Połączenia Wizzair z Katowic do Portugalii

Popularność Portugalii jako destynacji turystycznej nie maleje. Coraz więcej przewoźników decyduje się na wprowadzenie do swoje oferty połączeń bezpośrednich do skąpanego wodami Atlantyku kraju.

Oprócz Algarve, południowego regionu Portugalii, słynącego z przepięknych plaż, popularnością cieszy się stolic, Lizbona oraz największe miasto na północy kraju, Porto.

Obydwa miasta są często obierane na cel tzw. city breaks, czyli krótkich, np. weekendowych wypadów. Obydwa też znalazły miejsce w siatce lotów na Lotnisku Katowice udostępnione przez przewoźnika low-cost Wizzair wraz z trasą do Faro, największego miasta Algarve.

Połączenia Wizzair z Katowic do Portugalii dostępne są w letnim rozkładzie lotów. Trasy Katowice – Lizbona i Katowice – Porto wykonywane są pomiędzy kwietniem i październikiem, dwa razy w tygodniu.

Z Katowic do Faro latać można zaś pomiędzy czerwcem a połową września, również dwa razy tygodniowo.

Ile czasu potrzeba na zwiedzenie Lizbony?
Weekend to za mało, aby zwiedzić Lizbonę. Połączenia Wizzair z Katowic, dostępne w środy i niedziele pozwalają zaplanować 4-dniowy pobyt, a i taki czas może okazać się niewystarczający.

Oferta atrakcji turystycznych stolicy Portugalii jest olbrzymia; oprócz fascynujących zabytków i muzeów, sporo jest tu również atrakcji o współczesnym charakterze.

Przewodnik po Lizbonie:

Skąpane przez większość roku w promieniach słońca miasto jest rajem dla amatorów fotografii. Jeśli zmęczy nas uwiecznianie oryginalnej architektury, niebieskich kafelków, ułożonej w misterne wzory kostki brukowej, czy kotów wylegujących się w słońcu, półgodzinna podróż podmiejskim pociągiem wystarczy, aby przenieść się na wybrzeże, gdzie wrażeń dostarczy panorama ujścia Tagu do Atlantyku.

Znajdź więcej informacji praktycznych na oficjalnym portalu turystycznym Lizbony

Lizbona jest także doskonałą bazą do odkrywania okolicznych atrakcji. Jeden dzień z pewnością warto jest poświęcić na zwiedzanie pobliskiej miejscowości Sintra, figurującej na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO oraz najbardziej wysuniętego na zachód miejsca Europy, Przylądka Roca (Cabo da Roca).

Mając do dyspozycji własny środek transportu, na przykład wynajęty samochodów, wyprawić się można również do nieco dalej położonych miejscowości Obidos, Batalha i Alcobaca, oferujących imponujące zabytki oraz do szczególnie bliskiego Polakom sanktuarium maryjnego w Fatimie.

Wynajem samochodów Lizbona, Lotnisko – porównaj oferty i zarezerwuj onlinePołączenia Wizzair z Katowic do Portugalii
Artykuły: Połączenia Wizzair z Katowic do Portugalii
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, January 04 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz