozbudowie i modernizacji miało odciążyć główny port lotniczy kraju, Warszawa Okęcie, szczególnie podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej, rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie.

Podsumowanie pierwszych 5 lat działalności Lotniska Modlin:

 

Ostatecznie port przejął funkcje lotniska low-cost stolicy. Po perypetiach związanych z koniecznością naprawy pasa startowego i czasowym zamknięciem, z Lotniska Modlin korzysta obecnie jeden przewoźnik, irlandzka tania linia Ryanair.

Ryanair oferuje połączenia z i do Modlina na ponad 50 popularnych kierunkach turystyki biznesowej, zarobkowej i rekreacyjnej. Oprócz destynacji w Wielkiej Brytanii i Irlandii, dużą popularnością wśród turystów podróżujących z Modlina cieszą się lotniska w Skandynawii, jak również na południu Europy, na Balearach i na Wyspach Kanaryjskich. Ryanair lata z Modlina również na Ukrainę, do Kijowa, Charkowa oraz na nieco dłuższej trasie, do Tel Avivu w Izraelu.

Zobacz siatkę połączeń Ryanair na Lotnisku Modlin.

Tanie loty do Warszawy dostępne są również na Lotnisku Chopina, na które, po przejściowym zamknięciu portu w Modlinie przeniósł się główny rywal Ryanair, węgierskie linie Wizzair.

Sam Ryanair zresztą również obecny jest na Okęciu, skąd oferuje swoje połączenia czarterowe pod flagą Ryanair Sun.

Lotnisko w Modlinie - dojazd do Warszawy wynajętym samochodem
Lotnisko w Modlinie położone jest w odległości około 40 km na północ od Warszawy, na terenie dzielnicy Nowego Dworu Mazowieckiego, w pobliżu wielu połączeń drogowych: drogi nr 62, wiodącej do trasy 61- Warszawa-Augustów i drogi ekspresowej S7 Warszawa-Gdańsk.

Nissan Qashqai

Coraz przystępniejsze cenowo SUVy oferowane są przez praktycznie wszystkie wypożyczalnie samochodów w Modlinie. Powyżej, jeden z najpopularniejszych modeli, Nissan Qashqai (dostępny w Green Motion, Panek, Global, Budget, Express Rent A Car).

Z lotniska Modlin do Warszawy dojechać można także koleją. Przejazd z warszawskiego Dworca Centralnego do stacji PKP Modlin trwa około 40 minut. Wahadłowe połączenia autobusowe przewożą pasażerów ze stacji do budynku lotniska.

Modlin autobus z lotniska na dworzec

Autobus wahadłowy kursujący pomiędzy terminalem lotniska a dworcem kolejowym Modlin.

W planach jest budowa podziemnego dworca kolejowego, bezpośrednio pod terminalem lotniska oraz stałe połączenie kolejowe do głównego portu lotniczego kraju, Lotniska Warszawa-Okęcie.

Inną, popularną opcją transferu z lotniska Modlin do centrum Warszawy jest także specjalna linia autobusowa Modlin Bus. Znajdź więcej informacji o biletach i rozkładzie jazdy Modlin Bus.

Przejazd samochodem z Warszawy do Lotniska w Modlinie zajmuje 40-60 minut, w zależności od natężenia ruchu.

Na pokonanie samochodem trasy Modlin-Gdańsk (odległość 310 km) przeznaczyć trzeba około 4.5 godzin w ruchu dziennym i nieco mniej podróżując późnym wieczorem lub nocą.

Dalszy rozwój Lotniska Modlin
Rosnąca liczba pasażerów na modlińskim lotnisku wymusza rozbudowę terminala, który w założeniu obsłużyć jest w stanie do 3 milionów pasażerów. Próg ten przekroczony został już w 2018 roku.

Zatwierdzony został już plan rozbudowy terminala, który po zakończeniu prac przewidzianych na 2018/2019 rok zwiększy swoją przepustowość do 5 mln pasażerów rocznie.

Przedłużony ma też zostać pas startowy, co pozwoli na przyjmowanie większych jednostek. Poprawiona zostanie również komunikacja lotniska z infrastrukturą drogową i kolejową.

Niejasna pozostaje przyszłość lotniska w świetle planów budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Rent a car Modlin - znajdź tani wynajem aut na Lotnisku ModlinRent a car Modlin Lotnisko – wynajem samochodów low-cost Warszawa-Modlin
Artykuły: Rent a car Modlin Lotnisko – wynajem samochodów low-cost Warszawa-Modlin
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, September 13 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz